Pittsburgh – Tampa Bay 1:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:3 (0:1, 1:2, 0:0) Stav série: 0:1
Tampa Bay Lightning
cz Sobota 14.05.2016, 02:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konferencie
    Parádní spolupráce dvojice Palát – Drouin.

S konstatováním, že dnešní utkání v Consol Energy Center v Pittsburghu sledovalo 18 554 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (05:06:34)

3. Patric Hornqvist (PIT) 1+0

Dnešní první utkání série mezi Pittsburghem a Tampou je u konce, a z vítězství 3:1 se raduje hostující celek. Blesky sice již v první třetině přišly o svou brankářskou jedničku, ale Andrej Vasilevskij zraněného Bena Bishopa skvěle zastoupil a za svá záda propustil jen střelu Patrica Hornqvista ze 40. minuty. Již v té době už ale sama Tampa měla na svém kontě tři přesné zásahy (Killorn, Palát, Drouin) a právě tyto trefy nakonec stačily k vítězství, neboť v poslední třetině jsme již žádnou další branku neviděli.

60:00
    Se závěrečnou sirénou dostává Patric Hornqvist (PIT) ještě dvě trestné minuty za krosček.

59:59
    V samotném závěru se sice domácí ještě natlačili do brankoviště, ale na Vasilevského už nevyzráli a úvodní zápas tohoto konferenčního finále je u konce!

59:42
    Tampa fantasticky brání střední pásmo a nepouští soupeře do svého pásma. Tohle už hosté zvládnou!

59:14
    Valtteri Filppula u mantinelu v útočném pásmu získal puk, ale okamžitým bekhendem touš do odkryté svatyně neposlal.

58:47
    Další zakázané uvolnění v podání Pittsburghu. Powerplay je znovu na chvíli ukončena.

58:34
    Trochu takovou střelu z nouze nyní vyslal Kris Letang. Vasilevskij v pohodě zasáhl.

58:12
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale zatím se ne a ne vymanit od mantinelu.

57:51
    Matthew Murray opět mizí na střídačce a Pens hrají v šesti.

57:29
    Tohle Tučňáci moc nezvládli. Příliš prudká přihrávka se totiž od mantinelu odrazila na zakázané uvolnění a Murray musí zpět do brány.

57:14

57:06
    Oddechový čas pro hosty a Matthew Murray už zůstává na střídačce! Powerplay Pittsburghu!
    56:46 Důležitý zákrok Andreje Vasilevského

56:46
    Až teď se kotouč po odrazech dostal do brankoviště a Andrej Vasilevskij ho betonem skvěle vykopl mimo dosah dojíždějícího Malkina!

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 40. Hornqvist (Crosby, Kessel) – 19. Killorn (Hedman), 23. Palát (Filppula, Garrison), 39. Drouin (Palát, Filppula)

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, Lovejoy, Cole – Hornqvist, Crosby (C), Sheary – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl
    Tampa Bay Lightning: Bishop (od 13. Vasilevskij (Gudlevskis)) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Koekkoek – Kučerov, Johnson, Killorn – Drouin, Filppula, Palát (A) – Callahan (A), Boyle (A), Paquette – Brown, Namestnikov, Condra

Rozhodca: Wes McCauley, Francis Charron – Jonny Murray, Greg Devorski

Diváci: 18 554