Mladá Boleslav – Olomouc 4:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Olomouc
cz Utorok 23.02.2016, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 40. kolo

Já se ze ŠKOENERGO Arény loučím, na počtenou se těším v pátek odpoledne. Dobrý večer. (18:05:54)

Boleslavští si ještě užívají výhru ve středovém kruhu tradičním rituálem, zatímco Olomouc čeká dlouhá cesta domů se dvěma venkovními prohrami v zádech.

Vyhrocený zápas plný trestných minut je u konce, hosté nezvládli především závěr, kdy se dopustili několika zákeřných faulů. Jinak se ale jednalo o nehezkou hokejovou podívanou, diváci neviděli mnoho hezkých situací, přesto vyhráli Bruslaři poměrně hladce 4:0, úspěch domácích obstarali dva střelci – Stanislav Brzák a Lukáš Motloch. Čistým kontem se blýskl navíc starší dorostenec Michal Krofta.

59:52
    Mattis ještě vystřelil od modré.

59:42
    Zákeřný a naprosto zbytečný faul na Patrika Rypara, který chtěl ještě naposledy vystřelit na branku. Lukáš Spurný (OLO), který udeřil boleslavského útočníka opravdu nesportovně do hlavy, obdržel 5 minut + trest do konce utkání. Patrik Rypar je viditelně otřesen, snad bude v pořádku.

Menší trest odpyká Tomáš Ministr (OLO).

59:34
    Boleslavští zažehnali útočné snahy Olomouce, a udrželi tak naději na čisté konto pro Michala Krofty.

58:44
    Utkání už se jen dohrává, což je znát i při pohledu na ledovou plochu.

58:10
    Za brankou Olomouce se strhla bitka mezi Vojtěchem Němcem (MBL) a Janem Klvaňou (OLO), kterou však čároví rozhodčí brzy roztrhli, a tak nenechali ani jednoho soka vyniknout. Hráči byli vyloučeni na 2+2 minuty za hrubost.

57:41
    Z ledu se s obtížemi zvědá Kroni Musliu, nejproduktivnější hráč letošní skupiny Střed NOEN Extraligy staršího dorostu. Snad bude v pořádku.

57:14
    Po jednom ze střetů u mantinelu podél časomíry se přerušuje hra a vhazuje se ve středním pásmu.

54:31

54:25
    Jan Beier bránil Ondřeje Žaluda tak důkladně, až připravil domácí o pásmo.

53:48
    Marek Mlčoch také z dálky neuspěl.

53:19
    Dominik Tůma nezamířil od modré čáry vůbec přesně.

53:00
    Domácí střídají a začínají z vlastního obranného pásma.

52:42
    Šimon Červinský se na modré napřáhl, kotouč ale zaduněl jen o plexisklo.

52:31
    Hanáci jdou opět do čtyř. Dvě minuty za sekání dostal Matic Jeklič (OLO).

52:23
    Ondřej Žalud zavezl puk šikovně do pásma a poslal jej před brankoviště, kde chtěl bleskově dorážet Patrik Rypar. Puk si však cestu mezi tři tyče nenašel.

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 19. Motloch (Mašek, Pätoprstý), 20. Brzák (Borovec), 23. Motloch (Pořízek, Mašek), 45. Brzák (Pätoprstý, Tůma)

BK Mladá Boleslav: Krofta (David Marek) – Mašek, Mattis, Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Dančišin, Borovec (C), Pořízek, Planý, Němec, Motloch
    HC Olomouc: Pospíšil (Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Beutl, Holiš, Kališ, Kolovratník – Heža, Kropáč, Fejko, Malý, Horák, Ministr, Macuh, Dominik Marek, Jeklič, Beier, Kuba

Rozhodca: Battěk – M. Svoboda, Beránek