Augsburg – Dortmund 1:1 (kon.) | Bochum – Union Berlín 3:0 (kon.) | Darmstadt – Wolfsburg 0:1 (kon.)
Mainz – Heidenheim 0:1 (kon.) | Lipsko – Hoffenheim 3:1 (kon.)
RB Lipsko
3:1 (1:1)
TSG 1899 Hoffenheim
cz Sobota 16.12.2023, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Nemecká Bundesliga • 15. kolo

Poslední domácí zápas legendy Forsberga dopadl pro Švéda i rudé býky na výbornou. Aktivní Lipsko nejprve poslal do vedení dorážkou po rohovém kopu Klostermann, následně však gólem do šatny vyrovnal Kabak. Ve druhém poločase nastoupil ke svému poslednímu domácímu zápasu legendární hráč Lipska Forsberg, ten 4 minuty po svém příchodu poslal Lipsko do vedení. O pouhé 3 minuty později si připsal po rohovém kopu Forsberg asistenci na gól Simakana. Lipsko tak dokázalo urvat tři body a posunulo se na 3.místo před Suttgart, mimo to se s fanoušky nádherně rozloučil švédský záložník Emil Forsberg. (21:13:42)

90+6

90+6
    Emil Forsberg dal po krásné asistenci Šaška, jenže celé akci předcházelo ofsajdové postavení, takže branka neplatí.

90+4
    Rozhodčí Schroder nakonec přehodnotil po zhlédnutí VARu svoje rozhodnutí a dal Grillitschovi pouze žlutou kartu.

90+3
    Florian Grillitsch vidí žlutou kartu za brutální zákrok na Poulsena.

90+2
    Hráči Lipska už jen kombinují s míčem na vlastní polovině.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Stanley Nsoki.

88
    Nebezpečnou střelou z velkého úhlu ohrozil bránu Baumana útočník Šeško, zkušený brankář Baumann si věděl rady.

85
    Poulsen našel nadýchaným centrem Carvalha, ten se opřel hlavou do míče, ale vyloženou šanci na rohový kop vyrazil skvělým obranným zákrokem Kevin Vogt.

84
    Seskok sice vstřelil gól, ale hráči Hoffenheimu předtím přestali hrát, jelikož míč opustil hrací pole.

83
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Castello Lukeba,
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Benjamin Šeško,
    ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Fabio Carvalho.

82
    Kramarić se pokoušel o zdramatizování utkání, ale jen těsně přestřelil.

81
    Lukas Klostermann si počínal v souboji s Andrejem Kramarićem nedovoleně, následuje standardní situace z prostoru hned před vápnem.

81
    Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Lukas Klostermann).

80
    Tom Bischof nedokázal zpracovat velmi těžký míč.

78
    Openda nedokázal prostrčit přihrávku na Forsberga, následně Poulsen pálil z ofsajdu.

76
    ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Kevin Akpoguma,
    ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Tom Bischof.

74
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    David Raum si všiml na přední tyči Emila Forsberga, který míč lehce tečnul a orazítkoval břevno, pak už se jen míč odrazil k Simakanovi, který doklepl míč do prázdné brány za bezmocného Baumanna. Asistence: Emil Forsberg.

Pavel Budař

Góly: 34. Klostermann, 71. Forsberg (Openda), 74. Simakan (Forsberg) – 42. Kabak (Skov)

Karty:   40. Haidara (RBL), 62. Simons (RBL), 81. Klostermann (RBL) – 62. Kabak (HOF), 90+3. Grillitsch (HOF)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 12:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:9.
    RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Simakan (83. Carvalho), Klostermann, Raum – X. Schlager, Haidara (58. Kampl) – Baumgartner (67. Forsberg), Simons (83. Šeško) – Openda (83. Lukeba), Poulsen (C).
    Náhradníci: Gulácsi – Lenz, Seiwald, Werner.

Tréner: Rose M.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek (89. Nsoki), Kabak (76. Akpoguma), Brooks, Vogt, Skov (46. Grillitsch) – Stach (76. Bischof), Prömel, Kramarić – Bebou (70. Beier), Bülter.
    Náhradníci: L. Philipp – F. Becker, Tohumcu, Szalai.

Tréner: Matarazzo P.

Rozhodca: Schroder R.