Mladá Boleslav – Olomouc 4:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Olomouc
cz Utorok 23.02.2016, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 40. kolo

59:42
    Zákeřný a naprosto zbytečný faul na Patrika Rypara, který chtěl ještě naposledy vystřelit na branku. Lukáš Spurný (OLO), který udeřil boleslavského útočníka opravdu nesportovně do hlavy, obdržel 5 minut + trest do konce utkání. Patrik Rypar je viditelně otřesen, snad bude v pořádku.

Menší trest odpyká Tomáš Ministr (OLO).

58:10
    Za brankou Olomouce se strhla bitka mezi Vojtěchem Němcem (MBL) a Janem Klvaňou (OLO), kterou však čároví rozhodčí brzy roztrhli, a tak nenechali ani jednoho soka vyniknout. Hráči byli vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.

52:31
    Hanáci jdou opět do čtyř. Dvě minuty za sekání dostal Matic Jeklič (OLO).

49:31
    Po podražení Radka Pořízka dostal menší trest za podražení Jan Kropáč (OLO).

45:43
    Tentokrát byli vyloučeni domácí. Menší trest za sekání obdržel Vojtěch Němec (MBL).

43:40
    Jan Klvaňa (OLO) s dvouminutovým trestem za faul kolenem nesouhlasil, nic víc s tím ale nenadělal. Bruslaři mají k dispozici přesilovou hru.

36:08
    Na branku ujel Jiří Horák, jehož nájezd hasil sekáním Denis Pätoprstý (MBL), kterému náleží dvě minuty na trestnou lavici. Jiří Horák ještě rozhodnutí reklamuje, rád by asi samostatný nájezd. Jenže sudí je proti.

34:10
    Dvě minuty za sekání obdržel Tomáš Ministr (OLO). Domácí před sebou mají další přesilovku.

26:17
    Jan Klvaňa (OLO) byl potrestán dvěma minutami za hákování Kroniho Musliua za olomouckou brankou.

25:31
    Podruhé už odchází na trestnou lavici Radek Pořízek (MBL), který dostal menší trest za držení protihráče.

17:58
    Jenže hosté faulovali za vlastní brankou. Menší trest za vysokou hůl dostal Miroslav Kuba (OLO), počet hráčů na ledě se tak srovná.

17:44
    Domácí jdou do čtyř. Menší trest za držení hole obdržel Milan Dančišin (MBL).

11:09
    Do úniku se dostal Jan Beier, kterého podrazil Radek Pořízek (MBL). Vůbec bych se nedivil, kdyby rozhodčí odpískal nájezd, naštěstí pro domácí jsou z toho jen dvě minuty pro boleslavského útočníka.

10:28
    Rozhodčí si všimli, že hosté hráli v šesti. Za příliš mnoho hráčů na ledě byl vyloučen na dvě minuty Rok Macuh (OLO).

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 19. Motloch (Mašek, Pätoprstý), 20. Brzák (Borovec), 23. Motloch (Pořízek, Mašek), 45. Brzák (Pätoprstý, Tůma)

BK Mladá Boleslav: Krofta (David Marek) – Mašek, Mattis, Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Dančišin, Borovec (C), Pořízek, Planý, Němec, Motloch
    HC Olomouc: Pospíšil (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Beutl, Holiš, Kališ, Kolovratník – Heža, Kropáč, Fejko, Malý, Horák, Ministr, Macuh, Dominik Marek, Jeklič, Beier, Kuba

Rozhodca: Battěk – M. Svoboda, Beránek