Nórsko – Švédsko 2:3 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 1:3 (kon.) | Rusko – Švajčiarsko 5:1 (kon.)
Maďarsko – Bielorusko 5:2 (kon.) | Kazachstan – Lotyšsko 1:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 5:0 (kon.)
Nórsko
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Švédsko
Sobota 14.05.2016, 11:15 • VTB Ľadový palác Moskva • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Tretia tretina bola úplne vyrovnaná a zo zápasu sa pre Švédov stal úplný nervák. V poslednej časti hry sa za Nórov presadili Olsen a Martinse, za Švédsko skórovali Lundberg a Rosen.
    Švédsko teda zvíťazilo 2:3 a získava dôležité tri body.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (13:30:50)

59:45
    Puk sa ocitol v medzikruží, odkiaľ strieľal Ken Andre Olimb, ale Markström si postrážil bránu a hra bola prerušená.

59:27
    Švédi vyhodili puk iba na striedačku a vhadzuje sa v útočnom pásme Nórska.

59:12
    Holos nastrelil puk od modrej čiary a Markström ho šiel prikryť, no puk nemal pod kontrolou a rozhodca už hru prerušil.

58:42
    Holos pálil od modrej a jeho strela bola opäť tečovaná, ale tentokrát puk skončil vedľa bránky.

58:31
    Haugen opäť korčuľuje z brány, Nóri v pásme!

58:02
    Nórsko dalo gól!
    Nórsko znižuje a posledné dve minúty budú zaujímavé! Mathis Olimb nabil na modrú čiaru Holosovi, ktorý vypálil a jeho strelu spred bránky ideálne tečoval ANDREAS MARTINSEN!
    Asistencie: Jonas Holos, Mathis Olimb.

57:43
    Do zakončenia spred bránkoviska sa dostal Martinsen, ale namieril tesne vedľa. Nóri aj naďalej v pásme.

57:10
    Haugen odchádza na striedačku a Nóri to skúšajú v šestici!

57:10
    Oddychový čas pre Nórsko!

57:06
    Mats Zuccarello vyštartoval do samostatného prieniku, v ktorom šiel proti Markströmovi, strelou pod betón sa snažil podstreliť švédskeho brankára, no ten si bránu postrážil!

56:10
    Bratia Olimbovci si puk posúvali v strednom pásme, ale následne sa do útočného pásma už nedostali.

54:56
    Zuccarello nezastavil Normana v útočnom pásme. Švédi si vytvorili streleckú pozíciu od modrej a Sjögren tam ešte pred bránkoviskom robil nepríjemnosti Haugenovi, ktorý toho veľa nevidel.

54:00
    Bastiansen prihral spoza bránky do medzikružia úplne voľnému Martinovi Roymarkovi, ktorý pálil z prvej, ale iba do betónu švédskeho gólmana!

52:57
    Rosseli Olsen sa snažil predĺžiť na Kena Olimba, ktorý si však tento puk lietajúci vo vzduchu nedokázal spracovať a získali ho Švédi.

51:47
    Švédsko dalo gól!
    Švédi sa opäť vracajú do dvojgólového vedenia! Wennberg z rohu klziska prihral do medzikružia Gustafssonovi, ktorý vypálil a Haugen vyrazil pred seba. Tam bol voľný ROBERT ROSEN a dorážkou prekonal Haugena!
    Asistencie: Linus Klasen, Alexander Wennberg.

51:12
    Omark to skúšal prihrávkou na modrú čiaru, tam však dobre predvídal nórsky hráč Rosseli Olsen, ktorý následne puk vytlačil von z tretiny.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 44. Olsen (Johannesen, Trygg), 59. Martinsen (Holos, M. Olimb) – 21. Nyquist, 43. Lundberg (Fransson, Sjögren), 52. Rosen (E. Gustafsson, Wennberg)

Nórsko: Haugen (Soberg) – Holos, Norstebo, Johannesen, Tollefsen (C), Trygg, Odegaard, Sveum – Martinsen, Bastiansen (A), Zuccarello – Roselli Olsen, K. Olimb, M. Olimb – Forsberg, Stene, Roymark – Dahlström, Ask, Trettenes
    Švédsko: Markström (Fasth) – Larsson, Gustafsson (A), Fransson, E. Gustafsson, Fantenberg, Nygren – Omark, Backlund (A), Ericsson (C) – Klasen, Wennberg, Nyquist – Ritola, Rosen, Sundström – Norman, Sjögren, Cehlin – Lundberg

Rozhodca: Gebei, Mayer – Otmakov, Ponomarjow