Prešov – Lipany 3:0 (kon.) | Michalovce – Humenné 4:0 (kon.) | Ostrava – Vyškov 0:0 (kon.)
L. Mikuláš – Trebišov 2:2 (kon.) | Písek – Táborsko 1:4 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 1:0 (kon.)
Slovan Bratislava U21 – Líšeň sk 0:4 (kon.) | Mezőkövesd Zsóry FC – Košice sk 1:2 (kon.) | Jablonec – Velké Hamry 5:2 (kon.)
Ružomberok – Zagłębie S. sk 2:1 (kon.) | B. Bystrica – ETO Györ 1:1 (kon.) | Žilina – Karviná sk 7:4 (kon.)
Dunajská Streda – Hartberg sk 1:0 (kon.) | Sparta Praha – Kodaň 2:0 (kon.) | Kroměříž – Púchov sk 2:0 (kon.)
MŠK Žilina
7:4 (2:2)
MFK Karviná
Sobota 20.01.2024, 13:00 • Pod Dubňom, Žilina • Prípravný zápas

S konštatovaním, že v prípravnom zápase víťazí MŠK Žilina nad MFK Karviná vysoko 7:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok soboty. (14:48:03)

90

88
    Strela hostí v samom závere zápasu smeruje vysoko nad žilinskú bránku.

86
    Výborná strela futbalistu Karvinej z priameho kopu, Belaník loptu bravúrne vyrazil!

85
    Hostia budú zahrávať priamy kop z pravej strany zo zaujímavej pozície.
    83. Samuel Ďatko (ZIL) - 7:4

83
    Žilina dala gól! Domáci však pokračovali v ofenzíve, do zakončenia sa dostal SAMUEL ĎATKO a zvyšuje vedenie Žiliny na 7:4!

82
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, na ľavej strane sa však v rozhodujúcom momente pošmykol nováčik v žilinskom drese Samuel Ďatko a prišiel o loptu.

81
    Kombinácia MŠK pred šestnástkou hostí, Myslovič pálil spoza šestnástky, ale brankár hostí predviedol ďalší výborný zákrok.

80
    Žltá karta pre tím MFK Karviná (Moses).

80
    Máme pred sebou posledných 10 minút riadneho hracieho času, Žilina vedie nad Karvinou 6:4.

78
    Na opačnej strane končí lopta v moci brankára hostí. Ten následne nerozohral úplne ideálne, ale Žilinčania sa k lopte nedostali.

76
    Belaník posiela loptu dlhým výkopom na polovicu súpera.

75
    Rohový kop MŠK z ľavej strany našiel ideálne hlavu Tima Jambora, ktorý mieril k ľavej tyči, ale brankár Karvinej bol pozorný.

74
    Žilina po rohovom kope pokračuje v nápore a zahrá si ďalší rohový kop.

73
    Obrovská šanca Žiliny, Javorček sa dostal pred bránku hostí, ale tiesnený sa ku strele nedostal. Loptu však odkopol obranca hostí na rohový kop.
    72. Timotej Jambor (ZIL) - 6:4

72
    Žilina dala gól! Domáci znovu vedú o 2 góly, tentoraz TIMOTEJ JAMBOR pálil spoza šestnástky hostí a pálil chirurgicky presne!

71
    Rýchla akcia Šošonov po ľavej strane, táto je však zastavená pre postavenie mimo hru.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina vedie nad Karvinou 5:4.

68
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, vážnejšie šance však v týchto momentoch chýbajú.

67
    Hráči Karvinej tentoraz zahrávali rohový kop z ľavej strany, center na prednú tyč však našiel len hlavu žilinského obrancu.

66
    Priamy kop z pravej strany zahrali hostia nakrátko, následný center však nenašiel pred Belaníkom adresáta v žilinskom drese.

65
    Center hostí z ľavej strany, lopta však končí v moci pozorného Samuela Belaníka.

64
    Pred bránku hostí sa predral žilinský Loic Essomba, v páde a tiesnený obrancom však mieril vedľa ľavej tyče bránky hostí.

63
    Striedanie v tíme MFK Karviná:
    z ihriska odchádza Lucky, prichádza Kačor.
    62. Adeleke Akinyemi (KAR) - 5:4

62
    Karviná dala gól! Hostia zo Slezska však v ničom nezaostávajú za domácimi strelcami, pred Belaníkom ostáva sám ADELEKE AKINYEMI a dáva štvrtý gól MFK.

61
    Ďalšia rýchly akcia Žiliny, tentoraz však Jambor mieril nad bránku hostí!

60
    Nuž, v Žiline sledujeme tradične strelecké preteky, MŠK vedie nad Karvinou 5:3!
    59. Antoin Essomba (ZIL) - 5:3

59
    Žilina dala gól! Futbalisti MŠK odpovedajú rovnakou mincou, do šance sa dostal LOIC ESSOMBA a bez problémov dáva piaty gól Žiliny!
    57. Adeleke Akinyemi (KAR) - 4:3

57
    Karviná dala gól! Rýchly útok hostí po ľavej strane, ku strele sa dostal ADELEKE AKINYEMI a pridáva tretí gól Karvinej.

55
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť na polovici Žiliny, po ich snahe však lopta končí za postrannou čiarou.

54
    Žilina po rohu pokračuje v kombinácii, tá je však následne prerušená pre postavenie mimo hru.

53
    Jambor po rohu hostí získal loptu, potiahol ju po ľavej strane. Našiel krásnou prihrávkou Mária Sauera, ktorého strelu však brankár hostí vyrazil na rohový kop!

52
    Hosťujúci Boháč sa snažil predrať s loptou po pravej strany, ďaleko sa však nedostal.

51
    Žilina znovu v kombinácii v strede poľa.
    50. Mário Sauer (ZIL) - 4:2

50
    Žilina dala gól! Stav 3:2 už neplatí, Javorček z ľavej strany znovu parádne našiel PATRIKA LEITNERA, ktorý pohotovo pridáva štvrtý žilinský gól!

50
    Máme za sebou 50 minút zápasu, Žilina vedie nad Karvinou 3:2.

49
    Žilina znovu kombinuje v strede poľa.

48
    Essomba sa dostal do prieniku po ľavej strane, ale akciu zastavil. Na trávniku ostáva Dominik Javorček, ktorý má problém s rukou, ale zdá sa, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.
    47. Patrik Iľko (ZIL) - 3:2

47
    Žilina dala gól! Domáci otvorili druhý polčas bravúrne, Javorček z ľavej strany našiel ideálne pred bránkou hostí PATRIKA IĽKA, ktorý sa nemýlil a dostáva tak Žilinu po prvý raz v zápase do vedenia!

46
    Zostava Žiliny pre 2. polčas:
    Belaník – Leitner, Stojčevski, Nemčík, Javorček, Myslovič, Essomba, Sauer, Ďatko, Jambor, Iľko.

46

Po prvom polčase hrá Žilina s Karvinou nerozhoodne 2:2. Druhý polčas sa začne približne o 14:00.

45

45
    Takisto obrovská šanca na opačnej strane, hostia sa rútili dvaja na bránku Žiliny, ale Ayaosiho prihrávku pohotovo zastavil Belaník!

45
    Žilina v závere polčasu v obrovskom tlaku, Addo však spálil takmer nemožné, resp. Lapeš mu excelentným zákrokom pokazil gólovú radosť!

45
    Ďalšia parádna prieniková prihrávka od Gidiho na Henryho Adda, ktorý sa rútil na bránku hostí. Tiesnený však napokon pálil tesne vedľa ľavej tyče!

44
    Po rohu hostí sa k centru dostal Moses, lopta však pohotovo stiahol do svojej náruče Samuel Belaník.

43
    Center Davida Mosesa z ľavej strany tečoval žilinský obranca na rohový kop pre MFK.

42
    Faul v strede poľa, dopredu pôjdu futbalisti Karvinej.

41
    Domáci kombinujú na polovici súpera, snažia sa otvoriť priestor po stranách.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina hrá s Karvinou nerozhodne 2:2.

39
    Belaník bol pri snahe o rozohrávku napádaný Ayaosim, napokon však náročnú pozíciu zvládol.
    38. Eric Bile (ZIL) - 2:2

38
    Žilina dala gól! ERIC BILE namieril loptu presne k pravej tyči, Jakub Lapeš bol bezmocný!

36
    Žilina sa po góle dostáva do tempa, po faule v šestnástke hostí bude zahrávať pokutový kop!
    35. Samuel Gidi (ZIL) - 1:2

35
    Žilina dala gól! Dávid Ďuriš na ľavej strane vytancoval celú obranu hostí, našiel prihrávkou na hranicu šestnástky Karvinej SAMUELA GIDIHO, ktorý namieril presne k ľavej tyči!

34
    Strelou však znovu pohrozili aj hostia, spoza obrancu Žiliny pálil technicky Emmanuel Ayaosi, ale minul ľavú tyč Belaníkovej bránky.

33
    Obrovská šanca Žiliny! Gidi našiel ideálnou prihrávkou do priestoru voľného Bileho, ktorý vystrelil, ale tesne minul pravú tyč Lapešovej bránky!

32
    Rýchla akcia aj v podaní hostí, do zakončenia sa dostal Amar Memić, ale Belaník výborným zákrokom podržal svoj tím.

31
    Henry Addo sa dostal ku strele z hranice šestnástky hostí, jeho málo razantné zakončenie však končí v moci Jakuba Lapeša.

30
    Polhodina zápasu je v Žiline za nami, MŠK prehráva s Karvinou 0:2.

28
    Domáci Žilinčania sa síce snažia, ale je vidieť, že pozmenená zostava si na seba zatiaľ na trávniku príliš nezvykla.

27
    Sledujeme viacero súbojov v strede poľa.

26
    Bari sa snažil o prienik po ľavej strane, bol však pomerne rýchlo zastavený obrancom Karvinej.

25
    Dlhý center Šošonov z ľavej strany na zadnú tyč, Hranica však na loptu v poslednom momente nedosiahol.

24
    Žilina kombinuje v strede poľa.
    23. Lucky Ezeh (KAR) - 0:2

23
    Karviná dala gól! Rýchly útok hostí po ľavej strane do otvorenej žilinskej obrany, Memić našiel prihrávkou úplne voľného EZEHA LUCKYHO, ktorý pohotovo upratal loptu pod brvno žilinskej bránky.

23
    Ďalší nepríjemný útok hostí, z pravej strany prihrával pred bránku MŠK Akinyemi, lopta sa kadejako poodrážala a napokon skončila v rukaviciach Samuela Belaníka.

22
    Tentoraz však ani Žilinčania z rohu nič zaujimavého smerom dopredu nevymysleli.

21
    Žilina odpovedá rýchlym útokom po ľavej strane, domáci budú po zákroku Lapeša zahrávať rohový kop.
    20. Adeleke Akinyemi (KAR) - 0:1

20
    Karviná dala gól! Rýchly útok hostí, Belaník po prvý raz v zápase kapituluje, úspešným strelcom je AKINYEMI.

20
    Máme za sebou 20 minút prvého polčasu, stav zápasu je stále 0:0.

19
    Žilina zahrávala priamy kop z pravej strany, Bari však zatočil loptu len priamo do náruče Jakuba Lapeša.

18
    Žilina však v každom prípade zvyšuje svoj nápor.

17
    Parádna individuálna akcia Henryho Adda, ktorý sa prekľučkoval cez celú obranu Karvinej, ale stroskotal na Lapešovi, ktorý predviedol ďalší výborný zákrok.

16
    Z následného rohového kopu futbalisti Karvinej nič zaujímavé nevymysleli.

15
    Nasledoval rýchly útok Karvinej, Memić našiel prihrávkou Akinyemiho, ktorý pálil z uhla, no loptu tečoval žilinský obranca na rohový kop.

14
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, Timotej Hranica dostal peknú prihrávku na pravú stranu, následne sa snažil vrátiť loptu pred bránku, ale prihrávka mu vôbec nevyšla.

13
    Hranica sa predieral s loptou po pravej strane, v súboji s obrancom Karvinej však neuspel.

12
    Kombinačná akcia Žiliny pred šestnástkou hostí, Adangova strela bola tečovaná, lopta následne končí v rukaviciach Jakuba Lapeša.

11
    Adang hľadal prihrávkou do priestoru Adda, no loptu v poslednej chvíli zastavil jeden z obrancov hostí.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina hrá s Karvinou nerozhodne 0:0.

9
    Opäť nie úplne vydarená kombinácia Žiliny končí na kopačkách Jakuba Lapeša, v týchto momentoch vidíme najmä súboje v strede poľa.

8
    Domácim zatiaľ viazne kombinácia, hosťom sa darí skvele zachytávať lopty v strede poľa.

7
    Dlhý center hostí na hrot pohotovo zastavil hlavou vysoký Ján Minárik.

6
    Lapešovu rozohrávku Žilinčania vysoko napádali, Bille sa však k lopte nedostal.

5
    Po rohovom kope pokračujú hostia v obliehaní žilinskej bránky, ale dve strely karvinských hráčov žilinská obrana zblokovala.

4
    Rýchla akcia hostí, Amar Memić pálil z uhla, jeho pokus bol tečovaný na rohový kop.

4
    Po centri z rohového kopu sa lopta dostala k Addovi, ktorý tvrdo vystrelil. Lopta smerovala k pravej tyči, ale Lapeš výborným zákrokom podržal svoj tím.

3
    Bille sa snažil z pravej strany narysovať prihrávku pred bránku, lopta bola tečovaná na rohový kop pre MŠK.

2
    Žilina v typickej kombinácii v strede poľa

2
    Úvodná útočná aktivita Žiliny končí na kopačkách brankára hostí Jakuba Lapeša.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí hosťom z Karvinej.

1

Oba tímy nastupujú na trávnik žilinského štadióna.

MŠK Žilina: Belaník – Minárik, Jaššo, Hubočan – Hranica, Adang, Gidi, Bari – Addo, Bile, Ďuriš
    Náhradníci: Belko – Leitner, Myslovič, Essomba, Iľko, Stojčevski, Jambor, Ďatko, Nemčík, Javorček, Sauer M.
    Tréner: Jaroslav Hynek

MFK Karviná: Lapeš – Traore, Krčík, Čurma – Ezeh, Moses, Boháč, Memić – Ayaosi – Vinicius, Adeleke
    Náhradníci: Ciupa, Ražnatović, Kačor, Kauan Carneiro, Papalele, Ojori
    Tréner: Juraj Jarábek.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z prípravného futbalového zápasu medzi MŠK Žilina a MFK Karviná. Zápas sa začína o 13:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline sa ligová jeseň vydarila nad očakávania, mladíkom patrí v tabuľke Niké ligy priebežné 2. miesto za vedúcim Slovanom Bratislava. Počas zimnej pauzy nastal mierny pohyb v kádri zverencov trénera Jaroslava Hyneka. Matúš Rusnák zamieril do Baníka Ostrava, Adam Kopas do cyperského Othellos Athienou. Do kádra pribudol Samuel Ďatko z Podbrezovej, výmenou za Vinceta Chylu (B tím MŠK). Šošoni už majú za sebou aj prvý prípravný zápas v zimnej prestávke, v ktorom porazili na domácom trávniku Považskú Bystricu vysoko 7:0.

Karvinej patrí v aktuálnej tabuľke českej FORTUNA:LIGY 14. miesto so ziskom 15 bodov. Zverenci trénera Juraja Jarábka majú za sebou tri prípravné zápasy, v tom poslednom zvíťazili nad Górnikom Zabrze 3:2. Ešte predtým porazili Líšeň 1:0 a Opavu v derby 4:0.

Zápas sa začína o 13:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Dávid Švec

Góly: 35. Gidi, 38. Bile, 47. Iľko, 50. Leitner, 59. Essomba, 72. Jambor, 83. Ďatko – 20. Akinyemi, 23. Lucky, 57. Akinyemi, 62. Akinyemi

Karty:   80. Moses (KAR)

Tréner: Juraj Jarábek