Chabarovsk – D. Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Kazaň 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Novgorod 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhreb 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Dinamo Minsk 5:2 (kon.) | Nižnekamsk – Doneck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Viťaz Moskovská oblasť
Utorok 19.11.2013, 10:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Na samý východ Ruskej federácie sa pobral hokejový tím Viťaz Podolsk, pre ktorý to znamenalo prekonanie vzdialenosti okolo 9 000 kilometrov, čo pre hosťujúcich hráčov znamená takisto prekonanie časového rozdielu siedmych hodín. Zápas začína o 10:00 ráno nášho času, vo Vladivostoku o 20:00.

Admiral Vladivostok vstupoval do aktuálnej sezóny ako nováčik spoločne s chorvátskym Záhrebom, oba tieto tímy si zatiaľ vedú nad vlastné očakávania. Paradoxom je, že Vladivostok odohral zatiaľ najmenej domácich zápasov zo všetkých klubov v KHL a to iba 11. Naposledy doma neuspeli po tesnej prehre 3:4 s majstrovským Dynamom Moskva.

V domácom mužstve je všetko v poriadku, chýba iba zranený Enver Lisin, ktorý sa zranil počas reprezentovania Ruska v zápase proti Švédsku a poranil si chrbát.

Viťaz Podolsk toho mimo svojho zimného štadióna veľa neuhral. Na súperových ľadoch zatiaľ získal iba 11 bodov a v tejto štatistike patria medzi najhorších v celej súťaži. Viťaz týmto zápasom ukončí 7-zápasovú šnúru zápasov na štadiónoch súperov ( z nich zatiaľ vyhral 3).

V tíme hostí sú štyria maródi – medzi nich patrí brankár Johan Backlund, obranca Anton Bukhanko a útočníci Josh Henessy s Alexandrom Korolyukom.

Tieto dva tímy sa ešte vo vzájomnom súboji o body nestretli, dnes to teda bude premiéra.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Lundstrom) – Porseland, Ternavsky, Osipov, Antropov, Zemchyonok, Commodore – Lisin, Nikitenko, Ugarov – Bergfors, Schultz, Gračov – Sokolov, Drugov, Bortnikov – Pervušin, Kuznetsov, Kostromitin

Viťaz Podolsk: Lisutin (Ivanchik) – Khafizullin, Rozin, Mezei, Pyett, Seleznjov, Golovkov, Korovkin, Kudinov – Klimenko, Shitikov, Koksharov – Solodukhin, Iggulden, Afinogenov – Rybakov, Makejev, Ivanov – Vasiljev, Ziazov, Makarenko

Rozhodca: Odins, Soin – Metalnikov, Sirotkin.

Dobrá správa pre fanúšikov domáceho tímu – Enver Lisin si vyliečil menšie zranenie chrbta a nachádza sa v dnešnej súpiske Admiralu !

Na ľad prichádzajú hráči oboch tímov, za malú chvíľu začíname.

Nasleduje minúta ticha za zosnulých v leteckom nešťastí, ktoré sa stalo prednedávnom práve v Rusku.

00:01

00:31
    Pri puku po úvodnom buly hostia, po pravej strane sa snaží vyhodiť puk Rozin.

00:33
    Podarilo sa, následne ale došlo k faulu na strane hostí, Koksharov odchádza na trestnú lavicu za podrazenie, nasleduje presilová hra domácich.

01:05
    Domáci zovreli súpera v ich obrannom pásme, následne ale po vlastnej chybe v prihrávke strácajú pásmo.

01:39
    Hosťujúci hráč vynikajúco napádal Porselanda korčulujúceho za Lisutinovu bránku a berie mu puk.

02:17
    Nikitenko v šanci, po skrumáži pred hosťujúcou bránkou mohol dorážať do poloprázdnej bránky, puk však nezdvihol dostatočne.

02:33
    Hostia v plnom počte.

03:15
    Kuznetsov sa snažil individuálne dostať puk až do útočnej tretiny, po snahe prejsť do medzikružia však zastavuje svoju aktivitu pre ofsajd svojho tímu.

03:40
    Hostia vyhrali buly a čakajú na rozohrávku – obranca má puk a hľadá spoluhráča spoza vlastnej bránky.

04:00
    Tentoraz si na trestnú lavicu ide sadnúť domáci obranca Porseland za nedovolené bránenie.

04:30
    Schultz dokázal vyviezť puk až do útočnej tretiny, tam získava cenné sekundy, až po malej chvíli vyhadzuje za Lisutinovu bránku.

04:49
    A znova Schultz zabránil v usadení sa v útočnej tretine hosťom, tí sa nevedia dostať zatiaľ ani len k strele.

05:25
    Lisin zachytil puk priamo v medzikruží po zlej rozohrávke súpera, napravo mal Ugarova, ktorý mohol z dobrej pozície otvoriť skóre, ten si však zvolil blafák cez bekhend a Lisutina neprekonal nízkou strelou – prvá veľká šanca domácich.

05:56
    Hostia vystrelili už zo stredného pásma a Ivannikov musel puk prikryť, vhadzuje sa po jeho pravici.

06:00
    Domáci v plnom počte.

06:08
    Vylúčenie na strane domácich, Drugov je vylúčený za hákovanie, pokračuje presilová hra hostí.

06:41
    Klimenkova strela zpred pravého kruhu sa neujala, presilová hra pokračuje pred Lisutinovou bránkou pre dlhé vyhodenie domácich.

07:20
    Hostia sa však bez problémov tentoraz usadili v útočnej tretine a už kombinujú po jej obvode.

07:42
    Už 4. prihrávka na obrancu skončila neúspechom, hostia strácajú puk a ten smeruje do stredného pásma.

08:08

08:30
    Puk je napriek vyrovnanej hre stále pri bránke Ivannikova, ide však iba o súboje pri mantineli.

08:45
    Aj pre dve vylúčenia domácich sú hostia zatiaľ aktívnejší v doterajšom priebehu hry.

09:24
    Kudinovova strela z ľavého kruhu skončila na ochrannej sieti pre dobrý zákrok Ivannikova.

10:00
    Koksharovova strela nebola úspešná, puk zastavil ešte obranca Admiralu. To však iba potvrdzuje prevahu hostí, domáci už dlhší čas nevystrelili.

10:28
    Buly pred Lisutinom vyhrali domáci, následne puk spoza bránky nedostali do streleckej pozície pre dobrú obranu hostí.

10:58
    Ugarov v ďalšej šanci, spoza bránky si nakorčuloval pred Lisutina a ohrozil ho strelou k bližšej tyčke, nepodarilo sa.

11:32
    Na druhej strane sa zaskvel takisto Ivannikov počas rýchleho protiútoku Viťazu Podolsk.

12:00
    Hra sa upokojuje, oba tímy striedajú, puk je na hokejkách hostí.

12:17
    Hostia znovu nahadzujú až zo stredného pásma a znovu sú úspešný, pretože Ivannikov nemal na výber, a strelu do výstroje musel pokryť, prerušuje sa.

12:42
    Po buly pred Ivannikovom došlo iba k lacnému vyhodeniu puku v podaní domácich a hostia teda začínajú od vlastnej bránky.

13:24
    Prvý gól zápasu bude veľmi dôležitý, keďže oba tímy sa zatiaľ akoby iba oťukávali.

14:00
    Solodukhin využil chybu domácich a na obrannej modrje získava puk, následne sa dostáva do prečíslenia pred Ivannikova, miesto prihrávky volí strelu, tú však kryje pozorný brankár Vladivostoku.

14:06
    Vylúčenie hostí – Afinogenov – 2 minúty podrazenie.

14:36
    Veľká šanca Nikitenka, ktorý sa dostal k dorážke po strele od modrej, no zblízka nepochopiteľne triafa iba betóny Lisutina !

15:11
    Ďalšie buly pred Lisutinom znamenalo už zisk puku pre hostí a vyhodenie puku až k súperovej bránke.

15:46
    Bergfors drží puk pri mantineli, odtiaľ prihrával na modrú čiaru Osipovovi, ktorý ale triafa iba súpera.

16:06

16:35
    Domáci po prvýkrát výraznejšie pohrozili práve počas poslednej presilovej hry – Lisutin mal čo robiť, gólu sme sa však stále nedočkali.

17:17
    Dôrazná obrana hostí vo vyrovnanej hre nedovolí žiadne výpady pre ťahúňov domáceho mužstva, teraz sa o tom presvedčil Bortnikov.

17:40
    Vylúčenie hostia – Rozin – 2 minúty hákovanie.

18:07
    Domáci majú veľký problém pre dobré korčulovanie hosťujúcej štvorice vo vlastnom obrannom pásme...

18:40
    Vyzeralo to znovu na dobrú presilovú hru, prišla však strela od modrej, ktorú blokoval hosťujúci obranca a došlo k vyhodeniu puku až k Ivannikovi.

19:15
    Nahodenie puku domácim pásmo neprináša naspäť, hostia sa dostali skôr k puku a vyhadzujú cez všetky čiary.

19:40

19:51
    Zemchyonok vystrelil znovu iba do zhluku hráčov pred hosťujúcou bránkou.

20:00

Bezgólová prvá tretina priniesla až 5 vylúčení, až 10 minút sa hralo v nevyrovnanom hráčskom stave. Aj preto je prekvapením, že gól stále nepadol. Prvá desaťminútovka patrila hosťom, v druhej už Viťaz začal faulovať, no presilové hry Admiralu iba mierne vystrašili Lisina.

Druhá tretina začne približne o 10:49.

20:01

20:20
    Pri puku domáci, Ternavsky ihneď zatiahol puk za vlastnú bránku.

20:41
    Prvé ohrozenie bránky prišlo zo strany hostí, z pravého kruhu jemne nahadzoval jeden z hráčov hostí – Ivannikov bez problémov kryje.

21:17
    Súboj o puk pri mantineli vyhrali hostia, od modrej následne strieľa Seleznjov, neúspešne.

21:42
    Schutz následne prekorčuloval individuálne do útočnej tretiny, dostáva sa až do ľavého kruhu, odtiaľ strieľa mimo bránky.

22:15
    Oťukávanie pokračuje a čaká sa na prvý gól, hra je veľmi vyrovnaná, miernu prevahu nielen v držaní puku majú domáci.

22:40
    Za nahodeným pukom hostí za Ivannikovu bránku nekorčuloval nikto z hráčov Podolsku, domáci pri puku.

23:15
    Nasleduje ďalšie dovolené vyhodenie cez dve čiary, puk končí za Ivannikovou bránkou a domáci začínajú znovu od základov.

23:30
    Nasleduje buly pred Lisutinom po jeho zákroku.

24:04
    Jedna chyba za druhou na domácej strane, skoro došlo k ohrozeniu Ivannikovej bránke, Porseland však v poslednej chvíli zachránil situáciu a puk protihráčovi vypichol v ľavom kruhu.

24:28
    Seleznjovova strela od modrej – Ivannikov zasahovať nemusel, hra však pokračuje naďalej pred jeho bránkou.

24:58
    Rybakov bol druhý, ktorý vystrelil od modrej čiary za hostí, znovu neúspešne.

25:25
    Domáci nemohli pokračovať v útoku, Antropov zapríčil avizovanie postavenia mimo hry.

25:47
    Súboj o puk pri mantineli – úspešnejší boli hostia, k streleckému pokusu sa dostal Koksharov, puk zastavil protihráč vlastným telom.

26:17
    Koksharov strieľa aj po druhýkrát a znovu z rovnakej pozície, Shitikov sa snažil tečovať jeho pokus a zároveň cloniť Ivannikovi, ten však mal nakoniec odkrytý výhľad a strelu kryje.

26:48
    Nahodenie od modrej čiary hostí – Solodukhin sa snažil ihneď o možnú dorážku, Ivannikov však bez problémov chytil puk do lapačky a znovu sa prerušuje.

27:27
    Lisin vytvoril po dlhom čase šancu pre domáci tím, v prečíslení prihrával priamo pred bránku na Nikitenka, ktorý pokračuje v trende a puk si blafákom prehadzuje na bekhend, zabudol ho však zodvihnúť, triafa betón Lisutina.

27:59
    Po buly si hostia neubránili Drugova, ten sa ocitol pred Lisutinom, znovi však nedokázal prekonať skvelého Lisutina, ktorý si pokryl priestor pri pravej tyčke a puk posiela za vlastnú bránku.

28:28
    Neuveriteľné chvíle, ktoré však môžu vyústiť k prekvapivému gólu hostí, keďže domáci zatiaľ dve ponúknuté šance v rade nepremenili.

28:50
    Symbolická strela zo strany hostí prevetrala iba vyrážačku Ivannikova.

29:28
    Rodil sa protiútok 3 na 1, v poslednej chvíli však Solodukhin v páde vypichol hokejku súperovi a tak sa pokračuje v hre v strednom pásme.

30:00
    Dlho sa neprerušovalo, oba tímy striedajú počas hry, v poslednej 5-minútovke badať väčšiu snahu na domácej strane.

30:26
    Hru upokojuje obranca hostí dlhým vyhodením až za Ivannikovu bránku – nasleduje buly po ľavici Lisutina.

30:59
    Bergfors sa snažil o rýchlu strelu po vyhratom buly, triafa iba protihráča.

31:28
    V hre hostí už badať zocelenie obrany, dopredu sa vyberajú iba zriedka dvaja útočníci.

32:04
    Bergfors prekorčuloval obrancu súpera, dostal sa do pravého kruhu súperovho obranného pásma, odtiaľ namieril pod lapačku Lisutina, prekonať ho však nedokázal.

32:39
    Nahodený puk od modrej čiary Lisutin nevidel, aj so šťastím ho vyráža pravým betónom.

32:57
    Vylúčenie hostia – Kokhsarov – 2 minúty držanie.

33:39
    Lisin vynikajúco zakombinoval s Ternavskym, obaja si vymenili raz puk pred útočnou modrou a následne priamo pred bránkou, Ternavsky však zakončoval pred Lisutinom iba do jeho výstroje.

34:00
    Následné buly vyhrávajú hostia, puk posielajú preč od svojej bránky.

34:26
    Admiral sa usadil v útočnej tretine, zatiaľ sme však okrem Ternavskeho strely nevideli ďalšie ohrozenie.

34:57

35:25
    Strela od modrej v podaní Kudinova – Ivannikov kryje puk, prerušuje sa a vhadzovať sa bude po ľavici Ivannikova.

35:58
    Domáci sa dostali do útoku, najprv strieľal Zemchyonok iba do súpera, následne po otočke pohrozil Drugov.

36:28
    Hra pokračuje striedaním na oboch stranách, pri puku sú stále domáci, teraz však nepresne prihrávajú cez stredné pásmo a strácajú puk.

37:07
    Iggulden samostatne vkorčuloval do pásma, z ľavého kruhu sa pokúšal o blafák pred Ivannikom, nepodarilo sa.

37:16
    Alexei Ugarov odchádza na trestnú za hákovanie.

38:00
    V úvode presilovej hry úradovali Mezeiove delovky od modrej, Ivannikov mal čo robiť, na šťastie pre domácich sa po pár pokusoch hostí podarilo Viťazu vyhodiť puk až k Lisutinovi.

38:29
    Hosťom sa zatiaľ darí kombinovať v útočnej tretine, po druhom buly v presilovke sa však ešte k strele nedostali, prihrávajú si po obvode útočného pásma.

39:00
    Afinogenov vyskúšal pozornoť Ivannikova od modrej čiary hneď dvakrát, ani raz nedokázal trafiť bránku súpera.

39:16

39:40
    Po vyrovnaní hráčskeho stavu sa k strele dostali domáci, od modrej strieľa priamo do Lisutina Schutz.

39:55
    Bergfors v závere tretiny prekombinoval celú akciu a jeho spoluhráč z uhla nemohol ohroziť pozorného Lisutina.

40:00

Stále čakáme na prvý gól stretnutia, oba tímy hrajú so zabezpečenou obranou, viac šancí je na strane domácich, ich laxné zakončenia zatiaľ však robia hviezdou zápasu Lisutina, ktorý má na svojom konte už 20 presných zákrokov.

Tretia tretina začne približne o 11:37.

40:01

40:30
    Hostia pri puku, ktorí zatiahli za vlastnú bránku, odkaiľ sa snažia vytvoriť útok.

41:15
    Znovu sme sledovali spoluprácu Ugarova a Lisina, prvý menovaný získal puk ešte v útočnej tretine, došlo k strele z otočky, Lisutin vyráža na mantinel.

41:39
    Nahodený puk postí skončil postavením mimo hry, nasleduje buly v strednom pásme.

41:40
    Pokračujú nepresnosti hostí – tentoraz sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie Podolsku.

41:45
    Po buly došlo ihneď k strele na Lisutina, ten mal odkrytý výhľad a chytá, buly sa teda bude opakovať.

41:50
    Vylúčenie hostí – Makarenko – 2 minúty nedovolené bránenie.

42:26
    Lisin sa dokázal natlačiť pred Lisutinovu bránku, zakončuje však iba do jeho výstroje !

42:40
    Hostia sa po dlhom čase dokázali oslobodiť vyhodením cez všetky čiary.

43:00
    Commodore strieľa od modrej čiary priamo do Lisutina, prerušuje sa.

43:25
    Ternavskeho strela od modrej presná nebola, puk zastavil až mantinel, hostia sa následne oslobodzujú.

43:50

44:16
    Prekvapivý pokus Schutza, ktorý to skúsil spoza protihráča a po otočke, Lisutin ale chytá.

44:45
    Hostia sa v útoku dostali iba k mantinelu, tam prehrali súboj o puk a Vladivostok teda získava puk.

45:11
    Viac súbojov a menej striel, oba tímy majú čo robiť aby sa dostali bez nahodenia vlastným kombinovaním do útočnej tretiny.

45:40
    Tentoraz to skúšal Sokolov nahodením, potvrdilo sa, že takto to proste nepôjde, keďže Sokolov nahadzoval ešte spoza stredovej čiary, je to zakázané uvoľnenie.

46:00
    Shitikov sa dostal po buly ihneď k strele, Ivannikov mal však odkrytý výhľad a puk chytá.

46:36
    Ternavského nahodenie od modrej čiary zastavil až betón Lisutina, k dorážke sa tlačil Ugarov, no v páde puk netrafil.

47:00

47:24
    Buly pred Lisutinom vyhrávajú hostia, tí však majú problém s prechodom do stredného pásma.

47:40
    Po čase vyhadzujú puk do útočnej tretiny aj za cenu jeho straty.

48:06
    Vyzerá to na bezgólovú remízu, moje slová práve teraz mohol vyvrátiť Shitikov, jeho strela z ľavého kruhu nebola úspešná.

48:47
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Nedáš, dostaneš. Aj toto pravidlo možno teraz použiť, pretože domáci nedokázali využiť množstvo šancí nielen v tejto tretine, preto prišiel trest. Prečíslenie hostí bolo zahrané naozaj skvelo, AIRATOVI ZIAZOVI prihrával Alexander Vasilyev, prvý menovaný puk posiela do rohu bránky Ivannikova. Asistencia: Alexander Vasilyev.

49:25
    Pokračuje trápenie domácich, tí začínajú spoza vlastnej bránky svoj útok.

49:58
    Antropov iba nahodil puk do rohu klziska, tam ho získal hosťujúci hráč a posiela ho do stredného pásma.

50:36
    Puk sa dokĺzal k Lisutinovi po bejzbalovom súboji v medzikruží, Lisutin ľahko prikrýva a prerušuje hru.

51:32
    Domáci sa snažia, no to je asi tak všetko, strely z uhla a laxné nahadzovanie im zatiaľ gól streliť nepomáha.

52:15
    Podolsk naozaj počas bránenia všetkými piatimi robí čo môže, aby súpera nepustil pred bránku do lepšej streleckej pozície, domáci sa trápia za bránkou, alebo pri mantineli.

52:40
    Lisutin teraz zchytal puk do masky, tento robustný brankár sa musí otriasť a aj preto sa hra prerušuje.

52:49
    Lisin iba odovzdal v útočnej tretine puk súperovi, keď pri mantineli neprešiel cez protihráča.

53:20
    Iba jeden hráč pred bránkou počas Lisinovej aktivite za svätiňou hostí, to je naozaj málo, keď si následne zoberieme, že Lisina bráni dvojica hráčov, tento hráč má teda naozaj ťažkú prácu.

53:46
    Drugov sa chcel v útočnom pásme presadiť strelou spoza protihráča, na nešťastie pre domácich došlo k teču a puk končí na mantineli.

54:20
    Hostia si s takouto obranou určite udržia najtesnejší náskok, domáci sú bezradní.

54:40
    Puk končí na ochrannej sieti, vhadzuje sa v stredovom kruhu.

55:15
    Nahodenie domácich zo stredného pásma kryje ihneď Lisutin, nasleduje buly po jeho ľavici.

55:40
    Tentoraz došlo k zakázanému uvoľneniu hostí, tí sa už dopredu tak nehrnú, veď nemajú prečo.

56:17
    Ďalšie vyhodenie hostí tentoraz prerušenie neznamenalo, Commodore získal útočnú tretinu, po jeho nahodení však k dokorčulovaniu puku nedošlo.

56:49
    Vylúčenie na strane hostí – Seleznjov – 2 minúty zdržovanie hry.

57:20
    Osipovova strela od modrej narobila problémy Lisutinovi, k dorážke však nedošlo.

57:48
    Následne pohrozil Antropov, jeho pokus z ľavého kruhu neohrozil bránku hostí, puk bol zblokovaný a zastavil ho až mantinel.

58:25
    Vynikajúci Lisutin ! Nikitenko strieľal z medzikružia bez prípravy, jeho volej brankár hostí vyráža, následne ešte došlo k dorážke Lisina, ten takisto nebol úspešný.

58:49

59:12
    Domáci hrajú powerplay !

59:20
    Khafizulin zo stredného pásma prestrelil prázdnu bránku domácich !

59:36
    Oddychový čas domácich.

59:50
    Buly v strednom pásme vyhrali hostia, Koksharov dostal puk až do útočnej tretiny, tam následne padá.

60:00

V závere ešte sledujeme menšie šarvátky na ľade. Domáci premrhali šancu získať 3 body, rozhodnuté mohlo byť už po prvej tretine. To by však v hosťujúcej bránke nemohol byť Ivan Lisutin, ktorý svojím obrovským telom robil problémy Admiralu a z 29 striel nepustil za seba ani jeden puk. Spravodlivo sa tak stáva najlepším hráčom svojho tímu.

Príjemný utorok všetkým ! (12:16:26)