Lecce – Frosinone 2:1 (kon.) | Neapol – Cagliari 2:1 (kon.) | Turín – Empoli 1:0 (kon.)
SSC Neapol
2:1 (0:0)
Cagliari Calcio
cz Sobota 16.12.2023, 18:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Talianska Seria A • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 16. kola italské Serie A se mezi sebou utkají týmy SSC Neapol a Cagliari Calcio.

Domácí Neapol nezahájila letošní ročník příliš dobře po minulo roční mistrovské sezóně. Za 15 odehraných zápasů stihli domácí nabírat pouze 7 výher, 3 remízy a 5 porážek a skóre 26:18. S 24 body se nacházejí na 6. místě ligové tabulky.
    V minulém kole padli na hřišti Juventusu 1:0.

To Cagliari po skoro polovině odehraných zápasů je na tom velmi špatně. Po 15. odehraném kole mají na svém kontě pouhé 3 výhry, 4 remízy a 8 porážek s pasivním skóre 15:27. S pouhými 13 body se nachází na 16. místě tabulky.
    V minulém kole vyhráli doma s Sassuolem 2:1.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Jesus, Natan – Anguissa, Lobotka, Cajuste – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
    Náhradníci: Contini, Gollini – Demme, Gaetano, Lindström, Østigård, Raspadori, Rui, Simeone, Zanoli, Zerbin.
    Trenér: Walter Mazzarri

Cagliari Calcio: Scuffet – Nández, Goldaniga, Dossena, Augello – Makoumbou, Prati, Jankto – Oristanio – Pavoletti (C), Petagna.
    Náhradníci: Aresti, Radunović – Azzi, Deiola, Di Pardo, Chatzidiakos, Lapadula, Luvumbo, Mancosu, Obert, Pereiro, Sulemana, Viola, Wieteska, Zappa.
    Trenér: Claudio Ranieri

Rozhodčí: Marcenaro – Vivenzi, Raspollini.

Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítám Vás u dnešního duelu 16. kola Serie A, ve kterém přivítá Neapol Cagliari. Přeji Vám příjemnou zábavu.

Začátek zápasu bude nejméně o 30 minut posunutý!

Oba týmy jsou již na hrací ploše a blíží se nám začátek utkání.

Před zápasem se bude držet minuta ticha.

1

1
    Hned v první minutě zhatil brejk Cagliari Gaetano Oristanio.

2
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hosté, a proto se lehce zmocnili míče domácí.

3
    Alberto Dossena předvedl skvělý obranný zákrok a udržel míč na kopačkách Cagliari.

4
    Po faulu na Chviča Kvaraccheliju budou domácí zahrávat zajímavý volný přímý kop.

5
    K 1. vážné šanci utkání se dostal Chviča Kvaracchelija, který si naběhl na Lobotkův centr, ale z úhlu pálil nepřesně.

6
    Victor Osimhen si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

7
    Chviča Kvaracchelija se po perfektní individuální akci dostal k centru, na který jen o pár čísel nedosáhl Osimhne.

8
    Po závaru ve vápně se nejlépe zorientoval Victor Osimhen, jehož střela nebyla výrazná a brankář Cagliari si s ní poradil.

10
    Domácí obrana zatím neměla moc práce, nicméně pár dlouhých míčů skvěle zvládla obránit.

11
    Victor Osimhen se prodral k míči ve vápně, nicméně jeho volej byl nepřesný.

12
    Hráči Neapole kombinují s míčem a vyčkávají na drobnou skulinu v obraně hostí.

13
    Volný přímý kop budou rozehrávat hosté nakrátko.

14
    1. rohový kop budou zahrávat hosté z Cagliari.

15
    Z následného brejku Neapole vzešel rohový kop i pro domácí.

15
    S rohovým kopem si obrana Cagliari poradila.

16
    Matteo Politano z hranice vápna pálil, nicméně jeho střela doprostřed brány byla spáše propagační.

17
    Dobrou obranou práci předvedl Amir Rrahmani, který nepustil k míči Leonarda Pavolettiho.

18
    Z ničeho nic prošel míč k Osimhenovi, který to snad ani nečekal a jeho střela byla zablokována.

20
    Po skvělé práci Politana budou domácí zahrávat rohový kop.

21
    Po rychlém brejku Cagliari budou hostující hráči zahrávat rohový kop.

22
    Po odraženém míči se k míči dostal Tommaso Augello, jehož volej skončila těsně vedle brány. Byla tečovaná, a proto budou mít hosté k dispozici další rohový kop.

23
    Po skvělém skluzu Jensa Cajusteho se k nůžkám dostal Victor Osimhen. Jeho pokus však skončil vysoko nad.

25
    Andrea Petagna si nepohlídal své postavení a bylo mu odmáváno postavení mimo hru.

26
    Na hřišti vzplály vášně. Jakub Jankto a Amir Rrahmani se pustili do slovní přestřelky, kterou hasí hlavní rozhodčí.

28
    Domácí hráči teď zamkli hosty na jejich polovině a jsou v tlaku.

29
    Chviča Kvaracchelija vybojoval standardní situaci v podobě volného přímého kopu z dobré pozice pro Neapol.

29
    Obrovskou šanci měl Amir Rrahmani!
    Nádherný centr, který zahrával Matteo Politano, padl přímo na hlavu Amira Rrahmaniho, jehož hlavička skončila na tyči. Brankář Simone Scuffet se jen ohlédl.
    29. Obrovská šance Domácích.

30
    Hlavička Chviči Kvaracchelije byla nepřesná.

32
    Držení míče odpovídá hře:
    Neapol drží míč v 78% případů, hosté pouhých 22%.

34
    Skvělým napadaním získal míč Chviča Kvaracchelija, který jej předal svým spoluhráčům do útoku.

36
    Domácí budou vhazovat poblíž šestnáctky hostí.

37
    Diego Demme si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

38
    Chviča Kvaracchelija si naskočil na skvělý centr, nicméně jeho střela neměla potřebné parametry.

39
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop.

39
    Victor Osimhen se dožadoval odpískání pokutového kopu po střelu s Edoardem Goldanignem, nicméně hlavní rozhodčí je opačného názoru a píská faul domácímu forwardovi.

40
    Hostující výběr se začíná zvedat a kombinují i na útočné polovině.

42
    Po faulu na Politana budou domácí zahrávat velmi výhodný volný přímý kop.

43
    Nahitan Nández utekl domácí obraně. Tváří v tvář skvěle zasáhl brankář Meret a vypíchl mu míč.
    Obrovská šance hostí.

44
    Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.

45
    Victor Osimhen za velké protesty obdržel 1. žlutou kartu zápasu.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+3
    Teď opravdu plynou vášně.
    Edoardo Goldaniga za svůj hrubý faul viděl žlutou kartu, Leonardo Pavoletti za svou vzteklou reakci viděl žlutou kartu. Amir Rrahmani taktéž za svou reakci viděl žlutou kartu.

45+5

Máme za sebou divoký 1. poločas, po kterém je skóre bez branek.
    Domácí byli jasně lepší, obrovskou šanci v 29. minutě nedal Amir Rrahmani, který trefil tyč. Hosté mohli jít v 43. minutě do vedení, ale Meret předvedl skvělý zákrok. V závěru poločasu vybuchli vášně a padli 3 žluté karty.
    Poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

46

46
    Střídání v týmu Cagliari Calcio:
    ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Alessandro Deiola,
    ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Adam Obert.

48
    Domácí hráči se snaží naběhnout hned z počátku 2. poločasu na hosty a vstřelit vítězný gól.

50
    Útočným faulem se provinil André Anguissa a zhatil útok domácích.

51
    Hra je přerušena, neboť na hřišti zůstal ležet Juan Jesus.

53
    Dlouhý nákop od brankáře Simone Scuffeta nebyl příliš přesný a míče se zmocnili domácí.

55
    André Anguissa se rozhodl napálit míč směrem k bráně, nicméně jeho hrubě nepřesná střela ohrozila spíše diváky na tribuně.

57
    Domácí hráči kombinují s míčem a nepouštějí jej od noh. Hosté ze Sardinie již několik minut běhají bez míče.

58
    André Anguissa si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

59
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Natan, přichází Mário Rui,
    ze hřiště odchází Jens Cajuste, přichází Giacomo Raspadori.

63
    Hra je přerušena, neboť úder do tváře dostal Chviča Kvaracchelija. Žlutou kartu dostává Tommaso Augello.

64
    Střílená přihrávka z kopaček domácího kapitána GiovannihoDi Lorenza nenadělala velké problémy hostujícímu brankáři.

62
    Vhazování poblíž šestnáctky budou mít domácí.

66
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

68
    ze hřiště odchází Nahitan Nández, přichází Gabriele Zappa,
    ze hřiště odchází Gaetano Oristanio, přichází Zito Luvumbo.

69
    Neapol právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VICTOR OSIMHEN, asistoval mu Mário Rui!!!
    Po skvělé kombinaci, do které se zapojilo několik hráčů se dostal míč k Máriu Ruimu, jehož nádherný centr spadl přímo na hlavu VICTORA OSMIHENA. Jeho hlavičku brankář Adam Obert vyrazil na tyč, od které se míč odrazil do brány. Skvělá akce Neapole.
    69. Victor OSIMHEN - 1:0

71
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat a kombinují s míčem na útočné polovině.

72
    Cagliari právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je LEONADRO PAVOLETTI, asistoval mu Zito Luvumbo!!!
    Tak to vedení Neapole trvalo jen 3 minuty a máme vyrovnáno.
    Z ničeho nic se na levém kraji hřišti objevil Zito Luvumbo, který narýsoval skvělý centr, který LEONARDO PAVOLETTI neortodoxně, ale účelně dostal na brankovou čáru.
    72. Leonardo PAVOLETTI - 1:1

74
    Rohový kop budou zahrávat domící.

75
    Autorem branky je CHVIČA KVARACCHELIJA, asistoval mu Victor Osimhen!!!
    Po skvělé individuální akci Victora Osimhena a jeho nožičkách se k míči dostal CVHIČA KVARACCHELIJA, která poslal míč do sítě. Obrovský podíl má na góli Victor Osimhen!
    75. Chviča KVARACCHELIJA - 2:1

77
    Hra je přerušena, neboť problémy má Victor Osimhen.

79
    Hra je opět přerušena, neboť André Anguissa je zraněn a leží na trávníku.

80
    ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Gianluca Lapadula.

82
    Matteo Politano se již radoval z gólu, nicméně ne na dlouho. Asistent ukazoval ofsajd přihrávajícího Osminhena, a proto je skóre stále 2:1.

85
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, nicméně jim chybí přesnost. Rui však fauloval hostujícího hráče a viděl za to žlutou kartu.

88
    Matteo Politano zatáhl za záchrannou brzdu a zabránil vstupu hostí do šestnáctky. Zaslouženě viděl žlutou kartu.

90
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Jesper Lindström,
    ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Alessandro Zanoli.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    André Anguissa předvedl zákeřný faul. Hosté mají k dispozici jednu z posledních šancí.

90+4
    Domácí hrají velmi takticky a nepouští k míči hosty.

90+6
    Hosté budou zahrávat roh.

90+8

Máme za sebou utkání 16. kola Serie A, ve kterém domácí Neapol poráží Cagliari 2:1.
    První poločas jsme moc šancí neviděli, tu jedinou měl domácí Rramani, jenž trefil tyč.
    Ve druhém poločase se v 69. minutě vedení ujmuli domácí, prosadil se Osimhen. Za tři minuty bylo srovnáno, když se z ničeho nic prosadil Pavoletti. Nicméně Kvaracchelija vrátil domácím v 75. minutě vedení po úchvatné práci Osimhena. Víc se již nestalo a Neapol si připisuje cennné tři body.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:10.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (20:31:40)