Tímové preteky - kvalifikácia (ženy) (kon.) | Tímová súťaž - ŠF, SF a F (ženy) Vítěz: Jižní Korea (kon.)
koniec udalosti
Tímová súťaž - štvrťfinále, semifinále a finále (ženy)

Vítěz: Jižní Korea

cz Nedeľa 25.07.2021, 06:45Olympijské hry - Lukostreľba

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:45.

Olympijské hry v japonském Tokiu pokračují svým druhým dnem soutěží. Ten bude opět nabitý sportovními událostmi ze všech možných i nemožných disciplín. My se budeme v tomto přenosu věnovat lukostřeleckým soutěžím.

Konkrétně budeme sledovat čtvrtfinálové, semifinálové a finálové boje v týmové soutěži žen, čímž navážame na noční osmifinálové zápolení.

Čtvrtfinále
    Německo – Mexiko
    Jižní Korea – Itálie
    USA – Ruský olympijský výbor
    Bělorusko – Japonsko

Hlavními favoritkami lukostřelecké soutěže jsou Korejky, které patří ve světě lukostřelby k nejlepším na světě.

Závod odstartoval.

Začíná první čtvrtfinále mezi Němkami a Mexičankami. V každém setu vyšlou všechny tři členky týmů po dvou šípech.

V prvním setu Mexičanky hodně chybovaly, trefily například jednu šestku. A prohrávají tak 0:2 po skóre 48:53.

Jedna šestka a dvě sedmičky na straně Mexika. To výrazně pomohlo Němkám, které do druhého setu přitom vstoupily hrůznou pětkou. Přesto berou i druhé dějství a vedou už 4:0!

Mexičanky se ale nevzdávají. Ve třetím setu dokázaly vyhrát 54-49 a snižují na 2:4.

Německé lukostřelkyně ve čtvrtém setu dominovaly. Mexičanky nenavázaly na dobrý výkon z předchozí sady, šípy se jim rozletěly po terči na hůře bodovaná místa, a tak prohrávají celkově 2:6.

V dalším duelu uvidíme největší favoritky z Jižní Koreje proti Italkám.

Korejky ovládly první set v poměru 58-54. Italky střílely dobře, ale na fenomenální soupeřky to prostě nestačilo.

Ve druhé sadě italské lukostřelkyně nastřílely jen 52 bodů. Korejky si tak mohly dovolit více devítek, i tak ale dosáhly na 56 bodů a vedou už 4:0.

Tzv. sweep, tedy výhra bez jakéhokoliv zaváhání. Korejky po výhře 56-49 ve třetím setu vítězí 6:0 celkově.

V dalším souboji, který začne v 7:31, se střetnou Američanky v rolích favoritek s Ruskami.

Odstartovalo další čtvrtfinále.

První set tohoto souboje získaly ruské lukostřelkyně po výhře 53:49. Američanka Mucinová trefila dvakrát šestku, což je něco, s čím se nedá vyhrát.

Tedy Američanky se neskutečně trápí. A prohrály i druhý set, tentokrát v poměru 49:52. Ono už v sobotu ve smíšených družstev potkalo Spojené státy senzační vyřazení a vše nasvědčuje tomu, že skončí i v ženských týmech hned v prvním utkání.

Ve třetí sadě Spojené státy dokázaly nastřílet 53 bodů.

Jenže Rusky daly čtyři desítky a doslova rozdrtily své americké soupeřky. Vítězí 6:0.

V 7:54 odstartuje poslední čtvrtfinálový duel mezi Běloruskem a Japonskem.

Japonky po skvělém začátku a 29 bodech trefily v druhé sérii dvě osmičky a dokonce jednu sedmičku. Daly tím šanci Běloruskám, které ji ale zahodily. Jejich zápis činil v celém prvním setu jen 48 bodů.

Bělorusky ve druhém setu zvítězily těsně 52-51 a srovnávají stav čtvrtfinále na 2:2.

Třetí set přinesl dramatický průběh a remízu 55-55! To znamená, že skóre je 3:3 a kdo vyhraje čtvrtou sadu, postupuje do semifinále!

Japonky ve čtvrtém setu zcela selhaly! Čtyři osmičky, jedna sedmička, jen 48 bodů! Ohromná šance pro Bělorusko.

Bělorusky sílící vítr zvládly dokonale! Dvě desítky, celkem 54 bodů a postup po výhře 5:3!

Pro domácí závodnice je to obrovské zklamání.

Jižní Korea – Bělorusko

Chystá se první semifinále. A na ploše zůstávají Bělorusky, které vyzvou favorizované Korejky.

Korejky v první sadě dokázaly porazit své soupeřky 54-52 a ujímají se vedení.

Korejky se blíží k rychlému postupu. Vedou 4:0, když ve druhém setu zničily soupeřky 57-52.

Ač Korejky posledním šípem ve třetím setu trefily sedmičku, stačí to. Po remíze vítězí v utkání 5:1.

Ve druhém semifinále na sebe narazí dva překvapivé týmy, a to Němky a tým Ruska.

Zatím je to pěkná přestřelka se spoustou desítek od obou týmů. Probíhá první set a Rusky vedou 29-28. Ještě po třech šípech na obou stranách.

První set nakonec skončil remízou 54:54 a oba týmy zapisují na své konto jeden bod.

Tak to je pro Němky obrovská facka. Posledním šípem ve vyhraném setu trefila jejich lukostřelkyně pouhou dvojku. A je to tak prohra 48-51. A Rusky vedou 3:1.

Rusky jsou ve finále! Vítězí ve třetím setu jednoznačně 57-52!

Zápas o bronz startuje v 9:15.

Aktérky zápasu o bronz, Bělorusky a Němky, už jsou na ploše.

Běloruskám první sada nevyšla a prohrávají s Němkami 48:55.

i druhý set jde na konto německých lukostřelkyň. Ty se kvapem blíží k zisku bronzových medailí!

Bělorusky sice ve třetím setu zabraly a dosáhly 55 bodů, ale Němky dokázaly vyrovnat, vypůlit třetí sadu a díky tomu vítězí v souboji o bronz 5:1! Němky získaly první medaili od bronzu v Sydney 2000.

Finále mezi Korejkami a Ruskami začne v 9:40.

Oba týmy jsou na ploše. Finále může začít.

Korejkám se i přes trefenou osmičku povedlo vyhrát první set, v němž nakonec dosáhly na 55 bodů. Ujímají se ve finále vedení 2:0.

Korejky jsou zatím nezastavitelné. Druhou sadu ovládly 56-55 a za stavu 4-0 jsou jediný bod od zisku olympijského zlata!

Korejky vládnou soutěži týmů! Po zisku třetí sady v poměru 54-51 slaví vítězství 6:0 a zisk zlatých olympijských medailí! Od roku 1988 nenašly v této disciplíně přemožitelky!

Závod skončil.

Lukostřelkyně Jižní Koreje v soutěži ženských týmů zůstávají neporazitelné a opět slaví zisk zlatých medailí. Tentokrát na své cestě za zlatem porazily Itálii, Bělorusko a Ruský tým.