Veľká Británia - Nemecko 1:2 (kon.) | Austrália - Španielsko 3:1 (kon.)
Japonsko - Čína 3:4 (kon.) | Nový Zéland - Argentína 3:0 (kon.)
koniec udalosti
Nový Zéland - Argentína

3:0

(0:0, 0:0, 2:0, 1:0)

cz Nedeľa 25.07.2021, 05:15 • Jižní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B

To je ode mne z tohoto duelu vše, napočtenou! (06:50:52)

První hrací den skupiny B ženského turnaje v Oi Hockey Stadium uzavírá překvapivý výsledek! Novozélanďanky poráží favorizovanou Argentinu 3:0 a připisují si na své konto klíčové tři body, které jim mohou velmi výrazně pomoci k postupu do vyřazovací části! Jihoameričanky měly v prvních dvou čtvrtinách navrch a bezúspěšně se snažily se prosadit, jejich soupeřky pak ale ve druhé polovině hry využily dva trestné rohy a následně si ještě jedním zásahem pojistily vítězství.

60
    Konec utkání.

60
    Duel už se jen dohrává, překvapení je na světě! Argentina proti papírově slabším soupeřkám neuspěje!

59
    Brankářka Nového Zélandu podává skutečně prvotřídní výkon, ani Gorzelanyová jí nepřekonala.

58
    Uvidíme ještě jeden trestný roh, Argentina má další šanci si aspoň trochu napravit reputaci.

57
    Hráčky ve světle modrém ještě sbírají poslední zbytky sil a chtějí závěr duelu zdramatizovat.

56
    Výborná O'Hanlonová dnes nedovolí Argentině ani čestný zásah, skákavou střelu jedné z protihráček nyní zastavila jen centimetry před brankovou čarou! Neuvěřitelný zákrok!

55
    Jihoamerická ofenzíva se úplně rozpadla, tým z Oceánie si už celkem bez obtíží jde na vítězstvím.

53
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Tak tohle je hodně hořký sled událostí pro Argentinu! Dlouhé minuty drtivého náporu na klec O'Hanlonové branku nepřinesly, ale rychlý protiútok soupeřek a střela v podání HOLLY PEARSONOVÉ už ano! Nový Zéland si dalším gólem potvrzuje zisk důležitých bodů – 3:0!

52
    Tým vedený jako hostující má stále obrovskou převahu, Zélanďanky jsou zatlačeny před svou vlastní klecí.

51
    Barrionuevová přestřelila, Merinovou jen o chvilku později vychytala O'Hanlonová. Argetina se po trochu klidnějších posledních minutách znovu rozjela a tlačí.

50
    Jihoameričanky si vytvořily další šanci vstřelit kýžený kontaktní gól, opět uvidíme trestný roh v jejich podání.

49
    Nic moc zajímavého se toho teď na jižním hřišti neděje. Novozélanďanky úspěšně uklidňují hru.

47
    Papírově domácí tým poprvé v poslední čtvrtině odváží balón pryč ze své části hrací plochy.

46
    Argetina promarnila další trestný roh, Nový Zéland následně z důvodu zranění vystřídal. Není však jasné, o kterou hráčku konkrétně šlo.