Lipt. Mikuláš – Michalovce 0:1 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 8:0 (kon.) | Nové Zámky – Senica 2:1 (po pr.)
Detva – Prešov 1:2 (po pr.)
HK Detva
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:1
HC Prešov
Štvrtok 11.02.2016, 18:00 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Štvrťfinále

Miroslav Ihnačák (Tréner HC 07 Orin Detva): "Stretnutie sme začali veľmi dobre. Podarilo sa nám streliť gól následne sme mali aj ďalšie šance. V druhej tretine sme však prestali korčuľovali. Chlapcom nešli nohy. V tretej časti a tak isto aj v predĺžení sme si šance vytvorili, ale oslabenie minútu aj pár sekúnd pred koncom nás položilo do kolien. Súperovi sa podarilo streliť šťastný gól. Nič ideme ďalej hlavy nevešiame. Zajtra je nový deň a nový zápas, na ktorý sa musíme svedomito pripraviť a podať lepší výkon ako dnes. Také je play-off."
    Anton Bartánus (Tréner HC Prešov Penguins): "Hneď v úvode sme z nášho pohľadu dostali náhodný gól. Domáci mali optický tlak, čo sme aj čakali. Stretnutie bolo typické play-offové, kde dominovali obrany, obetavosť a bojovnosť hráčov. Dnes si dovolím tvrdiť, že vyhral šťastnejší, i keď sme mali viacero brejkových šancí. Moji hráči sa často ocitali sami pred brankárom, ale v závese sme to nedokázali realizovať. Šťastie však prialo odvážne. V druhom zápase nebudeme nič meniť. Budeme pokračovať v rovnakej zostave. Na domácich sme sa pripravili aj takticky hlavne z posledného vzájomného zápasu, kde sme ich hru prečítali. Neprekvapili nás niečím. Majú veľa skúsených hráčov, čo u môjho mužstva je to o mladíckej dravosti." (22:34:12)

Tak predĺženie prinieslo prvý bod za výhru pre hostí z Prešova, ktorí sa tak tešia z výhry prvý raz od roku 2013 na ľade Detvy.

69:19
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!

Prešov využíva presilovku, keď osamotený JAROSLAV OBŠUT si nakorčuľoval pred Polca a dáva víťazný gól.

68:49
    Martin Hajnik dostáva dve minúty za hákovanie.

68:33
    Sládok vyhodilpuk na Parkhouseho, ale na horšom ľade puk mu preskočil hokejku a nespracoval ho. Následne ho zakryl Marton.

67:28
    Postavenie mimo hry na útočnej modrej domáceho mužstva.

67:21
    Veľmi nepríjemná strele pre Polca z hokejky Tkáča. Domáci gólman mal s ňou čo robiť.

66:15
    Po strele Hajnika nevedel brankár hostí, kde je puk. Na jeho šťastie sa odrazil rovno pred neho.

65:23
    Zorvan po buly na útočnom výlete triafa len bočnú sieť.

64:46
    Síkela trafil rovno vyrážačku Martona.

64:25
    Halás mohol ísť sám na Polca, ale bol skôr v útočnom pásme ako puk.

62:34
    Obšutovu strelu od modrej zrazil Parkhouse na ochrannú sieť.

61:37
    Síkela žabkou získava buly v útočnom pásme, keď Marton puk podržal pod lapačkou.

61:00
    Hajnik sa dostal pred Martona, ale strela pod pazuchu neprešla brankárovi hostí.

60:46
    Predajniansky si položil obrancu, ale mieril veľmi nepresne.

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Parkhouse (Hussey) – 27. Dancsák (Bylina, Obšut), 70. Obšut (Halás)

HK Detva: Polc (Orčík) – Sládok (A), Zorvan, Predajniansky, Busilko, F. fFekiač, Devečka, Mačkovič, Balko – Gašpar, Srnka (C), Říha – Graham, Hussey, Parkhouse – Síkela, V. Fekiač, Hajnik – Buda, Šechný, P. Fekiač (A). Tréner: M. Ihnačák.
    HC Prešov: Marton (Němec) – Obšut (A), Hriňa, Tkáč, Novický, Popela, Nitriansky, Pitka, Horvát – Kohutiar, Prokop (C), Kubiš – Haláš, Nagy, Chalupa – Dancsák (A), Bylina, Milý – Schroner, Kivader, Podsedlý. Tréner: A. Bartanus.

Rozhodca: Vojtek – Číž, Kollár.