Nórsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 1:3 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:1 (kon.)
Maďarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)
Maďarsko
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Bielorusko
Sobota 14.05.2016, 15:15Majstrovstvá sveta • Skupina B
    Maďarsko si připsalo vítězství na MS po dlouhých 77 letech!

Zápas sa skončil prvým triumfom Maďarska na tomto šampionáte. Musíme uznať, že maďarskí hokejisti sa zlepšujú od zápasu k zápasu a tri body si dnes naozaj zaslúžili.

Maďarsko dalo gól!
    Maďari potvrdzujú svoje víťazstvo. Cez celé klzisko sa oň gólom do prázdnej bránky postaral JÁNOS VAS.

59:03
    Bielorusi získali buly a ihneď sa usadili v pásme. Z pravého kruhu strieľal Andrej Kosticyn, Rajna si jeho pokus postrážil hruďou.

58:48
    Bielorusko si vyžiadalo oddychový čas!

58:48
    Po ďalšom dlhom bloku bez prerušenia teraz donútil rozhodcu fúknuť do píšťalky iba faul. Seknutia sa dopustil Maďar Koger.

58:33
    Koval korčuľuje na striedačku, Bielorusko bude hrať so šeistimi korčuliarmi!

57:44
    Bielorusko puk ešte udržalo v pásme, ale nedostalo sa do žiadneho ďalšieho zakončenia. Maďari sa výborne bránia.

57:20
    Bielorusi prešli do útočnej tretiny. Prihrávku medzi kruhy tam dostával Sergej Kosticyn, no puk mu v rýchlosti odskočil od hokejky.

56:34
    Bielorusi boli pri pokuse o prechod do útočnej tretiny zastavení iba ofsajdom.

56:19
    Maďarsko prešlo do útočnej tretiny a od modrej čiary to skúsil Sagert. Puk bol naozaj prudký, avšak Koval si ho podržal. Následne sa spustila menšia mela, no vylučovať sa nebude.

55:26
    Stas po prechode modrou čiarou vystrelil, ale Rajna hru neprerušil Puk iba vyrazil pravým betónom.

55:04
    Po veľmi dlhej dobe tu máme prerušenie a rovno bude nasledovať aj komerčná prestávka. Pred nami je ncelých posledných päť minút riadnej hracej doby.

53:40
    Diváci si pýtajú gól, všetci ostatní by radi videli aspoň prerušenie. Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale žiadne zakončenia neprichádzajú.

52:50
    Bez prerušenia sa hrá veľmi dlho, už minimálne štyri minúty. Oba celky striedajú počas hry.

52:04
    Bielorusko otočilo hru na opačnú polovicu klziska. Demkov to tam skúšal ranou od modrej čiary, ale Rajna si pohodlne poradil.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 6. Nagy (Koger), 11. Vas (Sarauer), 31. Sebök (Szirányi), 34. Galló, 60. Vas – 13. Platt (Stepanov), 27. Gavrus (Kovyršin)

Maďarsko: Rajna (Vay) – Wehrs, Szirányi, Dudás, Sagert, M. Vas (C), Stipsicz, Mestyan – Sofron, Bartalis, Galló – Benk, J. Vas (A), K. Nagy – C. Nagy, Sarauer, Kóger – Magosi, Sebök, Kovács (A) – Erdely
    Bielorusko: Lalande (Koval) – Djukov, Gotovec, Lisovec, Jevenko, Šinkevič, Chenkel, Ustinenko – Pavlovič, S. Kosticyn, A. Kosticyn (A) – Platt, Stas (C), Linglet – Stepanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Kitarov, Demkov – Komarov

Rozhodca: Kubuš (SVK), Wehrli (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN)