Pittsburgh – Tampa Bay 3:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
Tampa Bay Lightning
cz Utorok 17.05.2016, 02:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konferencie

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (05:11:32)

Je dobojováno! Po strhující první třetině, která se odehrála prakticky bez přerušení a padly v ní hned čtyři branky, tempo hry ve zbytku základní hrací doby poněkud klesalo. Kromě závěrečné pasáže třetí třetiny se ani jeden tým nikam nehnal a dlouho dopředu existovala varianta, že toto střetnutí dospěje do prodloužení. Tak se nakonec i stalo, nicméně hned po čtyřiceti minutách se prosadil Sidney Crosby, který jako správný kapitán rozhodl o výhře Pens a o tom, že se série bude stěhovat do Tampy za stavu 1:1 na zápasy!

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tohle bylo rychlé, Pittsburgh vítězí a vyrovnává stav série! Postaral se o to jinak střelecky se trápící SIDNEY CROSBY, jemuž udělal prostor na levém kruhu Bryan Rust a kapitán Tučňáků se trefil přesně pod břevno! Asistence: Bryan Rust, Brian Dumoulin.
    Kdo se bude radovat? Prodloužení začíná!

60:01

Po gólově bohaté první třetině v té druhé ani třetí další branky nepadly, do šaten se tak jde po šedesáti minutách za nerozhodného stavu 2:2. První prodloužení začne v 5:01, dočkáme se v něm rozhodnutí?

60:00

59:41
    Mezi tři tyče nezamířil ani tvrdý projektil Chrise Kunitze, vše tak nasvědčuje tomu, že námi sledované utkání dospěje do prodloužení.

59:29
    Victor Hedman si udělal prostor na útočné modré a poté vystřelil švihem, jeho pokus ovšem nebyl přesný a Pens už míří do protiakce.

58:51
    Domácí sice drží puk v útočném pásmu, zatím se ovšem nemohou vymanit z rohu kluziště, odkud góly opravdu nepadají.

58:36
    Kunitzův pokus z vrcholu kruhů skončil v bezpečně nastavené Vasilevského lapačce, necelou minutu a půl před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Sullivanovy družiny.

57:58
    Nakonec z toho byla nabídka J.T. Browna a teč Briana Boylea, proti níž si Matt Murray připsal veledůležitý zákrok.

57:34
    Letangův pokus byl zblokován a v akci Pens sice ještě pokračoval Nick Bonino, také on o puk záhy přišel a na druhou stranu už míří třetí formace Lightning.

56:47
    Hagelin o milimetry minul Malkinovu přihrávku na modrou čáru, oba týmy nyní střídají. Každou sekundou jsme blíže a blíže prodloužení, dojde k němu?

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 5. Cullen (Fehr), 10. Kessel (Bonino, Hagelin), 61. Crosby (Rust, Dumoulin) – 17. Strålman (Marchessault, Hedman), 20. Drouin (Brown, Carle)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Daley, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby, Rust – Kunitz, Malkin, Hörnqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Coburn, Strålman, Carle, Garrison, Šustr, Koekkoek – Killorn, Johnson, Kučerov – Palát, Filppula, Drouin – Paquette, Boyle, Marchessault – Condra, Namestnikov, Brown.

Rozhodca: Dwyer, O'Halloran – Cormier, Miller