Turín – Empoli 1:1 (kon.) | Monza – Spezia 2:0 (kon.) | Salernitana – Hellas Verona 2:1 (kon.)
Udinese – Bergamo 2:2 (kon.) | Cremonese – Neapol 1:4 (kon.) | AS Rím – Lecce 2:1 (kon.)
FC Turín
1:1 (0:0)
Empoli FC
cz Nedeľa 09.10.2022, 12:30 • Stadio Olimpico Grande, Turín • Talianska Seria A • 9. kolo

Fotbalisté Turína spořádali před přestávkou nehoráznou porci smůly. Trefili tyč, několik tutovek vychytal brankář Vicario a Mirančukův gól po několika minutách odvolal VAR pro odhalený ofsajd dávno před zrodem samotné akce. Hned po přestávce pak fantastickými nůžkami poslal dosud marné Empoli do vedení střídající Destro.
    Domácí se vůbec nedostávali ke své hře z první půle, přesto v poslední minutě paradoxně odvrátili hrozbu čtvrté porážky v řadě díky Lukićovi, který důrazně sledoval míč a Lupertův odkop se od něj odrazil za brankovou čáru. (14:29:53)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:11.

90+5

90+4
    Žlutou kartu za zdržování hry vidí brankář Empoli Guglielmo Vicario.

90+4
    Míč se dostal za koncovou čáru od Lukićovy hrudi, od brány odkopává Vicario.

90+3
    Nejzazší v chumlu naskakujících hráčů Radonjić hlavičkoval Lukićův centr daleko vedle.

90+2
    Přímý kop po faulu Hendersona na Karamoha asi pět metrů před velkým vápnem.

90
    Nastavuje se 5 minut.
    90. Saša LUKIĆ - 1:1

90
    FC Turín právě vstřelil branku!
    Po nemalé porci smůly, kterou si domácí vybírali v prvním poločase, dosáhl SAŠA LUKIĆ na šťastné vyrovnání. Vyplatilo se důrazné napadání, míč se od srbského záložníka do sítě odrazil po Lupertově odkopu.
    Dosud spolehlivý stoper Empoli chtěl uklidit vyškrábnutý střílený centr novice na hřišti Karamoha, jenže výsledek byl přesně opačný.

90
    Do vzduchu se vyšrouboval Nemanja Radonjić a hlavičkoval Lukićův centr prudce nad břevno.

88
    Naposledy střídal FC Turín:
    Djidjiho nahrazuje Yann Karamoh. Je tedy už jisté, že český reprezentant Zima zůstane opět na lavičce.

87
    Pokračující nápor Turína zhatil útočný faul na pravém křídle.

85
    U Djidjiho přetaženého centru byl dříve hostující Stojanović, zápasnicky ho oběma rukama kolem pasu složil napadající Vojvoda.

84
    Destro vypomohl při bránění standardní situace odhlavičkováním míče do zámezí.

84
    Lukićův centr byl sražen na další roh.

83
    Na centrovaný míč naskočil Koffi Djidji a hlavičkoval zase vysoko nad břevno. Po přívalu šancí v prvním poločase jsou domácí vepředu neškodní.

83
    Rohový kop pro Turín, kterému již začíná téct do bot i virtuálně, doslovně leje na hráče nonstop od začátku zápasu.

81
    Následný trestný kop do vápna Empoli nepronikl.

80
    ...a za Empoli vidí žlutou kartu Răzvan Marin.

80
    V mužstvu Turína je za hromadnou potyčku trestán žlutou kartou Pietro Pellegri...
    79. strkanice na polovině Empoli

79
    Velká strkanice za účasti snad všech hráčů na hřišti se nakonec uklidnila, rozhodčí si dal odstup a zřejmě si vybere po jednom napomínaném na každé straně.

78
    Dvojnásobné střídání také v celku Empoli:
    odcházejí Ebuehi a zraněný Bajrami, přicházejí Sebastian Walukiewicz a Petar Stojanović.

76
    Pellegri v pokutovém území přiťukl míč hlavou Vlašićovi, jehož tvrdou střelu zablokoval Luperto.

74
    Rodríguez si pokryl nakopávaný míč před Bajramim a nechal ho doskákat do zámezí.

74
    Turín využívá ošetřovací pauzu k dalším dvěma střídáním:
    místo Mirančuka a Ainy nastupují na hřiště Nemanja Radonjić a Mërgim Vojvoda.

73
    Diváci pískají na Ebuehiho, který si v přerušené hře sedl na trávník a žádá si ošetření.

73
    Schuursova hlavička po nakrátko rozehraném rohu letí vysoko nad břevno.

72
    Před Ainou vypíchl míč na roh střídající Henderson.

71
    Vanja Milinković-Savić chytá na čáře přízemní střelu Nicolase Haase zpoza šestnáctky a připisuje si vůbec první úspěšný zákrok.

69
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Liam Henderson.

68
    Průnikovou přihrávku Djidji už nedostihl na hřišti, přičemž sám zabrzdil až před reklamními panely.

67
    Dvojnásobné střídání v mužstvu Turína:
    místo Sanabrii a Linettyho přicházejí Pietro Pellegri a odchovanec Empoli Samuele Ricci.

67
    Ani Lukić pokusem odcentrovat míč zprava na Sanabriu neuspěl.

66
    Aina nakopával míč zprava křížem, tělem si ho pokryl Ebuehi a z otočky odpálil do relativního bezpečí.

65
    Rodríguez nenašel točeným centrem Sanabriu, míč přistál přímo na hlavě hostujícího Luperta.

64
    Dnešní utkání sleduje 12 967 diváků.

62
    Lazarův nadýchaný pas posílá Sanabria prudkou hlavičkou z penaltové značky vedle pravé tyče.

59
    Vlašićův kroucený pas dostal z šestnáctky modrých Bajrami, u míče ovšem zůstávají Turínští.

58
    Ainův zpětný centr Sanabria tak tak zachytil u postranní čáry.

57
    Lukić zpoza rohu šestnáctky načechral centr do skrumáže na malém vápně, kde hlavičkoval slabě o zem Sanabria do rukavic hostujícího brankáře.

56
    Žlutá karta pro Empoli FC. Těsně před velkým vápnem podrazil Ainu Fabiano Parisi.

53
    Neuznaná branka také na straně hostů. Destro si naběhl na trestný kop a hlavičkoval do sítě, jenže turínská obrana ho předtím šikovně vystavila do ofsajdu.

53
    Trestný kop od levé postranní čáry rozehrají hosté.

51
    Turín se hned snaží o odpověď. Vlašić sklepl míč na pravé křídlo Lazarovi, jeho centr hlavičkoval na zadní tyči těsně vedle Aina.
    49. Mattia DESTRO - 0:1

49
    Empoli právě vstřelilo branku!
    Fotbal nemá logiku. První střela na bránu přináší vedení hostům, ovšem stála za to. Střídající MATTIA DESTRO před velkým vápnem zpracoval zády k bráně Ebuehiho centr a druhým dotekem střihl fantastické nůžky k tyči.

48
    Turín zatím praktikoval rozvážnou kombinaci po celé šíři hřiště, Linetty posouval míč za sebe patičkou, což vystihli zadáci Empoli.

46
    Empoli do druhé půle vyměnilo oba útočné hroty, které se vůbec nedostaly do hry:
    místo Lammerse a Cambiaghiho přicházejí Marko Pjaca a Mattia Destro.

Ofsajdy 2:0

Drtivá převaha domácího Turína ke gólu nevedla, respektive jedinou radost zkazilo domácím video. Kromě toho trefili tyč, řadu šancí zlikvidoval výborný Vicario nebo končily těsně vedle. Hosté se omezovali na propagační nepřesné pokusy z dálky, přesto drží v metropoli Piemontu nerozhodný stav.

45+2

45+2
    Empoli rozehraje standardku nedaleko vlastního velkého vápna, Vicario vyhání spoluhráče na soupeřovu polovinu a chystá dlouhý výkop.

45
    První poločas bude nastaven o dvě minuty.
    45. Aina vyzkoušel Vicaria ranou z dálky přes obránce

45
    Vicario vyráží nebezpečnou plavající dělovku Oly Ainy z 25 metrů.

43
    Další neuznaná branka Turína! Na Schuursovu kolmici naběhl Sanabria a přeloboval Vicaria, jenže tentokrát to byl už na hřišti zjevný ofsajd.

42
    Po nepřesném křížném pasu vhazuje od pravé lajny Empoli.

40
    Sanabria prodlužoval nakopávaný míč hlavou jen do rukavic Guglielma Vicaria.

38
    Parisi odzbrojil u postranní čáry Ainu a Empoli vhazuje.

36
    Aina po mokrém trávníku posouval míč křížem do šestnáctky na Sanabriu, kterého zakřižoval Ebuehi a volný míč zalehává brankář Vicario.

35
    Tempo po neuznané brance upadlo, hosté si drží soupeře na distanc.

33
    Bajramiho střela ze střední vzdálenosti letí mimo, odkopávat od brány bude Vanja Milinković-Savić.

31
    Po faulu na Bandinelliho musela zpozornět turínská obrana, trestný kop však modří nijak nevyužili.

29
    Hra pokračuje, pro domácí to musí být děsně frustrující průběh. Šest obrovských šancí, tyč, neuznaný gól... skóre je stále bezbrankové, přitom se hraje neustále jen na jednu bránu.

29
    Kalibrovaná čára upřesňuje, že k ofsajdu vůbec nedošlo u popsané akce, ale skoro o minutu dříve v samotném zárodku turínského brejku vybíhal z postavení mimo hru Sanabria.
    27. Neuznaný gól Alexeje Mirančuka

27
    Z obléhání území modrých vzešla nejdříve ztlumená střela, kterou skokem do skrumáže Vicario vytáhl na velké vápno. Tam si ALEXEJ MIRANČUK narazil s Ainou a jeho centr hlavičkou umístil k tyči. Branka byla na hřišti uznána, ale po dvou minutách ji odvolává VAR pro ofsajd.

26
    Bajrami rozjel konečně dokončený kontr hostů. Bandinelli nabil Marinovi, střela rumunského záložníka letí metr nad břevno.

25
    Žlutá karta pro Empoli FC (Filippo Bandinelli).
    24. Vlašić hlavičkuje do tyče, Lukićovu dorážku vyškrabuje Vicario

24
    Neuvěřitelná smůla Turína v koncovce pokračuje. Po Ainově centru hlavičkoval Vlašić rybičkou zblízka do tyče, Lukić okamžitě dorážel k opačné tyči, ale Vicario se fantasticky stačil přemístit a vytěsnit.

22
    Protiútok Empoli končí opět jen ironickým potleskem turínských fanoušků, když se Cambiaghi marně snažil skluzem udržet na hřišti nepřesnou přihrávku.
    21. Vlašićovu šanci zneškodnil po špatném odkopu Vicario

21
    Vicario napravil svou hrubici při odkopu od brány přímo na kopačky domácího Lukiće. Ten přes Mirančuka okamžitě posunul na Vlašiće, jemuž se otevřela dálnice, ale hostující brankář konečky prstů střelu k tyči vyškrábl.

20
    Mirančuk našel před bránou Sanabriu, kterému skočil pod nohy De Winter. Do skluzu šli oba hráči, jako poslední se míče dotkl domácí útočník a kope se od brány Empoli.

19
    Sanabriův útok osou hřiště byl posouzen jako prorážení.

17
    Fotbalisté Empoli drželi míč na útočné polovině neúčelně, domácí Rodríguez rozjel rychlý protiútok, ale nakonec zabrzdil a počkal na spoluhráče, takže modří stačili zformovat obranu.

15
    Vlašićův centr nikdo ze spoluhráčů nezasáhl a míč pomalu doskákal za pravou postranní čáru.

14
    Linetty si při nápřahu za velkým vápnem nechal sebrat míč, protiútok zatím marného Empoli však opět brzy ztroskotal.
    12. Nakonec jen žlutá karta pro Sanabriu

12
    Velká úleva po krátké kontrole videozáznamu na popud VAR. Antonio Sanabria (Turín FC) nakonec vidí z rukou rozhodčího pouze žlutou kartu.

11
    Červená karta pro Turín FC! Po znamenitém úvodu je to velká rána pro domácí, za přišlápnutí Cambiaghiho je vyloučen Antonio Sanabria.
    8. Vlašić nezakončil sólo přesnou střelou

8
    V plné rychlosti si oběhl obranu zleva Vlašić, křížná střela nejlepšího střelce Turína se však mezi tyče nevešla.

6
    Domácí Lazaro si zasekl míč na velkém vápně kolem Ebuehiho a technickým pokusem těsně přestřelil.

4
    Parisi si vedl míč po levém křídle a byl zastaven Djidjim, kterému teď rozhodčí odpustil jasný faul.

2
    Hosté se ubránili rohu a přecházejí do protiakce, jenže přenesení hru na levou stranu končí v autu.
    1. Ainovu střelu vyškrabuje Vicario na roh

1
    Hned v první minutě protáhl Vicaria na čáře nepříjemnou střelou po kluzkém trávníku Ola Aina. Brankář Empoli vyškrabuje na roh.

1

Turín hraje v rudobílé kombinaci, Empoli celé v modrém.

V Turíně hustě prší, první řady na tribunách, které příliš nekryje střecha, jsou proto úplně prázdné.

Turín FC: Milinković-Savić – Djidji, Schuurs, Rodríguez (C) – Aina, Lukić, Linetty, Lazaro – Mirančuk, Sanabria, Vlašić.
    Náhradníci: Beriša, Gemello – Buongiorno, Zima, Singo, Karamoh, Radonjić, Garbett, Adopo, Bayeye, Ricci, Vojvoda, İlkhan, Pellegri, Seck.
    Trenér: Paro

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, De Winter, Luperto, Parisi – Haas, Marin, Bajrami, Bandinelli (C) – Cambiaghi, Lammers.
    Náhradníci: Perisan, Ujkani – Stojanović, Walukiewicz, Cacace, Guarino, Fazzini, Degl'Innocenti, Baldanzi, Henderson, Satriano, Destro, Ekong, Pjaca.
    Trenér: Zanetti

Rozhodčí: Fourneau – Mastrodonato, Miniutti.

Vzájemné zápasy
    Empoli se vrátilo do Serie A loni po dvouleté pauze a v Turíně remizovalo 2:2. Poslední utkání mezi těmito soupeři v Empoli na prvního máje směřovalo k výhře domácích, kteří ještě v 78. minutě vedli 1:0, pak ale nastřílel čistý hattrick ze dvou penalt a gólu ze hry Andrea Belotti a Turín si odvážel vítězství 3:1.
    Zápas je prestižní pro empolijského trenéra Zanettiho, který v Turíně čtyři sezóny strávil jako hráč.

Empoli FC
    Až v sedmém kole se Empoli po letním zemětřesení v kádru dočkalo premiérového vítězství na hřišti Bologni, minulou sobotu ovšem opět neuspělo doma s AC Milán poměrem 1:3 a jen dva body ho dělí od pásma sestupu. Pro svalové zranění, respektive zranění žeber jsou pro duel v Turíně vyřazeni obránce Ismajli a záložník Grassi.
    Fotbalisté z Toskánska zatím postrádají kanonýra, o osm gólů se podělilo sedm různých autorů.

Střelci: 2 – Bandinelli.

Turín FC
    Úvod sezóny byl pro méně slavný z dvojice turínských účastníků Serie A velmi povzbudivý, poslední tři kola ale nepřidal žádný k deseti bodům z úvodních pěti zápasů. Porážky na hřišti Interu Milán a Neapole se asi daly čekat, bolestnější byl domácí nezdar se Sassuolem. Uvidíme, zda dostane prostor český obránce David Zima, který zatím nastoupil jen dvakrát celkem na 25 minut.
    V trestu je stále trenér Jurić, mužstvo tak z lavičky povede jeho asistent Paro.

Střelci: 3 – Vlašić, 2 – Radonjić, Sanabria.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.