Česko – Švajčiarsko 5:4 (kon.) | USA – Slovensko 2:3 (po pr.) | Lotyšsko – Nórsko 1:3 (kon.)
Bielorusko – Francúzsko 3:0 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:1 (kon.) | Kanada – Fínsko 0:4 (kon.)
Kanada
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Fínsko
Utorok 17.05.2016, 19:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Kanadskí hokejisti v tomto zápase neskórovali ani raz a v tabuľke petrohradskej skupiny skončia na druhom mieste. Fíni sa týmto trumfom dostali na líderskú pozíciu a play-off začnú z najlepšej možnej pozície.

Najlepší hráči zápasu:
    Kanada: Brendan Gallagher
    Fínsko: Mikko Koskinen (21:27:53)

59:00
    Kanada hrá v plnom počte, súperovi sa dokázala pohodlne ubrániť.

58:47
    Kanaďanom sa dvakrát v rade podarilo puk dostať preč zo sovjej obrannej tretiny. Zdá sa, že v tejto početnej nevýhode sa už ubránia.

57:59
    Fíni stále ostávajú pri puku. Spoza ľavého kruhu teraz po buly vystrelil Hietanen, ale mieril iba priamo do hrude Talbota.

57:32
    Začala sa posledná dvojminútovka tejto tretiny. Fínski hokejisti stále ostávajú v útočnej tretine.

57:18
    Fíni sa ihneď usadili v pásme súpera. Z pravého kruhu strieľal Aho, no jeho pokus bol dobre zblokovaný.

57:00
    Kanada sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Perry.

56:20
    Kanaďania vystrelili na Koskinena z pravej strany, avšak fínsky gólman puk vyrazi dopredu. Pomedzi dvojicu obrancov súpera sa chcel do zakončenia dostať Pihlström, no napokon bol odstavený.

55:41
    Fíni sa predrali modrou čiarou do útočnej tretiny a po puku tam siahal Pihlström, ale jeho pokus o strelu nebol úspešný, pretože tento fínsky hráč bol natlačený až na zadný mantinel.

54:45
    Kanada túto početnú nevýhodu ustála a už hrá v plnom počte.

54:33
    Fíni sa vrátili do pásma a na hokejke mali piaty gól! Po prihrávke spoza bránky strieľal spomedzi kruhov Laine, ale jeho prudká rana skončila iba na pravom betóne Talbota.

53:43
    Kanadskí hokejisti sa dokázali ubrániť, puk vyhodili cez všetky čiary a odchádzajú striedať.

53:14
    Fíni sa ihneď usadili v pásme a pokúšajú sa niečo vymyslieť. Od modrej čiary pálil Lindell, ale nemieril presne.

52:45
    Vylúčenie v tíme Kanada (Gallagher – 2 min., podrazenie).

52:45
    Hra je prerušená a opäť sa bude vylučovať na kanadskej strane. Ešte predtým však prebehne komerčná prestávka.

51:06
    Fínsky gólman napokon dokázal hru prerušiť a Kanada získa vhadzovanie v pásme.

50:41
    Gallagher poslal v strednom pásme súpra k zemi, ale rozhoca mlčí a vylučovať nebude.

50:21
    Fínsko hrá v plnom počte a pokračujeme v hre piatich proti piatim. Kanada sa pokúša dostať do zakončenia.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 27. Kivistö (Rantanen), 37. Komarov (Granlund), 39. Pyörälä (Aho), 43. Koskiranta (Pyörälä)

Kanada: Talbot (Pickard) – Rielly, Tanev, Murray, Ellis, Matheson, Ceci, Dumba – Marchand, Scheifele, Stone – Perry (C), O'Reilly (A), Gallagher – Jenner, Brassard, Domi – Hall, McDavid, Duchene (A) – Reinhar
    Fínsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Hietanen, Jaakola, Ohtamaa, Kukkonen (A), Kivistö – Laine, Barkov, Jokinen (A) – Komarov, Koivu (C), Granlund – Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, Sallinen, Pihlström – Lajunen

Rozhodca: Gofman (RUS), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Ritter (USA)