Závod mužů Vítěz: K. Blummenfelt (NOR) (kon.)
koniec udalosti
Závod mužů

Vítěz: K. Blummenfelt (NOR)

cz Nedeľa 25.07.2021, 23:30Olympijské hry - triatlon
   
  Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (01:27:08)
   
  V mužském závodě jsme sice neviděli českého závodníka, ale už v úterý je na programu ženský závod, ve kterém nebudou chybět Vendula Frintová a Petra Kuříková.
   
  Je dobojováno! Novým olympijským vítězem se stává Kristian Blummenfelt z Norska, který o vítězství rozhodl v posledním běžeckém okruhu. Druhý doběhl mladý Alex Yee, který v běžecké části vypadal možná nejlépe, ale nástup norského závodníka zkrátka nezachytil. Bronz pak bere Hayden Wilde z Nového Zélandu. Jonathan Brownlee dnes doběhl na páté pozici a třetí olympijskou medaili do sbírky nepřidá. Zklamaní budou i Španělé – nejlepší z nich skončil Mario Mola na desáté pozici.
   
  Konečné pořadí

  1. Kristian Blummenfelt (NOR) 1:45:04
  2. Alex Yee (GBR) 1:45:15
  3. Hayden Wilde (NZL) 1:45:24
  4. Marten van Riel (BEL) 1:45:52
  5. Jonathan Brownlee (GBR) 1:45:53
  6. Kevin McDowell (USA) 1:45:54
  7. Bence Bicsak (HUN) 1:45:56
  8. Gustav Iden (NOR) 1:46:00
  9. Max Studer (SUI) 1:46:06
  10. Mario Mola (ESP) 1:46:13
   
  Jeden z velkých favoritů Vincent Luis dokonce doběhl až třináctý. Pro francouzského triatleta bude tento výsledek zklamáním.
   
  Marten van Riel nakonec doběhl čtvrtý. Jonathan Brownlee nakonec končí až na páté pozici a třetí olympijskou medaili nepřidá.
   
  Pro bronz si pak doběhl Hayden Wilde z Nového Zélandu.
   
  Pro druhou pozici si doběhl Alex Yee, který většinu běžecké části diktoval tempo, jenže v závěru nestačil na fenomenální nástup Kristiana Blummenfelta.
   
  Kristian Blummenfelt fantastickým nástupem v závěrečném okruhu běžecké části utekl svým soupeřům a stává se olympijským vítězem!
   
  Kristian Blummenfelt trhá kilometr před cílem i britského závodníka! Norský závodník podle výrazu ve tváři trpí, ale přibližuje se k zisku zlaté olympijské medaile!
   
  Blummenfelt do toho šlape a zkouší zaútočit ještě před cílem! Norský závodník se pomaličku vzdaluje, ale Alex Yee se drží velmi dobře. Naopak Wilde začíná odpadat!
   
  Stále se vedoucí trojice drží blízko u sebe! Hayden Wilde nyní diktuje tempo, ale Yee i Blummenfelt se jej drží.
   
  Do posledního okruhu nabíhá na čele vedoucí trojice! Jonathan Brownlee se nakonec udržet nedokázal! O zlato tak budou bojovat Yee, Blummenfelt a Wilde! Brownlee ztrácí šest sekund!
   
  Na čele nyní běží Yee, Brownlee, Blummenfelt a Wilde. Bude to obrovský boj!
   
  Jonathan Brownlee ještě bojuje a drží tempo s aktuálně vedoucí trojicí!
   
  Alex Yee stále táhne vedoucí skupinu. Jonathan Brownlee naopak začíná mít menší problémy a bojuje, aby se v čelní skupině udržel.
   
  Pětinásobný světový šampión Javier Goméz se ani dnes olympijského triumfu nedočká! Španěl má pět kilometrů před cílem ztrátu 44 sekund.
   
  Z vedoucí skupiny začíná odpadat Francouz Dorian Coninx, který začíná ztrácet. Další Francouz Luis ztrácí na čelo dvanáct sekund.
   
  Hned devět závodníků běží po pěti kilometrech ve vedoucí skupině. Mezi tutu elitní skupinu se snaží dotáhnout další závodníci, ale Alex Yee běží tako vysoké tempo, že to budou mít nesmírně náročné.

  Tomáš Kubečka

  Konečné pořadí
  1. Kristian Blummenfelt (NOR) 1:45:04
  2. Alex Yee (GBR) 1:45:15
  3. Hayden Wilde (NZL) 1:45:24
  4. Marten van Riel (BEL) 1:45:52
  5. Jonathan Brownlee (GBR) 1:45:53
  6. Kevin McDowell (USA) 1:45:54
  7. Bence Bicsak (HUN) 1:45:56
  8. Gustav Iden (NOR) 1:46:00
  9. Max Studer (SUI) 1:46:06
  10. Mario Mola (ESP) 1:46:13