Mladá Boleslav – Slovácko 0:1 (kon.) | Zlín – Hr. Králové 4:0 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:0 (kon.)
Jablonec – Karviná 0:0 (kon.) | Bohemians – Č. Budějovice 0:0 (kon.)
FC Zlín
4:0 (4:0)
FC Hradec Králové
cz Sobota 16.12.2023, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • Česká FORTUNA:LIGA • 19. kolo

A je konec! První poločas jasně patřil zlínskému týmu, který zásluhou dvou gólů Žáka, Janetzkého a Bartošáka dal hned čtyři góly. A tím bylo v podstatě po zápase. Ve druhém poločase byli aktivnější hosté, vytvořili si i několik šancí, ale ve zlínské brance doslova čaroval brankář Stanislav Dostál. Zlín si tak připisuje do tabulky veledůležité tři body. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (16:52:12)

90+1

90+1
    Ve druhém poločase bude nastavena jedna minuta.

90
    Střídání v týmu FC Zlín:
    ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Patrik Kulíšek.

90
    ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Šimon Polášek.

88
    ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Marek Švach.

87
    Petr Juliš střílel na Dostála, ale ten znova chytil.

86
    Hradec operuje na útočné polovině a bude vhazovat poblíž rohového praporku.

84
    A znova skvělý zákrok Stanislava Dostála.

82
    ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Libor Bobčík.

82
    ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Rudolf Reiter.

78
    Hradec kombinuje s míčem na útočné polovině.

76
    Pokus z velkého úhlu skončil jen v rukavicích Stanislava Dostála, který chytá dnes opravdu skvěle.

75
    Horák vhodí míč z autu do hry.

74
    Hra je přerušena, několik hráčů leží na hřišti.

73
    Hradec bude vhazovat poblíž svého rohového praporku.

72
    Zlín má míč ve své moci na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet.

70
    Nyní faul střídá faul, hra je hodně rozkouskovaná.

69
    Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Michal Leibl).

67
    Útočné snažení Zlína končí faulem Antonína Fantiše.

66
    Po ztečované střele Zlína budou Ševci zahrávat rohový kop.

65
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Matěj Koubek.

63
    Jakub Kučera dostal skvělý míč na hlavu a opět ho vychytal skvělý zlínský brankář Dostál!

61
    A faul zlínského Bartošáka. Hosté budou mít k dispozici standardní situaci, která přímo volá po centru.

60
    Další roh pro Hradec.

59
    Zákrok z říše snů! Hlavičku Vašulína na čáře skvěle vytáhnul Stanislav Dostál!

59
    A ještě jeden roh pro Votroky.

58

57
    Zlín kombinoval na útočné polovině a zastavil ho až faul.

54
    Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Klíma).

54
    Pro míč si nadějně nabíhal David Tkáč, před ním však uzmul míč do rukavic brankář Bajza.

53
    Vukadinović vybojoval roh pro Zlín.

52
    Po hradecké aktivitě bude od branky odkopávat Dostál.

50
    Čelůstka hledal míčem Vukadinoviće, který však netrefil branku.

49
    A další šance Šašinky, tentokrát hlavou prověřil Dostála.

48
    Ondřej Šašinka pálil z úhlu a jen těsně netrefil prost mezi třemi tyčemi.

46
    ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Ondřej Šašinka.

46
    ze hřiště odchází Petr Pudhorocký, přichází Michal Leibl.

46
    ze hřiště odchází František Čech, přichází Lukáš Čmelík.

46

První poločas byl doslova show zlínského týmu. Gólový účet načal Filip Žák, který dal první dva góly zápasu. Následně se k němu přidal Janetzký s Bartošákem a je z toho v poločase drtivá vedení Zlína poměrem 4:0. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

45

45+1
    Sudí Kvítek přidává k prvním poločasu ještě jednu minutu.

45
    Daniel Horák pálil jen mimo.

42
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla paráda! Tomáš Čelůstka z rohu našel přesně nohu LUKÁŠE BARTOŠÁKA, který z první trefil míč přesně k tyči – 4:0!

42
    Roh pro Zlín

40
    Zlínu dnes vyjde vše, na co sáhne. Alexandr Bužek přihrál JAKUBU JANETZKÉMU, jenž přesnou střelou z první nedal Bajzovi sebemenší šanci. Krásná střela – 3:0!

39
    Vašulín střílel na Dostála, ten se však nenechal překvapit a zakročil.

37
    Bartošákův dlouhý míč skončil až v autu, vhazovat budou hosté.

36
    Hra je přerušena, faulován byl David Tkáč. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.

35
    Didiba se trošku ukopnul a je z toho roh pro hosty.

34
    Bartošák nyní fauloval na útočné polovině.

33
    Bužkovi se dneska příliš nedaří. Zatím hodně kazí.

32
    Petr Juliš se dostal do zajímavé šance, Dostál ho však vychytal.

31
    A hradecká kombinace na útočné polovině pokračuje.

29
    Další pokus o akci skončil až míčem v zázemí, Dostál bude odkopávat.

28
    Hradec kombinuje na útočné polovině, moc si ale neví rady kudy.

25
    Skvělá akce Zlína! Bartošák skvostně přenesl míč na Vukadinoviće, který jen našel hlavu FILIPA ŽÁKA, jenž se z blízky nemýlil – 2:0!

24
    Míč však skončil pouze v rukavicích Stanislava Dostála. Zlín rychle přeběhnul hřiště a bude zahrávat roh.

23

22
    Zajímavá šance Hradce. Simerský reklamoval ofsajd tak vehementně, že jej předběhl Vašulín a dával míč na Krejčího, který však nedokázal míč uklidit do sítě.

21
    Dostál teď skvěl zakročil, když vyběhnul až mimo pokutové území a odhlavičkoval míč do autu.

20
    Faul Zlína, Hradec bude centrovat do pokutového území.

18
    Bartošák se snažil pasem najít Žáka, ten jeho úmysly však nepochopil.

17
    Zlín kombinuje z hlubin pole. Míč se dostal až k Dostálovi.

15
    Hosté se však snaží hned odpovědět. Daniel Horák střelou trefil horní tyč!

13
    A máme tady první gól zápasu! Tomáš Čelůstka z levé strany skvěle našel nehlídaného FILIPA ŽÁKA, který uklidil míč za záda Bajzy – 1:0!

12
    Největší šance zápasu! Vašulín šel sám do obrany Zlína, perfektně si zaseknul míč a vystřelil. Jeho střelu parádně vytáhnul Dostál!

11
    Další snažení Zlína však zastavuje ofsajd.

10
    Simerský se z odraženého míče dostal ke střele, tu však skvěle zblokovala hostující obrana na roh.

9
    Nyní byl faulován Žák, hra je dost rozkouskovaná.

8
    Didiba hledal dlouhým míčem Vukadinoviće, před kterým odehrál míč do zámezí Krejčí.

7
    Zlín kombinuje na útočné polovině.

5
    Hra byla nyní přerušena, protože na hřišti ležel otřesený Pudhorocký.

4
    Krejčí zkoušel zahrávat signál, to se mu však nepovedlo.

3
    Janetzký fauloval a plyne z toho zajímavá standardní situace pro Hradec.

3
    Žlutá karta pro tým FC Zlín (Jakub Janetzký).

2
    Tkáč byl faulován a míč mají u kopačky domácí.

1
    Úvodní výkop provedli hosté a ihned zakládají první útok.

1

FC Zlín: S. Dostál – Bartošák, Simerský (C), Didiba, Čelůstka – Janetzký, Tkáč – Fantiš, Bužek, Vukadinović – F. Žák.
    Náhradníci: Rakovan – Kovinić, E. Ndiaye, Číž, Y. Dramé, Švach, Reiter, Bobčík, Kulíšek, Jura, Polášek.

FC Hradec Králové: Bajza – Čech, Čihák, Ja. Klíma (C) – Horák, Kučera, Kodeš, P. Juliš – Krejčí st., Vašulín, Pudhorocký.
    Náhradníci: Vízek – O. Ševčík, Leibl, Harazim, Dancák, Rada, Čmelík, Šašinka, Koubek, Hais.

Hezké sobotní odpoledne ze zlínské Letné, kde je na programu zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Zlín a hostující FC Hradec Králové. Hradec Králové je aktuálně na 11. místě v tabulce se ziskem osmnácti bodů. Domácí Zlín je na 15. místě ze ziskem jedenácti bodů.

Ševci se po střídání trenérů zvedli. Pavla Vrbu vystřídal Bronislav Červenka a ze tří zápasů naráz bylo pět získaných bodů. Vše se zadrhlo až poté, kdy Zlín prohrál na půdě pražské Sparty a v posledním kole taky v Liberci.

FC Hradec Králové se naopak v poslední době příliš nedaří. Z posledních šesti zápasů posbírali „Votroci“ čtyři remízy a jednu prohru, která přišla právě v posledním kole s Baníkem. Vše se ale změnilo tuto středu, kdy svěřenci trenéra Kotala porazili skomírající České Budějovice a konečně si připsali ligovou výhru.

Poslední tři vzájemná utkání:

20. 8. 2023 FC Hradec Králové – Zlín 2:0

11. 3. 2023 Zlín – FC Hradec Králové 2:2

18. 9. 2022 FC Hradec Králové – Zlín 0:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Kobylík

Góly: 13. F. Žák (Čelůstka), 25. F. Žák (Vukadinović), 40. Janetzký (Bužek), 42. Bartošák (Čelůstka)

Karty:   3. Janetzký (ZLN) – 54. Ja. Klíma (HKR), 69. Leibl (HKR)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:12.
    FC Zlín: S. Dostál – Bartošák (82. Reiter), Simerský (C), Didiba, Čelůstka – Janetzký (88. Švach), Tkáč (82. Bobčík) – Fantiš, Bužek, Vukadinović (90. Polášek) – F. Žák (90. Kulíšek).
    Náhradníci: Rakovan – Kovinić, E. Ndiaye, Číž, Y. Dramé, Jura.

FC Hradec Králové: Bajza – Čech (46. Čmelík), Čihák, Ja. Klíma – Horák, Kučera, Kodeš (C), P. Juliš – Krejčí st. (46. Šašinka), Vašulín (65. Koubek), Pudhorocký (46. Leibl).
    Náhradníci: Vízek – O. Ševčík, Harazim, Dancák, Rada, Hais.

Rozhodca: Kvítek – Nádvorník, Novák