Bologna – Inter 1:0 (kon.) | Salernitana – Monza 3:0 (kon.) | Udinese – Spezia 2:2 (kon.)
AC Miláno – Bergamo 2:0 (kon.)
Udinese Calcio
2:2 (1:1)
Spezia Calcio
cz Nedeľa 26.02.2023, 18:00 • Dacia Arena, Udine • Talianska Seria A • 24. kolo

První poločas přinesl dvě branky. Spezia šla do vedení už v 6. minutě po brejku Nzoly. Domácí potřebovali na srovnání 16 minut, Beto utekl obraně hostů a skóroval, s posvěcením VARu, do poloodkryté branky. Ten druhý začali lépe domácí, kteří vstřelili branku po brejku Roberta Pereyry. Už to vypadalo na jasnou záležitost pro zebry. Jenže přišla 72. minuta a totální kolaps obrany. Nzola dal po brejku třech na jednoho svou druhou branku v zápase. Oba týmy pak ještě dobré příležitosti, ale skóre se už v Dacia Aréně neměnilo. Udinese doma remizovala se Spezií 2:2. (20:00:58)

90+4

90+4
    Eldor Šomurodov (Spezia) šel po soupeři na polovině Udinese po zápasnicku a právem dostal žlutou kartu.

90+3
    Spezia jde na míč po útočném faulu domácích.

90+3
    Střídání v týmu Udinese Calcio:
    ze hřiště odchází Walace, přichází Ilja Nestorovski.

90+2
    Spezia teď necelých dvacet vteřin dobře tahala čas.

90+1
    Bartłomiej Drągowski (Spezia) vyřešil náznak šance ostrým odkopem od branky Spezie.

ze hřiště odchází M'bala Nzola, přichází Mattia Caldara,
    ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Viktor Kovalenko.

89
    Iyenoma Destiny Udogie (Udinese) teď vzal hostům šanci jistým odkopem z vápna.

88
    Kontakt s Betem se snažil domácí útočník prodat moc okatě. Rozhodčí jasně ukázal, že penalta nebude.

87
    Bartłomiej Drągowski (Spezia) šel z branky příliš brzy. Beto (Udinese) tečoval vyražený míč nohou a přitom byl možná faulován.

86
    Beto (Udinese) po závaru po standartce dostal míč před malým vápnem na svou silnější nohu. Jenže Bartłomiej Drągowski (Spezia) vytáhl zákrok zápasu.

85
    Udinese má další standartku, tentokrát ze 40 metrů.

84
    Iyenoma Destiny Udogie (Udinese) rozehrál roh nakrátko. Pak přišel centr do vápna, ten obrana hostů ale odvrátila jen na Walace (Udinese). Jeho střela ale byla zablokována obranou Spezie.

83
    ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Tolgay Arslan.

82
    Fanoušci pískají na své miláčky, kteří nespěchají, sluštně řečeno, s rozehrávkou.

82
    Beto (Udinese) dostal nadýchaný bochánek za obranu. Zapnul nejtěžší převod, jenž u míče byl dříve brakář Spezie.

Vít Káňa

Góly: 24. Beto (Success), 56. Pereyra (Lovrić) – 6. Nzola (Ekdal), 72. Nzola (Agudelo)

Karty:   58. Ehizibue (UDI), 62. Becão (UDI) – 76. Nikolaou (SPZ), 90+4. Šomurodov (SPZ)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:16.
    Udinese Calcio: Silvestri – N. Pérez, Becão, Masina – Ehizibue, Pereyra (67. Samardžić), Walace (90+3. Nestorovski), Lovrić (83. Arslan), Udogie – Success (67. Thauvin), Beto.
    Náhradníci: Padelli, Piana – Buta, Abankwah, Ebosele, Pafundi.

Tréner: Andrea Sottil

Spezia Calcio: Drągowski – Amian, Ampadu, Nikolaou, Reca – Bourabia (90. Kovalenko), Ekdal – Verde (63. Šomurodov), Agudelo (74. Maldini), Gyasi – Nzola (90. Caldara).
    Náhradníci: Zovko, Marchetti – Wiśniewski, Ferrer, Esposito, Sala, Beck, Cipot, Krollis.