Nórsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 1:3 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:1 (kon.)
Maďarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)

Maďarsko dalo gól!
    Maďari potvrdzujú svoje víťazstvo. Cez celé klzisko sa oň gólom do prázdnej bránky postaral JÁNOS VAS.

58:48
    Bielorusko si vyžiadalo oddychový čas!

58:48
    Po ďalšom dlhom bloku bez prerušenia teraz donútil rozhodcu fúknuť do píšťalky iba faul. Seknutia sa dopustil Maďar Koger.

58:33
    Koval korčuľuje na striedačku, Bielorusko bude hrať so šeistimi korčuliarmi!

50:40
    Takmer sme to zakríkli! Maďari predveidli peknú akciu, na konci ktorej pálil Köger, avšak Koval jeho pokus ustál.

44:48
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Šinkevič – 2 min., podrazenie).

39:13
    Bielorusko sa bude jednu minútu a 41 sekúnd brániť v trojici! Trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou inkasoval Jevenko.

39:13
    Bartalis bojovla pred bránkou, ale zrejme dostal hokejkou do tváre. Na ľadovej ploche je krv a hra sa prerušuje.

38:52
    Bielorusko sa bude brániť! na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za podrazenie Djukov.

33:49
    Zmena v bránke Bieloruska. Lalande opúšťa priestor troch žrdí a nahradí ho Koval.
    Vilmos GALLÓ - 4:2

33:49
    Maďari predvzádzajú svoj najlepší výkon na turnaji a opäť vedú o dva góly! VILMOS GALLÓ to z pravej strany spred bránky skúsil prudkou strelou a mieril veľmi dobre. Presne nad vyrážačku bieloruského brnakára. Bez asistencií.
    Balazs SEBÖK - 3:2

30:32
    Maďari sú po krásnej akcii opäť vo vedení! BALAZS SEBÖK si spracoval na útočnej modrej čiare prihrávku a dostal sa do samostatného úniku. V ňom si puk zamiešal a napokon vynikajúco zakončil popri padajúcom brankárovi k pravej žrdi. Asistencia: Bence Szirányi.

28:00
    Bielorusko sa bude opäť brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Linglet.
    Artur GAVRUS - 2:2

26:43
    Bielorusko dalo gól!
    Je vyrovnané! Gólman Rajna bol na zemi po predchádzajúcom zákroku, takže proti zakončeniu spred svojej bránky nemal veľa šancí na úspech. O presný zásah sa postaral ARTUR GAVRUS. Asistencia: Jevgenij Kovyršin.

24:09
    Maďari si predsa len vypracovali vynikajúcu šancu na skórovanie! Bol v nej Dudás, ale trafil iba konštrukciu bránky.

23:16
    Bielorusko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za sekanie Kitarov.

19:49
    Maďarsko sa bude musieť opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Sofron.

16:19
    Mohlo byť vyrovnané! Bielorusi v pásme poslali pekný pas pred bránku kde po puku siahal kapitán Stas, ale napokon na neho tesne nedosiahol.

12:48
    Maďarsko sa bude opäť brániť! K. Nagy inkasuje dvojminútový trest za sekanie.
    Geoff PLATT - 2:1

12:13
    Bielorusi po piatich sekundách využívajú presilovku a znižujú na rozdiel jediného gólu. Stepanovu strelu po buly ešte Rajna vyrazil, ale následne sa k puku dostal GEOFF PLATT a jeho bekhend do odkrytej časti siete bol už nechytateľný. Asistencia: Andrej Stepanov.

12:08
    Maďarsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Gallo.
    Janos VAS - 2:0

10:31
    Maďarskí hokejisti zvyšujú svoj náskok vo vlastnom oslabení! JÁNOS VAS chcel v protiútoku prihrávať pred bránku, ale tam do puku vložil hokejku jeden z Bielorusov a puk si nešťastne zrazil do siete. Asistencia: Andrew Sarauer.

09:22
    Od modrej čiary nebezpečne vypálil GOtovoec a Rajnovi puk vypadol. Maďarský gólman mal však šťastie, pretože mu pomohla obrana, ktorá situáciu upokojila vyhodením.

08:33
    Maďarsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Szirányi.
    Gergo NAGY - 1:0

05:31
    Druhá strela na bieloruskú bránku sa skončila v sieti! Musíme uznať, že Lalande toho teraz veľa nevidel, takže GERGO NAGY mal aj trochu šťastia, no puk trafil v medzikruží naozaj výborne. Asistencia: Daniel Koger.

04:49
    Bielorusko mohlo otvoriť skóre tohto zápasu! Kovyršin sa natlačil pred bránku, spracoval si puk a pálil, ale Rajna mu odolal.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 6. Nagy (Koger), 11. Vas (Sarauer), 31. Sebök (Szirányi), 34. Galló, 60. Vas – 13. Platt (Stepanov), 27. Gavrus (Kovyršin)

Maďarsko: Rajna (Vay) – Wehrs, Szirányi, Dudás, Sagert, M. Vas (C), Stipsicz, Mestyan – Sofron, Bartalis, Galló – Benk, J. Vas (A), K. Nagy – C. Nagy, Sarauer, Kóger – Magosi, Sebök, Kovács (A) – Erdely
    Bielorusko: Lalande (Koval) – Djukov, Gotovec, Lisovec, Jevenko, Šinkevič, Chenkel, Ustinenko – Pavlovič, S. Kosticyn, A. Kosticyn (A) – Platt, Stas (C), Linglet – Stepanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Kitarov, Demkov – Komarov

Rozhodca: Kubuš (SVK), Wehrli (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN)