Boston – San Jose 4:5 (kon.) | Buffalo – Dallas 1:3 (kon.) | Philadelphia – LA Kings 2:3 (0:1 po s.n.)
Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 4:3 (kon.) | Toronto – Colorado 5:1 (kon.)
Nashville – Anaheim 3:2 (kon.) | Calgary – NJ Devils 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Minnesota Wild
cz Streda 18.11.2015, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    Tři hvězdy dnešního nádherného a dramatického zápasu.

Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+2
    2. Kris Letang (PIT) 0+2
    3. Mikael Granlund (MIN) 1+1 (04:32:14)
    Pittsburgh prožil divokou noc a zvítězil nad Minnesotou 4:3.

Pittsburgh Penguins ukončil špatnou sérii výsledků a na den přesně, kdy byl Mario Lemieux jmenován členem síně slávy NHL, na domácím ledě v Consol Energy Center porazil Minnesotu Wild. Skvělý zápas odehrál Jevgenij Malkin, který dvěma góly a stejným množstvím asistencí nakonec přispěl k těsnému vítězství Penguins. V úvodu třetí třetiny ještě vykřesal naději pro Minnesotu Wild střelou mezi Fleuryho betony z prostoru mezi kruhy pro vhazování kapitán Mikko Koivu, při závěrečné hře bez brankáře se ale Wild tříbrankové manko smazat nepodařilo. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 4 Minnesota Wild 3.

59:57
    Mikko Koivu napřáhl ze středního pásma ještě k jedné střele, kterou Marc-Andre Fleury vyrazil a v dnešním zápase se už nic nestane.

59:49
    Marco Scandella vypálil z pravé strany nepřesně.

59:16
    Mikko Koivu na modré čáře přišel o puk a Penguins vyhodili puk do obranného pásma Wild.

59:06
    Thomas Vanek dobře clonil před bránou a Marc-Andre Fleury měl plné ruce práce, Wild ale k dorážce nepustil.

58:52
    Devan Dubnyk opustil svou bránu a naskakuje na střídačku!

58:36
    Ryan Carter (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

58:36
    David Perron (PIT) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

58:36
    Na ledové ploše se hodně hráčů zapojilo do potyčky za bránou Devana Dubnyka a uvidíme, zda se bude vylučovat.

58:09
    Penguins se nedostali ke střele a Wild zatím zvládají přesilovou skvěle, jenže je to právě Minnesota, která potřebuje vstřelit gól, jenže v oslabení je to samozřejmě velmi těžké.

57:34
    Penguins mají dobrou možnost pojistit své vítězství, a pokud nevstřelí gól, alespoň ušetří cenné dvě minuty.

57:04
    Ryan Suter chtěl vyhodit puk z obranné třetiny a kotouč z jeho hole zamířil přes ochranné sklo do hlediště.

56:28
    Ryan Suter (MIN) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry.

56:15
    Ryan Suter od modré čáry nahodil puk za bránu Penguins, kteří se vzápětí osvobodili.

55:00
    Do konce zápasu zbývá přesně pět minut. Penguins vedou v Consol Energy Centr pouze o gól a čeká nás zajímavý závěr.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 2. Perron (Malkin, Letang), 18. Bennett (Malkin, Hornqvist), 29. Malkin (Letang), 32. Malkin (Kessel, Clendening) – 13. Granlund (Vanek, Brodin), 37. Spurgeon (Dumba, Coyle), 43. Koivu (Granlund, Suter)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Clendening – Dumoulin, Lovejoy – Maatta, Letang – Sprong, Cullen, Fehr – Kunitz (A), Bonino, Hornqvist – Perron, Malkin (A), Kessel – Dupuis, Crosby (A), Bennett.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Scandella, Prosser – Brodin, Dumba – Suter (A), Spurgeon – Porter, Carter, Bulmer – Keranen, Coyle, Schroeder – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Granlund, Pominville (A).

Rozhodca: TJ Luxmore, Francois St. Laurent – Ryan Gibbons, Bryan Pancich