Dortmund – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Leverkusen – Hannover 3:0 (kon.) | Augsburg – Frankfurt 0:0 (kon.)
Brémy – Hertha 3:3 (kon.) | Darmstadt – Schalke 0:2 (kon.) | Stuttgart – Hamburger 2:1 (kon.)
SV Darmstadt 98
0:2 (0:1)
FC Schalke 04
Sobota 30.01.2016, 15:30 • Merck-Stadion am Böllenfalltor (Darmstadt) • Nemecká Bundesliga • 19. kolo

Dnešný zápas priniesol zaslúžené víťazstvo Schalke 04 v pomere 0:2. Domáci sa len v závere zápasu zmohli na dve strely na bránu, čo bolo jednoducho málo. Výhru hostí zariadila dvojica Max Meyer a Leroy Sané. Práve po ich spolupráci v 43. minúte Meyer otvoril skóre a v 53. minúte ho Sané uzavrel. Schalke 04 sa tak posunulo na piate miesto tabuľky, Darmstadt sa prepadol na 14. priečku. Ja sa s vami lúčim a prajem pekný sobotný večer. (17:28:43)

90+3

90+3
    V poslednej akcii duelu musel predviesť svoje brankárske kvality aj Christian Mathenia. Ten vyrazil technickú strelu Loena Goretzku na rohový kop.

90+2
    Schalke 04 účelne drží loptu na svojich kopačkách a domácim nedáva šancu ani na strelenie čestného gólu.

90+1
    V dnešnom zápase sa budú nadstavovať ešte tri minúty. Tá prvá bude vyplnená rohovým kopom tímu z Gelsenkirchenu.

90
    V poslednej minúte zápasu prichádza na rad posledné striedanie. Zápas nedohrá ani Klaas-Jan Huntelaar, ktorého vymenil defenzívnejší Marvin Friedrich.

89
    V závere zápasu využíva hosťujúci tréner ešte svoje striedanie. V zápase končí strelec druhého gólu Leroy Sané a na trávnik prichádza Alessandro Schöpf.

88
    Zápas sa už iba dohráva. Schalke 04 by o cenné tri body mohol pripraviť len veľký futbalový zázrak.

87
    Na druhej strane sa okamžite po svojom príchode na trávnik mohol presadiť Pierre Højbjerg. Dánskemu futbalistovi pekne priťukol loptu Klaas-Jan Huntelaar, no striedajúci hráč trafil len pripraveného domáceho brankára.

86
    Za 85 minút nevystrelil Darmstadt na bránu hostí ani raz, no teraz sme v priebehu minúty videli dva strelecké pokusy od Sandra Wagnera. Najmä jeho druhá bola veľmi pekná a Ralf Fährmann ju musel vyraziť na roh.

85
    Prvé striedanie hostí. Z ihriska odchádza strelec prvého gólu Max Meyer a na trávnik prichádza Pierre Højbjerg.

84
    Za svoj faul na Maxa Meyera dostáva žltú kartu Slobodan Rajković a za následne strkanice je potrestaný aj Leon Goretzka.

83
    Max Meyer bol faulovaný a následne sa na ihrisku strhla poriadna mela. Som zvedavý ako nakoniec vyhodnotí situáciu hlavný rozhodca Daniel Siebert.

81
    Dlhú loptu dopredu si na prsiach spracoval Sandro Wagner a z 25 metrov vystrelil. Jeho pokus síce na prvý pohľad vyzeral nebezpečne, ale bránu Schalke 04 minul o poriadny kus.

80
    Fauly na oboch stranách stále pribúdajú. Teraz sa proti pravidlám previnil aj možno trochu frustrovaný kamerunský útočník Choupo-Moting.

79
    Na hranici šestnástky sa dostal k strele domáci Peter Niemeyer, no ani on svojou strelou neohrozila Ralfa Fährmanna.

78
    Mohlo byť vymaľované. Hostia postupovali k bráne domáceho tímu v prečíslení 3 na 2, no prihrávka Saného na úplne voľného Huntelaara neprešla.

77
    Posledné striedanie Darmstadtu. Na ihrisko vybehol Marco Sailer, ktorý na záverečnú štvrťhodinu nahradil Jérôma Gondorfa.

Miroslav Kováčik

Góly: 43. Meyer, 53. Sané

Karty:   55. Rausch (DAM), 66. Niemeyer (DAM), 84. Rajković (DAM) – 60. Meyer (SCH), 84. Goretzka (SCH)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:19.
    SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu, Rajković, Caldirola – Heller, Niemeyer, Gondorf (77. Sailer), Rausch (61. Kempe) – Rosenthal (61. M. Vrančić) – Wagner.
    Náhradníci: Załuska – Sailer, Stroh-Engel, M. Vrančić, Kempe, J. Díaz, Jungwirth.

FC Schalke 04: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Kolašinac – Geis, Goretzka – Sané, Meyer (85. Højbjerg), Choupo-Moting – Huntelaar (90. Friedrich).
    Náhradníci: Giefer – Friedrich, Belhanda, Sam, Højbjerg, Riether, Schöpf.

Rozhodca: Daniel Siebert

Diváci: 17 000