Barcelona – Atlético Madrid 2:1 (kon.) | Eibar – Malaga 1:2 (kon.) | Getafe – Bilbao 0:1 (kon.)
Villarreal – Granada 1:0 (kon.) | Sociedad – Real Betis 2:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
2:1 (2:0)
Real Betis
Sobota 30.01.2016, 22:05 • Estadio Municipal de Anoeta • Španielska LaLiga • 22. kolo

V druhom dejstve sme videli jeden gól, ktorým Real Betis znížil na 1:2. Na gól Rubéna Castra však nenadviazal nik z tímu zo Sevilly a Real Sociedad získal veľmi dôležité tri body, vďaka ktorým sa dostal na trinástu priečku. Náskok nad zostupovou hranicou má šesťbodový, Real Betis štvorbodový.

S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim. Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc. (23:59:35)

90+3

90+2
    Real Sociedad drží loptu na útočnej polovici a od zisku troch bodov ho delí pár sekúnd.

90+2
    Joaquín dostal za zbytočné prostesty žltú kartu.

90+1
    Portillo vidí za taktický faul žltú kartu.

90+1
    Začala plynúť prvá z dvoch nadstavených minút.

90
    Začala sa posledná minúta riadnej hracej doby dnešného zápasu. Loptu majú na svojej polovici hostia.

88
    Na druhej strane nedokázal zachytiť loptu na trávniku Rubén Castro.

87
    Domáci mohli rozhodnúť! Carlos Vela dostal loptu do behu do vnútra šestnástky a snažil sa trafiť ju ku vzdialenejšej žrdi, no Adánova ruka bola rýchla!

86
    Po nepresnom zakončení zo strany hostí má Rulli čas na odkop od svojej brány. Veľmi dobre natiahol čas a poslal loptu až na útočnú polovicu.

84
    Carlos Vela nemohol pokračovať v akcii, pretože loptu preberal v ofsajdovom postavení.

83
    Pri lopte je Real Sociedad, ktorý si je vedomý že najlepšie bude držať ju čo najďalej a najdlhšie od vlastnej brány.

82
    Hosťom sa čas na skórovanie neúprosne kráti. Je pravda, že sa snažia, no to nestačí. Potrebujú sa dostať do poriadneho zakončenia, ktoré neprišlo už dlhé minúty.

80
    van Wolfswinkel si nabehol na dlhý nákop, no Adán zobral center smerujúci na krídelníka zo vzduchu do svojho náručia.

79
    Real Betis zahrával rohový kop. Joaquinov center padol do veľkého vápna, no ani jeden z hráčov v zelenom loptu nedokázal usmerniť do priestoru medzi tromi žrďami.

77
    Illarramendi v dnešnom zápase predvádza, že výborne číta hru, keď súperovi zobral už jedenásť lôpt.

76
    Real Sociedad sa po dlhej dobe dokázal usadiť na útočnej polovici, kde momentálne zbiera cenné sekundy.

75
    Rulli sa pri kopaní päťky pošmykol a spadol na zem, no aj tak poslal dopredu dobrú loptu, z ktorej pramenila aj Velova strela, ale obrana ju zrazila do bezpečia.

74
    Nepresný pokus z kopačky Cejula nájsť Rubéna Castra.

73
    Práve Dani Ceballos sa šikovne uvoľnil vo vápne svojho súpera a chcel zakončiť, no padol na zem. Hostia si chceli vypýtať pokutový kop, no ou hlavného arbitra nepochodili.

72
    Daniel Ceballos prichádza do hry namiesto vyťaženého Francisca Varelu.

71
    Nepresná Zaldúova strela spoza veľkého vápna. Nasleduje odkop v podaní Adána,

70
    Hosťom ostáva na vyrovnanie niečo vyše dvadsať minút. Momentálne sú však pri lopte domáci, ktorí sa snažia kombinovať čo najďalej od vlastnej brány.

69
    Hosťujúci krajný obranca je späť na svojich nohách a môže sa pokračovať v zápase.

68
    Hra je prerušená kvôli Varelovi, ktorý ostal na zemi po jednom zo súbojov o loptu.

67
    Real Sociedad prenikol na útočnú polovicu, kde aktuálne kombinuje.

66
    Rulli teraz vyskočil, no nedokázal vyboxovať, ale na jeho šťastie hostia nevyužili odkrytú bránu a poslali loptu vedľa nej. Nasledovať bude odkop v podaní domáceho gólmana.

65
    Rubén Castro sa rozhodol, že vyskúša strelecké šťatie a napriahol spoza šestnástky, no s jeho pokusom nemal Rulli najmenší problém.

64
    Na druhej strane sa snažil hlavičkovať Jonathas, no bol pokrytý dvoma hráčmi, ktorý mu nedovolili dostať sa ku lopte.

63
    Betis drží guľaté čudo vo svojej moci a kombinuje na útočnej polovici.

62
    Zápas sa nesie v slabšom tempe. V posledných minútach sme boli svedkami hneď niekoľkých nepekných zákrokov.

60
    Álvaro Cejudo dostal dodatočne kartu za tvrdý faul v strede ihriska.

59
    Domáci vyčerpali už dva striedania, hostia zatiaľ jedno. Do konca zápasu ostáva viac než polhodina, ktorá bude podľa všetkého zaujímavá.

58
    Rubén Pardo dostal žltý kartu po tom, čo vletel do súboja príliš ostro.

57
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách a posúvajú si ju medzi sebou tesne za polovicou ihriska.

56
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Mikel Oiarzabal, prichádza Markel Bergara.

55
    Betis prevzal taktovku zápasu a domáci musia zase začať hrať podobne ako prvom polčase, pretože by mohli prísť o dobre rozohraný zápas.

53
    Betis po svojom góle ožil. Škoda, že Portillo sa rozhodol pre strelu z približne 25-metrov.
    51. Rubén Castro (RBE)

51
    Real Betis dal gól!
    Hostia strieľajú rýchly kontaktný gól! Protiútok Betisu zakončil RUBÉN CASTRO, ktorému nezištne prihral van Wolfswinkel a prvý menovaný poľahky upratal loptu do odkrytej časti brány.

50
    Pardov center padol medzi hráčov, no Betisu sa podarilo upratať loptu do bezpečia.

49
    Rubén Pardo sa dostal do šestnástky, kde si dovolil jednu kľučku a následne vystrelil, no jeden z brániacich hráčov zblokoval na roh.

48
    Z neho nevzišlo nič podstatné, no pri lopte ostáva Real Sociedad.

47
    Domáci budú zahrávať priamy kop po tom, čo sa fulom previnil Francisco Varela.

46
    Rovnako striedali aj hostia. Ricky van Wolfswinkel začal druhý polčas namiesto Fabiana Ruiza.

46
    Domáci sa rozhodli počas polčasovej prestávky, že do druhej polovice zápasu nezasiahne Aritz Elustondo. Namiesto neho si zahrá Joseba Zaldúa.

46

Prvý polčas zápasu medzi Realom Sociedad San Sebastian a Realom Betis Sevilla je za nami. Domáci musia byť v šatni veľmi spokojní, keď vedú 2:0 po góle Prieto z 18. a Martíneza z 34. minúty. Hostia sa nezmohli na nič a len sa prizerajú. V druhom dejstve potrebujú predviesť omnoho aktívnejší futbal, samozrejme, ak chcú pomýšľať na body.

Druhá 45-minútovka začne približne o 23:07.

45+1

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu.

44
    Zverenci Eusebia Sacristána zatiaľ predvádzajú dobrý výkon, ktorý by síce na lepšie tímy nestačil, no v súboji o záchranu to stačí a domáci už teraz mieria za dôležitými tromi bodmi. Futbal je však plný zvratov a ešte nemajú nič vo vrecku.

43
    Domáci sa snažia kontrolovať priebeh zápasu. Ak by išli do šatní za stavu 2:0, bolo by to pre nich veľmi dobré.

41
    Varelov center nepriniesol nič závažné a ku lopte sa dostal Sociedad.

40
    Betis si vybojoval rohový kop, keď loptu odvrátil do zámedzia Mikel González.

39
    Sociedad je však dnes lepším tímom a hlavne predvádza priamočiarejšiu hru, ktorá zatiaľ slávi úspech.

38
    Po dlhšej dobe sa podarilo loptu dostať pod svoju kontrolu hosťom, ktorí momentálne kombinujú tesne za polovicou.

36
    Francisco Molinero je prvým potrestaným hráčom dnešného zápasu. V súboji, kde nebola ani lopta poslal svojho súpera nekompromisne k zemi.

34
    Real Sociedad San Sebastian dal gól!
    Domáci vedú o dva góly a dostávajú na svoje kopačky väčšiu pohodu! Rubén Pardo, ktorý bol exekútorom priameho kopu poslal do stredu šestnástky výborný center a ten usmernil hlavou ku žrdi IŇIGO MARTÍNEZ!

33
    Ten je už späť na nohách, no po N'Diayeho faule bude Real Sociedad kopať veľmi zaujímavý priamy kop.

32
    Na trávniku leží domáci ofenzívny stredopoliar Mikel Oiarzabal.

31
    Stále sledujeme ten istý obraz hry, keď sú pri lopte domáci, ktorí sa snažia dostať cez obranu svojho súpera a streliť poisťovací gól.

29
    Po pravom krídle sa snažil preniknúť Carlo Vela, ktorý si pýtal loptu do behu, no prihrávka bola príliš rýchla a skončila mimo ihriska. Nasledovať bude odkop od brány Realu Betis.

28
    Sociedad sa musel po dlhých minútach brániť, no Molinerov center preletel cez veľké vápno a skončil na druhej pri domácom Elustondovi.

27
    Betisu sa musí hrať veľmi zle, keď po drvivú väčšinu času len pozerá na hádzanársku rozohrávku domácich, ktorým momentálny priebeh zápasu vyhovuje.

25
    Illarramendi sa snažil vysunúť Jonathasa, no ten by musel byť pár metrov vyšší, aby loptu zachytil.

24
    Opäť sledujeme pokojnú rozohrávku domáceho celku v stredovej časti ihriska, kde Betis moc starostí nerobí.

23
    Elustondov center z ľavej strany odvrátila hosťujúca obrana do bezpečia.

22
    N'Diaye zastavil vznikajúcu akciu domáceho celku taktickým faulom.

21
    Real Sociedad kombinuje v strede ihriska a podobne ako pred prvým gólom sa snaží nájsť cestu po oboch stranách ihriska.

19
    Betis sa ihneď po rozohrávke rozhodol, že vyrazí do útoku, no jeho snaha vyšla nazmar a o loptu prišiel.
    18. Xabi Prieto (RSC)

18
    Domáci sa dostávajú do vedenia. Litri sa na ľavej strane šikovne uvoľnil a následne posadil na hlavu XABIHO PRIETA parádny center a ten sa nemýlil! Adán dosiahol na loptu, no už ju nevytlačil.

17
    Domáci hráči sú opäť pri lopte a kombinujú v strede ihriska.

16
    Adán prečítal center z kopačky Litriho a zobral loptu do svojho náručia.

15
    Betis dokázal vystihnúť rozohrávku súpera, no Portillo zastavil protiútok a domáci hráči sa stihli vrátiť naspäť.

13
    Real Sociedad je stále pri lopte a hľadá recept na to, ako prekabátiť pozornú hosťujúcu obranu.

12
    Oba celky sa sústredia hlavne na defenzívnu činnosť. Pri lopte sú momentálne domáci, ktorí kombinujú v strede ihriska.

10
    Betis po rohu ostal pri lopte, no dopredu sa nakoniec dostal Real Sociedad. V pokutovom území sa porúčal k zemi Jonathas, ale penaltu si nevypýtal.

9
    Petros nedokázal prihrať loptu na Castra, keďže Martínez odkopol loptu na rohový kop.

8
    Oba celky začali veľmi opatrne a sledujeme futbal, ktorý nám v doterajšom priebehu neponúkol nič.

7
    Akciu Betisu zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodca. Real Sociedad bude rozohrávať takmer zo stredu ihriska.

6
    Ku lopte sa dostali hostia zo Sevilly, ktorí sa snažia kombinovať v strede ihriska, no domáci sa im snažia priebeh rozohrávky narušiť.

5
    Real Sociedad sa snažil o rýchly útok, keď Illarramendi hľadal prienikovou prihrávkou Jonathasa, no lopta došla ku Adánovi.

4
    Velov center sa neujal ani teraz a opäť našiel len protihráča. Ďalší roh sa kopať nebude, pretože hostia vytiahli loptu od brány.

3
    Nasledovať bude ďalší roh, keď loptu poslal do zámedzia Bruno González.

2
    Center z kopačky Carlosa Velu odvrátila obrana Betisu na rohový kop.

1
    O úvodnú rozohrávku sa postarali hostia, ktorí pred dnešné stretnutie zvolili zelené dresy.

1

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, Mikel González, I. Martínez, Litri – Illarramendi, Pardo – Vela, Prieto, Oiarzabal – Jonathas.
    Náhradníci: Olazábal – Ansotegi, Bergara, Bruma, Zaldúa, D. Reyes.

Real Betis: Adán – Molinero, Bruno González, Pezzella, Varela – N'Diaye, Petros – Cejudo, Ruiz, Portillo – Rubén Castro.
    Náhradníci: D. Giménez – D. Ceballos, van Wolfswinkel, Joaquín, Digard, X. Torres, Molina.

Rozhodca: Prieto – García, Méndez.

Vzájomný zápas

12. septembra sa tieto dva tímy stretli vrámci 3. kola. Betis na domácej pôde vyhral 1:0, keď v 41. minúte strelil jediný gól celého zápasu Rubén Castro. Real Sociedad hral od konca prvého dejstva v presile, no nedokázal ju využiť.

Dnešný zápas bude taktiež veľmi vyrovnaný. Jedná sa o súboj tabuľkových susedov. Najpravdepodobnejšia je remíza.

Real Betis

Betisu patrí po 21 odohraných zápasoch 14. priečky La Ligy. Vďaka piatim výhram a siedmim remízam má na svojom konte 22 bodov.
    V poslednom ligovom vystúpení narazili Béticos na Real Madrid. Tím pod vedením dočasného trénera Juana Marina dokázal s favoritom celej súťaže remizovať. Už v 7. minúte otvoril skóre Cejudo a Betis držal tesný náskok veľmi dlho. Až v 71. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Karim Benzema.
    Najlepším strelcom Betisu je Rubén Castro. Španielsky útočník strelil v doterajšom priebehu súťaže 8 gólov.

Posledných 5 zápasov:

24.01.2016 Betis – Real Madrid 1:1
    16.01.2016 Villarreal – Betis 0:0
    12.01.2016 Sevilla – Betis 4:0 (Copa del Rey)
    09.01.2016 Getafe – Betis 1:0
    06.01.2016 Betis – Sevilla 0:2 (Copa del Rey)

Klub zo San Sebastianu sa nachádza na 15. priečke tabuľky najvyššej španielskej súťaže. Po 21 zápasoch má na dvojom konte rovnaký počet bodov a je veľmi blízko zostupovej čiary.
    Naposledy dostali zverenci Eusebia Sacristána poriadny výprask od Gijónu, ktorý už po polčase viedol 3:1. Real Sociedad nakoniec odchádzal s porážkou 1:5 a len potvrdil, že táto sezóna je veľmi zlá.
    Najlepším strelcom tímu je s 12 gólmi Agirretxe. Ten má na svedomí polovicu všetkých presných zásahov svojho klubu v prebiehajúcej sezóne.

22.01.2016 Gijón – Real Sociedad 5:1
    16.01.2016 Real Sociedad – Dep La Coruňa 1:1
    10.01.2016 Real Sociedad – Valencia 2:0
    03.01.2016 Vallecano – Real Sociedad 2:2
    30.12.2015 Real Madrid – Real Sociedad

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu španielskej Primera Division. O 22:05 sa začne na Anoeta Stadium duel tabuľkových susedov medzi Betisom Sevilla a Realom Sociedad.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:05.