Tímové preteky - kvalifikácia (ženy) (kon.) | Tímová súťaž - ŠF, SF a F (ženy) Vítěz: Jižní Korea (kon.)
koniec udalosti
Tímová súťaž - štvrťfinále, semifinále a finále (ženy)

Vítěz: Jižní Korea

cz Nedeľa 25.07.2021, 06:45Olympijské hry - Lukostreľba

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (09:58:21)

Bělorusko – Japonsko 5:3

Lukostřelkyně Jižní Koreje v soutěži ženských týmů zůstávají neporazitelné a opět slaví zisk zlatých medailí. Tentokrát na své cestě za zlatem porazily Itálii, Bělorusko a Ruský tým.

Závod skončil.

Korejky vládnou soutěži týmů! Po zisku třetí sady v poměru 54-51 slaví vítězství 6:0 a zisk zlatých olympijských medailí! Od roku 1988 nenašly v této disciplíně přemožitelky!

Korejky jsou zatím nezastavitelné. Druhou sadu ovládly 56-55 a za stavu 4-0 jsou jediný bod od zisku olympijského zlata!

Korejkám se i přes trefenou osmičku povedlo vyhrát první set, v němž nakonec dosáhly na 55 bodů. Ujímají se ve finále vedení 2:0.

Oba týmy jsou na ploše. Finále může začít.

Finále mezi Korejkami a Ruskami začne v 9:40.

Bělorusky sice ve třetím setu zabraly a dosáhly 55 bodů, ale Němky dokázaly vyrovnat, vypůlit třetí sadu a díky tomu vítězí v souboji o bronz 5:1! Němky získaly první medaili od bronzu v Sydney 2000.

i druhý set jde na konto německých lukostřelkyň. Ty se kvapem blíží k zisku bronzových medailí!

Běloruskám první sada nevyšla a prohrávají s Němkami 48:55.

Aktérky zápasu o bronz, Bělorusky a Němky, už jsou na ploše.

Zápas o bronz startuje v 9:15.

Finále
    Jižní Korea – Ruský olympijský výbor

O 3. místo
    Bělorusko – Německo

Semifinále

Rusky jsou ve finále! Vítězí ve třetím setu jednoznačně 57-52!

Tak to je pro Němky obrovská facka. Posledním šípem ve vyhraném setu trefila jejich lukostřelkyně pouhou dvojku. A je to tak prohra 48-51. A Rusky vedou 3:1.

První set nakonec skončil remízou 54:54 a oba týmy zapisují na své konto jeden bod.

Zatím je to pěkná přestřelka se spoustou desítek od obou týmů. Probíhá první set a Rusky vedou 29-28. Ještě po třech šípech na obou stranách.

Ve druhém semifinále na sebe narazí dva překvapivé týmy, a to Němky a tým Ruska.

Ač Korejky posledním šípem ve třetím setu trefily sedmičku, stačí to. Po remíze vítězí v utkání 5:1.

Korejky se blíží k rychlému postupu. Vedou 4:0, když ve druhém setu zničily soupeřky 57-52.

Korejky v první sadě dokázaly porazit své soupeřky 54-52 a ujímají se vedení.

Chystá se první semifinále. A na ploše zůstávají Bělorusky, které vyzvou favorizované Korejky.

Semifinále
    Německo – Ruský olympijský výbor
    Jižní Korea – Bělorusko

Čtvrtfinále

Pro domácí závodnice je to obrovské zklamání.

Bělorusky sílící vítr zvládly dokonale! Dvě desítky, celkem 54 bodů a postup po výhře 5:3!

Japonky ve čtvrtém setu zcela selhaly! Čtyři osmičky, jedna sedmička, jen 48 bodů! Ohromná šance pro Bělorusko.

Třetí set přinesl dramatický průběh a remízu 55-55! To znamená, že skóre je 3:3 a kdo vyhraje čtvrtou sadu, postupuje do semifinále!

Bělorusky ve druhém setu zvítězily těsně 52-51 a srovnávají stav čtvrtfinále na 2:2.

Japonky po skvělém začátku a 29 bodech trefily v druhé sérii dvě osmičky a dokonce jednu sedmičku. Daly tím šanci Běloruskám, které ji ale zahodily. Jejich zápis činil v celém prvním setu jen 48 bodů.

V 7:54 odstartuje poslední čtvrtfinálový duel mezi Běloruskem a Japonskem.

Jenže Rusky daly čtyři desítky a doslova rozdrtily své americké soupeřky. Vítězí 6:0.

Ve třetí sadě Spojené státy dokázaly nastřílet 53 bodů.

Tedy Američanky se neskutečně trápí. A prohrály i druhý set, tentokrát v poměru 49:52. Ono už v sobotu ve smíšených družstev potkalo Spojené státy senzační vyřazení a vše nasvědčuje tomu, že skončí i v ženských týmech hned v prvním utkání.

První set tohoto souboje získaly ruské lukostřelkyně po výhře 53:49. Američanka Mucinová trefila dvakrát šestku, což je něco, s čím se nedá vyhrát.

Odstartovalo další čtvrtfinále.

V dalším souboji, který začne v 7:31, se střetnou Američanky v rolích favoritek s Ruskami.

Tzv. sweep, tedy výhra bez jakéhokoliv zaváhání. Korejky po výhře 56-49 ve třetím setu vítězí 6:0 celkově.

Ve druhé sadě italské lukostřelkyně nastřílely jen 52 bodů. Korejky si tak mohly dovolit více devítek, i tak ale dosáhly na 56 bodů a vedou už 4:0.

Korejky ovládly první set v poměru 58-54. Italky střílely dobře, ale na fenomenální soupeřky to prostě nestačilo.

V dalším duelu uvidíme největší favoritky z Jižní Koreje proti Italkám.

Německé lukostřelkyně ve čtvrtém setu dominovaly. Mexičanky nenavázaly na dobrý výkon z předchozí sady, šípy se jim rozletěly po terči na hůře bodovaná místa, a tak prohrávají celkově 2:6.

Mexičanky se ale nevzdávají. Ve třetím setu dokázaly vyhrát 54-49 a snižují na 2:4.

Jedna šestka a dvě sedmičky na straně Mexika. To výrazně pomohlo Němkám, které do druhého setu přitom vstoupily hrůznou pětkou. Přesto berou i druhé dějství a vedou už 4:0!

V prvním setu Mexičanky hodně chybovaly, trefily například jednu šestku. A prohrávají tak 0:2 po skóre 48:53.

Začíná první čtvrtfinále mezi Němkami a Mexičankami. V každém setu vyšlou všechny tři členky týmů po dvou šípech.

Závod odstartoval.

Hlavními favoritkami lukostřelecké soutěže jsou Korejky, které patří ve světě lukostřelby k nejlepším na světě.

Čtvrtfinále
    Německo – Mexiko
    Jižní Korea – Itálie
    USA – Ruský olympijský výbor
    Bělorusko – Japonsko

Konkrétně budeme sledovat čtvrtfinálové, semifinálové a finálové boje v týmové soutěži žen, čímž navážame na noční osmifinálové zápolení.

Olympijské hry v japonském Tokiu pokračují svým druhým dnem soutěží. Ten bude opět nabitý sportovními událostmi ze všech možných i nemožných disciplín. My se budeme v tomto přenosu věnovat lukostřeleckým soutěžím.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:45.