Leverkusen – Hamburger 4:0 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 3:1 (kon.) | Hoffenheim – Mönchengladbach 1:4 (kon.)
Brémy – Mainz 0:0 (kon.) | Frankfurt – Hannover 2:2 (kon.) | Freiburg – Kolín nad Rýnom 1:0 (kon.)
Dortmund – Bayern 0:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:0 (2:0)
Hamburger SV
Sobota 04.04.2015, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga

85
    Josip Drmić mohol pridať piaty gól! Po peknej prihrávke sa dostal za chrbát Johana Djouroua a rútil sa sám na Adlera. Drmić nakoniec zakončoval ľavou nohou, ale tesne minul bránu.

82
    Posledné striedanie zápasu. Na posledné minúty vybieha Hakan Calhanoglu, ktorý strieda Karima Bellarabiho.

77
    Tretím potrestaným hráčom z kádra domáceho tímu je Kyriakos Papadopoulos.

73
    Z ihriska odchádza dvojgólový hrdina zápasu Stefan Kießling. Na jeho miesto prichádza Josip Drmić.
    Papadopoulos

68
    Leverkusen mohol pridať aj piaty gól. Na center z priameho kopu si naskočil Kyriakos Papadopoulos, ale svoju hlavičku namieril len do pravej tyče brány Hamburgu.

67
    O minútu neskôr poslednýkrát strieda v zápase aj tréner Hamburgu. Prichádza útočník Pierre-Michel Lasogga, ktorý vystriedal Nicolaia Müllera.

66
    Prvýkrát strieda aj Roger Schmidt. Z ihriska odchádza obranca Tin Jedvaj a na ihrisko prichádza Giulio Donati.
    Gonzalo CASTRO - 4:0

63
    Bayer Leverkusen dal gól! Exhibícia Leverkusenu pokračuje. Rýchlu akciu domácich zakončil po prihrávke Karima Bellarabiho strelou k pravej tyči GONZALO CASTRO a zvyšuje náskok "farmaceutov" už na 4:0.

61
    Leverkusen si opäť vypracoval gólovú šancu, ale nakoniec sa obrane Hamburgu podarilo odvrátiť nebezpečenstvo. Strelu Gonzala Castra totiž skvele zblokoval Johan Djourou. Nasleduje rohový kop.

60
    Druhé striedanie Hamburgu. Z ihriska odchádza Petr Jiráček a na jeho miesto prichádza Marcelo Diaz.
    Stefan KIEßLING - 3:0

56
    Bayer Leverkusen dal gól! Zrejme je rozhodnuté. Lars Bender sa po pravej strane dostal cez Westermanna a svojou spätnou prihrávkou ponúkol šancu pre Castra. Strelu nemeckého útočníka ešte Adler vyrazil ale na dorážku STEFAN KIEßLINGA už nemal nárok.

50
    Stefan Kießling teraz síce ostáva ležať na trávniku, ale bude to on, kto uvidí po faule na Volana Behramiho žltú kartu.

48
    Výborný Adler. Brankár Hamburgu teraz skvele vyrazil strelu Julliana Branda a uchránil tak hostí pre tretím inkasovaním gólom. Následná strela Bendera bola zblokovaná.

46
    Hosťujúci tréner v prestávke urobil prvé striedanie. Do druhého polčasu nasadzuje Lewisa Holtbyho, a naopak z ihriska sťahuje Zoltána Stiebera.
    Stefan KIEßLING - 2:0

45
    Bayer Leverkusen dal gól! Domáci tím vedie tesne pred koncom prvého dejstva 2:0. Po rohovom kope sa lopta odrazila ku Castrovi, ten z prvej poslal loptu späť do pokutového územia a jeho krásnou prihrávkou nepohrdol STEFAN KIEßLING. Ten strieľa hlavičkou svoj piaty gól v tejto sezóne.

42
    Tretím potrestaným hráčom je Dennis Diekmeier, ktorý zozadu fauloval Julliana Branda.

28
    Krásny futbalový moment. Z hranici šestnástky napálil loptu pod brvno Karim Bellarabi, ale René Adler parádnym zákrok vyráža loptu na rohový kop.

25
    Prvú žltú kartu vidíme aj na strane Hamburgu. Nabiehajúceho Julliana Branda, ktorý sa krásne uvoľnil pätičkou, zastavuje len za cenu faulu Heiko Westermann.

21
    Manuel Gräfe po prvýkrát siaha do svojho vrecka. Žltú kartu uďeluje dnes veľmi tvrdo hrajúcemu Ömerovi Toprakovi.

11
    Veľká šanca Leverkusenu. Po rohovom kope Branda sa k odrazenej lopte dostal Tin Jedvaj a z hranice 11 metrov z voleja napálil loptu tesne mimo brány. Jeho pokus ešte máličko tečoval Kießling.
    Gonzalo CASTRO - 1:0

7
    Bayer Leverkusen dal gól! Obrovská chyba Hamburgu je potrestaná. Heiko Westermann stratil loptu na poliacej čiare a Bellarabi išiel spolu s Castrom sám na brankára. Bellarabi sa neulakomil, nezištnou prihrávkou našiel GONZALA CASTRA, ktorý gólom do prázdnej brány otvára skóre zápasu.

Miroslav Kováčik

Góly: 7. Castro, 45. Kießling, 56. Kießling, 63. Castro

Karty:   21. Toprak (LEV), 50. Kießling (LEV), 77. Papadopoulos (LEV) – 25. Westermann (HAM), 42. Diekmeier (HAM)

Bayer Leverkusen: Leno – Wendell, Papadopoulos, Toprak, Jedvaj – Rolfes (C), Bender – Brandt, Castro, Bellarabi – Kießling.
    Náhradníci: Krešić – Spahić, Drmić, Calhanoglu, Donati, Reinartz, Son Heung-Min.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Djourou (C), Westermann, Ostrzolek – Behrami, Jiráček – Müller, Stieber, Iličević – Olić.
    Náhradníci: Drobný – Diaz, Holtby, Rajković, van der Vaart, Kačar, Lasogga.

Rozhodca: Manuel Gräfe