Sparta Praha – Liberec 5:4 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Sparta Praha
5:4 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
cz Streda 18.11.2015, 18:30 • O2 Arena, Praha • Tipsport extraliga (ČR) • 20. kolo

Sparta nakonec v tomto dramatickém duelu, ve kterém se oběma týmům povedl obrat ve skóre, vítězí v samostatných nájezdech a bere dva body. Ten druhý vystřelil v šesté sérii dovednostní soutěže útočník Jan Buchtele, který tak dovršil hattrick. (21:30:59)

Jan BUCHTELE - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Autorem vítězné branky je JAN BUCHTELE.

6. séria
    2:1
    Bakoš musel dát, slabé zakončení se snahou trefit mezi betony ale neobstálo. Sparta vítězí.

6. séria
    2:1
    Sparta má mečbol! Buchtele trefil k levé tyči, podobně jako Hlinka.

5. séria
    1:1
    Vampolův bekhendový blafák Lukáš snadno pokryl.

5. séria
    1:1
    Netík pálil po ledě k levé tyči, Schwarz vyrazil betonem.

4. séria
    1:1
    Bakoš mohl rozhodnout, bekhendovou kličku ale Lukáš pokryl.

4. séria
    1:1
    Pořadí se otáčí. Hlinka jel znovu, mezi betony ale gólmana hostů nepřekonal.

3. séria
    1:1
    Hlinka v kritické chvíli uspěl. Schwarze prostřelil ranou na vyrážečku.

3. séria
    0:1
    Radivojevič zvolil "ruský blafák", branku ale netrefil.

2. séria
    0:1
    Netík nedal. Schwarz střelu zblízka vyrazil.

2. séria
    0:1
    Bakoš prostřelil Lukáše forhendovou střelou.

1. séria
    0:0
    Dvougólový Buchtele zakončoval forhendem na lapačku. A v ní puk i skončil...

1. séria
    0:0
    Řepík zvolil bekhendový blafák, Lukáš puk vyrazil!

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnou tedy až nájezdy. Největší šanci v prodloužení měl Řepík, toho ale vychytal Lukáš.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:50
    Krenželok zprava rozvlnil brankovou síť jen zvenku, dopředu tak mohou domácí.

63:24
    Netík vyslal do útoku Klimka, toho ale zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd.

62:09
    Tak teď se zaskvěl brankář Sparty Lukáš, který vychytal stoprocentní šanci Řepíka! Ten pálil z voleje z pravého kruhu, domácí gólman se ale přesunul rychle a puk vyrazil!

61:29
    Hlinka nabil Čajkovskému na levý kruh, střelu slovenského beka pokryl připravený Schwarz.

60:33
    Mikuš zkušeně odmítnul napadajícího soupeře, domácí zakládají útočnou akci po levém křídle.

60:01

Krásnou hokejovou podívanou 60 minut "nerozseklo", vítěze tedy poznáme buď v prodloužení, nebo až po nájezdech.

60:00

59:40
    Puk mají liberečtí beci, dopředu nespěchají.

59:00
    Zbývá poslední minuta z hrací doby, utrhne některý z týmů zápas v 60 minutách?
    Robert SABOLIČ - 4:4

58:18
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Pražané si vytvořili v přesilovce značný tlak, puk se dostal na mezikruží. Zde stál připravený slovinský reprezentant ROBERT SABOLIČ, který bez váhání trefil levý horní roh brány. Schwarz se nestihl včas přesunout. Asistence: Jaroslav Hlinka.

57:56
    Eminger mohl srovnat, jeho dělovka z levého kruhu se ale mezi tři tyče nevešla.

57:27
    Hosté hrají ve velké pohodě, další puk zamířil za Lukášovu bránu.

56:57
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

56:44
    Valský zamířil na trestnou lavici, tým kouče Josefa Jandače má ideální šanci srovnat.

55:48
    Schwarz čelil nepříjemné střele od modré, ta, pro něj naštěstí, šla těsně mimo.

55:00
    Domácí Sparta má přesně 5 minut na vyrovnání, Liberečtí ale zatím veškerou snahu Pražanů bez náznaků potíží snadno eliminují.

53:44
    Vampola nahrával před branku Řepíkovi, ten se ale k lepšímu zakončení nedostal.

53:06
    Domácí zahráli jen na icing, Hlinka a spol. tak musí zůstat na ledě.

52:19
    Oba týmy jsou znovu kompletní, domácí teď vrhnou veškerou sílu do ofenzivy.

50:49
    Hlinka se dostal do přečíslení dvou na jednoho s Emingerem, Schwarz ale branku Liberce uhájil, a svým bývalým spoluhráčům tak radost rozhodně neudělal.

50:22
    V O2 areně planou rozjitřené vášně, naposledy se do sebe pustili Netík se Šimkem. Oba putují na trestnou lavici. Sparťanští fans rozhodně nejsou spokojeni s posledními změnami ve vývoji skóre a dávají to najevo, v nelibost přítomných diváků se dostal především verdikt videorozhodčího po vyrovnávajícím gólu hostí.
    Michal ŘEPÍK - 3:4

49:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to je pro Spartu studená liberecká sprcha. Ševcovu střelu od modré tečoval Birner, puk se tak dostal k nehlídanému MICHALU ŘEPÍKOVI. Ten poté snadno překonal přesouvajícího se Lukáše. Asistence: Michal Birner, Martin Ševc.

49:14
    Švrček vyloučen za držení, velká šance pro Liberec...
    Martin ŠEVC - 3:3

49:14
    A přece branka platí! Brankář domácích měl hodně složitou pozici, hned několik hráčů se nacházelo v inkriminovaný moment v brankovišti. Ke střele z mezikruží se však dostal MARTIN ŠEVC, který trefil přesně pravý horní roh brány. Branku musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Petr Vampola, Michal Birner.

49:14
    Liberec dostal po dalším velkém tlaku puk do brány, regulérnost tohoto momentu však bude zkoumat sudí u videa.

48:55
    Vampola vypálil z levého kruhu, Lukáš vyrazil nad.

48:21
    Liberec sevřel Spartu, vytvořil si velký tlak – ve finální fázi ale střelu beka Šimka zblokovala domácí obrana do ochranné sítě.

47:31
    Hodně zbytečný faul si teď bude vyčítat mladý Procházka, který za Schwarzovou brankoou podrazil soupeře a nyní oslabuje Spartu.

Dnešní utkání sleduje 7 628 diváků.

47:13
    Schwarz chytil tvrdou ránu z levého kruhu a přerušuje hru.

46:47
    Barinka míří zpět na led, Liberec přesilovku nevyužil.

45:55
    Tygři svírají domácí čtyřku, naposledy musel zasahovat Lukáš maskou.

45:06
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

44:45
    Za držení je vyloučen sparťan Barinka.

43:46
    Jelínek se prodíral přes levé křídlo do předbrankového prostoru, narazil ale na dobře postaveného sparťanského beka Mikuše.

43:06
    Na druhé straně přerušuje hru Lukáš, tmavé dresy si tak vybojovaly buly v útočném pásmu.

42:14
    Velký závar před brankou Schwarze, dorážející Hamilton s Cingelem však puk do brány dostat nedokázali.

41:27
    Kumstát byl na levém křídle z pohledu liberecké defenzivy dokonale pokryt, domácí tak musí založit nový útok.

40:28
    Vhazuje se po levici sparťanského brankáře.

40:01

Po bezbrankové první třetině jsme viděli gólovou nadílku. Bílí Tygři během prvních dvou minut udeřili po gólech Michala Řepíka a Michala Bulíře a dostali se na koně. Sparta se však nesložila a po gólu Jana Buchteleho snížila stav.

Se ztrátou jedné branky měla ovšem velké štěstí, když Jan Lukáš nezachytil nahozený kotouč z velké vzdálenosti a puk se odrazil až od spojnice jeho branky. Následující desítky vteřin už patřily Spartě.

Ta nejprve po teči a druhé trefě Jana Buchteleho srovnala krok a o dalších 46 vteřin později přidala další zářez po dělovce Michala Čajkovského. Do třetí třetiny tak půjde s těsným náskokem a na koni. Na hřišti se navíc přiostřilo, takže se dá očekávat zajímavá třetí třetina.

Poslední část začíná přibližně ve 20:23.

40:00

39:51
    Protiútok domácích zakončil Tomáš Netík, jehož střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Schwarzem.

39:28
    Sudí nechali hru pokračovat a hosté ještě zaútočili. Jejich snaha ovšem ke střele nevedla a navíc se musí bránit.

39:05
    Oba týmy se perou o kotouč v rohu obranného pásma Liberce. Puk je ovšem v nedohlednu.

38:27
    Po ofsajdovém postavení Bílých Tygrů následuje zakázané uvolnění v podání Sparty. Bude se vhazovat před její brankou.

38:01
    Dvě velké šance měl Robert Sabolič! Slovinský útočník udělal nejprve velký oblouk, zakončený střelou v mezikruží a následně poslal na branku odražený kotouč. Bohužel pro svůj tým mimo.

37:22
    Bílí Tygři si vzali oddechový čas!

37:22
    Nechybělo mnoho a Sparta se radovala počtvrté. Rychlý protiútok táhl Jan Buchtele, který v mezikruží zamíchal s pukem a našel Jaroslava Hlinku. Kapitán Sparty zvolil střelu pod víko, ale s tou si Marek Schwarz poradil.

36:29
    Další přerušení v rohu obranného pásma Bílých Tygrů. Bude se vhazovat po pravici Marka Schwarze.

36:01
    Na psychice Liberce se rychlý obrat projevil. Severočeši se od třetí branky Sparty snaží logicky domácí hráče vyprovokovat a strhnout utkání na svou stranu povedenou bitkou, což se jim během aktuální sezony už podařilo. Zatím jim to však sudí nedovolují.

35:54
    Hra byla přerušena poté, co se do sebe na polovině hřiště pustili Andrej Kudrna (SPA) a Martin Ševc (LIB). Sudí ovšem okamžitě zasáhl a zůstalo pouze u menší strkanice, která končí menšími tresty za hrubost.

35:22
    Obrovská šance Sparty končí neúspěchem. Přečíslení domácích zakončoval na zadní tyči Hamilton, jehož pokus mířil mimo tři tyče.
    Michal ČAJKOVSKÝ - 3:2

35:02
    Tentokrát je to Sparta, kdo udeřil dvakrát během krátké chvíle. Jaroslav Hlinka posunul na modré čáře kotouč na MICHALA ČAJKOVSKÉHO, který 46 vteřin po vyrovnávací brance propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2! Asistence: Jaroslav Hlinka.
    Jan BUCHTELE - 2:2

34:16
    Nádherná akce Sparty končí vyrovnávací brankou. Lukáš Klimek vyvezl kotouč až za modrou čáru, otočil se s ním, předal ho Juraji Mikušovi a ten ho okamžitě posunul na Tomáše Netíka. Zkušený útočník si kotouč uklidnil a našel na zadní tyči JANA BUCHTELEHO, jenž měl lehkou práci – 2:2! Asistence: Tomáš Netík, Juraj Mikuš.

33:58
    Brankář Sparty už si další pokus Liberce pokryl jistě. Vhazuje se po Lukášově levici.

33:26
    Brankář Jan Lukáš měl ohromné štěstí. Nahozený kotouč z uctivé vzdálenosti svou lapačkou nezachytil a celou arénou to pouze zahučelo poté, co se puk odrazil od spojnice sparťanské branky!

32:47
    Individuální to zkoušel Hamilton a přes jednoho bránícího hráče se dostal až k modré čáře, kde mu vystavil stopku jeden ze soupeřů.

32:24
    Brankář Schwarz se v posledních vteřinách zapojil. Nejprve se pouze ohlédl za jedovatou střelou z pravé strany a poté musel zkrotit tečovaný pokus od modré – komerční přestávka.

31:52
    Tomáš Netík vyvezl kotouč středem hřiště a na modré čáře nabil Janu Buchtelemu. Autor první sparťanské branky vypálil tvrdě, ale tentokrát neúspěšně.

31:01
    Potrestáni budou pouze ti nejaktivnější. Dvouminutový trest za hrubost si odpykají Martin Procházka (SPA) a Jaroslav Vlach (LIB), který za sebou už jednu potyčku má.

31:01
    Čtvrtá elitní formace Sparty liberecké obraně zavařila. Nebezpečně pálil z levé strany Miroslav Forman, ale s jeho střelou nemohl mít Marek Schwarz větší problémy. Následně se strhla mela, do které se zapojilo více hráčů.

30:41
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů. Hra se opět stěhuje před branku Liberce, kde se bude vhazovat v levém kruhu z pohledu Marka Schwarze.

29:25
    Na obou stranách bylo k vidění zajímavé přečíslení. Nejprve zakončil liberecký kontr Branko Radivojevič a v následném protiútoku ujížděl Jaroslav Hlinka sám se svým spoluhráčem, ale místo přihrávky zvolil střelu, kterou Schwarz srazil mimo branku.

28:49
    V posledních vteřinách už kombinují kolem branky Jana Lukáš a dokonce už vyslali jeden střelecký pokus, mířící těsně vedle pravé tyče sparťanské branky.

28:07
    Elitní přesilovková formace Liberce začala nepřesnou kombinací, po níž vyhodil kotouč Sabolič. Severočeši musí začít opět ze své obranné třetiny.

27:50
    Kouč Sparty Josef Jandač nemá příliš radost. Euforii jeho týmu totiž přibrzdí celkem zbytečné vyloučení Andreje Kudrny (SPA), jenž si na modré čáře pomohl v souboji hokejkou a dostal dvě menší trest za hákování.

27:25
    Spartu vstřelená branka povzbudila a hra se v posledních desítkách vteřin odehrává na obranné polovině Bílých Tygrů.
    Jan BUCHTELE - 1:2

26:50
    Aktivita se Spartě vyplácí. Tomáš Netík našel z rohu kluziště Michala Čajkovského, který se opřel do kotouče a jeho střelu tečoval do branky JAN BUCHTELE – 1:2! Asistence: Michal Čajkovský, Tomáš Netík.

26:37
    Sparta pokračuje v tlaku. Ten sice přerušil hvizd sudího, ale po vhazování se opět hraje před Markem Schwarzem.

26:12
    Obrovskou šanci měla exkarlovarská dvojice ve službách Sparty Lukáš Pech a Petr Kumstát. První jmenovaný se dostal ke kotouči u pravé tyče a pokoušel se najít na zadní tyči nejvyššího hráče na ledě, který však letící kotouč netrefil.

25:46
    Sparta kombinovala v útočné třetině Liberce a nemohla se střelecký prosadit. Nakonec hru přerušil hvizd sudího, který poslal na trestnou Lukáše Dernera (LIB) s dvouminutovým trestem za krosček.

25:16
    Havlínovu střelu od modré zablokoval bránící hráč Sparty a hala následně ocenila čistý hit jednoho z domácích hráčů.

24:41
    Pražany dva inkasované góly očividně zaskočily a svěřenci Josefa Jandače se těžko dostávají zpět do tempa. Když už se dostali do útočné třetiny, jejich snahu ukončil sudí – postavení útočícího hráče v brankovišti.

24:14
    Sérii přihrávek nakonec zakončil z velkého úhlu jeden z libereckých hráčů a brankář Lukáš si připsal jistý zákrok. Bude se vhazovat po levici sparťanského brankáře už za plného počtu mužů na ledě.

23:38
    Pokračuje se před brankou domácího týmu. Obránci Sparty mají hodně napilno, protože Bílí Tygři jsou po dvou trefách na konci a kombinují v útočné třetině.

23:09
    Zahrozit však mohla Sparta! Před brankou se objevil Jaroslav Hlinka, rozhodl se zakončit sám a pokusil se beckhendovou kličkou zasunout kotouč za Marka Schwarze, který výtečným zákrokem zabránil brance.

22:10
    Na trestnou lavici zamířil Juraj Mikuš (SPA). Sparťanský zadák se provinil sekáním, za což si odpyká menší trest.
    Michal BULÍŘ - 0:2

21:44
    Tak to je zajímavé. V rohu kluziště dlouho váhal Juraj Mikuš a následné vyhození zachytil Radivojevič, který našel MICHALA BULÍŘE. Ten si už pouze položil Lukáše a zvýšil náskok Severočechů – 0:2! Asistence: Branko Radivojevič.
    Michal ŘEPÍK - 0:1

20:53
    Aktivněji vstoupili do druhé třetiny sparťané, ale vzápětí se prosadili hosté. Na modré čáře se dostal ke kotouči Michal Birner a nahozený kotouč vyrazil Jan Lukáš k volnému MICHALU ŘEPÍKOVI, který si ho sklepl nohou a poslal do odkryté klece – 0:1! Asistence: Michal Birner, Tomáš Havlín.

20:01

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které branka nepadla. Důvodem je také to, že jsme zatím neviděli příliš gólových šancí a z obou stran se zejména na začátku utkání jednalo o opatrný hokej.

V první desetiminutovce měl mírně navrch Liberec a poté si několik šancí vytvořila i Sparta. Ani jedna ovšem nebyla taková, aby s ní jeden z brankářů měl větší problémy. Doufejme, že prostřední část nabídne více napětí.

Druhá třetina startuje přibližně v 19:22.

20:00

19:58
    V závěru první třetiny ještě zkoušeli zaútočit nahozeným kotoučem, který však skončil v rohu a tam se první dějství také dohraje.

19:47
    Liberec už je v plném počtu a na puku jsou sparťané.

19:18
    Hru následně přerušil Schwarz a před brankou Bílých Tygrů se následně strhla mela. Nejaktivnější byli Jan Buchtele (SPA) a Jaroslav Vlach (LIB). Výrazně aktivnější byl hostující útočník a sparťanskému střelci se do potyčky příliš nechtělo. Sudí tak rozdali dvouminutové tresty.

19:04
    Netík zkoušel obloučkem nahodit kotouč na svého volného spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka byla sražena.

18:31
    Jeden ze sparťanů se objevil před Schwarzem zcela sám, ale v rychlosti nedokázal svou střelu usměrnit do nějakého z volných místeček.

17:42
    Zdá se, že neúmyslně, protože sudí posílají na trestnou lavici Dominika Lakatoše (LIB). Nadějný útočník si pomohl nedovoleným bráněním.

17:42
    V něm se dokázala ujmout kotouče Sparta a Tomáš Netík to proti svému bývalému zkusil přímo. Individuálním průnikem neuspěl a odražený kotouč poslal zpět jeden z bránících hráčů. Hra už však byla přerušena, protože Netík zalehl Schwarze.

16:54
    Hra se přesunula do obranné třetiny domácích, kde se bojovalo převážně v rohu kluziště. Navrch měli sparťané, kteří se následně osvobozují a vyváží kotouč do středního pásma.

16:09
    Po pohledné kombinaci Sparty se ocitl před brankou osamocený Andrej Kudrna, ale svou střelu poslal pouze do připraveného Schwarze.

15:47
    Sparťané teď dvakrát neuspěli a další útočnou akci musí založit zpoza své branky.

15:02
    Hlinka sice vyhrál vhazování, ale i přes to se puku zmocnili Bílí Tygři. Druhému týmu extraligové tabulky se ovšem nepodařilo zakončit a zahrozit mohla Sparta.

14:49
    Zakázané uvolnění v podání Sparty. Hra se stěhuje před brankáře Lukáše.

14:44
    Po přetahované ve středním pásmu skončil kotouč na tribuně a následovala komerční přestávka, po které se vhazuje ve středovém kruhu.

14:03
    U mantinelů přibývá osobních soubojů, nejedná se však o žádné tvrdé a zákeřné hity. Doufejme, že to pomůže hokeji a tempo hry se v jejím dalším průběhu zvýší.

13:21
    Liberec je v posledních desítkách vteřin aktivnějším týmem, přesto brankáře Jana Lukáše výrazně neohrozil.

12:37
    Liberci se naskytlo zajímavé přečíslení dvou na jednoho, které chtěl Jaroslav Vlach korunovat pěknou otočkou, ale jeho nepřesná přihrávka Jakuba Valského nenašla.

12:10
    Dva střelecké pokusy Liberce proletěly pouze vedle branky a nepřesnosti v kombinaci využila Sparta. Domácí se opět osvobozují.

11:47
    Jaroslav Hlinka však proti trojnásobné přesile neuspěl. To Spartu mrzet nemusí, protože domácí mohou vystřídat.

11:10
    Tlak Liberce pokračoval, ale bez střeleckého pokusu. Sparta se zatím dobře brání a dokonce může zaútočit.

10:49
    Nechybělo mnoho a první početní převaha tohoto zápasu neměla dlouhého trvání. Na modré se do puku opřel Branko Radivojevič a svou tvrdou střelu poslal pouze do boční sítě. Sparta se osvobozuje.

10:37
    První přesilová hra v podání Liberce. Za hru vysokou holí bude pykat Vladimír Eminger (SPA). Jeho spoluhráči si tak poprvé vyzkouší oslabení.

10:05
    Severočechům se nakonec podařilo vybojovat útočné pásmo a dostat sparťany pod zámek. S pukem se ovšem pohybovali pouze za brankou a toho využil sparťanský brankář, který při hlídání přední tyče zalehl volný puk.

09:20
    Bílí Tygři se po vhazování osvobodili a mohli zaútočit. Sparta si však s jejich útočnou akcí poradila a potenciální hrozbu zažehnala.

08:43
    Další střelecký pokus domácích radši Schwarz podržel. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Liberce.

08:00
    Po vhazování se dostal puk ke Švrčkovi, který ho nahodil za branku a kotouč nakonec skončil na holi Martina Procházky. Mladý sparťan si ho zkrotil a z mezikruží trefil pouze pozorného Schwarze.

07:47
    Bez úspěchu skončila i další převaha Pražanů. Ty může těšit alespoň vhazování v útočném pásmu, protože se Liberec osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.

07:04
    Spartě se podařilo zachytit nepřesnou rozehrávku Bílých Tygrů a na několik vteřin se usadila v útočném pásmu. Série přihrávek ovšem střelecký pokus nepřinesla.

06:21
    Oba týmy se střídají v držení kotouče zejména ve středním pásmu a pokusy o založení útoku zatím končí krachem. Brankáři na svůj první těžší zákrok čekají.

05:08
    Ve strhujícím tempu se zatím rozhodně nehraje a obě mužstva se spíše soustředí na zodpovědnou defenzivu. Většina pokusů o rychlou kolmici končí v posledních vteřinách nepřesným pasem.

04:19
    Michal Barinka v posledním utkání na ledě Hradce Králové dvakrát skóroval a dva střelecké pokusy měl i teď. Účastník olympijských her v Soči nejprve trefil brusli soupeře a následně poslal kotouč těsně vedle levé tyče.

04:13
    Snaha o rychlý protiútok v podání Bílých Tygrů ovoce nepřinesla. Jejich útočnou akci zastavil úmyslný ofsajd. Vhazuje se po levici Marka Schwarze.

03:52
    Hlavními hrdiny byla opět dvojice Jan Lukáš – Martin Bakoš. Hostující útočník to přehnal se svou aktivitou před brankou a v souboji s bránícím hráčem zavalil sparťanského brankáře. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:13
    Slibnou příležitost měl Martin Bakoš. Liberecký útočník se opřel do puku na levé straně a Jan Lukáš musel zakročit svou vyrážečkou. Následně se Spartě nepodařilo vyhodit, ale Severočeši jejich zaváhání nepotrestali.

02:46
    Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání Liberce. Oba týmy hrají ve stejném počtu a uvidíme, zda se dočkáme první větší šance.

02:25
    Druhý střelecký pokus reprezentačního útočníka zastavila dvojice hráčů před brankou. Sudí okamžitě odpískali faul a potrestali oba hráče. Vladimír Eminger (SPA) obdržel dvě minuty za hákování, zato Michal Birner (LIB) si odpyká menší trest za filmování.

01:45
    Vhazování před Lukášem se opakovalo a úspěšnější byl domácí Vampola, který obešel Klimka a nabil před branku Řepíkovi. Český forvard ovšem upadl a v pádu poslal kotouč vedle sparťanské branky.

01:36
    Další útočnou aktivitu Liberce zastavil ofsajd. Domácí se pokoušeli po vhazování prosadit dlouhým pasem, ale nikdo z hráčů v bílém kotouč nezachytil – zakázané uvolnění.

01:08
    Jeden z Bílých Tygrů vyvezl kotouč za branku a pokusil se najít někoho z volných spoluhráčů. Jeho pas byl však zblokovaný, přesto sparťané příležitost k brejku nevyužili.

00:49
    První zákrok si připsal Jan Lukáš, který si poradil s lehkou střelou soupeře. Vhazuje se před brankou Sparty.

00:29
    O první útočný výpad utkání se postarali domácí borci. Spartě se podařilo usadit v útočném pásmu, ale pohybovala se pouze za brankou a poté, co kotouč opustil hrací plochu se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:01

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Čajkovský, Barinka (A), Eminger, Švrček, Hrbas, Mikuš, Mikliš – Buchtele, Klimek, Netík (A) – Kumstát, Hlinka (C), Sabolič – Kudrna, Cingel, Hamilton – Forman, Pech, Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Ševc, Šimek, Ulrych, Derner, Plutnar, Výtisk (C), Havlín – Řepík, Vampola (A), Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič (A) – Valský, Jelínek, Krenželok – Špaček, Lakatoš, Vlach – Ordoš. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Brejcha, Suchánek.

V posledních zápasech se oba soupeři představili na hřištích soupeřů. Liberec dokázal dohnat dvoubrankovou ztrátu na hřišti Třince a nakonec zvítězil 3:2 po prodloužení. Sparta se naopak představila na východě Čech.

Na hřišti Hradce Králové se představila poprvé od jarního čtvrtfinále play off a protáhla svou vítěznou sérii ve vzájemných zápasech. Z ledu Mountfieldu si odvezla jasnou výhru 5:2.

Souboj nejlepší přesilovky a nejlepší obrany

I přes horší postavení v tabulce jsou střelecky lepším týmem sparťané, kteří už dali 68 branek, zato Liberec jich nastřílel o šest méně. Severočechy ovšem omlouvá, že za sebou mají o dva zápasy méně. Bílí Tygři jsou však nejlépe bránícím týmem soutěže. V osmnácti odehraných zápasech inkasovali pouze 43 branek, o tucet méně než domácí tým.

Tomu vychází naopak přesilovky a klíčovou roli mohou hrát i dnes. Svěřenci Josefa Jandače jsou v početní převaze nejlepším týmem soutěže (23,38 %) a do karet jim může hrát i fakt, že Bílí Tygři jsou naopak nejtrestanějším celkem (322). Lídři individuálních statistik jsou na tom dost podobně.

Nejproduktivnější Jaroslav Hlinka a Petr Jelínek mají na kontě shodně osm branek a jedenáct asistencí. Společně se dvěma jmenovaným jsou Daniel Přibyl a liberecký Michal Řepík nejlepšími střelci svých týmů.

Mezi asistenty má jedenáct přihrávek i sparťan Jan Buchtele. V dresu Bílých Tygrů se představí nejlepší hráč Radegast indexu. Obránce Jan Výtisk dominuje celé extralize se 117 kladnými body.

Sparta je pátá, Liberec zatím válí

Vzájemné souboje obou týmů nabídly v předešlých ročnících mnoho branek i atraktivní hokej. Věřme tomu, že jinak tomu nebude ani dnes a nahrává tomu postavení v tabulce.

Zatímco Spartě patří pátá pozice s bodovou ztrátou na třetí Mladou Boleslav, Bílí Tygři zatím dominují a s dvěma zápasy k dobru jim o skóre patří druhá příčka za vedoucí Plzní. Pražané však mají svému soupeři co vracet, protože v sedmém utkání na jeho ledě prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Všem fanouškům hokeje přeji příjemný podvečer! Tipsport extraliga si neodpočine ani dnes a společně budeme sledovat dohrávku 20. kola mezi pražskou Spartou a druhým Libercem. Utkání startuje v 18:30.

Daniel Ryl

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 27. Buchtele (Čajkovský, Netík), 35. Buchtele (Netík, Mikuš), 36. Čajkovský (Hlinka), 59. Sabolič (Hlinka), rozh. náj. Buchtele – 21. Řepík (Birner, Havlín), 22. Bulíř (Radivojevič), 50. Ševc (Vampola, Birner), 50. Řepík (Birner, Ševc)