Irtyš Pavlodar – Široki Brijeg 3:2 (kon.) | Dila Gori – Aalborg 3:0 (kon.) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (kon.)
Karabach – Gliwice 2:1 (kon.) | Soligorsk – Milsami 1:1 (kon.) | Podgorica – Senica 2:2 (kon.)
Honka Espoo – Lech Poznań 1:3 (kon.) | Minsk – Lok. Záhreb 1:2 (kon.) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (kon.)
Skonto FC – Liberec 2:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – Plovdiv 1:1 (kon.) | Strømsgodset – Debrecín 2:2 (kon.)
Ploiesti – Víkingur 3:0 (kon.) | Malmö – Hibernian 2:0 (kon.) | Haifa – Chazar Lenkoran 2:0 (kon.)
Hødd – Aktobe 1:0 (kon.) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (kon.) | Famagusta – Gefle 3:0 (kon.)
Tromso – Keşla FK 2:0 (kon.) | Odesa – Dacia Kišinev 2:0 (kon.) | Göteborg – Trenčín 0:0 (kon.)
Differdange – Utrecht 2:1 (kon.) | Valletta – Minsk 1:1 (kon.) | Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (kon.)
Thun – Čichura 2:0 (kon.) | Jagodina – Kazaň 2:3 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Pjunik 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Häcken 2:2 (kon.) | Xanthi FC – Linfield 0:1 (kon.) | Giurgiu – Omonia Nikózia 1:1 (kon.)
Trabzonspor – Derry City 4:2 (kon.) | Novi Sad – Honvéd Budapešť 2:0 (kon.) | CZ Belehrad – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.)
Hajduk Split – Turnovo 2:1 (kon.) | Ljubljana – Žilina 3:1 (kon.) | Śląsk – Rudar 4:0 (kon.)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (kon.) | Reykjavík – Liége 1:3 (kon.) | Breidablik – Sturm Graz 0:0 (kon.)
FK Crvena Zvezda Belehrad
2:0 (1:0)
ÍBV Vestmannaeyjar
cz Štvrtok 18.07.2013, 20:30 • Stadion Crvena Zvezda • Európska liga (predkolá)

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký večer. Na počtenou. (22:27:15)

A je dobojováno. Celek z Bělehradu zvládl první zápas a nad soupeřem z Islandu vyhrál 2:0. Domácí byli jasně lepším týmem a hosté mohou být rádi, že pouze dvakrát inkasovali. Vestmannaeyjar si nic nevytvořil a pouze se bránil. Uvidíme, jak dopadne odveta na Islandu, která bude určitě hodna zajímavá.

90
    Ale domácí se ubránili a tlačí se před branku islandského celku.

89
    Rohový kop pro hosty.

89
    Hosté střídají. Dohrál Thorvardarson a zahraje si Ingason.

87
    Domácí už mají míč a ženou se dopředu.

85
    U míče jsou nyní hosté, kteří nikam nepospíchají.

83
    Jenže i tentokrát se hosté z Islandu v pohodě ubránili.

82
    Další rohový kop pro domácí.

81
    Ale ani ze šestého rohu nedokázali hráči Bělehradu nic vytěžit.

80
    Domácí tlačí a vybojovali další rohový kop.

79
    Ke střele se dostal Vešović, ale James si připsal další zákrok.

78
    Rohový kop pro domácí.

77
    CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
    Tak domácím se to přeci jen povedlo a už vedou o dvě branky. Druhou branku Bělehradu vstřelil NIKOLA MIJAILOVIČ.

76
    Do míče se opřel střídající Mladenović, ale branku hostů netrefil.

75
    Ze hřiště odešel i hostující Hreidarsson a přišel Pétursson.

73
    Domácí střídají. Dohrál Milijaš a zahraje si Savićević.

72
    Hosté drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je pochopitelné.

70
    Do konce zápasu zbývá 20 minut a domácí Bělehrad stále vede o jednu branku. Konec zápasu ale bude ještě hodně zajímavý.

68
    Hosté nyní kombinovali na polovině Bělehradu, ale ani tentokrát se k ničemu nedostali.

65
    Domácí jsou stále aktivnější, ale druhou branku se jim vstřelit nedaří.

63
    Nyní pálil Milijaš, ale James byl opět na svém místě.

62
    Ke střele se dostal aktivní Pečnik, ale i tentokrát skvěle zasáhl James.

60
    Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale ani tento jejich útok k ničemu nevedl. Islandskému celku se zatím v útočné fázi vůbec nedaří.

58
    Ve druhém poločase se zatím nic vážného nestalo. Hraje se převážně uprostřed hřiště a na další šanci stále čekáme.

56
    Domácí neustále tlačí, ale hosté dobře brání a zatím prohrávají pouze o jeden gól.

54
    Dauda se hnal dopředu, ale podle rozhodčího byl v ofsajdu.

52
    Dauda to zkusil, ale James si připsal další důležitý zákrok.

50
    Ale ani ze čtvrtého rohu nic nebylo a domácí stále vedou o jednu branku.

49

48
    Stále se hraje na polovině celku z Islandu.

47
    Ve druhém poločase se zatím nic důležitého nestalo. Aktivnější jsou stále domácí.

46

První poločas je za námi. Jasně ho ovládli domácí, kteří měli několik šancí, ale prosadili se pouze jednou. Ve 13. minutě se trefil Pečnik a Bělehrad tedy vede. Hosté se hlavně brání a k ničemu se zatím nedostali. Druhý poločas začne zhruba ve 21:33 hodin.

45+1
    Střelu Pečnika zneškodnil pozorný David James.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Vypadá to, že v prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme. Hraje se hlavně uprostřed hřiště.

42
    Ale ani ze třetího rohu nic nebylo.

41
    Další rohový kop pro Bělehrad.

40
    Ani ze druhého rohu nedokázali domácí nic vytěžit.

39

38
    Bělehrad se dostal k několika centrům, ale žádný se neujal.

36
    Domácí jsou stále jasně lepším celkem a hosté z Islandu mohou být rádi, že prohrávají pouze o jednu branku.

35
    Hosté dobře kombinovali na polovině Bělehradu, ale nakonec z toho nebyla ani střela.

33
    Hra se malinko uklidnila a hraje se převážně uprostřed hřiště.

32
    Nejznámějším mužem na trávníku je určitě hostující brankář David James, kterého můžeme znát z anglické Premier League. Tento borec chytal za Manchester City či Liverpool a na svém kontě má přes 50 startů v anglickém reprezentačním dresu.

30
    Domácí střídají. Dohrál Kasalica a přišel Mladenović.

28
    Ale z rohového kopu nebylo vůbec nic. U míče jsou opět domácí.

27
    Po rychlé akci hostů je tu rohový kop pro celek z Islandu.

25
    Ale hosté pozorně brání a stav zápasu se zatím nemění.

24
    Stále se hraje na polovině islandského celku.

22
    Hosté ale o kulatý nesmysl přišli a ke střele napřáhl Dauda, ale jeho projektil nebyl přesný.

20
    Hosté se nyní dostali k míči a drží ho na své polovině.

18
    V obrovské šanci se ocitl jeden z domácích hráčů, ale druhou branku nepřidal a Bělehrad tak stále vede jen 1:0.

16
    Ale z další akce domácí nic nevytěžili. Hosté jsou ale pod neustálým tlakem.

15
    Domácí stále diktují tempo hry a opět se tlačí dopředu.

13
    A nakonec se domácí přeci jen dočkali. První branku tohoto zápasu vstřelil NEJC PEČNIK a Bělehrad jde tedy do vedení. Nutno dodat, že zaslouženě.

12
    Hráči Bělehradu opět kombinují na polovině islandského celku.

10
    Dopředu se nyní vydali i hosté, ale na polovině Bělehradu se udrželi jen pár vteřin.

9
    Ale z prvního rohu nebylo vůbec nic a stav zápase se zatím tedy nemění.

8
    Rohový kop pro Bělehrad.

7
    Domácí mají tlak, ale zatím se do žádné větší šance nedostali.

5
    Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale hosté zatím pozorně brání.

4
    K další střele se dostal Dauda, ale James si s jeho ránou poradil.

3
    Domácí kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic.

2
    Ke střele se dostal domácí Ninković, ale jeho rána byl zablokována.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

1

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Bajković – Mijailović, Krneta, Lazić, Ninković, Milijaš, Pečnik, Vešović, Kovačević, Dauda, Kasalica

ÍBV Vestmannaeyjar: James – Hreidarsson, Garner, Arnór Ólafsson, Guðjónsson, Sigurbjörnsson, Jeffs, Gudmundsson, Thorsteinsson, Mawejje, Thorvardarson

Rozhodčí: Banti – Nicoletti, Costanzo.

Rozhodčí

Zápas budou řídit rozhodčí z Itálie. Hlavním je Banti a na lajnách mu budou pomáhat Nicoletti a Costanzo.

Celek z Islandu se představil v prvním předkole, kde v prvním zápase remizoval s HB Torshavn 1:1 a ve druhém duelu vyhrál 1:0 a postoupil.

Klub byl založen v roce 1903 a třikrát vyhrál islandskou ligu a dokonce čtyřikrát triumfoval v národním poháru. Evropské poháry hraje pravidelně, ale nejdál se zatím dostal do 2. předkola, tak uvidíme, zda se mu letos podaří dostat ještě dál.

FK Crvena Zvezda Bělehrad

Srbský klub sídlí v Bělehradě a na svém kontě má mnoho úspěchů. V roce 1991 dokázal vyhrát Ligu mistrů, ve stejný rok triumfoval i v Interkontinentálním poháru a 22x se stal mistrem Jugoslávie. 19x vyhrál Jugoslávský pohár a 2x se stal mistrem Srbska a Černé Hory.

Své domácí zápasy hraje na Stadion Crvena Zvezda
    Bělehrad, kam se vejde až 55 tisíc diváků.

Vítám všechny fanoušky fotbalu. Evropská liga má na programu 2. předkolo a my budeme sledovat utkání mezi Crvenou Zvězdou Bělehrad a islandským Vestmannaeyjar. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.