Jihlava – Prostějov 4:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 5:3 (kon.) | Most – Ústí n/L 3:4 (2:3 po s.n.)
Havířov – Litoměřice 4:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 3:2 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 5:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
cz Streda 07.09.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance Liga (CZ) • 1. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava získává v prvním utkání nové sezony dva body za výhru 4:3 v prodloužení nad Prostějovem, se s Vámi loučí a hezký středeční večer přeje Tomáš Lysý. (20:37:40)

Přesně 62 minut a osm vteřin k tomu trvalo, aby byl znám vítěz dnešního zápasu. V tento čas si totiž Filip Seman našel cestu k brance, využil volného prostoru, kterého se při hře tři na tři naskýtá dostatek, a zavěsil pod víko.

62:08
    Dukla právě vstřelila branku!
    FILIP SEMAN nejprve zkusil střelu z pravé strany přes obránce, neúspěšnou. Akce ale pokračovala a zde se ukázala výhoda situace tři na tři. Jihlavský útočník převzal na levém kruhu puk od Stoklasy, otevřel se před ním prostor, tak si najel před branku a poslal kotouč pod víko. Asistence: Filip Stoklasa.

61:45
    Prodloužení tři na tři je divácky atraktivní, ale asi méně pro hráče, kteří mají za sebou 60 minut hry.

60:45
    Březinovu střelu z levé strany lapí Kantor, stejně jako na druhé straně pokus Ondřeje Fialy pro změnu z pravé strany, jenž skryl Škarek mezi betony.

60:15
    Jergl směřoval kotouč na Semana, kterého viděl před brankou, ovšem puk skončil na patách útočníka Dukly.

60:01

Ve třetí třetině se i přes několik zajímavých situací nerozhodlo. Stejně jako poslední přípravný zápas Dukly, tak i první soutěžní zápas Jihlavy ve WSM Lize půjde do prodloužení.

60:00

59:11
    Tak tohle bylo těsné. Seman dostal puk před branku od Čachotského. Zkusil jej prostrčit pod levým betonem Kantora, kde ještě číhal právě autor přihrávky, ale Kantor uhájil svojí svatyni.

58:58
    Dukla hraje v plném počtu.

58:50
    Ofsajd Prostějova, buly bude následovat ve středním pásmu. Zápas se pomalu schyluje k prodloužení.

58:15
    Zadražilova střela od modré nebyla přesná, Jihlava následně za svojí brankou získala touš a osvobozuje se.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Jihlava získala po buly dvakrát po sobě puk. Při druhé akci střílel od modré Kaláb. Kotouč se zastavil mezi kruhy, kde Diviš sváděl souboj proti dvěma hráčům Prostějova, kteří z něho vyšli vítězně. Možná i proto, že hůl Diviše byla držena.

57:16
    Zcela evidentní zakázané uvolnění Prostějova, na rychlou a dlouhou přihrávku nemohl Vojtěch Augustin dosáhnout.

56:58
    Prostějov před koncem zápasu dostává znovu výhodu přesilové hry a Tomáš Čachotský z toho tedy rozhodně není nadšen. Zřejmě si o svém faulu v podobě sekání myslí své, ale Tomáš Veselý je neoblomný a posouvá jihlavského navrátilce na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 4-9.

56:39
    Čachotského zadovka neprošla přes zadní konstrukci branky na Diviše.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 16. Skořepa (Jergl, Stoklasa), 31. Březina (Dundáček), 39. Skořepa (t.s.), 63. F. Seman (Stoklasa) – 8. Venkrbec (Rudovský), 24. A. Holík, 33. M. Novák (J. Káňa)

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Kajínek, Kaláb, Bilčík, Říha, Grebeňuk, Dundáček, Marcel – Stoklasa, Skořepa, Důras – Diviš, Zeman, Čachotský – Anděl, F. Seman, Jergl – Síkela, Jícha, Březina.
    LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Augustin – J. Káňa, Moskal, M. Novák – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Korhoň, Švec.

Rozhodca: Veselý – Kis, Lučan