Nitra – Žilina 7:0 (kon.) | Martin – Košice 0:1 (0:1 po s.n.) | Poprad – B. Bystrica 6:5 (po pr.)
Skalica – Piešťany 2:3 (1:2 po s.n.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HKM Zvolen
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 13.12.2013, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dukla Trenčín.
    Gól strelil KLÍMA.

Tomáš Klíma dáva gól! 0:1!

64:00
    Peter Hraško dostáva dvojminútový trest za hákovanie a nastávajú krušné chvíle pre Zvolen do konca predĺženia!

62:40
    Zvolenčania teraz vystrelili na Lašáka hádam aj 5 striel, ale trenčiansky brankár je dnes vo famóznej forme a chytá aj nemožné!

62:04
    Ďalší skvelý zákrok Jána Lašáka, tentokrát po strele Kamila Brabenca!

60:49
    Presilovku si zahrá Zvolen! Vladimír Kútny dostáva dve minúty za podrazenie.

57:32
    Zvolen bude hrať presilovú hru a to je veľká zbraň zverencov trénera Júliusa Šuplera! Peter Novajovský si odsedí dve minúty za hákovanie!

54:20
    Peter Zuzin triafa pravú tyčku Lašákovej brány! Mohlo byť rozhodnuté!

53:30
    Bomba Tomáša Škvaridla z pravého kruhu tesne míňa Lašákovú svätyňu!

49:38
    Zvolenčania si takmer strelili vlastný gól, domáce publikum si len zhlboka vydýchlo.

44:31
    Zvolen dal gól!
    Domácim stačilo len 8 sekúnd na využitie presilovej hry! Puk sa po buly dostal k MICHALOVI CHOVANOVI, ktorý neváhal a poslal to príklepom prudko na Lašáka, ktorému puk prešiel pomedzi nohy. Táto strela bola možno trošičku tečovaná jedným z Trenčanov a o to mal Lašák sťaženú situáciu. Asistencie: Matej Síkela, Peter Zuzin.

44:23
    Ondrej Mikula fauloval Mareka Šimka a dostáva dve minúty za bránenie v hre. Veľká šanca Zvolena na vyrovnanie!

42:47
    Kamil Brabenec výborne tečoval puk Jara Obšuta a Ján Lašák mal teraz poriadnu dávku šťastia pri sebe!

38:25
    Trenčín dal gól!
    Zaspatá zvolenská obrana a krásny gól Dukly do šatne! DENIS HUDEC sa šikovne prešmykol popri mantineli a z pravého kruhu to švihom poslal Šimkovi priamo do šibenice! Asistencie: Tomáš Troliga, Peter Čerešňák.

35:22
    Tomáš Škvaridlo krásne vystrelil spoza trenčianskeho obrancu, ale Lašákova lapačka vystrelila kozmickou rýchlosťou!

34:20
    Kamil Brabenec triafa bočnú sieť Lašákovej brány!

33:14
    Anton Pozník inkasuje trest za nedovolené bránenie, Zvolen má tak opäť šancu ísť do vedenia.

30:34
    Peter Hraško sa teraz nemilosrdne pustil do Petra Novajovského a obaja kohúti smerujú na trestnú lavicu!

29:06
    Marek Šimko si korčuľou takmer strelil vlastný gól!

28:40
    Trenčín si zahrá presilovú hru. Ján Mucha úplne zbytočne poslal puk na ochrannú sieť a kedže to bolo bez teču, inkasuje dvojminútový trest.

26:03
    Je vyrovnané! Rýchla akcia Dukly. Ondrej Mikula našiel v rýchlosti nabehnutého PETRA ŠISOVSKÉHO, ktorý chladnokrvne po ľade s pomocou ľavej tyčky strieľa vyrovnávajúci gól svojho mužstva. Asistencia: Ondrej Mikula.

22:25
    Domáci roztáčajú kolotoč a teraz Kamil Brabenec nedokázal doklepnúť skackajúci puk pred bránkovou čiarou!

22:03
    Zvolen si zahrá druhú presilovku v zápase, na trestnú lavicu odchádza Michal Toman za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

19:55
    Ján Mucha netriafa prázdnu trenčiansku bránu po excelentnej nahrávke od Kamila Brabenca!

18:47
    Jaro Hertl výborne tečoval strelu Michala Chovana, Lašák však opäť chytá!

18:02
    A domáci budú hrať navyše presilovku, v ktorej využívaní sú najlepší v lige! Tomáš Troliga dostáva dve minúty za faul lakťom.

15:10
    A precvičuje to s nimi až tak zle, že inkasujú! A kto iný mohol byť pri góle ako prvá zvolenská formácia. Michal Chovan s Kamilom Brabencom sa dostali do prečíslenia, predviedli jej exhibičné prevedenie na jeden dotyk, ktoré však Ján Lašák zázračne vychytal, na následnú delovku PETRA HRAŠKA však už bol prikrátky! Asistencie: Michal Chovan, Kamil Brabenec.

12:02
    Michal Juraško dostáva 5 minút + do konca stretnutia za vrazenie!

08:31
    Matej Síkela páli spomedzi kruhohov, ale len do výstroje Jána Lašáka!

06:36
    Dalibor Bortňák príliš okato nahrával svojmu spoluhráčovi, tento pas vystihol jeden z Trenčanov, ktorý našiel Vladimíra Kútneho, ten najprv trafil Mareka Šimka, potom ľavú tyčku a potom sa opäť famóznym zákrokom predviedol zvolenský brankár!

04:13
    Prvé vylúčenie tohto stretnutia patrí Zvolenu. Konkrétne sa previnil obranca Peter Hraško, dve minúty – podrazenie.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 16. Hraško (Chovan, Brabenec), 45. Chovan (Síkela, Peter Zuzin) – 27. Šišovský (Mikula), 39. Hudec (Troliga, Čerešňák), rozh. náj. Klíma

HKM Zvolen: Šimko (Petrík) – Juraško (C), Obšut, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Pokovič – Chovan, Brabenec (A), Zuzin P. – Škvaridlo, Jurík (A), Síkela – Čanky, Bortňák, Mančák – Urgas, Fekiač, Zuzin Ľ.
    HK DUKLA Trenčín: Lašák (Nagy) – Pozník (C), Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Bagin, Bednár, Ryzák, Pardavý – Komínek, Rusnák, Kútny (A) – Šišovský, Troliga (A), Mikula – Klíma, Toman, Hudec – Lipták, Hlinka, Nemček

Rozhodca: Brill, Müllner – Výleta, Šefčík

Diváci: 1 307