Charleroi – Oostende 1:1 (kon.) | Kortrijk – Mouscron 2:1 (kon.) | Sint-Truiden – Waasland-Beveren 3:0 (kon.)
Eupen – Roeselare 2:2 (kon.) | St.Gilloise – Mechelen 3:0 (kon.) | Genk – Lokeren 4:0 (kon.)
KAS Eupen
2:2 (0:2)
KSV Roeselare
cz Sobota 01.04.2017, 20:00 • Stadion am Kehrweg • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný večer všem fanouškům belgické kopané! Dnes večer se společně podíváme na zápas mezi KAS Eupen a KSV Roeselare.

KAS Eupen
    V základní části nejvyšší belgcké ligy se domácí celek umístil na ne příliš lichotivém 13. místě a tím pádem se dostal do skupiny, která bojuje o účast v Evropské lize. Za 30 kol nasbíral Eupen 30 bodů a připsal si poměrně špatné skóre 40:64.
    Se základní částí se domácí borci zorloučili 2 porážkami za sebou a jistě se budou snažit vstoupit do skupiny o Evropskou ligu lépe, tedy vítězně.

Poslední 3 zápasy:
    12.03.2017 Eupen – Waregem 1 : 3
    04.03.2017 St. Truiden – Eupen 2 : 1
    25.02.2017 Lokeren - Eupen 1 : 2

Hostující tým obsadil v belgické Proximus League 2. místo kdy za 28 kol nasbírali 50 bodů a na první příčku ztratili pouze 5 bodů. Díky těmto výsledkům se KSV Roeselare dostali do skupiny o Evropskou Ligu čítající 6 týmů.
    Roeselare se v posledních zápasech nepotkali s příliš dobrou formou. Z posledních 3 zápasů získali pouze bod.

6. Mouscron

KAS Eupen: Van Crombrigge – Diallo, Diagne, Garcia, Wague, Bruls, Sylla, Onyekuru, Ocansey, Hackenberg, Cases
    Náhradníci: Niasse, Bassey, Mouchamps, Sanogo, Gnaka, George, Radebe

KSV Roeselare: Biebaw – Seoudi, Lecomte, Kehhli, Godwin, Damman, Zolotic, Grisez, Lepicier, COmpany, Van Eenoo
    Náhradníci: Coppens, Monteyne, Lambrecht, Van Acker, Brouwers, Bochey, Stevance.

1

1
    Začalo nám utkání ze stadionu týmu KAS Eupen! Bohužel, ochozy jsou téměř prázdné.

3
    Domácí borci v černých dresech se zatím brání hostujícímu celku, který nastoupil d sresech bílých.

4
    Wague (EUP) dostal krásnou přihrávku do běhu, při zpracování míče však podklouzl a pokazil tak slibnou šanci.

6
    Roeselare zatím drží více míč, když se však k němu dostane Eupen, je přímočařejší a nebezpečnější!

7
    První zákrok si připisuje domácí brankář van Crombrugge, hned vzápětí se musel činit i gólman na druhé straně.
    7.

8
    Začátek utkíná je nervózní na obou stranách. Vidíme velké množství nepřesností a nejistých zákroků.
    8.

10
    SKvělý obranný zákrok si teď připsal hostující útočník Company a zabránil tak průnikové přihrávce.

11
    Tým Roeselare právě vstřelil branku! A máme zde změnu stavu, o kterou se, řekl bych překvapivě, postaralo hostující družstvo. Lecomte dostal excelentní přihrávku do běhu, odstavit si obránce a poslal nadýchaný centr do vápna, kam si naběhl SAMY KEHLI a střelou bez přípravy překonává domácího brankáře!
    11. KEHLI - 0:1

14
    Domácí se nyní tlačí do útoku a pokoušejí se o co nejrychlejší vyrovnání, hosté však brání velmi dobře.

16
    Povedený centr poslal do vápna z pravé strany Ocansey (EUP), jeden z hostujících obránců ovšem odhlavičkoval míč do bezpečí.

18
    Hráčům Eupen se nedaří dostat přes polovinu hrřiště. Roeselare brání překvapivě aktivně a rychle vystupují proti protihráčům.

20
    Jsou to naopak hosté, konkrétně Lepicier, kteří jsou více aktivní.

21
    Teď si hosté svojí nešikovností pěkně zavařili. Jeden z obránců posílal míč za sebe, ovšam jeho úmysl vystihl Sylla (EUP) a hnal se sám na branku. V poslední chvíli mu však míč utekl a bylo po šanci.

23
    Zajímavou individuální akcí se blýskl Bruls (EUP), který se snažil prokličkovat do vápna hostů. Jeden z obránců mu ale míč odkopl.

25
    Eupen kombinuje na vlastní polovině a hledá skulinku, kudy by pronikl na útočnou polovinu.

27
    Tým Roeselare právě vstřelil branku! RAPHAEL LECOMTE rozjásal skupinu asi dvaceti hostujících fanoušků, protože zvyšuje skóre dnešního zápasu na 2:0. Velice šikovně si zpracoval vysoký centr a pohotovou střelou na bližší tyč překonává bezmocného brankáře domácích.
    27. LECOMTE - 0:2

30
    Až na pár náznaků si za půl hodiny domácí nedokázali vytvořit žádnou šanci. Neproti tomu hosté využili své 2 šance na výbornou a po zásluze vedou.

32
    Faulem se nyní provinil van Eenoo (ROE) a domácí budou zahrávat volný přímý kop.

35
    Penalta pro domácí celek!

35
    K rozehrání pokutového kopu se postavil GARCIA, ale počínal si velmi špatně. Míč poslal po zemi k levé tyči, brankář však vystihl stranu a jeho pokus chytá!
    35. Penalta

35
    První žlutou kartu utkání dostává Kompany (ROE).

38
    Hosté v klidu drží balón a kombinují daleko od své brány. Mají zatím dostatečný náskok, s kterým mohou být spokojeni.

39
    K odraženému míči se na hranici vápna dostal Cases (EUP) a míč vysloveně napálil směrem na branku hostů. Bohužel pro něj jeho dělovka nebyla přesná a o pár decimentrů minula bránu.

41
    Místo tlaku a snahy o vyrovnání se domácí spíše brání útokům hostujícího týmu. Nyní však vybojovali rohový kop, který zahraje Garcia.

42
    Po špatné penaltě si Garcia (EUP) připsal i mizerný rohový kop. ROzehrávat bude hostující brankář.

45
    Dva ofasjdy v rychlém sledu – jeden na straně domácích, druhý byl borců v bílém.

45
    Nastavovat se budou 2 minuty.

45+2

Máme za sebou první poločas, ve kterém byli úspěšnější hráči Roeselare. Po gólech Kehliho a Lecomteho vedou totiž 2:0. Nic na tom nezměnila ani penalta domácích, kterou si vzal na starost Garcia a trestuhodně tuto šanci zahodil, když nechal vyniknout hostujícího brankáře. Pokud Eupen nezmění svou hru ve druhém poločase, nemá šanci na úspěch, protože hosté výborně brání a z rychlých protiútoků se dokáží velmi dobře prosadit. Uvidíme tedy, co nám přinese 2. poločas.

46

46
    Druhý poločas právě začal, u míče jsou domácí hráči.

48
    Hosté v druhém pološase poprvé zahrozili, z nadějného centru do vápna však vytěžili pouze rohový kop.

50
    Eupen kombinuje už pár desítek vteřin asi 10 metrů od vápna hostů, zatím však nenašli místo, kudy do něj proniknout.

52
    Před pohromou v podobě 3. gólu teď domácí zachránil jejich gólman, který skvěle vychytal "samostatný nájezd" od Seoudiho (ROE).
    52.

53
    Eupen právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Henry Onyekuru si naběhl za hostující obranu, kam směřovala vynikající nahrávka jeho spoluhráče a tváří v tvář bránkáři hostů uspěl, když zvolil střelu po zemi na bližší tyč. Stav utkání je tak 1:2.
    53. ONYEKURU - 1:2

57
    Jak přejít hřiště za 10 vteřin nám nyní ukázali borci Roeselare. Výsledkem jejich rychlé protiakce bylo nastřelné břevno!

59
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu! ROzhodně sledujeme atraktivnější utkání nežli tomu bylo v prvním poločase.

61
    Eupen bude rozehrávat volný přímý kop se slibné pozice nedaleko pokutového území.

62
    Domácí se rozhodli rozehrát na krátko, což byla chyba, protože o míč rychle přišli.

63
    Žlutou kartu za přifilmování pádu dostává Sylla (EUP).

65
    Hostující mančaft přestává být aktivní a iniciativu přebírají domácí. Borci v bílém se v posledních minutách pouze brání a chtejí si udržet jednogólový náskok.

68
    Střídání v týmu KAS Eupen+ ze hřiště odchází P. Hackenberg a přichází A. Bassey

70
    Jak ušetřit pár desítek vteřin nám nyní předvedl hsotující brankář Biebaw (ROE), který si velice dlouho rovnal míč na odkop.

72
    Domácím se podařilo dostat míč do sítě, ale rozhodčí gól neuznává kvůli ofsajdovému postavení jednoho z hráčů Eupenu.

73
    Střídání v týmu KSV Roeselare; odchází S. Godwin a přichází D. Lambrecht.

77
    Bruls – Ocansey – Onyekuru. To byla krásná kombinace těchto tří borců, kteří úplně rozložili obranu hostů a posledné jmenovaný, tedy HENRY ONYEKURU vyrovnává na 2:2, když zasunul míč do prázdné brány.
    77. ONYEKURU - 2:2

79
    Pasivní hra se tedy hostujícím hráčům nevyplácí, protože ztratili svůj dvoubrankový náskok. A to nám do konce utkání zbývá ještě necelých 15 minut.

81
    Eupen se snaží otočit výsledek zápasu a hosté se v posledních minutách pouze brání.

82
    Střídání v týmu KSV Roeselare; odchází kapitán R. Lecomte a přichází T. van Acker.

84
    Zajímavým přímým kopem se prezentoval van Eenoo (ROE), jeho pokus se jen o kousek nevešel mezi 3 tyče.

85
    Nový muž na hřišti – van Acker (ROE) – se z hranice pokutového území opřel do míče, ale bohužel pro hosty nezamířil přesně.

87
    Dovolím si rychlou vsuvku, čistě pro zajímavost – hosté mají nyní na hřišti hned 7 Belgičanů, zato domácí mají pouze 2 hráče z Belgie.

89
    Velmi pohotový zákrok si nyní připsal Biebaw (ROE), když vyběhl proti dlouhému centru a odhlavičkoval ho do zámezí.

90
    Žlutou kartu si připisuje van Acker (ROE).

90+1
    Střídání v týmu KSV Roeselare; odchází S. Kehli a přichází F. Stevance.

90+3
    Domácí budou rozehrávat rohový kop, což bude asi poslední příležitost na změnu stavu.

90+4

A máme dobojováno! Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V tom prvním byli jasně lepší hosté a svou aktivitu dokázali přetěžit i v góly, když se trefil Kehli a Lecomte. Do druhého poločasu však lépe vstoupili domácí a hostující celek se začal příliš bát o výsledek. Za Eupen nejprve snížil Onyekuru a poté se stejný hráč prosadil podruhé a stanovil tak skóre dnešního zápasu na 2:2.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:4. Fauly: 20:13.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám krásný zbytek sobotního večera a u dalších fotbalových onlajnů nashledanou. (21:54:06)