Bilbao – Girona 2:3 (kon.) | Vigo – Valladolid 3:0 (kon.) | Almería – Barcelona 1:0 (kon.)
Sevilla – Osasuna 2:3 (kon.)
FC Sevilla
2:3 (0:1)
Osasuna Pamplona
cz Nedeľa 26.02.2023, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla • Španielska LaLiga • 23. kolo

Je dobojováno a po dramatickém průběhu se z výhry raduje hostující Osasuna. Vstup do druhé půle ale měli lepší domácí a už v 63. minutě srovnal dalekonosnou ranou Nemanja Gudelj. Jenže nerozhodný stav vydržel pouhé čtyři minuty, poté Búnú nezvládl vyboxovat míč, trefil Fernanda a od něj se míč odrazil za vlastní brankovou čáru. V 78. minutě pak zase vyrovnal pěknou ranou Júsuf Nasírí a vypadalo to, že by Seville mohl patřit závěr. Jenže opak byl pravdou, v 85. minutě po dlouhém výkopu a rychlém sprintu skóroval střídající Abdesamad Ezalzúlí a byl posledním střelcem. Zápas tak skončil výsledkem 2:3, Seville se nepovedla odplata za vyřazení z poháru a s 25 body ji patří 14. místo. Osasuna je po dnešním duelu sedmá s 33 body.

To e z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:16:03)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.

90+7

90+7
    Táhlý centr do šestnáctky Osasuny, k hlavičce se dostal Nasírí, mířil ale vedle levé Fernándezovy tyče.

90+6
    Je tu nervózní závěr, hra je rozkouskovaná a tohle bude vyhovovat hlavně hostům.

90+4
    No a domácí Fernando si na lavičce také neodpustil řeči a byl sudím okamžitě poslán do sprch!

90+4
    Júsuf Nasírí navíc za protesty dostal žlutou kartu.

90+4
    Z levé straně vystřelil Telles, jeho křížný pokus gólman Fernández konečky prstů vyškrábl na roh, ale sudí si toho nevšiml a ukázal na odkop od branky.

90+3
    Sevilla si vybojovala roh, rychle jej rozehrála, výsledkem však byla pouze zblokovaná střela.

90+2
    Dlouhý odkop hostů až k ěstnáctce Sevilly, domácí si míč vybojovali zpět a otáčí hru.

90+1
    Sevilla stupňuje svůj závěrečný nápor, před Fernándeze to teď létá ze všech možných úhlú.

90
    Bude se přidávat šest minut.

89
    Přímý kop pro hosty, ti rozhodně nebudou s rozehrávkou nikam pospíchat.

88
    Ještě jedna žlutá karta na straně Sevilly, za nesportovní chování ji obdržel Lucas Ocampos.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Lucas Torró.

87
    Na lavičce Osasuny se chystá ještě jedno střídání, do hry se podívá Lucas Torró.

86
    Atak domácích skončil ve vápně, Fernández v tuto chvíli zasahovat ale nemusel.

85
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Hosté už potřetí vedou! Po dlouhém nákopu gólmana Fernándeze přišlo Ibáñezovo prodloužení na rozběhnutého ABDESAMADA EZALZÚLIHO, ten unikl svému strážci a prudkou křížnou ranou nedal Búnúovi šanci na zákrok – 2:3.

Aleš Pur

Góly: 63. Gudelj, 78. En-Nesyri (Gueye) – 18. David García (Barja), 67. Fernando (vla.), 85. Ezzalzouli (Ibáñez)

Karty:   43. Gueye (SEV), 53. Sampaoli - trenér (SEV), 79. Acuňa (SEV), 88. Ocampos (SEV), 90+4. En-Nesyri (SEV) – 12. Oroz (OSS), 65. Barja (OSS)   90+4. Fernando (SEV)

FC Sevilla: Bounou – Nianzou, Fernando (84. Telles), Gudelj – Navas (C) (84. Montiel), Rakitić (46. Suso), Gueye, B. Gil (57. Ocampos) – Ó. Torres, En-Nesyri, Lamela (46. Acuňa).
    Náhradníci: Dmitrović, Flores – Mir.

Tréner: Jorge Sampaoli

Osasuna Pamplona: A. Fernández – D. Moreno I, A. Hernández, David García (C), J. Cruz I – Brašanac, Ibáñez (88. Torró), Oroz (71. Mo. Gómez) – Moncayola (71. M. Sánchez), Kike García (81. Ávila), Barja (81. Ezzalzouli).
    Náhradníci: S. Herrera – N. Vidal, Unai García, Budimir.

Tréner: Jagoba Arrasate

Rozhodca: Pulido – Escuela, Fernándezová