Pittsburgh – Tampa Bay 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1) Stav série: 2:3
Tampa Bay Lightning
cz Pondelok 23.05.2016, 02:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konferencie
    Fanoušci Tampy, kteří utkání sledovali na kostce v Amalia Areně, mají velký důvod k radosti.

Šesté utkání série se hraje v noci z úterý na středu. Já se s Vámi loučím a přeji všem úspěšný start do nového týdne! (05:30:11)

Stav série 2:3 na zápasy!

Tampa v Pittsburghu vítězí 3:4 po prodloužení a v šestém utkání může před svými fanoušky sérii ukončit! Hrdinou večera se stal Tyler Johnson, jehož v 53. sekundě prodloužení trefila rána Jasona Garrisona a puk se od těla forvarda Lightning odrazil do branky.

Střely na branku v prodloužení – 1:1, celkem – 34:25.

60:53 Tyler JOHNSON - 3:4

60:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    Prodloužení nabralo nečekaně rychlý konec! Kučerov na útočné modré uvolnil Jasona Garrisona, který dojel na levý kruh a vystřelil. Letící kotouč trefil clonícího TYLERA JOHNSONA a od něho se odrazil za záda bezmocného Marca-Andreho Fleuryho. Tampa vítězí a ujímá se v sérii vedení 2:3 na zápasy! Asistence: Jason Garrison a Nikita Kučerov.:

60:32
    Ian Cole vyslal od modré čáry nepříjemnou střelu, kterou Vasilevskij asi neviděl. Pro hosty to dobře dopadlo.

60:01
    Nikita Kučerov a jeho radost z gólu, kterým poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 5:08.

Po 60 minutách končí utkání nerozhodně 3:3 a jeho vítěze tak určí až prodloužení. Do něj poslal zápas v 57. minutě svým druhým gólem v zápase Nikita Kučerov. Opět se tedy potvrzuje, jal moc je tato série vyrovnaná.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:11, celkem – 33:24.

60:00

59:53
    Z dálky ještě pálil Garrison. Fleury puk viděl a vyrazil ho do rohu.

59:33
    Zakázané uvolnění Blesků. Jon Cooper si bere time-out a dopřává tak své pětici čas na odpočinek.

59:01
    Poslední minuta třetí části.

58:54
    Rána Callahana Fleurymu vypadla a domácí gólman chvilku netušil, kde puk je! Jeden z obránců ho ale odpálil do bezpečí.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 20. Dumoulin (Rust, Kunitz), 22. Hörnqvist (Hagelin, Määttä), 40. Kunitz (Malkin) – 34. Killorn (Šustr), 35. Kučerov (Namestnikov), 57. Kučerov (Johnson, Palát), 61. Johnson (Garrison, Kučerov)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Murray) – Letang, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Bennett – Rust, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Fehr, Cullen, Kühnhackl. Trenér: Mike Sullivan
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Strålman, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Carle, Koekkoek – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Namestnikov, Palát (A) – Callahan (A), Filppula, Brown – Boyle (A), Paquette. Trenér: Jon Cooper

Rozhodca: Charron, Charron – Devorski, Murray

Diváci: 18648