Veľká Británia - Nemecko 1:2 (kon.) | Austrália - Španielsko 3:1 (kon.)
Japonsko - Čína 3:4 (kon.) | Nový Zéland - Argentína 3:0 (kon.)
koniec udalosti
Japonsko - Čína

3:4

(0:1, 1:1, 2:1, 0:1)

cz Nedeľa 25.07.2021, 04:45 • Oi Hockey Stadium North Pitch • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B
Predzápasové kurzy
   
  Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (06:19:11)
   
  Va každé čtvrtině dokázala Čína skórovat, i proto se nakonec radovala z vítězství. Z velmi důležitého. Japonsko odvedlo sympatický výkon a zkušenějším Číňankám dlouho odolávalo. Nakonec se však muselo sklonit před svým soupeřem. každopádně velmi solidní mač na úvod turnaje pozemního hokeje žen.
   
  4. čtvrtina skončila
   
  58
  Dvě minuty do konce. Japonkám už mnoho času nezbývá.
   
  56
  Zhruba čtyři minuty do konce. Japonsko se snaží o vyrovnání, zatím je ale jeho snaha marná. Ale už několikrát v tomto zápase ukázalo, že nic nenechá jen tak. A třeba se ještě dočkáme nějakého dramatu.
   
  54
  Kapitánka Peng tradičním exekutorem trestných rohů neuspěla. A to ani napodruhé. Pořád se Číně nedaří získat klíčový gól, který by definitivně Japonky srazil k zemi.
   
  52
  A Čína se zase dostává do vedení! Velká radost asijského výběru. V objetí svých spoluhráček je nyní LIANG MEJ-JÜ, která překonala z blízkosti Asanovou. Gól ze hry pro Číňanky.

  3:4
   
  50
  Liang se snažila skórovat, ale úspěšný zákrok si připsala brankářka Asanová. Čína se snaží tlačit na soupeře, co to jde.
   
  49
  Japonsko vyčkává, Čína se snaží útočit. bezpochyby pro oba týmy náročné utkání i po fyzické stránce. Uvidíme, komu více sil vydrží.
   
  47
  Čína se jakožto mírný favorit pokouší o další branku. Potřebuje tenhle zápas vyhrát. Je pro možné postupové šance nesmírně důležitý.
   
  4. čtvrtina začala
   
  Máme vyrovnáno! Tohle bude opět hodně napínavá poslední část tohoto utkání. Čína je možná na oko lepší, ale Japonsko těží ze své perfektní prodokutivity.
   
  3. čtvrtina skončila
   
  45
  V samém závěru se Japonsko dočkalo vyrovnání! Zatím perfektní a dramatický zápas těchto dvou asijských celků. Trestný roh, vůbec první v zápase, Japonkám nevyšel, o pár vteřin později ale na zadní tyčce doklepla míček do brány HAZUKI NAGAIOVÁ.

  3:3
   
  44
  Minuta do konce utkání. Stále platí, že Čína je na hrací ploše lepším a aktivnějším celkem.
   
  43
  Peng ani Zhang se neprosadily ani při opakovaném trestném rohu. Pořád se zkrátka k rozhodujícímu náskoku Číňanky nepropracovaly.
   
  43
  Peng nakonec opravdu střílela, nicméně trestný roh se pro další porušení pravidel bude opakovat. Číňanka bude mít šanci na reparát.
   
  43
  Další trestný roh pro Čínu. Je asi potřeba říci, že nikdo jiný než kapitánka Peng nebude mít na starosti tuhle disciplínu.
   
  40
  Pět minut zbývá do konce. Čína se směrem dopředu úplně nežene, v podstatě ani nepotřebuje. Stačí jí jednoduše jen pozorně bránit.

  Patrik Sandev

  Japonsko:
  Asanová - Asaiová, Hošiová, Manová (C), J. Nagaiová, H. Nagaiová, Oikawaová, Kozukaová, Segawaová, Torijamaová, Moriová

  na lavičce: Nišikoriová, Nomuraová, Macumotová, Jamadaová, Omotová
  Čína:
  D. Li - Y. Zhang, Cui, Peng (C), Liang, H. Li, J. Zhang, Ou, X. Zhang, Wang, Luo

  na lavičce: Gu, Xu, Liu, Chen, Zhong
  Rozhodčí:
  McCleanová (TTO), Meisterová (GER)