Tampa Bay – Pittsburgh 4:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (2:0, 2:0, 0:3) Stav série: 2:2
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 21.05.2016, 02:10 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Finále V. konferencie

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek sobotního dne. (05:21:39)
    O jednu z branek se postaral Jonathan Drouin.

3. Andrej Vasilevskij (TBL) 29 zák., 3 góly, 92,1%

Uff, je dobojováno! Třetí třetina dnešního souboje nabídla neskutečnou podívanou, ale pojďme si to projít postupně.
    Výraznou změnou byl nástup Fleuryho na post brankáře Pittsburghu. Snížení se hosté dočkali už po 78 vteřinách hry, kdy se svým zápěstím prosadil Phil Kessel. První výraznou šanci domácích i vypracoval Kučerov, ale Fleuryho nepřekonal. V dvaapadesáté minutě to bylo už jen o dvě branky, když se prosadil Jevgenil Malkin. Ani né dvě minuty na to svítilo v Tampě skóre 4:3, to dorazil puk za brankáře blesků Chris Kunitz. Ačkoli měli tučňáci veliký tlak, tak jsme se už žádně branky nedočkali a Tampa tak doma srovnala stav série na 2:2.

59:47
    Palát zabránil přihrávce kupředu.

59:38
    Killorn dostal puk ven z pásma.

59:02
    Schultzova rána těsně minula klec Tampy.

58:52
    Kessel drží kotouč u hrazení a hledá spoluhráče.

58:36
    Hosté již bez brankáře, Pens mají obrovský tlak

57:48
    Malkin se dostal ke střel z velmi dobré pozice, ale domácí gólman vytáhl puk z podbřevna!

57:26
    Crosby poslal kotouč na Kunitze, ale ten nedokázal puk podržet v pásmu.

57:02
    Callahan drží puk a brankou Fleuryho.

56:40
    Domácí se snaží udržet puk díky napadání co nejdál od vlastní branky.

55:58
    Kessel se dostal ke střele, ale domácí gólman zachytil kotouč.

55:55
    Malkinova vysoká střela končí v lapačce Vasilevskije.

55:28
    Domácí vyhráli boj o kotouč ve vlastním pásmu, ale raději jen poslali kotouč do středního pásma.

Kryštof Severa

Góly a asistencie: 1. Callahan (Hedman, Brown), 15. Šustr (Kučerov, Killorn), 35. Drouin (Palát, Hedman), 38. Johnson (Kučerov, Killorn) – 42. Kessel (Bonino, Dumoulin), 52. Malkin (Cole), 54. Kunitz (Schultz, Sheary)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Stralman, Garrison, Šustr, Carle, Coburn – Palát, Filppula, Drouin – Killorn, Johnson, Kučerov – Paquette, Boyle, Callahan – Marchessault, Naměstnikov, Brown
    Pittsburgh Penguins: Murray (41. Fleury) – Dumoulin, Letang, Daley, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby "C", Hörnqvist – Kunitz "A", Malkin "A", Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr

Rozhodca: Dan O’Rourke, Brad Watson – Brad Kovachik, Brian Murphy