Šamorín – Považská Bystrica 0:0 (kon.) | Petržalka – Rača 0:1 (kon.) | Žilina B – Myjava 3:2 (kon.)
Trebišov – Slovan Bratislava U21 1:4 (kon.)
Slavoj Trebišov
1:4 (1:3)
ŠK Slovan Bratislava U21
Nedeľa 26.02.2023, 13:30 • Slavoj Trebišov • MONACObet liga • 18. kolo

Slovanisti prehrávali už v šiestej minúte, ale zo zápasu odchádzajú ako jasní víťazi. Mladíci z hlavného mesta rozstrieľali Trebišov 4:1, hoci musíme podotknúť, že je to najmä zásluhou brankára Hrdinu, ktorý niekoľkokrát vychytal Danka, Nováka či Gálla.

Belasí sa posúvajú na štvrté miesto s 29 bodmi o bod za tretie Komárno, Trebišov padá na šiestu pozíciu s 27 bodmi. (15:19:57)

90+3

90+2
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty, úplne by stačila aj jediná. O víťazovi je rozhodnuté.

90
    Ani v poslednej minúte riadneho hracieho času neskórujú domáci po druhý raz. Danko zase z uhla, zase fantastický Hrdina... Hrdina hrdinom.

89
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21:
    z ihriska odchádza Martin Schlossár, prichádza David Murár.

87
    Dankovo zakončenie a ďalší bravúrny zákrok Adama Hrdinu. Neskutočný výkon mladíka.

86
    Črtala sa ďalšia kontra celku z hlavného mesta. A hoci nevyšla, zverencov Vladimíra Gálu to mrzieť nemusí.

84
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól! Je dobojované. GABRIEL HORNYÁK po štandardke a gólovej hlavičke upravuje na 4:1. Chválime Kušníra za center.

84
    Jenat stiahol Čiernika k zemi, hostia sa nikam ponáhľať nebudú.

82
    Neskóruje ani Vaľovčin. Dnes Trebišov dopláca na efektivitu.

80
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov:
    z ihriska odchádza Vladimír Rusnák, prichádza Tomáš Vaľovčin.

80
    Nie, nie, nie, ani z tohto nie je gól! Kovalčin napálil loptu do Hrdinu, ktorý iba vyrazil pred seba. Szalma neodkopol do bezpečia a môže byť len rád, že Gáll prišiel s faulom.

79
    Hostia sa tešia z gólu, ale radosť je okamžite prekazená! Ofsajd.

77
    z ihriska odchádza Nino Marcelli, prichádza Patrik Čiernik,
    z ihriska odchádza Marián Chobot, prichádza Alexej Maroš.

76
    Marcelovi Novákovi nie je dopriate. Zase presný nákop z rohu, ale hlavička letí tesne vedľa tyče.

74
    Belasí podržali loptu ďaleko od vlastnej šestnástky. Budeme zvedaví, či príchod Kovalčina oživí šance domácich na body.

72
    Gólman ŠK napravil svoju chybu a vysoký center ukryl v náručí.

71
    Hrdinovi preskočila lopta cez kopačku, čím daroval Slavoju rohový kop.

70
    z ihriska odchádza Danylo Sydorenko, prichádza Samuel Kovalčin.

68
    Jenat s dôležitým sklzom pred Chobotom. Ak by ho úspešne neabsolvoval, črtal by sa únik po ľavom krídle.

67
    A mrzela by ešte viac, ak by Kušnír volejom z 12 metrov mieril zhruba o meter nižšie! Fantastický kop aj center Tótha zľava.

65
    Séria faulov Trebišova pokračuje. Slavoj zahodená penalta môže veľmi mrzieť.

64
    Mičák už pokračovať nemôže, zákrok Danka zozadu na achilovku sa mu stal osudným. Pred Borovského ide vôbec o debut v juniorke v II. lige.

63
    z ihriska odchádza Marek Mičák, prichádza Daniel Borovský.

61
    Stanislav Danko možno aj z frustrácie prebrúsil Mareka Mičáka. Žltá karta.

60
    Stanislav Danko to vzal na seba, ale na mierne rozrytom trávniku prestreľuje bránu!

59
    Volanie po penalte sa stáva skutočnosťou! Hornyák stiahol Rusnáka k zemi, pokutový kop je na svete!

58
    Neskutočný defenzívny zákrok Mičáka, ktorý sa v sklze zablokoval pokus Gálla! Roh.

57
    Až to vyznieva tak, že za dvanásť minút druhého dejstva sa stalo viac, ako za ostatný polčas.

56
    Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

54
    Schlossár so šľapákom vo vzduchu, len o chlp sa vyhol žltému napomenutiu.

53
    Slavoj by si kontaktný gól zaslúžil, ale na zásluhy sa nehrá.

52
    Opakujeme sa, ale sú to rohy, ktoré robia neplechu pred bránou hostí! Boris Gáll takmer upratal loptu do siete, slovanisti majú veľké šťastie. Chvíľu to vyzeralo aj na ruku, ale Tadeáš Vaňo ukazuje na roh.

50
    Opäť to boli Gáll a Novák, ktorí číhali na možnosť pred bránou – dvojica, ktorá je na Zemplíne na hosťovaní z FC Košice.

49
    Dva zaujímavé nákopy pred Ezekiela, ktorý má po prvom polčase čo naprávať.

48
    Rozvinutý atak hostí sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa ale guľatého telesa dotkol domáci hráč, pokračovať tak budeme štandardkou spoza rohového polkruhu.

47
    Roh a ani potom zakončenie Gálla zníženie neprinieslo. Trebišovčania sa dostávajú k strelám, len ich potrebujú dostať za bránkovú čiaru.

46
    Marcel Novák dnes s druhým výborným pokusom! Všetko sa to udialo po vhadzovaní, stredopoliar mieril k ľavej žrdi. Hrdina drží hostí nad vodou.

46
    z ihriska odchádza Martin Kolesár, prichádza František Sitarčík.

46

Bez čo i len nadstavenej sekundy sa končí prvý polčas súboja medzi Trebišovom a juniorkou Slovana Bratislava. Belasí za 16 minút skórovali trikrát, čím dokonale odrovnali východniarov.

Druhý polčas sa začne približne o 14:30.

45

44
    Belasí držia loptu ďaleko od Hrdinu, dejstvo by chceli dohrať v pokoji v útoku.

43
    Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

41
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

39
    Faulovaný hráč situáciu sám zahral. Došlo k teču od Ilinja, ale Ezekiel dobre zasiahol.

37
    Chobot podkopnutý na pravom krídle, máme tu ďalšiu štandardku Slovana.

36
    Priamy kop, rohový kop a rýchla akcia zľava. Slavoj začal nádejne, ale nezohranosť sa ukazuje.

34
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól! Belasí zahrozili vzápätí. Center z hry ešte domáci odvrátili na roh. Center na prednú žrď tečoval na zadnú Szalma, kde zostal nikým nechránený MATÚŠ KOSEČEK. Katastrofa pre Trebišov.

32
    Ani z tohto nie je gól. K druhej koncovke za niekoľko minút sa dostal Marcel Novák.

31
    Danko to poslal k pravej žrdi, Hrdina s výborným reflexom. Roh.

30
    Žltá karta na konto hosťujúceho hráča. Marek Mičák zatiahol ručnú brzdu ani nie meter pred šestnástkou.

28
    Szalma a spol. definitívne odkopávajú loptu preč od šestnástky.

27
    Bláznivú minútu ukončujeme znovu Hrdinom a jeho zákrokom pri strele Danka z uhla! Roh.

27
    Dankov center narobil Hrdinovi problémy. Nasledovali neúspešné pokusy o dorážky, kontra Slovana, ktorý nevyužil prečíslenie troch na jedného!

26
    Štandardka pre Slavoj po faule na ľavom krídle na Sydorenka. Loptu si berie na starosť Danko.

24
    Hornyák upokojuje situáciu "malou domov". Szalma, ako jediná zimná posila, si so všetkým poradil.

22
    Čo nám zápas prinesie ako ďalšie? Momentálne sú to tvrdé súboje pri deliacej čiare.

21
    Strieľaný center doputoval do náruče trebišovského gólmana. Bol to vôbec prvé zakročenie od jedného či druhého brankára v stretnutí.

19
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól! Trvalo to ledva 90 sekúnd a máme tu obrat! Rýchla akcia po ľavom krídle, MARIÁN CHOBOT si spracoval loptu v šestnástke na druhý pokus, zasekol si ju na ľavačku a okolo brániaceho Sovu poslal hostí do vedenia.

18
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól! Slavoj pyká! MARTIN KUŠNÍR to kopol bravúrne, priam milimetrovo k pravej žrdi. Ezekiel sa márne naťahoval.

17
    Marcelli faulovaný necelých dvadsať metrov od Ezekielovej svätyne. Priamy kop pre ŠK.

16
    Štvrťhodina za nami, Trebišovčania aktívnejším tímom. Všetko sa to ale môže razom zmeniť.

14
    Peter Kolesár pálil z hranice veľkého vápna. Rana pravačkou pozdravila akurát divákov za bránou.

13
    Nikitin nebol prvý pri lopte, ale takmer sa dostal do šance. Ezekielovi totiž guľaté teleso vypadlo z náruče. Ak by bol nejaký slovanista nablízko, mohol skórovať do prázdnej brány.

12
    Faul Slavoja pri napádaní, Tadeáš Vaňo výhodu premieňa na voľný kop v strede poľa.

10
    Sydorenko miešal loptu, ale nepripravil gólový recept. Desaťminútovka za nami, otvárací zásah duelu snáď len pomôže.

8
    Mladíci z Bratislavy sa musia rýchlo oklepať, takýto štart si Vladimír Gála nepredstavoval.

6
    Trebišov dal gól! Východniari zahrávali roh. Peter Kolesár posunul loptu nakrátko, STANISLAV DANKO z uhla centroval na prednú žrď. Tam si nabiehali traja domáci hráči, ale vyzerá to tak, že ani jeden z nich loptu netečoval! Hrdina nachytaný "na hruškách".

4
    Gáll sa teraz sám dostal k lopte, no spätný pas adresáta nezastihol. Trebišov zostane v útoku.

3
    Peter Kolesár sa dostal do šestnástky cez dvoch hráčov, ale pálil iba do Hornyáka. Gáll sa k spoluhráčovi vyčítavo pozerá.

2
    Prvá koncovka patrila hosťom. Chobot hlavičkoval z malého vápna, mieril úplne vedľa!

1

Slavoj Trebišov: Ezekiel – Jenat, Rusnák, M. Kolesár, Sova, Ilinjo, Novák, Sydorenko, Danko (C), P. Kolesár, Gáll
    Náhradníci: Pap, Dlubáč – Terezka, Sitarčík, Mokoš, Vaľovčin, Kaňuch, Kovalčin
    Tréner: Branislav Sokoli

ŠK Slovan Bratislava U21: Hrdina – Mičák, Szalma, Hornyák, Tóth, Chobot, Kušnír, Koseček, Marcelli, Schlossár (C), Nikitin
    Náhradníci: Chudík – Maroš, Čiernik, Murár, Borovský
    Tréner: Vladimír Gála

Rozhodca: Tadeáš Vaňo – Tomáš Tůma, Michal Železňák.

Trebišov je pred nedeľňajšími duelmi na piatom mieste s 27 bodmi, len o tri zaostáva za tretím Komárnom. Slavoj prešiel v zime veľkou zmenou, tím opustil hlavný tréner Gergely Geri, ktorého nahradil Branislav Sokoli. Zo Zemplína odišiel už iba päťgólový Ikugar, ktorému sa skončilo hosťovanie z Trnavy. Naopak, posilnenie prišlo v podobe mladíkov Sovu, Vaľovčina, Sydorenka, Kaňucha a Terezku. Z Košíc prichádza skúsený Gáll a z Medzeva 30-ročný Kovalenko.

Ešte menej pohybov nastalo v kádri juniorky Slovana Bratislava. Zo Šamorína prišiel stopér Szalma, odišli Radulovič Veličkovič a Koprna. Mladíci z hlavného mesta sú na siedmom mieste s 26 bodmi – v prípade nedeľňajšieho triumfu predbehnú Trebišov. S istotou by si polepšili minimálne o jednu a nanajvýš o tri pozície.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online zo zápasu 18. kola II. futbalovej ligy medzi Slavoj Trebišov a ŠK Slovan Bratislava U21.

Stretnutie sa začne o 13:30.