Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.) | Trnava – Bardejov 4:3 (kon.) | Detva – Michalovce 0:3 (kon.)
Nové Zámky – Pov. Bystrica 3:2 (kon.) | Prešov – Senica 4:5 (po pr.)
HK Detva
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Streda 18.11.2015, 18:00 • ZŠ Detva • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 20. kole prvej hokejovej ligy sa odohrá šláger pod Poľanou. Domáci HC 07 Detva bude hostiť HK Duklu Michalovce. Stretnutia týchto dvoch celkovo sú vždy dramatické a nechýba im prestíž. Aj v tomto stretnutí by tak malo byť.

Detva má zápas k dobru a po prípadnom zaváhaní lídra súťaže sa môže vyšvihnúť na prvé miesto. Podpoľanci potvrdzujú svoju silu hlavne v domácom prostredí, kde stále prehrali iba jediné stretnutie v sezóne so Senicou. Detva tiahne sériu troch víťazstiev za sebou, o body obrala Nové Zámky, Humenné a naposledy vyhrala 2:1 s Topoľčanmi. Domáci tím má aj šiesteho hráča a tým sú jej fanúšikovia, ktorí budú hnať hráčov za víťazstvom.

Michalovce majú výsledky ako sínusoida. Spoliehajú sa na svoju ofenzívnu silu, ale podobne zabúdajú aj na zadné vrátka. Inkasovali dovedna už 71 gólov, no o body sa im hlavné stará dvojica Juraj Faith (10+22) a Peter Klouda (9+22). Ofenzívu Michaloviec pocítili aj Nové Zámky, ktoré na Zemplíne prehrali 7:5. Diváci si určite prídu na svoje, ale Michalovčania budú musieť dávať pozor hlavne na obranu, keďže Detva má šikovných hráčov, ktorí by to mohli potrestať.

V domácom drese sa prvý raz na domácom ľade predstaví hráč mesiaca október Jakub Predajniansky v striebornej prilbe. Pred zápasom mu bude navyše odovzdaná aj soška.

HC 07 Orin Detva: Polc (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, MAčkovič, Busilko, Jendroľ – Buda "A", Fekiač, Hájnik – Ambróz, Srnka "C", Ŕíha – Kanaet, Blaško, Parhouse – Parobok, Balko, Nikonov. Tréner: M. Ihnačák.

HK Dukla Michalovce: Okoličány (Petro) – Dolgoš, Hančák, Shangin, Voronov, Urban, Buraľ, Boboš – Drotár, Klouda, Faith "C" – Čížek, Hunďoš, Luchnikov – Schnelly, Huňady, Fedorko – Salnikov, Jenčo, Banovský. Tréner: Š. Tóth.

Rozhodca: Adamec – Valo, Vido..

00:01

01:10
    Domáci brankár Polc si pripísal prvý úspešný zákrok.

02:36
    Postavenie mimo hry domáceho celku.

03:20
    Zatiaľ sa hrá veľmi opatrný hokej na oboch stranách.

04:29
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec.

04:36
    Fekiač po vhadzovaní z ľavého kruhu trafil len do Okoličányho.

05:13
    Michalovčanov bolo na ľade veľa a za to dostávajú dve minúty. Odsedí si ho Tomáš Bánovský.

06:02
    Geori Shangin dostáva dve minúty za krošček. Presilovka Detvy 5 na 3.

07:14
    Hostia sú v štvorici.

Domáci v presilovke 5 na 3 veľa pred Okoličánym nevymysleli.

08:03
    Ani v presilovke 5 na 4 sa domáci nedarilo. Michalovce sa veľmi dobre bránili.

08:54
    Hra je vykázaná do stredného pásma pre postavenie útočiaceho domáceho hráča v bránkovisku.

09:33
    Hostia hrali v obrannom pásme z vysokou hokejkou a tak sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme.

10:15
    Srnka bránený obrancom domáci dokázal zakončiť a Okoličánymu vypadol puk. Následne sa po ňom hodil a pred domácim kapitánom ho priľahol.

11:32
    Po strele Luntera sa snažil, Nikonov dorážať puk za Okoličányho, ale ten si miesto pri ľavej tyčke postrážil.

12:50
    Domácim sa zatiaľ nedarí veľmi v útočnom pásme a hostia tak isto sa nedokážu dostať pred Polca. Zatiaľ je to bez väčšieho vzruchu v Detve.

13:11
    Žabkou nahodený puk od Sládka skončil medzi betónmi Okoličányho.

13:45
    Pri signalizovanom vylúčení hostí zakončil Blaško nepresne.

13:45
    Matej Hinďoš dostáva dve minúty za hru s vysokou hokejkou.

14:15
    Predajnianskeho rana od modrej čiary tesne minule šibenicu brány Okoličányho.

15:13
    V oslabení po pravej strane prenikol Drotár a domáci Polc musí zasahovať.

15:20
    Následne po buly minul domácu bránu obranca Voronov.

15:46
    A je po ďalšej neúspešnej domácej presilovke. Stav je stále 0:0.

16:11
    Balko takmer skončil na hráčskej lavici Michaloviec.

16:50
    Lunter si hodil puk po ľavej strane, ale v útočnom pásme bol pri ňom skôr brankár Okoličány.

16:55
    Sládok z modrej čiary triafa len vyrážačku brankára Michaloviec.

17:34
    Domáci Iľja Busilko je prvým vylúčeným domácim hráčom. Trest dve minúty dostáva za hákovanie.

18:21
    Zorvan si takmer dal vlastný gól, keď zachytil prihrávku Drotára na Faitha, ale puk smerujúci do brány zachytil betónom Polc.

18:29
    Sládok čisto odstavil na ľad kapitána hostí Faitha.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:35
    Domáci oslabenie prežili.

19:45
    Následne strela švihom od Hájnika triafa pohotového Okoličányho.

20:00

Je tu záver prvej tretiny. Po nie veľmi príliš záživnom úvode stretnutia mohli vidieť pekný hokej diváci až od 15 min. keď mali gólové šance obe strany. Obaja brankári sú zatiaľ však 100%ní.

20:01

21:00
    Dukla Michalovce dala gól!

Na konci prvej minúty druhej tretiny poslal puk do pravého horného rohu Polca PETER ČÍŽEK.
    Asistencia: Gleb Luchnikov.

21:30
    Následne mohli hostia priadť aj druhý gól, ale nedokázali využiť, že Polc bol bez hokejky dlhší čas.

22:13
    Na opačnej strane vytlačil Okoličány strelu Hájinika mimo bránu.

24:02
    Krásny semafór domáceho brankára Polca po zakončení Shangina.

24:54
    Vladimír Urban dostáva dve minúty za hákovanie Petra Luntera.

25:49
    Domácim sa nedarí ani v tejto početnej výhode. Hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

26:45
    Strely domácich obrancov od modrej čiary nedokážu domáci útočníci pred bránou presne tečovať.

26:55
    Hostia sa ubránili aj tomuto oslabeniu a sú v plnom počte.

28:17
    Vzruch pred bránou Okoličányho bránou. Brankárovi hostí puk vypadol. Dorážať sa ho snažil Balko, ale brankár Michaloviec ho na dvakrát zneškodnil.

28:59
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec. Hra sa vráti pred Okoličányho.

29:36
    Okoličány podržal puk v lapačke a prerušil tak hru.

29:54
    Puk sa dostáva na hokejku Busilka, ktorý však bombou minul bránu.

31:32
    Ostré súboje pri mantinely, ale všetko vrámci pravidiel.

32:37
    Srnka trafil znovu len do lapačky Okoličányho. Brankár hostí je zatiaľ nepriestrelný.

32:53
    Hra je vykázaná do stredného pásma. Buda hral s vysokou hokejkou.

33:57
    Hájnik sa otočil s pukom a vystrelil. Trafil však len do brankára.

34:51
    Vhadzuje sa v strednom pásme potom, čo puk sa odrazil od korčule jedného z hostí na ich hráčsku lavicu.

36:26
    Puk už letel do brány, ale hostia ho zázračne vo vzduchu odvrátili z brány. O záver pred Okoličánym sa postarala trojica Parobok, Balko, Blaško.

38:03
    Bánovský poslal od červenej čiary puk na Polca ten ho chytil do lapačky zložil a založil domáci útok. Ten sa však skončil len zakázaným uvoľnením.

38:35
    Ďalšia nepresná rozohrávka domácich a znovu len zakázané uvoľnenie.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:08
    Georgi Shangin dostáva dve minúty za držanie.

39:22
    Postavenie mimo hry Detvy.

39:41
    Prihrávka hostí rukou.

40:00

Skončila sa druhá tretina stretnutia, v ktorej padol jeden gól a dali ho hostia na konci 21. min. po strele Petra Čížeka.

40:01

41:00
    Domáci začali tretiu tretinu presilovkou a veľmi aktívne, ale zatiaľ gól nedali.

41:09
    Hostia sú v plnom počte.

41:25

Po oslabení sa dostali hostia pred Polca a po prihrávke Luchnikova poslal puk pomedzi nohy Polca PETER ČÍŽEK.
    Asistencie: Gleb Luchnikov, Martin Drotár.

42:40
    Hostia po druhom góle zostávajú pred Polcom a ten podržal puk pod lapačkou.

43:11
    Po strele Fekiača vypadol puk Okoličánymu, ale ten ho pred bránkovou čiarou zachytil.

43:58
    Postavenie mimo hry Michaloviec.

44:08
    Puk sa od hokejky jedného z hráčov Michaloviec odrazil do krku Hinďoša, ktorý odchádza na striedačku.

44:50
    Fekiač bekhendom minul bránu.

45:04
    Strela Predajnianskeho šla spoza modrej čiary a v útočnom pásme bol zabudnutý Říha. Postavenie mimo hry.

45:36

Hindoš vysunul do brejku TOMÁŠA BÁNOVSKÉHO, ktorý prekonáva Polca po tretí raz v zápase.
    Asistencia: Matej Hindoš.

47:00
    Po strele Luntera tečoval puk Buda, ale ten tesne preletel popred bránu. Následne sa strhla mela pred Okoličánym, ale puk sa nepodarilo domácim dostať do brány.

48:01
    Domáci Branden Parkhouse dostáva dve minúty za hákovanie.

49:38
    Aj napriek nepriaznivému výsledku domáci divák povzbudzuje.

50:02
    Domáci sú v plnom počte.

50:34
    Ivan Fedorko dostáva dve minúty za filmovanie.

51:50
    A je po domácej presilovke za napadnutie dostáva dve minúty Jozef Sládok.

52:25
    Mačkovič z uhla minul bránu.

52:35
    Hostia sú v plnom počte a takmer sa dostal Fedorko k puku.

53:51

54:06
    Okoličány podržal puk pred Ambrózom číhajúcim na dorážku.

54:40
    Dvojgólový Peter Čížek dostáva dve minúty za podrazenie.

55:43
    Strelu Nikonova sa snažili usmerniť vo vzduchu do brány Buda a Fekiač, ale ani jeden nieje úspešný.

56:08
    Strelu Srnku vytlačil vyrážačkou Okoličány mimo bránu.

56:38
    Strkanice pred Okoličánym zostali bez trestov.

56:41

56:58
    Drotár bez prípravy minul Polcovu bránu.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:19

Dnešné stretnutie sleduje 299 divákov.

Stretnutie sa v závere už len dohrávalo a tak po výsledku 0:3 si tri body odvážajú Michalovce, keď ich hlavnými strojcami boli brankár Okoličány a dvojgólový strelec Čížek.

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Detva): "V dnešnom zápase bolo moje mužstvo úplne bezzubé. Zápas sa nedá vyhrať, keď nedáme gól. Strely z diaľky nemohli ohroziť bránu súpera. Nazval by som ich propagačnými. Dnes to nebolo typický hra Detvy, ktorá toto mužstvo zdobila v predošlých zápasoch. Nespoznával som svoje mužstvo na ľade."

Štefan Tóth (tréner HK Dukla Michalovce): "Stretnutie sme nezačali dobre, čo sa týka vylúčení v prvej tretine. Mali sme tam viacero hráčov na trestnej lavici, čo by sa nám nemalo stávať. Hrali sme však veľmi dobre v defenzívnej činnosti. Ubránili sme sa vyše minútovému oslabeniu 5 na 3. Tento duel bol o tom, kto dá prvý gól a potrestá súpera za chybu. Nám sa to podarilo a podržal nás skvelým výkon aj brankár Okoličány. On bol ten kto nakopol svojimi zákrokmi mužstvo a dal mu ten správny impulz. Vyčkali sme na chyby domácich, ktoré prišli a potrestali sme ich gólmi." (22:07:33)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Čížek (Luchnikov), 42. Čížek (Luchnikov, Drotár), 46. Bánovský (Hindoš)

HK Detva: Polc (Korytár) – Predajniansky, Lunter, Sládok "A", Zorvan, MAčkovič, Busilko, Jendroľ – Buda "A", Fekiač, Hájnik – Ambróz, Srnka "C", Ŕíha – Kanaet, Blaško, Parhouse – Parobok, Balko, Nikonov. Tréner: M. Ihnačák.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Okoličány (Petro) – Dolgoš, Hančák, Shangin, Voronov, Urban, Buraľ, Boboš – Drotár, Klouda, Faith "C" – Čížek, Hunďoš, Luchnikov – Schnelly, Huňady, Fedorko – Salnikov, Jenčo, Banovský. Tréner: Š. Tóth.

Rozhodca: Adamec – Valo, Vido.