Espanyol – Barcelona 0:2 (kon.) | Atlético Madrid – Elche 3:0 (kon.) | Getafe – Levante 0:1 (kon.)
Sociedad – Villarreal 0:0 (kon.)
Atlético Madrid
3:0 (0:0)
Elche CF
Sobota 25.04.2015, 18:00 • Estadio Vicente Calderón (Madrid) • Španielska LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu ze španělské La Ligy. Na programu je třiatřicáté kolo, ve kterém Atlético Madrid vyzve na svém stadionu Elche. Zápasem Vás provede Radim Sochor.

Atlético je momentálně na třetí pozici se ziskem devětašedesáti bodů a kladným skóre 61:26. V minulém kole Madrid vyhrál na půdě celku La Coruňa 2:1.

Elche je čtrtnácté, zatím má na svém účtu třicetčtyři bodů a záporné skóre 27:54. V minulém kole však Elche dokázalo zaskočit favorizovaný San Sebastian, když vyhrálo 1:0.

Poslední vzájemné utkání dopadlo lépe pro Atlético Madrid, které vyhrálo 2:0 na půdě soupeře.

1

2
    Stretnutie na Estadio Vicente Calderón pred malým okamžikom odštartovalo. Domáci v červeno-bielo-modrej kombinácii, Elche celé v bielom.

3
    Elche na prvom ofenzívnom výpade po ľavej strane, kde však na výbornú uzavrel priestor obranca Jesús Gámez.

5
    V úvode stretnutia sledujeme vyrovnaný priebeh. Atlético v úspornom režime kombinuje v okolí stredového kruhu.

6
    Viacej života priniesol Gámezov pas na útočníka Fernanda Torresa, ktorý však bol prikrytý Gálvezom Cerillom.

8
    Opticky i štatisticky zatiaľ sledujeme absolútne vyrovnaný priebeh stretnutia. Elche zatiaľ pokračuje v zodpovednom výkone.

9
    Odvážne Elche sa už dokonca dostalo k prvému ohrozeniu Oblakovej bránky, ktorý však zatiaľ nemusel siahať po vážnejšom zákroku. Priamočiaru akciu po pravej strane potiahol Cisma, ktorý následne prihrával pod seba na Adriána Gonzáleza. Hosťujúca osmička si pripravila loptu na ľahký halfvolej, ktorý z nejakých sedemnástich metrov letel len veľmi tesne mimo ľavej žrde. Guľatý nezmysel napokon narazil len do zadnej žrde domácej bránky. Jan Oblak mal situáciu pod kontrolou.

11
    Zaujímavá príležitosť sa zrodila i na druhej strane, kde mohli pre zmenu otvoriť skóre i domáci Atléti. Siqueira sa na ľavej strane dostal do ideálneho priestoru na prudký center do veľkého vápna. Vysoký pas letel na vzdialenejšiu žrď, kde cez nedôrazného Lorenteho zakončoval Raúl García. Španielsky univerzál pálil pohovotým volejom z prvej, no gólman Tytoň jeho koncovku k bližšej žrdi dokázal vyraziť aspoň na rohový kop. Stretnutie na Estadio Vicente Calderón sa nám po hluchých minútkach predsa len rozbieha!

13
    Gólové príležitosti prichádzajú na oboch stranách, prácu mal zatiaľ len poľský strážca svätyne Przemysław Tytoń.

15
    Po štvrťhodine hry ale pokračujeme za stavu 0:0. Atlético zatiaľ necháva outsiderovi dostatok priestoru na rôzne ofenzívne machinácie.

17
    Jesús Gámez sa na pravej starne tlačil k centru do veľkého vápna, no Lorente zavrel priestor na jednotku s hviezdičkou.

18
    Atlético následne s nacvičenou štandardkou, no Kokeho center dokázal vyboxovať do bezpečia dobre čítajúci Przemysław Tytoń.

19
    Raúl García sa dostal ku Griezmannovmu centru z ľavej strany, ktorý dokázal líznuť hlavou. Tytoň opäť vyráža reflexívnym zákrokom.

21
    Carlos Clos Gómez privoláva na trávnik lekárke tímu oboch klubov. Po vzájomnej zrážke sa na trávniku ocitla otrasená dvojica Tiago a Fajr.

23
    Atlético rozohrávalo z ľavej strany rohový kop, ktorý nachádzal hlavu Diega Godína. Vyhlásený hlavičkár ale posielal loptu mimo.

25
    Fernando Torres sa stáva prvým potrestaným hráčom dnešného stretnutia po tom, čo na polovici ihriska zasiahol lakťom Mosqueru.

26
    Rovnakou mincou na druhej strane odpovedal Cisma, ktorý trafil Griezmanna, no Clos Gómez tento zákrok nepostrehol.

27
    Griezmann si po voľnom kope vyberal z bohatej ponuky spoluhráčov, no vyvolený Giménez sa nachádzal v postavení mimo hru.

29
    Víctor Rodríguez sa po ľavej strane tlačil do šance cez Gámeza, no ten ho ani v tomto prípade k centru do vápna nepustil.

30
    Po polhodine hry tak môžeme konštatovať bezgólový rezultát s dvomi gólovými príležitosťami na oboch stranách.

31
    Jesús Gámez vhodil do šestnástky dlhý out, ktorý pred Gímenezom odvrátil Mosquera. Na konci závaru sa bude odkopávať od Tytoňovej bránky.

32
    Poľský gólman si i naďalej drží čisté konto s tým, že zasahovať musel len v jednom prípade a to po voleji Raúla Garcíu.

33
    Przemysław Tytoń zabalil Tiagov center na Raúla Garcíu do svojho náručia, Poliak si pomaličky vyberá spoluhráča pre rozohrávku.

34
    Elche sa dokázalo presadiť na ľavej strane, kde Rodrígues získal zaujímavú štandardnú príležitosť pre hostí.

35
    Fajrov center ale letel vysoko nad madridskú bránku, Jan Oblak zostal v maximálnom pokoji, pokračujeme bez gólov.

37
    Zvyčajne kreatívni šikovníci plní života – Koke a Gabi – sa dnes mierne trápia. Atléticu i preto zatiaľ chýba duša i šťava.

39
    Atlético s exkluzívnou príležitosťou na otvárací gól, no Przemysław Tytoń si postavil žrde na výbornú. Šikovný Koke sa presadil na ľavej strane, odkiaľ adresne centroval pred hosťujúcu bránku. V centrálnej časti šestnástky sa dokázal uvoľniť Fernando Torres, ktorý si ideálne načasoval krok, no bombu z desiatich metrov nedokázal stlačiť pod brvno Tytońovej svätyne. El Ninovi chýbal necelý meter, aby jeho pohotová koncovka z prvej zapadla pod brvno. Elchce naďalej sedí na bode.

41
    Polčasová prestávka sa pritom už povážlivo blíži. Zmení sa skóre po ďalšom rohovom kope madridského hostiteľa.

42
    Rohový kop si Atléti zopakovali a druhé prevedenie takmer prinieslo úvodný gól. Torresovu hlavičku ale nedokázal doklepnúť do siete Griezmann.

43
    Domingo Cisma na ľavej strane ihriska zastavil Raúla Garcíu, pred ktorým zíval prázdny krídelný priestor. Za ráznu stopku siahol Gómez do kapsy.

44
    Elche zatiaľ hrá sympatický futbal, no zatiaľ ešte nedokázalo vystreliť medzi tri žrde. Domáci s tromi pokusmi a štrnásťpercentnou prevahou v držaní lopty.

45
    V závere zápasu sa už domáci presadzujú čoraz častejšie a hlasnejšie. Elchce príde polčasová prestávka viac než vhod.

45+1

Atlético Mardid hralo v prvom polčase v úspornom režime, ktorý nemohlo zaskočiť koncentrovanú defenzívu hosťujúceho Elche. Najväčšiu tutovku zahodil Fernando Torres. ktorý päť minút pred prestávkou mieril z dobrej príležitosti tesne nad bránku Przemysława Tytońa. Okrem toho sme videli ešte po jednej príležitosti na oboch stranách. Po prvom dejstve madridského podvečera tak stále čakáme na úvodný gól.

46

47
    Druhé dejstvo na Estadio Vicente Calderón pokračuje v nezmenených jedenástkach, aj keď na trávniku nám práve leží Siqueira.

48
    Siqueira si zrejme natiahol sval na konci svojej individuálnej akcie, na ktorej konci nachádzal v šestnástke Griezmanna, ktorý zakončoval nad.

49
    Brazílsky ľavý obranca Guilherme Siqueira už v zápase napokon pokračovať nebude. Štyri minúty po zmene strán ho nútene nahrádza Juanfran.

51
    Elche na okamih využilo reorganizáciu v domácej defenzíve na zisk rohového kopu, ktorý bude z ľavej strany rozohrávať Fajr.

52
    Hosťujúca rozohrávka rohového kopu však úspech nepriniesla. Pred Jonathasom odvracal stopér Giménez.

53
    Hosťujúci útočník Jonathas sa teraz až príliš dôrazne snažil presvedčiť Gómeza o svojej pravde. Hlavný arbiter nekompromisne tasil žltú kartu.
    Antoine GRIEZMANN - 1:0

55
    Atlético dalo gól!
    Madridčania zatiaľ síce neexcelujú, no desať minút po zmene strán sa ujímajú vedenia 1:0! Práve streidajúci Juanfran sa pretiahol po pravej strane okolo Lorenteho, aby následne presne centroval na kopačku pripraveného Raúla Garcíu. Španielsky záložník pálil koníčkom z prvej po ľavej ruke poľského gólmana Tytońa. Hosťujúci brankár síce ešte stačil vyraziť loptu do strany, no vo voľnom priestore operoval iba osamotený ANTOINE GRIEZMANN, ktorý hlavičkou zblízka zasunul loptu do prázdnej bránky. 1:0 pre favorita!

57
    Atlético dnes potrebuje zvíťaziť predovšetkým v snahe udržať si priamy postup do skupinovej fázy Ligy majstrov. Madridčanom sa to zatiaľ darí.

59
    Obhajoba majstrovského titulu je pri náskoku dvojice Barcelona a Real Madrid už zrejme pasé, uvidíme, ako sa Atléticu podarí v lete posilniť káder.

60
    Elche sa na konci úvodnej hodiny zápasu snaží opäť koncentrovať na svoj výkon, Atlético už môže hrať uvoľnenejšie.

61
    Juanfran je po svojom príchode nesmierne aktívny. Ďalší center smeroval tentokrát na Torresa, ale ten sa v hlavičkovom súboji nepresadil.

62
    Tytoń musel následne zasahovať proti Griezmannovmu centru z druhej strany, no loptu dokázal skryť vo svojom náručí.
    Raul GARCIA - 2:0

63
    Madridčania zdvojnásobujú svoje vedenie a už definitívne sa môžu upokojiť. Po Juanfranovom outovom vhadzovaní na pravej strane sa lopty zmocnil RAÚL GARCÍA, ktorý si loptu následne naviedol na slabšiu ľavačku, ktorou prudko vypálil presne k ľavej žrdi hosťujúcej svätyne, kam nedosiahla ani dlh ruka poľského brankára Tytońa. Krásna razantná bomba z dvadsiatich metrov napla sieť, Atléti zdvojnásobujú svoj náskok!

65
    Madridský celok by už tento náskok pustiť nemal a po aktuálnom kole tak i naďalej bude kalkulovať s deväťbodovou stratou na Barcelonu.

67
    Tohtosezónnym stropom Madridčanov po odchodoch Diega Costu, Courtoisa či Filipe Luisa zostane kvalifikácia do skupiny Ligy majstrov.

69
    Dvadsať minút pred koncom prichádza k druhému domácemu striedaniu v zápase. Strelca druhého gólu Raúla Garcíu nahradí Saúl.

71
    Hostia zatiaľ pokračujú v nezmenenej jedenástke, akoby ani neverili, že z dnešného stretnutia môžu vyťažiť ešte nejaké body.

72
    Giménez ukopol pas ešte pred Jonathasom, Elche nezískava ani rohový kop. Loptu dokázal zachytiť na hracej ploche Gámez.

73
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Garry Mendes Rodrigues, prichádza Álvaro Giménez Candela.

75
    Práve striedajúci Giménez si na polovici ihriska vyšliapol na Fernanda Torresa, ktorý sa nervózne ohnal po žolíkovi z lavička. Clos Gómez zatiaľ pokojný.

76
    El Nino je skorej nasrdený sám na seba, jeho dnešný výkon zatiaľ neodpovedá povesti nebezpečného zakončovateľa, ktorá ho sprevádzala v úvode madridského comebacku.
    Antoine GRIEZMANN - 3:0

77
    Madridská podvečerná pohodička pokračuje tretím gólom v Tytońovej sieti, papierové predpoklady sa napĺňajú až po zmene strán. Saúl Níguez sa v šestnástke dostal k centru z pravej strany. Vo veľkom vápne odzbrojil nedôrazného Gálveza, aby ho následne obohral a adresne odcentroval presne na kopačku ANTOINEHO GRIEZMANNA. Francúzsky krídelník sa s tým už nepáral a z malého vápna prepasíroval loptu povedľa Tytońa do siete. 3:0!

78
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Jonathas, prichádza Cristian Herrera.

79
    Standing ovation pre dvojgólového hrdinu dnešného stretnutia Griezmanna, ktorého desať minút pred koncom vymieňa Raúl Jiménez.

80
    Ešte predtým sme sledovali zaujímavú koncovku Tiaga Mendesa, ktorý natiahol Tytońa, no mieril asi pol metra mimo bránky.

82
    Rohový kop Elche sa hosťom podarilo zakončiť, no Jonathasa po závare vychytal slovinský gólman Jan Oblak.

83
    Po dobrom Oblakovom zákroku sa rozohrávala ďalšia štandardka, no tá už k zakončeniu neviedla. Pokračujeme za stavu 3:0.

85
    Atlético v posledných minútakch upustilo od vysoko nastaveného pressingu. Zápas na Estadio Vicente Calderón sa už len dohráva.

86
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Pedro Mosquera, prichádza Franco Rodrigo Fragapane.

88
    Zápas sa nám v samom závere dohráva už len z povinnosti. Atléti si držia komfortný trojgólový náskok, Elche na súpera podobného kalibru skrátka nemá.

90
    Rozhodcovská štvorica na čele s Carlosom Clos Gómezom pridáva k rozhodnutému stretnutiu tri nadstavené minútky.

90+1
    Coro šikovne zabehol za domácu defenzívu, no z veľkého uhlu už nedokázal prepasírovať loptu do siete. Oblak si zastal svoj post.

90+2
    Technik Koke v samom závere stretnutia inkasuje zbytočnú žltú kartu, keď na súperovej polke podrazil kapitána Cora.

90+3

Madridské Atlético dnes s rezervou udržalo na vlastnej tráve všetky tri body. Domáci boli v zápase jasne lepším mužstvom i keď sa rozbiehali len zvoľna. V druhom dejstve už začali padať i góly, konkrétne tri, z ktorých tri obstaral Antoine Griezmann. Elche narazilo na súpera, ktorého nedokázalo predčiť svojim nasadením. Na Estadio Vicente Calderón sa senzácia nezrodila. (20:21:22)