Turín – Empoli 1:1 (kon.) | Monza – Spezia 2:0 (kon.) | Salernitana – Hellas Verona 2:1 (kon.)
Udinese – Bergamo 2:2 (kon.) | Cremonese – Neapol 1:4 (kon.) | AS Rím – Lecce 2:1 (kon.)
FC Turín
1:1 (0:0)
Empoli FC
cz Nedeľa 09.10.2022, 12:30 • Stadio Olimpico Grande, Turín • Talianska Seria A • 9. kolo

90+4
    Žlutou kartu za zdržování hry vidí brankář Empoli Guglielmo Vicario.
    90. Saša LUKIĆ - 1:1

90
    FC Turín právě vstřelil branku!
    Po nemalé porci smůly, kterou si domácí vybírali v prvním poločase, dosáhl SAŠA LUKIĆ na šťastné vyrovnání. Vyplatilo se důrazné napadání, míč se od srbského záložníka do sítě odrazil po Lupertově odkopu.
    Dosud spolehlivý stoper Empoli chtěl uklidit vyškrábnutý střílený centr novice na hřišti Karamoha, jenže výsledek byl přesně opačný.

88
    Naposledy střídal FC Turín:
    Djidjiho nahrazuje Yann Karamoh. Je tedy už jisté, že český reprezentant Zima zůstane opět na lavičce.

80
    ...a za Empoli vidí žlutou kartu Răzvan Marin.

80
    V mužstvu Turína je za hromadnou potyčku trestán žlutou kartou Pietro Pellegri...

78
    Dvojnásobné střídání také v celku Empoli:
    odcházejí Ebuehi a zraněný Bajrami, přicházejí Sebastian Walukiewicz a Petar Stojanović.

74
    Turín využívá ošetřovací pauzu k dalším dvěma střídáním:
    místo Mirančuka a Ainy nastupují na hřiště Nemanja Radonjić a Mërgim Vojvoda.

69
    Střídání v týmu Empoli FC:
    ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Liam Henderson.

67
    Dvojnásobné střídání v mužstvu Turína:
    místo Sanabrii a Linettyho přicházejí Pietro Pellegri a odchovanec Empoli Samuele Ricci.

56
    Žlutá karta pro Empoli FC. Těsně před velkým vápnem podrazil Ainu Fabiano Parisi.

51
    Turín se hned snaží o odpověď. Vlašić sklepl míč na pravé křídlo Lazarovi, jeho centr hlavičkoval na zadní tyči těsně vedle Aina.
    49. Mattia DESTRO - 0:1

49
    Empoli právě vstřelilo branku!
    Fotbal nemá logiku. První střela na bránu přináší vedení hostům, ovšem stála za to. Střídající MATTIA DESTRO před velkým vápnem zpracoval zády k bráně Ebuehiho centr a druhým dotekem střihl fantastické nůžky k tyči.

46
    Empoli do druhé půle vyměnilo oba útočné hroty, které se vůbec nedostaly do hry:
    místo Lammerse a Cambiaghiho přicházejí Marko Pjaca a Mattia Destro.
    45. Aina vyzkoušel Vicaria ranou z dálky přes obránce

45
    Vicario vyráží nebezpečnou plavající dělovku Oly Ainy z 25 metrů.
    27. Neuznaný gól Alexeje Mirančuka

27
    Z obléhání území modrých vzešla nejdříve ztlumená střela, kterou skokem do skrumáže Vicario vytáhl na velké vápno. Tam si ALEXEJ MIRANČUK narazil s Ainou a jeho centr hlavičkou umístil k tyči. Branka byla na hřišti uznána, ale po dvou minutách ji odvolává VAR pro ofsajd.

25
    Žlutá karta pro Empoli FC (Filippo Bandinelli).
    24. Vlašić hlavičkuje do tyče, Lukićovu dorážku vyškrabuje Vicario

24
    Neuvěřitelná smůla Turína v koncovce pokračuje. Po Ainově centru hlavičkoval Vlašić rybičkou zblízka do tyče, Lukić okamžitě dorážel k opačné tyči, ale Vicario se fantasticky stačil přemístit a vytěsnit.
    21. Vlašićovu šanci zneškodnil po špatném odkopu Vicario

21
    Vicario napravil svou hrubici při odkopu od brány přímo na kopačky domácího Lukiće. Ten přes Mirančuka okamžitě posunul na Vlašiće, jemuž se otevřela dálnice, ale hostující brankář konečky prstů střelu k tyči vyškrábl.
    12. Nakonec jen žlutá karta pro Sanabriu

12
    Velká úleva po krátké kontrole videozáznamu na popud VAR. Antonio Sanabria (Turín FC) nakonec vidí z rukou rozhodčího pouze žlutou kartu.

11
    Červená karta pro Turín FC! Po znamenitém úvodu je to velká rána pro domácí, za přišlápnutí Cambiaghiho je vyloučen Antonio Sanabria.
    8. Vlašić nezakončil sólo přesnou střelou

8
    V plné rychlosti si oběhl obranu zleva Vlašić, křížná střela nejlepšího střelce Turína se však mezi tyče nevešla.

6
    Domácí Lazaro si zasekl míč na velkém vápně kolem Ebuehiho a technickým pokusem těsně přestřelil.
    1. Ainovu střelu vyškrabuje Vicario na roh

1
    Hned v první minutě protáhl Vicaria na čáře nepříjemnou střelou po kluzkém trávníku Ola Aina. Brankář Empoli vyškrabuje na roh.

Karel Jedlička

Góly: 90. Lukić – 49. Destro (Ebuehi)

Karty:   12. Sanabria (TUI), 80. Pellegri (TUI) – 25. Bandinelli (EMP), 56. Parisi (EMP), 80. Marin (EMP), 90+4. Vicario (EMP)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:11.
    FC Turín: V. Milinković-Savić – Djidji (88. Karamoh), Schuurs, R. Rodríguez (C) – Aina (74. Radonjić), Lukić, Linetty (67. Ricci), Lazaro – Mirančuk (74. Vojvoda), Sanabria (67. Pellegri), Vlašić.
    Náhradníci: Beriša, Gemello – Buongiorno, Zima, Singo, Garbett, Adopo, Bayeye, İlkhan, Seck.

Tréner: Paro

Empoli FC: Vicario – Ebuehi (78. Stojanović), De Winter, Luperto, Parisi – Haas, Marin, Bajrami (78. Walukiewicz), Bandinelli (C) (69. Henderson) – Cambiaghi (46. Destro), Lammers (46. Pjaca).
    Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Guarino, Fazzini, Degl'Innocenti, Baldanzi, Satriano, Ekong.

Tréner: Zanetti

Rozhodca: Fourneau – Mastrodonato, Miniutti

Diváci: 12 967