Darmstadt – Frankfurt 2:2 (kon.) | Freiburg – Hoffenheim 3:2 (kon.) | Heidenheim – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Dortmund 0:4 (kon.) | Bochum – Stuttgart 1:0 (kon.) | Lipsko – Leverkusen 2:3 (kon.)
VfL Bochum
1:0 (0:0)
VfB Stuttgart
cz Sobota 20.01.2024, 15:35 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Nemecká Bundesliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

VfL Bochum (14) na svém hřišti přívítá těžkého soupeře z opačného pólu tabulky v podobě týmu VfB Stuttgart (3). Oba soupeře dělí propastných sedmnáct bodů, což je zároveń také dosavadní zisk bochumských fotbalistů.

Vzájemné utkání 2023/24:

VfB Stuttgart – VfL Bochum 5:0 (2:0)

Branky: 18 a 77. Guirassy, 60. a 67. Silas, 38. Zagadou

ŽK: 45+4. Zagadou – 45+1. Antwi-Adjei

VfB Stuttgart nevstoupil zrovna nejlépe do druhé poloviny sezóny a prohrál na hřišti Mönchengladbachu 1:3. Přesto je zatím pohodlně umístěn na příčkách zajišťujících start v evropských pohárech na příští sezónu.

Hráči VfL Bochum zvládli krátkou přestávku vyplnit výhrou nad dvojicí nizozemských soupeřů s Groningenem 2:1 a následně také 2:0 proti Vitesse Arnheim. Vstup do druhé poloviny bundesligového kolotoče nebyl stoprocentní, když duel s Werderem Brémy skončil remízou 1:1.

Předpokládané absence:

VfL Bochum

Asano (reprezentační povinnosti)
    Esser (poraněné koleno)
    Orděc (svalové zranění)
    Gamboa (žluté karty)

Ito, Džong, Silas (všichni reprezentační povinnosti)
    Guirassy (svalové zranění)
    Nartey a Egloff (oba poraněné koleno)

VfL Bochum: Riemann – Oermann, Mašović, Loosli, Bernardo – Losilla, Förster, Osterhage, Bero – Paciência, Antwi-Adjei.
    Náhradníci: Thiede – Daschner, P. Hofmann, Soares, Broschinski, Passlack, Orděc, Kwarteng, Wittek.
    Trenér: Thoams Letsch

VfB Stuttgart: Nübel – Mittelstädt, Zagadou, Anton, Vagnoman – Stiller, Führich – Karazor, Millot, Leweling – Undav.
    Náhradníci: Bredlow – Haraguči, Raimund, Rouault, Stenzel, Milošević, Stergiou, Paula, Massimo.
    Trenér: Sebastian Hoeness

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.

Toto utkání čeká výtečná atmosféra, jelikož i sektor hostí je plně vyprodán.

Hráči VfL Bochum nastoupí v tmavě modrých dresech, hostující VfB Stuttgart bude hrát v bílých barvách s vodorovným červeným pruhem.

Úvodní výkop utkání budou mít hráči VfL Bochum.

1

1
    Bero dokázal aspoň na chvíli zastavit útočný průnik Stuttgartu odkopem míče za postranní čáru.

2
    Teploměr se vyškrábal pouze čtyři stupínky nad nulou.

2
    Útok hostí skončil pouze střelou Undava přímo do nouhou brankáře Riemanna, když se zakončující hráč předtím šikovně vyhnul ofsajd systému, který se snažila zahrát bochumská obrana.

3
    Přímý kop pro hráče Vfl Bochum.

4
    Ve středu hřiště se naopak podražením protihráče provinil útočník Paciência.

5
    Střelu Undava včas u tyče dokázal zlikvidovat brankář Riemann.

7
    VfB Stuttgart se snaží pomocí kombinace na jeden dotek měnit tempo hry.

8
    Brankář Riemnan byl na hranici pokutového území u míče rychlejí než atakující Millot.

9
    Odmávaný ofsajd se příliš nezdál hráčům Stuttgartu.

10
    Akce Stuttgartu po spolupráci Undava s Milotem skončila pouze slabou střelou do brankáře.

11
    Mimo tři tyče zakončoval svou hlavou Leweling.

12
    Po delší době se domácí hráči dostali na útočnou polovinu hřiště.

13
    Stiller založení útoku svého týmu nepojal zrovna nejlépe a připisuje si velmi snadnou ztrátu míče.

14
    Hrát se několik minut nebude jelikož pokutové území Stuttgartu bylo zaházeno žlutým neřádstvem, která na hrací ploše nemá co děšlat – z kotle fanoušků Vfl Bochum.

15
    Úklid pokutového území za asistence desítky pořadatelů účinně pokračuje.

16
    Hra byla hvizdem sudího uvedena zpět do herního provozu.

17
    VfL Bochum na polovině hřiště pomaličku na jistotu rozmýšlí svůj případný ofenzivní postup.

18
    Dlouhý nákop na pravé straně hřiště u postranní čáry nedokázal hlavou zrovna nejlépe zporacovat Leweling.

19
    Osterhage v osobním souboji velmi tvrdě atakoval záložníka Stuttgartu Karazora.

20
    VfB Stuttgart zatím svou větší herní aktivitu neumí prodat v podobě vstřelené branky.

22
    Zagadou si pod tlakem protihráčů nevedl vůbec dobře a Bochum i nadále bude útočit na branku Nübela.

23
    Förster střílel pouze vysoko nad břevno.

24
    Ve středu hřiště velmi nepřijémně přišlápl nohu protihráče obránce Mašović, sudí tento faul detailně neviděl a proto se bohužel obešel bez udělení žluté karty.

25
    Leweling ani napodruhé nedokázal uspět proti šikovnějšímu Bernardovi.

27
    Ani tentokráte nebyl odkop brankáře Riemanna z těch nejkvalitnějších.

28
    Undav je sice zatím nejvíce snaživým hráčem co se týče zakončení, ale zatím mu chbyí více důrazu na gólový úspěch.

30
    Faul Matúše Bera odpískal hlavní rozhodčí Bastien Dankert.

32
    Přímý kop budou mít tentokráte k dipsoziuci fotbalisté v modrých dresech.

34
    Podražením si vypomohl v osobním souboji Karazor.

35
    Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Atakan Karazor) za faul ve formě podražení soupeře.

36
    Lewelinga ve středu hrací plochy nehezky v souboji osolil tvrdě hrající Bernardo.

36
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Bernardo) za tvrdý faul.

37
    Po rozehrání přímého kopu byl faulován Führich a po následném rozehrání dalšího přímého kopu ani akrobatické zakončení Karazora nebylo dostatečně přesné a končí pouze mimo branku Riemanna.

38
    Hráči Stuttgartu nedokáží překonat dobrou obranu domácích v pokutovém území.

39
    Akce domácích byla přerušena faulem soupeře ve středovém kruhu.

40
    Matúš Bero si nepohlídal naběh do ofsajdové pozice za obranu Stuttgartu.

41
    Anton v osobním souboji postrčil pronikajícího Antwi-Andjei, jenž čekal aspoň rohový kop, ale pak v něm bouchly saze, když asistent rozhodčího ukázal pouze na výkop od branky Nübela.

41
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Christopher Antwi-Adjei) za nesportovní chování.

42
    U postranní čáry předvedl velmi tvrdý faul Förster, sudí má velké problémy udržet hráč na uzdě a tak raději trestá další kartou.

42
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Philipp Förster) za podražení protihráče.

44
    Zagadou dle sudího nedovoleně zastavil pronikajícího Antwi-Adjei.

45
    Centr do pokutového území hravě odehrála obrana Stuttgartu mimo své pokutové území.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje minimálně v prvním poločase čtyři minuty!

45+2
    Centr z kopačky Antwi-Adjei končí pouze mimo hrací plochu.

45+3
    Ani centr zleva z kopačky Bernarda nebyl úspěšný, jelikož trefil pouze prvního obránce soupeře.

45+4
    Karazor poslál dlouhý míč směřující do pokutového území domácích.

45+4

Větší herní aktivitu nedokázali v gól během první půle zužitkovat hráči favorizovaného VfB Stuttgart.

Během přestávky mají nejvíce práce pořadatelé u sektoru ultras VfB Stuttgart.

Problémem je asi transparent hostí. Velmi volně přeložen ve smyslu "každý vyhnaný se vrací silnější".

Stále se čeká na verdikt odpovědných osob, zda utkání bude pokračovat, či nikoli.

Hráči se snaží na travníku udržet v provozní teplotě rozcvičkou, což je velmi složité.

A vypadá to slibně zápas snad bude pokračovat.

46

46
    Millot ošklivým šlapákem sestřelil záložníka Osterhageho.

47
    Dnešní utkání sleduje 25 000 diváků!

48
    Pronikajícího Oermanna skvělým způsobem čistě zastavil obránce Stuttgartu Mittelstädt.

50
    Bochum právě vstřelil branku!
    Po špatné přihrávce sice stačil Zagadou zfaulovat Atwi-Adjei, jenže balon se dostal k MATÚŠOVI BERO, který chladnokrevně prostřelil vyběhnutého brankáře Nübela a prvním gólem v této sezóně dostává do vedení VfL Bochum – 1:0!

52
    VfL Bochum pořádně ožili po vstřelené brance a k dispozici budou mít další rohový kop.

53
    Centr Förstera na první tyč snadno likviduje připravené obrana stuttgartu.

55
    Další zakončení Undava končí pouze nad břevnem branky, kterou hájí Riemann.

56
    Při hlavičkovém souboji stoper Anton doslova sroloval Antwi-Adjei jako koberec.

57
    Po dlouhém přerušení se v lepším rozpoložení rozhodně nacházejí hráči VfL Bochum což korunoval brankou Bero.

58
    Vagnoman bude rozehrávat přímý kop.

58
    Míč v pokutovém území propadl až k zcela volnému Lewelingovi, jenže ten balon poslal pouze mimo vzdálenější tyč, střela by bývala potřebovala opačnou faleš.

59
    Centr zleva na poslední cvhíli lpřed barnkou ikviduje skluzem obětavý obránce Loosli – rohový kop.

60
    Další útok domácích včas přečetla připravená obrana Stuttgartu.

61
    Další slibnou příležitost po sklepnutí balonu hlavou od spoluhráče v pokutovém území zahazuje Stiller, když nohou poslal střelu mířící několik centimetrů vedle levé tyče.

63
    Förster prohrál u postranní čáry osobní souboj s výtečně hrajícím Mittelstädtem.

64
    Antwi-Adjei se při náběhu za obranu soupeře ocitl v ofsajdové pozici.

64
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Ivan Orděc.

65
    ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Moritz Broschinski.

66
    Ćerstvě příchozí ukrajinský obránce Orděc se s tím nepáral a nápalil míč za koncovou čárou – rohový kop pro VfB Stuttgart.

67
    A další roh rozehraný Stillerem končí následně pouze v rukavicích brankáře Riemanna.

69
    Bernardo svoji chybu včas napravil, navíc vyslal do nebezpečného brejku sprintujícího Antwi-Adjei, jenže ten stál za obráncem v několika decimetrovém ofsajdu.

71
    Hráči VfB Stuttgart si připisují neskutečný počet ztrát míče jak v defenzivní, tak zejména v ofenzivní činnosti.

72
    Z voleje bez váhání ze vzdáleností šestnácti metrů napálil míč záložník Führich.

73
    Boschinski stoličkou vystavil nedovolenou stopku pronikajícímu protivníkovi ze Stuttgartu.

74
    Zagadou opět zcela propadl při defenzivní čionnosti.

75
    Překvapivě lavička Stuttgartu ještě nesáhla k žádné změně ve svém kádru.

75
    Nepřehledná situace ve středu hřiště dopadla nakonec lépe pro hráče VfL Bochum.

76
    Undav napřáhl z pravé strany hřiště a těsně před tím než míč by skončil na tyči zasáhl brankář Riemnan!

77
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Roberto Massimo.

78
    ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Maximilian Wittek.

80
    VfB Stuttgart se snaží marně o nějaký tlak, který by mohl přinést případné vyrovnání nepříznivého stavu.

82
    Broschinski zcela nesobecky nahrál lépe postavenému Berovi, jenže ten zakončením těsně vedle levé tyče druhý gól nepřidá.

83
    Lewelinga u postranní čáry nekompromisně poslal na prochlazený trávník bránící Loosli.

84
    Hráči domácího klubu už jen pouze odkopávají balony co nejdále od svého pokutového území.

85
    Patrick Osterhage si přidržel protihráče v osobním souboji až příliš jasně.

86
    Zakončneí Antona vyškrábl na rohový kop dobře zasahující brankář Riemann!

87
    Následný centr Führicha končí pouze u brankáře Riemanna!

89
    Po faulu na Losillu se do toho přimíchal horkokrevný Mašović, který se chtěl pomstít za faul na svého kapitána.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase minimálně šest minut!

90+1
    Unikajícího protihráče musel zastavit taktickým faulem Massimo.

90+2
    Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Roberto Massimo) za faul.

90+3
    Rohový kop VfB Stuttgart byl rozehrán pouze nakrátko.

90+4
    Ve finální fázi v podobě něpřesné přihrávky na své spoluhráče selhal záložník Führich.

90+5
    Další roztržka mezi hráči po odpískaném faulu bude znamenat udlěení žluté karty.

90+6
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Moritz Broschinski, Maximilian Wittek).

Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Josha Vagnoman).

90+7
    Všichni hráči dostali varování ve formě žluté karty za nesportovní chování.

90+7
    ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Philipp Hofmann.

90+8

VfL Bochum si připisuje tři důležité bod,y o které se přesnou trefou postaral slovenský reprezentant Matúš Bero. Po solidní první půli hráči Stuttgartu, předvedli ve druhém poločasu mizerný výkon a nevysbodil je ani pokus Undava, který se patrně otřel o tyč, či vyložená šnace Antona.

VfB Stuttgart prohrál druhý zápas po sobě a marně hledá formu z podzimu. Částečnou omluvou je velký počet chybějící hráčů (zranění, reprezentace – Africký pohár).

Své si užili i fandové obou klubů, bochumští přerušili hru v první půli pouze na dvě minuty, transparent kotle VfB Stuttgart protáhl patnáctiminutovou přestávku téměř na hodinu.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:13. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:16. (18:20:28)