Bournemouth – Luton 1:1 (Nedohr.) | Chelsea – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Manchester City – Crystal Palace 2:2 (kon.)
Newcastle – Fulham 3:0 (kon.) | Burnley – Everton 0:2 (kon.)
Manchester City
2:2 (1:0)
Crystal Palace FC
cz Sobota 16.12.2023, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 17. kolo

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9. (18:01:53)

Manchester City ztratil prakticky vyhrané utkání a remizuje s Crystal Palace 2:2. Poprvé od nástupu trenéra Guardioly tak ztratil body ve třetím domácím ligovém zápase v řadě.
    Do vedení se domácí po dvou nevyužitých šancích dostali ve 24. minutě přesným zásahem Jacka Grealishe. Dvakrát mohl zvýšit Gvardiol, zato hHosté měli jedinou šanci první půle v samotném závěru, kdy Olise z přímého kopu minul.
    Deset minut po změně stran navýšil vedení Lewis, čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem však snížil Mateta. V nastavení navíc stejného hráče zbytečně fauloval ve vápně Foden a z pokutového kopu vystřelil londýnskému celku bod Olise.

90+8

90+6
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Rico Lewis, přichází John Stones.
    90+4. Michael OLISE - 2:2

90+4
    Crystal Palace právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! MICHAEL OLISE si počkal na pohyb Edersona a bez problémů uklidil míč do dolního rohu branky!

90+4
    Situaci ještě zkoumal VAR, který penaltu potvrdil. Míč si staví Olise.

90+3
    Pokutový kop pro Crystal Palace! Foden nakopl Matetu a sudí neváhal!

90+3
    Julián Álvarez výborně potáhl míč na polovinu hřiště, jenže neměl podporu spoluhráčů a musel celou akci zbrzdit.

90+2
    Bernardo Silva se hnal za nákopem na pravou stranu, nicméně nedokázal míč dohnat na hrací ploše. Crystal Palace stále živí naději na bodový zisk.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Nathaniel Clyne, přichází Eberechi Eze.

90
    Nathan Aké uklidnil rozehrávku Manchesteru City na vlastní polovině. Vypadá to, že domácí celek už chce dohrát utkání za současného stavu.

89
    Foden si výborně pokryl míč na polovině hrací plochy a Naouirou Ahamada jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.

88
    Pojistku na vítězství domácího celku mohl přidat Bernardo Silva, který si míč navedl na levačku, ale obstřelem nechal vyniknout Hendersona!

87
    Dias si před napadajícím Matetou musel pomoci malou domů. Defenziva Manchesteru City nyní rozhodně nespěchala s přenesením hry vpřed.

86
    Nathan Aké si před napadajícím Olisem skvěle zasekl míč a přenesl hru na pravou stranu. Manchester City se v posledních minutách do zakončení úplně netlačí.

85
    Marc Guéhi rozehrál na levou stranu, ale Walker se skvěle vrátil na hranici velkého vápna a hlavou zahrál do rukavic připraveného gólmana.

84
    Jack Grealish byl pozdě u míče na levé straně a nedokázal jej udržet před důrazným soupeřem. Domácí soupeře nepouští za půlící čáru.

Tomáš Kubečka

Góly: 24. Grealish (Foden), 55. Lewis – 76. Mateta (Schlupp), 90+4. Olise (pen.)

Karty:   43. Ederson (MAC) – 40. J. Andersen (CRP)

Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9.
    Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Aké, Gvardiol – Rodri, Lewis (90+6. Stones) – B. Silva, Foden, Grealish – J. Álvarez.
    Náhradníci: Ortega – Bobb, Akanji, Kovačić, Gómez, Nunes, K. Phillips.

Crystal Palace FC: Henderson – Ward (34. Ozoh), J. Andersen, Guéhi, Mitchell – Riedewald (81. Ahamada), C. Richards – Olise, Schlupp (81. França), Clyne (90+1. Eze) – Mateta.
    Náhradníci: Matthews – Ebiowei, Ola-Adebomi, Tomkins.