Omsk – Novokuzneck 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Vladivostok 5:2 (kon.)
Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | A. Mytišči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | S.Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – D. Moskva 2:4 (kon.) | Doneck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhreb – Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Severstaľ Čerepovec
5:3 (1:1, 0:0, 4:2)
HC Salavat Julajev Ufa
Piatok 13.12.2013, 16:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemné popoludnie všetkým priaznivcom kvalitného hokeja. Dnešný hrací deň Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje ďalej. Moje meno je Martin Platko a teraz Vás budem sprevádzať zápasom medzi Severstalom Čerepovec a HC Salavat Julajev Ufa. Jasným favoritom tohto stretnutia je hosťujúca Ufa. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16:00 SEČ. Pred začiatkom sa poďme pozrieť na situáciu v oboch táboroch.

Severstal Čerepovec

Domáci hokejisti nepredvádzajú veľmi vyrovnané výkony. Čerepovcu patrí v tabuľke Západnej konferencie 12.miesto so ziskom 44 bodov pri skóre 75:92. Doposiaľ domáci dosiahli 14 víťazstiev a 21 prehier. Z posledných piatich zápasov Čerepovec získal 6 bodov. V poslednom zápase vyhral na domácom ľade futbalovým výsledkom 1:0 nad Nižnekamskom. Najproduktívnejším hráčom tímu je Bušjev, ktorý nazbieral 17 kanadských bodov za 9 gólov a 8 asistencií.

Hostia sú v neporovnateľne lepšej situácii. Ufe totiž v tabuľke Východnej konferencie patrí 4.miesto so ziskom 65 bodov pri skóre 107:92. Z posledných piatich zápasov hostia nazbierali 8 bodov za tri víťazstvá. V poslednom zápase však nestačili na Lokomotiv Jaroslavľ a podľahli mu 4:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Makarov, ktorý nazbieral 33 kanadských bodov za 9 gólov a 24 asistencií.

Severstal Čerepovec: Kasutin (Artemjev) – Andersen, Guskov, Stasenko, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov, Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogolev – Dedunov

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov (Sochackij) – Ščitov, Babčuk, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Makarov, Hartikainen, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Gorošanskij, Stepanov, Pankov

Rozhodca: Kulakov, Odins – Balodis, Nazarov..

00:01

01:12
    Zápas začal dosť opatrne, oba tímy sa v prvých útokoch nepresadili.

01:42
    Volkov si pripisuje prvý zákrok v zápase.

02:20
    Mirnov vystrelil z pravej strany, Kasutin puk s menšími problémami vyrazil.

03:28
    V úvode sa hrá pomerne opatrne.

03:45
    Alexander Mereskin sa dostal k strele, Kasutin opäť vyráža.

05:03
    Domáci sa dostali do zaujímavej príležitosti, ale celú situáciu chceli zahrať do prázdnej bránky, čo sa im nepodarilo.

05:55
    Sergej Monachov sa odhodlal k strele, Volkov jeho pokus likviduje.

06:58
    Stasenko teraz môže byť veľmi rád, že nie je vylúčený, keď svojou rukou trafil jedného z hostí. Rozhodcovia nechávajú pokračovať v hre.

07:51
    Brankári zatiaľ nemuseli riešiť žiadnu veľkú šancu.

08:39
    Antti Pihlström teraz preháňa domácich obrancov v ich vlastnom obrannom pásme.

08:54
    Nakoniec ich donútil vyhodiť puk na zakázané uvoľnenie.

09:35
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich.

10:14
    Domáci sa nevedia dostať do ofenzívy, tretie zakázané uvoľnenie v rade.

10:45
    Po Kasutinovom ľahkom zákroku proti strele Chlystova môže prísť komerčná prestávka.

11:16
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Domáci idú do vedenia, po rýchlom prechode stredného pásma sa k strele z ľavého kruhu odhodlal PAVEL DEDUNOV, ktorý prekvapil Volkova strelou na zadnú tyč. Asistencia: Stanislav Kalašnikov.

11:58
    Antti Pihlström sa predieral za vyrovnaním, od puku bol ale čisto odstavený.

12:59
    Gorošanskij vystrelil z medzikružia, Kasutin vyráža do rohu.

13:57
    Monachov sa predieral do zakončenia, Volkov v pokoji vyrazil.

14:44
    Brent Sopel si s pozície obrancu nakorčuľoval až pred bránku, svoju kľučku do bekhendu ale nedosiahol do konca.

15:20
    Antti Pihlström so svojou rýchlosťou dostal po pravej strane až k strele, Kasutin jeho pokus na prednú tyč ale pokryl.

15:44
    Kolcov zostal ležať na ľadovej ploche, hra je prerušená.

16:36
    Kasutin si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

17:29
    Salavat Ufa dala gól!
    Hostia dokázali vyrovnať! TEEMU HARTIKAINEN nabral v strednom pásme rýchlosť a svoju akciu dotiahol až do gólového konca, Kasutin bol proti jeho pokusu krátky. Asistencie: Anton Babčuk, Nikita Ščitov.

18:11
    Volkov radšej podržal puk vo svojej lapačke, vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

19:18
    Hartikainen vyskúšal opäť pozornosť Kasutina, domáci gólman tentokrát zlikvidoval strelu útočníka Ufy.

20:00

Prvá tretina bola dosť opatrná, nevideli sme veľa šancí. Skóre otvoril v 12.minúte Pavel Dedunov a za Ufu vyrovnával Hartikainen. Po prvej tretine je tak stav nerozhodný 1:1.

Druhá tretina sa začne približne v čase 16:49.

20:01

20:37
    Volkov si pripisuje prvý zákrok v druhej tretine.

21:16
    Záborský našiel Makarova, ktorý sa ale veľkej príležitosti zľakol, puk poslal len do Kasutina!

22:31
    Hostia zakladajú nový útok.

22:59
    Pankov obkrúžil celú bránku a dostal sa k strele, ale trafil len Kasutina.

23:28
    Ofsajdové postavenie hráčov Ufy.

24:27
    V postavení mimo hru sa na druhej strane ocitli aj hráči Severstalu, Bumaginovi sa to ale nepáči.

25:21
    kolcov svojou strelou trafil pred sebou stojacého súpera, čo mu ale paradoxne pomohlo k lepšej streleckej pozícii, ani tá však nemierila na bránku.

26:16
    Dedunov sa pokúsil vystreliť, Volkov však jeho pokus vyráža.

26:48
    Posunutá domáca bránka, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

27:18
    Volkov mal teraz veľké šťastie, po Kazakovovej strele zazvonila tyč!

27:48
    Na druhej strane Dubrovskij hľadal pred bránkou Babčuka, ten ale puk minul, ináč by zakončoval do poloprázdnej bránky.

28:49
    Zakázané uvoľnenie Ufy.

29:30
    Ivan Kasutin sa predviedol parádnym zákrokom proti strele Antti Pihlströma.

31:11
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, Kasutin ale môže zatiaľ byť pokojný.

31:33
    Dubrovskij hľadal pred bránkou Mereskina, Ufa sa stále drží v útočnom pásme.

32:28
    Hartikainen je dnes veľmi aktívny, jeho dravý výpad zastavil až Kasutin.

33:15
    Mirnov sa dostal do šance, Kasutin zasahuje, rovnako dobre si počínal aj domáci brankár pri ďalšom pokuse Antti Pihlströma.

34:45
    Berdnikov sa snažil vyslať do úniku Vidella, ktorý ale nedokázal ťažkú prihrávku spracovať, donútil tak Volkova aspoň podržať puk.

35:15
    Uvidíme prvú presilovú hru. Vylúčený je Anton Babčuk za držanie.

35:53
    Hostia sa oslobodzujú.

36:49
    Makarov teraz asi 20 sekúnd krúžil s pukom po ľadovej ploche, domáci hráči ho vôbec neatakovali, nakoniec Makarov vymyslel prihrávku na Hartikainena.

37:16
    Babčuk je na ľade, Ufa prvé oslabenie ubránila.

38:24
    Vylúčenie aj na strane domácich. Kalašnikovaj je vylúčený za sekanie.

38:57
    Strelu Kolcova vyrazil Kasutin.

39:12
    Ďalší zákrok Kasutina, ktorého už po niekoľkýkrát ohrozil Hartikainen.

39:47
    Po strele Kolcova sa takmer k dorážke do prázdnej brány dostal Antti Pihlström, domáci sa ale včas stihli vrátiť.

40:00

V druhej tretine sme gól nevideli, veľkú šancu mal však v úvode hosťujúci Makarov, ktorý ale výbornú Záborského prihrávku nedokázal zúžitkovať. Po dvoch tretinách tak hrá Čerepovec s Ufou 1:1.

Tretia tretina sa začne o 17:36.

40:01

40:25
    Kalašnikov je na ľade, domáci hrajú v plnom počte.

40:35
    Presilovku si vyskúšajú domáci, za podrazenie je vylúčený Chlystov.

40:45
    A domáci svoju početnú výhodu využívajú! VLADIMIR ANTIPOV prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste! Asistencie: Alexander Guskov.

41:51
    Teraz je na hosťoch, aby čo najskôr vyrovnali.

42:32
    Dnešné stretnutie sleduje 3250 divákov.

43:27
    Dubrovskij sa pokúsil zakončiť spoza bránky, dostal sa až k strele, ale trafil len Kasutina.

44:08
    Teemu Hartikainen v obrovskej šanci netrafil puk! Pred fínskym útočníkom bola prázdna brána.

44:44
    Kazakovcev sa pokúšal prekvapiť Volkova z veľkého uhlu, lenže brankár Ufy sa nenechal prekvapiť.

45:00
    Domáci idú do dvojgólového vedenia! Po vhadzovaní v útočnom pásme sa puk dostal do medzikružia k PAVLOVI DEDUNOVI, ktorý svojim druhým gólom zvyšuje na 3:1 pre Čerepovec. Asistencie: Vladimir Antipov, Pavel Černov.

45:34
    Domáci sú opäť v útočnom pásme.

46:40
    Hostia sú po treťom góle poriadne zaskočení.

47:13
    A domáci pridávajú ďalší gól, JEVGENIJ KOVYRŠIN dostal ideálnu prihrávku od Monachova pred bránku a dokázal prestreliť Volkova! Asistencia: Sergej Monachov.

47:13
    Hostia si berú oddychový čas.

47:13
    Volkova nahradil v bráne hostí Sochackij.

47:50
    Ten si pripisuje prvý zákrok, puk skryl v lapačke a tak sa bude vhadzovať.

48:59
    Pankov sa snažil presadiť sám, proti trom protihráčom ale nemal nádej na úspech.

49:47
    Po súboji mimo puku zostal na ľade ležať Kovyršin, po krátkej chvíli však vstal a za pomoci lekára odišiel na striedačku.

50:21
    Domáci sa dostali do postavenia mimo hry.

51:06
    Hráči Ufy nevedia v tretej tretine nájsť svoju pohodu, ktorá ich sprevádzala v posledných zápasoch.

51:25
    Presilovka pre Ufu, Berdnikov odchádza za nedovolené bránenie.

52:18
    Nahodenie Kolcova od modrej čiary tečoval pred bránkou Záborský, ale Kasutin bol na mieste.

52:46
    Hosťom sa táto presilovka nedarí.

53:26
    Kasutin chytil nebezpečnú strelu Sopela! Berdnikov je už na ľade.

53:58
    Antti Pihlström prenechal puk Kolcovovi, ktorého strelu zastavil jeden z obrancov.

53:59
    Zubarev sa pochytil so Žerdevom, obaja sú vylúčení za hrubosť.

54:34
    Kulda si nakorčuľoval s pukom až pred bránku, svoju akciu ale nedokázal zakončiť.

54:50
    Zakázané uvoľnenie domácich.

55:57
    Hostia znižujú na 4:2, Sopelovu strieľanú prihrávku pred bránkou umiestnil za Kasutina DENIS CHLYSTOV! Asistencia: Brent Sopel.

56:17
    Presilovka pre Čerepovec, za podrazenie je vylúčený Makarov.

56:55
    Hostia vyhadzujú až ku Kasutinovi.

57:11
    Po obrovskej chybe domácich v rozohrávke sa do samostatného úniku v oslabení dostal Kolcov, hosťujúci obranca však svoj blafák nedotiahol do gólového konca.

57:57
    Domáci tentokrát zabudli na Antti Pihlströma, ktorý však nedokázal spracovať puk.

57:17
    Makarov je na ľade, Ufa hrá v plnom počte.

58:45
    Videll nezamieril presne, hrať tak môžu hostia.

59:08
    Na začiatku poslednej minúty tretej tretiny Ufa znižuje na rozdiel jedného gólu! DMITRIJ MAKAROV využil vynikajúcu prihrávku Kolcova a prestrelil Kasutina! Asistencia: Kirill Kolcov.

59:08
    Domáci si berú oddychový čas.

59:22
    Hostia sú v šestici v útočnom pásme, puk prešiel cez bránkovisko, Kasutin nemal situáciu pod kontrolou.

59:54
    Domáci si z tohto zápasu predsa len odnesú všetky tri body, GENNADY STOLJAROV trafil prázdnu bránu a poistil tak víťazstvo Serverstalu. Asistencia: Vadim Berdnikov.

60:00

Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1, ale na začiatku tretej tretiny prišla smršť v podaní domácich, keď sa v rozmedzí 7 minút presadil Antipov, Dedunov a Kovyršin. Hostia sa ale nevzdali a v 56.minúte znížil Chlystov a 52 sekúnd pred koncom na rozdiel jedného gólu Makarov, Víťazstvo Čerepovca potvrdil gólom do prázdnej bránky Stoljarov.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:21:04)

Martin Platko

Góly a asistencie: 12. Dedunov (Kalašnikov), 41. Antipov (Guskov), 45. Dedunov (Antipov, Černov), 48. Kovyršin (Monachov), 60. Stoljarov (Berdnikov) – 18. Hartikainen (Babčuk, Ščitov), 56. Chlystov (Sopel), 60. Makarov (Kolcov)

Severstaľ Čerepovec: Kasutin (Artemjev) – Andersen, Guskov, Stasenko, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Videll, Nikoncev – Stoljarov, Bumagin, Žerděv – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – Antipov, Černov, Gogolev – Dedunov

Rozhodca: Kulakov, Odins – Balodis, Nazarov.