Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 1:3 (kon.) | Senica – Nové Zámky 2:3 (kon.)
Prešov – Detva 3:4 (kon.)
HC Prešov
3:4 (0:0, 0:2, 3:2) Stav série: 1:3
HK Detva
Utorok 16.02.2016, 18:00TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Štvrťfinále

Je dobojované. Detva zdolala Prešov v štvrťfinále 3:1 na zápasy (1:2pp, 3:1, 5:4, 4:3) a postupuje do semifinále. Prešovčania si v závere duelu vypracovali sľubný tlak, no nedokázali vyrovnať skóre a napokon sa tak pre nich ročník 2015/2016 končí pred bránami semifinále. Detva dnes predviedla väčšiu chuť po víťazstve a po vypätej záverečnej tretine napokon dokráčala za vytúženým víťazstvom. (20:20:13)

59:30
    Marton odchádza na striedačku a Prešovčania budú hrať so šiestimi hráčmi.

59:15
    Puk je ďaleko od detvianskej brány. Do konca zápasu ostáva necelá minúta.

58:42
    Detva si zatiaľ drží súpera na dištanc. Stále vedie o jeden gól, prehusťuje stred pásma a nedovoľuje súperovi dostať sa na dostrel svojej brány.

58:15
    Na kolenách sa teraz ocitol útočník Jakub Kubiš, diváci si vyžadujú od hlavného rozhodcu vylúčenie, no v hre sa bude pokračovať za rovnovážneho počtu hráčov.

57:42
    Prešovčania hodnú chvíľu strávili v útočnom pásme, no k priamemu ohrozeniu detvianskej brány sa nedostali. Možno očakávať, že domáci sa odhodlajú v závere zápasu k hre bez brankára.

57:03
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Tentoraz to ale domácemu tímu vyšlo a 177 sekúnd pred koncom stretnutia prehrávajú už len o jeden gól. Strelecky sa presadil Samuel Chalupa, ktorý vykresal iskierku nádeje pre domáci tím.
    Asistencie: Filip Podsedlý

56:45
    Orčík teraz ľavým betónom vyrazil puk ďaleko pred seba, túto situáciu mu napokon pomohol zvládnuť zadák Jendroľ, ktorý sa obetavo hodil prešovskému hráčovi do strely a znemožnil mu zakončiť.

55:51
    Pri puku je Predajniansky, ktorý založil útočnú akciu, no hráči hosťujúceho klubu sa nikam neponáhľajú a umne držia puk vo svojej moci.

55:41
    Tentoraz sa ale Prešovčanom podarilo získať útočné pásmo. Domáci síce získali puk na buly, no puk končí mimo ľadovej plochy a hra je vysťahovaná do strednej tretiny.

55:19
    Zápas vstúpil do svojej poslednej päťminútovky. Detvianski hráči sa snažia hrať vo vysokom tempe na rýchle striedania, držia si súpera na dištanc a Prešovčanom nedovoľujú dostať sa na dostrel svojho brankára.

54:27
    Bezprostredne po buly od modrej pálil Briják, no jeho pokus skončil len na vyrážačke brankára Detvy.

54:23
    Hráči hosťujúceho tímu sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia. Nasledovať bude vhadzovanie po ľavici gólmana Orčíka.

53:29
    Detva dala gól!
    A hráčom Detvy sa teraz vyplatil dôraz pred gólmanom Martonom. V neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval DAVID GRAHAM, ktorý dorazil puk za bezmocného prešovského brankára. Necelých sedem minút pred koncom stretnutia tak Detva o dva góly a je jednou nohou v semifinále.
    Asistencia: Brandon Parkhouse

53:09
    Prešovčania si vypracovali ďalšiu sľubnú príležitosť, no Orčík sa teraz zaskvel veľmi dobrým zákrokom a s pomocou spoluhráčov vypätú situáciu pred vlastným bránkoviskom zvládol na výbornú.

52:11
    Čas prudko ubúda. Prešov stále prehráva o jeden gól. Detva má puk vo svojej moci a nikam sa neponáhľa. Každá jedna sekunda s pukom na hokejke má pre hostí cenu zlata. Ivan Zorvan ale teraz predviedol obrovskú hrúbku pri rozohrávke, no domáci hráči nedokázali potrestať jeho nepresnú prihrávku.

51:28
    Domáci tím sa dostal do prečíslenia 3 na 2. Podsedlý vyzval do zakončenia Chalupu, no prešovský útočník nedokázal usmerniť razantnú prihrávku do detvianskej brány.

51:06
    Prešovčania teraz získali útočné pásmo. Do konca zápasu ostáva necelých deväť minút.

Dávid Lech

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 45. Horvát (Kivader, Dancsák), 51. Dancsák (Horvát, Kivader), 58. Chalupa (Podsedlý) – 24. Graham (Hussey, Predajniansky), 26. P. Fekiač (Sládok, Říha), 48. Srnka (Říha, Busilko), 54. Graham (Parkhouse)

HC Prešov: Marton – Obšut, Hriňa, Tkáč, Novický, Popela, Nitriansky, Briják, Pitka – Podsedlý, Prokop, Kubiš – Halás, Nagy, Chalupa – Dancsák, Bylina, Kohutiar – Kivader, Horvát, Schroner
    HK Detva: Orčík – Sládok, Zorvan, Predajniansky, Busilko, Mačkovič, Devečka, Jendroľ – Síkela, Srnka, Říha – Graham, Hussey, Parkhouse – Buda, P. Fekiač, Hájnik – Balko, Šechný, Gašpar

Rozhodca: Majling – Smerek, Kollár