Omsk – Novokuzneck 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Vladivostok 5:2 (kon.)
Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | A. Mytišči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | S.Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – D. Moskva 2:4 (kon.) | Doneck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhreb – Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavľ
2:4 (1:1,1:0, 0:3)
Neftechimik Nižnekamsk
Piatok 13.12.2013, 16:00 • Lokomotiv Arena 2000 • KHL

Takýto prekvapujúci a dramatický záver duelu čakal iste len málokto. Jaroslavľ dve tretiny útočil,mal hernú prevahu,bol lepším celkom na ľade a zdalo sa,že pohodlne dokráča za výhrou. Hosťom z Nižnekamsku vyšla však záverečná tretina fantasticky a troma gólmi otočili zápas a pripisujú si tak prvú výhru po sérii troch prehier v rade. Odo mňa je to na dnes všetko,prajem príjemný zvyšok večera. (18:34:57)

60:00

59:41
    Nižnekamsk dal gól!

Po Rybinovej prihrávke nemal ROMAN LYUDUCHIN problém posunúť puk do prázdnej brány a rozhodol tak o konečnom výsledku dnešného duelu. Asistencia: Rybin.

59:31
    Hostia sa konečne oslobodili vďaka vyhodeniu Rybina do stredného pásma.

58:03
    Domáci udržujú pásmo i puk,ale jedinú strelu na bránu yvslal Konkov,ale aj tá bola zblokovaná obranou Nkižnekamsku.

57:04
    Sanford opúšťa bránku a Jaroslavľ tak ide do riskantnej power-play necelé tri minúty pred koncom.

57:04
    Záver zápasu sa jednoznačne blíži,ale Jaroslavľ nechce prehrať a má k dispozícii presilovú hru v samom závere. Po dvoch tretinách,v ktorých bol jednoznačne lepším celkom by bola prehra pre domácich veľkým sklamaním. Domáci si berú oddychový čas.

57:04
    V najnevhodnejšej chvíli sa nechal vylúčiť hosťujúci Maxim Berezin za držanie.

56:00
    Galimov sa veľmi nepríjemne natlačil na Sudnitsina,čo hosťujúcim obrancom pochopiteľne nepáčilo a vznikla tak pred gólmanom Nižnekamsku ďalšia strkanica.

55:30
    Hostia už v plnom počte,ale ofenzívny tlak domácich pokračuje.

54:45
    Peknú kombinačnú akciu zahráva Jaroslavľ v presilovej hre,na jej konci Gorokhovova strela od modrej,ale Sudnitsin nepripustil z následných dorážok vyrovnávajúci gól.

54:01
    Domáci v postavení mimo hru,konkrétne Musatov.

53:28
    Prenikajúci faulovaný Musatov Maximom Rybinom,ktorý si tak odpyká dvojminútový treste na lavici hanby.

52:24
    Jaroslavľ s piatimi hráčmi.

51:45
    Nižnekamsk sa snaží z dlhej presilovej hry vyťažiť maximum a vytvára si veľký ofenzívny tlak.

50:12

NIKOLAI BELOV predsa len prekonal výborného Sanforda,po prvýkrát v zápase sa vedenia ujímajú hostia. Asistencie: Rybin, Yarullin.

50:00
    Sanord znovu vytiahol dobrý zákrok po strele Lyuduchina.

49:34
    Cibák nariadené trestné strieľanie nepremenil. Skúsil to na Sanforda sprava a mieril medzi betóny,ale domáci gólman svoj tím podržal.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 8. Petrov (Chernikov, Galimov), 32. Averin – 19. Yarulin (Rybin, Khokhryakov), 46. Khokhryakov (Taratukhin, Kosmachyov), 51. Belov (Yarullin, Rybin), 60. Lyuduchin (Rybin)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Vasilyev, Gorokhov, Holos, Kronwall, Vishnevsky, Zotov, Yakovlev – Plotnikov, Konkov, Apalkov – Averin, Musatov, Kapustin – Chernikov, Petrov, Kraskovsky – Galimov, Maltsev, Romantsev – Korenev
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Dalton) – Belyakov, Romanov, Kosmachyov, Berezin, Kurbatov, Belov, Yarullin – Lyuduchin, Taratukhin, Zdunov – Tolpeko, Cibak, Netik – Belousov, Kulikov, Alshevsky S.- Khokhryakov, Rybin, Polygalov – Alshevsky Y.

Rozhodca: Gashilov, Zakharov – Golyak, Dedyulya