Do 57 kg - predkolo, OF, ŠF a SF (ženy) (kon.) | Do 68 kg - predkolo, OF, ŠF a SF (muži) (kon.)
Do 57 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) Vítěz: A. Zoloticová (USA) (kon.) | Do 68 kg - opravy, o bronz, finále (muži) Vítěz: U. Rašitov (UZB) (kon.)
koniec udalosti
Do 68 kg - predkolo, osemfinále, štvrťfinále a semifinále (muži)

cz Nedeľa 25.07.2021, 03:14Olympijské hry - taekwondo
   
  Výsledky semifinále

  Nedzad Hucić (BIH) – Ulugbek Rašitov (UZB) 5:28
  Bradly Sindel (GBR) – Šuaj Čao (CHN) 33:25 (11:12:09)
   
  Nejofenzivnější zápas ze semifinálových duelů nabídl souboj světové trojky Šuaj Čao s dvojkou Bradly Sindenem. První kolo bylo vyrovnané, Američan získal šest bodů, Číňan pět. V druhém kole nastala změna, Šuaj Čao povolil soupeři jenom tři body a sám jich sebral jedenáct. Jenže poté se opět rozhýbal Sinden a v posledním kole už soupeře převálcoval dvaceti čtyřmi body. (33:25). Ve finále se tak postaví Rašitovovi.
   
  Stejně jako u žen, i u mužů to v prvním semifinále bylo spíše jednostranné. Rašitov už v prvním kole nahromadil čtrnáct bodů, přičemž soupeři povolil jen jeden! Velký náskok poté ještě rozšiřoval. Konečné skóre tedy mluví jasně pro Uzbekistánce (28:5), přestože je Husic v žebříčku o čtyři místa výš.
   
  Semifinále
   
  Výsledky čtvrtfinále

  Nedzad Hucić (BIH) – Abdelrahman Wael Mahmoud Abow (EGY) 8:7 Mirhashem Hosseini (IRI) – Ulugbek Rašitov (UZB) 22:34
  Bradly Sindel (GBR) – Hakan Recber (TUR) 39:19
  Bernardo Pie (DOM) – Šuaj Čao (CHN) 8:13
   
  Poslední souboj v rámci čtvrtfinále byl o dost jiným, než zápasy předchozí. Připomínal spíše souboje, které jsme dnes mohli vidět v ženské kategorii. Zápas byl spíše ukázkou defenzivní práce, vždyť v posledním kole byly rozdány jen 2 body na každé straně! Zkušenější Šuaj Čao celkově nastřádal 13 bodů a postup nad reprezentantem Dominikánské republiky si ohlídal.
   
  Třetí čtvrtfinále nabídlo zase ofenzivní Taekwondo, jak ho máme rádi. Bradly Sinden naprosto drtil svého soupeře, kterého sice pustil k devatenácti bodům, ale sám jich nastřádal 39. Poslední kolo skončilo 20:3! Celkově 39:19.
   
  Druhý čtvrtfinálový souboj byl velice otevřený. Hodně útoční byli oba muži. A to hlavně ve třetím kole, kdy dohromady padlo 34 bodů. Zápas a hlavně jeho závěr mnohem lépe zvládl Rašitov, který vyhrál v poměru 34:20.
   
  Nyní už přišlo na řadu čtvrtfinále, kde se Husic utkal s Mahmoudem Abowem. Egypťan vzdoroval, bojoval velmi dobře, přesto nakonec utkání vyhrál reprezentant Bosny a Hercegoviny. A to poměrně netradičním způsobem. O vítězství totiž rozhodl jeden jediný bod. husiš ho zaznamenal sekundu před koncem z úderu. Finální skóre: 13:12.
   
  Čtvrtfinále
   
  Výsledky předkola

  Seydou Fofana (MLI) – Ulugbek Rašitov (UZB) 17.38

  Výsledky osmifinále

  Nedzad Hucić (BIH) – Ricardo Suzuki (JPN) 22:2
  Javier Perez Polo (ESP) – Abdelrahman Wael Mahmoud Abow (EGY) 20:22
  Yu-Jen Huang (TPE) – Mirhashem Hosseini (IRI) 15:18
  Daehoon Lee (KOR) – Ulugbek Rašitov (UZB)19:21
  Tom Burns (NZL) – Bradly Sindel (GBR) 8:53
  Edival Pontes (BRA) – Hakan Recber (TUR) 18:25
  Bernardo Pie (DOM) – Jaouad Achab (BEL) 18:11
  Šuaj Čao (CHN) – Abdullah Sediqi (EOR) 22:20
   
  Velmi hezký duel nabídl souboj Šuaj Čao vs Abdullah Sediqi. Právě první jmenovaný dokázal v prvním i posledním kole soupeře přebodovat, i když to bylo velice těsné. Číňan tak postoupil do čtvrtfinále výsledkem 22:20.
   
  Další duel byl opět vcelku vyrovnaný. Aktivněji začal Pie, který hned v úvodu nastřádal sedm bodů. Achab se vzchopil v půlce zápasu a stále dotahoval, ale už se mu nepodařilo dohnat 18 bodů bojovníka z Dominikánské republiky. prohrál 11:18.
   
  Velmi hezký souboj nabídli i Pontes a Recber. Oba taekwondisté zabrali hlavně ve druhém kole, kdy si Brazilec připsal jedenáct bodů a Turek osm. V celkovém součtu ale Turek měl výkony v kolech konzistentnější a nakonec zvítětil o sedm bodů (25:18).
   
  V tomto souboji jsme viděli opravdu drtivý výsledek. Mimochodem souboj skončil po dvou kolech. A stejně Brandly dokázal "udělat" 53 bodů. Neskutečný výkon Brita. Soupeři navíc nechal pouze osm bodů a po druhém kole zápas ukončil na rozdíl skóre.
   
  Souboj Leeho, který pochází z kolébky olympijského Taekwonda, tedy z Koreje a Uzbekistánce Rašitova, který už dnes jeden zápas absolvoval byl velmi vyrovnaným soubojem. prostřední kolo bylo takřka bodově stejné, první kolo vyhrál jasně Lee, třetí zase Rašitov. No a muselo se jít do prodloužení. To v Taekwondu funguje na principu zlatého bodu, tedy kdo dá první bod, vyhrál. Uzbekistánec dokázal kopnout soupeře do vesty 43 sekund před koncem prvního prodloužení a postoupil dále. (Celkově 21:19pp).
   
  Velmi vyrovnané zápolení s ofenzivním koncem, to byl zápas Huanga proti Hosseinimu. Pět a sedm bodů v prvních dvou kolech. Ve třetím dohromady jednadvacet. Íránec nakonec vyhrál těsně 15:18.
   
  Třetí utkání bylo zatím nejhezčí podívanou. V prvním kole se Egypťan dostal do vedení, které ale ve druhém kole Perez Polo otočil sedmi body ve svůj prospěch. Nejzajímavější bylo třetí kolo, které dohromady přineslo sedmadvacet bodů. Viděli jsme v něm i hezký kop z otočky a kop na hlavu. Ke konci si Mahmoud Abow koledoval, protože soupeři věnoval tři body za Gam-jeomy v řadě, ale nakonec uhájil těsný výsledek (22:20).
   
  Druhý zápas, nyní už v rámci osmifinále, měl jen dvě kola a následně skončil na rozdíl ve skóre. Nedzad Husic totiž nečekaně přejel Japonce Suzukiho, který je v žebříčku této kategorie na čtvrtém místě, zatímco reprezentant Bosny až na třináctém. Už v prvním kole to byla jednoznačná dominance Balkánce. Ten za dvě kola povolil soupeři pouze dva body, sám jich dokázal zapsat 22. (22:2).

  Jiří Polášek

  Semifinále
  Nedzad Hucić (BIH) – Ulugbek Rašitov (UZB) 5:28
  Bradly Sindel (GBR) – Šuaj Čao (CHN) 33:25
  Čtvrtfinále
  Nedzad Hucić (BIH) – Abdelrahman Wael Mahmoud Abow (EGY) 8:7
  Mirhashem Hosseini (IRI) - Ulugbek Rašitov (UZB) 22:34
  Bradly Sindel (GBR) - Hakan Recber (TUR) 39:19
  Bernardo Pie (DOM) – Šuaj Čao (CHN) 8:13
  Osmifinále
  Nedzad Hucić (BIH) – Ricardo Suzuki (JPN) 22:2
  Javier Perez Polo (ESP) – Abdelrahman Wael Mahmoud Abow (EGY) 20:22
  Yu-Jen Huang (TPE) – Mirhashem Hosseini (IRI) 15:18
  Daehoon Lee (KOR) – Ulugbek Rašitov (UZB)19:21
  Tom Burns (NZL) – Bradly Sindel (GBR) 8:53
  Edival Pontes (BRA) – Hakan Recber (TUR) 18:25
  Bernardo Pie (DOM) – Jaouad Achab (BEL) 18:11
  Šuaj Čao (CHN) – Abdullah Sediqi (EOR) 22:20
  Předkolo
  Seydou Fofana (MLI) – Ulugbek Rašitov (UZB) 17.38
  Nasazení pro osmifinále
  Nedzad Hucić (BIH)/ Ricardo Suzuki (JPN)
  Javier Perez Polo (ESP)/Abdelrahman Wael Mahmoud Abow (EGY)
  Yu-Jen Huang (TPE)/Mirhashem Hosseini (IRI)
  Daehoon Lee (KOR)/Ulugbek Rašitov (UZB)
  Tom Burns (NZL)/Bradly Sindel (GBR)
  Edival Pontes (BRA)/Hakan Recber (TUR
  Bernardo Pie (DOM)/ Jaouad Achab (BEL)
  Šuaj Čao (CHN)/Abdullah Sediqi (EOR)
  Nasazení pro předkolo
  Seydou Fofana (MLI)/ Ulugbek Rašitov (UZB)