Zwolle – Willem II 1:0 (kon.) | Arnhem – Groningen 1:1 (kon.) | Heerenveen – Breda 0:0 (kon.)
Dordrecht – Heracles 2:3 (kon.) | Twente – Eindhoven 0:5 (kon.)
FC Twente
0:5 (0:3)
PSV Eindhoven
cz Sobota 04.04.2015, 20:45 • De Grolsch Veste (Kapacita: 30 014) • Holandská Eredivisie

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (22:40:31)

Dnešní zápas je za námi. Hosté dnes byli jasně lepším týmem a domácí toho moc dnes nepředvedli. Hosté se dostali do vedení ve 29.minutě, když se trefil de Jong, poté se trefil ve 34.minutě Bruma a v samém závěru prvního poločasu ještě Wijnaldum. Na začátku druhého poločasu byli lepším týmem domácí, své šance však nevyužili a hosté opět trestali, v 75.minutě a v 78.minutě se trefil Depay. Hosté si tak připisují další 3 body do tabulky.

Držení míče: 42% – 58%
    Střely celkem: 8 – 21
    Střely na branku: 3 – 10

90+2

90+2
    Na hřišti se už toho příliš neděje a rozhodčí za malou chvilku ukončí dnešní zápas.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

90
    Narsingh se dostal po pravé straně s míčem až do vápna, jeho následná střela však končí vysoko nad brankou.

89
    Právě nám začali poslední dvě minutky zápasu.

88
    Hosté už příliš nikam nepospíchají a spíše drží míč na svých kopačkách.

87
    Wijnaldum nyní vyslal skvělou střelu ze střední vzdálenosti, Stevens však předvedl skvělý zákrok a míč vyráží do zámezí.

86
    Brenet si pomohl faulem na své polovině a k míči se dostanou domácí.

85
    Hosté střídají. Hřiště opouští Maher a místo něj nastupuje Hiljemark.

84
    Narsingh se nyní snažil dostat přes tři obránce, to se mu však nepovedlo a o míč přichází.

83
    Hosté jsou nyní u míče a příliš nepospíchají směrem dopředu.

82
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

80
    Hosté si připravili hned dvojnásobné střídání. Hřiště opouští Depay a místo něj nastupuje Locadia, ze hřiště také odchází Guardado a místo něj nastupuje Hendrix.
    Memphis DEPAY - 0:5

78
    PSV právě vstřelilo branku!
    A hosté střílí další branku! Brenet našel přihrávkou z pravé strany na hranici vápna Mahera, ten pouze prodloužil míč k MEMPHISU DEPAYOVI a ten už neměl problém z bezprostřední blízkosti překonat Stevense.

78
    Míč se od rohového praporku dostal přímo na hlavu jednoho z obránců a ten neměl problém míč uklidit daleko od své branky.

77
    Domácí budou nyní zahrávat rohový kop.

76
    Domácí střídají. Hřiště opouští Ebecilio a místo něj nastupuje Gutiérrez.
    Memphis DEPAY - 0:4

75
    Hosté vedou už od čtyři branky! Wijnaldum skvělou přihrávkou za obranu uvolnil MEMPHISE DEPAYE a ten střelou na vzdálenější tyč překonává Stevense.

74
    Ould-Chikh se skvěle uvolnil přes dva protihráče, poté se snažil uvolnit přihrávkou za obránce svého spoluhráče, u míče však byl dříve Rekik a přihrávkou k brankáři uklidňuje situaci.

73
    U míče jsou nyní po delší době domácí.

72
    Depay se dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč končí vysoko nad brankou.

71
    De Jong nedostal přesnou přihrávku na nohu a hosté tak o míč přicházejí, domácí však ihned po odebrání míče chybují v přihrávce a u míče jsou tak opět hosté.

70
    Domácí se nyní vůbec nemohou dostat k míči.

69
    Nyní také na druhé straně v ofsajdu Ould-Chikh.

69
    Narsingh nyní dostal přihrávku do ofsajdu a tak tato akce nebude dále pokračovat.

68
    Domácí jsou nyní v problémech u vlastního vápna, nakonec však dokázal jeden z obránců míč odkopnout daleko od své vlastní branky.

67
    Držení míče: 39% – 61%

66
    Ould-Chikh vypálil jedovatou střelu z hranice vápna a Zoet s ní měl problémy, nakonec však dokázal míč zkrotit a chytit ho.

65
    Willems vyzkoušel střelu z obrovské dálky, míč však končí vysoko nad brankou.

64
    U míče jsou nyní hosté a příliš nepospíchají směrem dopředu.

62
    Domácí si připravili hned dvojnásobné střídání. Hřiště opouští Mokhtar a místo něj nastupuje van der Heyden a ze hřiště odchází také Eghan a místo něj nastupuje Ould-Chikh.

61
    Wijnaldum raději nic nevymýšlel směrem dopředu a míč poslal ke svým obráncům.

60
    Narsingh nyní neposlal příliš přesný centr z pravé strany a míč tak končí na opačné straně v zámezí.

59
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na své polovině.

58
    Narsingh nyní napřáhl uvnitř vápna, míč však poslal vysoko nad branku.

56
    Kusk byl nyní nachytán v ofsajdové pasti a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

55
    Stevens nyní nerozehrál příliš dobře a poslal míč pouze k jednomu z hostujících hráčů, ten však následně špatně přihrál a u míče jsou tak opět domácí.

54
    Depay nyní poslal skvělý centr na zadní tyč kde byl úplně volný de Jong, tomu se však hlavička příliš nepovedla a Stevens tak tento pokus chytá.

53
    Míč nyní drží na svých kopačkách domácí.

52
    Depay poslal nebezpečnou střelu z velké dálky, míč jen těsně míjí pravou tyč.

51
    Hosté nyní raději nic neriskovali a poslali míč až ke svému brankáři, který následně míč odkopává daleko od své branky.

50
    Andersen nyní poslal nepřesný pas na Mijajčiho a míč tak končí v zámezí na polovině soupeře.

49
    Depay se po levé straně dobře uvolnil přes jednoho z obránců, poté však poslal nepřesný centr do vápna a míč tak mají ve své moci domácí.

48
    Nyní drží míč na svých kopačkách hosté.

47
    Kusk se nyní skvěle dostal po pravé straně do vápna, poté předložil míč na hranici malého vápna k Mijajčimu a ten trestuhodně tuto šanci neproměňuje.

46
    Ebecilio nyní poslal příliš dlouhý centr do vápna a míč tak končí v zámezí.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

46

Oba týmy jsou zpět na trávníku a jsou připraveni k začátku druhého poločasu.

První poločas je za námi. Hosté jsou zatím lepším týmem a svému soupeři dokázali vstřelit tři branky. Na první branku jsme museli čekat do 29.minuty, když se po odrazu od tyče dostal ke střele de Jong a nezaváhal, ve 34.minutě to bylo už 0:2, když se trefil po rohovém kopu Bruma. Třetí branku vstřelili hosté v samém závěru poločasu, když se z hranice vápna prosadil Wijnaldum. Domácí zatím hledají recept na svého soupeře a k příliš šancím se v první půli nedostali.

Držení míče: 41% – 59%
    Střely celkem: 5 – 10
    Střely na branku: 2 – 6

Druhý poločas začne zhruba ve 21:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1
    Georginio WIJNALDUM - 0:3

45+1
    Hosté střílí už třetí branku! Narsingh se dostal s míčem po pravé straně až do vápna, poté ho předložil na hranici vápna úplně volnému GEORGINIU WIJNALDUMOVI a ten střelou k pravé tyči nedal Stevensovi sebemenší šanci.

45
    Právě nám běží poslední minuta prvního poločasu a hosté drží míč na svých kopačkách.

44
    Depay napřáhl z hranice vápna, míč však postrádal razanci a Stevens tak tuto střelu v poklidu chytá.

43
    Depay nyní poslal tvrdou střelu z velké dálky, Stevens s ní neměl větší problémy, neboť mířila doprostřed branky.

42
    Míč se od rohového praporku snesl pouze na hlavu jednoho z obránců a ten neměl problém míč odehrát daleko od své branky.

41
    Brenet nyní poslal nepřesnou přihrávku zpět ke svému brankáři a doslova daroval rohový kop domácím.

40
    Schilder se nyní objevil v ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat v akci.

39
    Mijajči se dostal ke střele uvnitř vápna, míč však trefil pouze do jednoho z obránců.

38
    Wijnaldum nyní fauloval Kuska zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostanou po delší době také domácí.

36
    Guardado byl nyní faulován na polovině soupeře a hosté tak zůstanou u míče.

35
    Wijnaldum si nyní špatně zpracoval míč na soupeřově půlce a míč odrazem od něj končí v zámezí.
    Jeffrey BRUMA - 0:2

34
    Hosté už vedou o dvě branky! Maher poslal míč od rohového praporku přesně na hlavu JEFFREYHO BRUMY a ten míč poslal přesně ke vzdálenější tyči.

33
    Narsingh nyní nedokázal z pravé strany odcentrovat přes Schildera, míč se však od něj odráží do zámezí.

33
    Willems však poslal míč pouze na hlavu jednoho z obránců a ten míč hlavičkuje pryč z vápna.

32
    Hosté budou nyní zahrávat rohový kop.

31
    Nyní také Maher poslal nepřesnou přihrávku ke svému spoluhráči a míč končí až u Stevense.

30
    Domácí si nyní nepřesně přihráli a míč končí opět na kopačkách hostujících hráčů.
    Luuk DE JONG - 0:1

29
    Hosté se dostávají do vedení! Narsingh se dostal s míčem po pravé straně až do vápna, jeho střela však orazítkovala pouze tyč od které se míč odrazil přímo k LUUKU DE JONGOVI a ten neměl problém zakončit do odkryté branky.

27
    De Jong se nyní dostal k zakončení z hranice malého vápna, k brance však byl zády a tak jeho patička končí pouze na jednom z obránců.

26
    Willems poslal centr do vápna z levé strany, míč se však nedostal k žádnému z jeho spoluhráčů.

25
    K míči se postavil Depay a střelou z šestadvaceti metrů trefuje pouze zeď.

24
    Ebecilio nyní fauloval jednoho z hostujících hráčů blízko hranice vápna a hosté tak budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

23
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou zhruba na polovině hřiště a míč tak končí v zámezí.

22
    Domácí nyní rozehráli skvěle rohový kop z levé strany, Mokotjo poslal míč na přední tyč kde byl zcela volný Andersen, ten střelou z první poslal míč k pravé tyči, Zoet však předvedl skvělý zákrok a tento pokus chytá.

20
    Wijnaldum se nyní šikovně snažil poslat míč obloučkem na Narsingha, před ním však skvěle zakročil Andersen a z této šance tak nic nebude.

19
    Depayovi se nyní hrubě nepovedl centr z levé strany a míč posílá do zámezí.

19
    Eghan si nyní pomohl útočným faulem a k míči se tak dostanou hosté.

18
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

17
    Mijajči se nyní dostal po krásné narážečce s míčem až do vápna, následně byl sražen Brenetem, rozhodčí však rozpažuje a pokutový kop nepíská.

16
    Wijnaldum poslal z levé strany centr do vápna, míč se však snesl pouze na hlavu Andersena a ten následně míč posílá ven z vápna.

16
    Mokotjo nyní nepřesně přihrál na polovině soupeře a míč poslal do zámezí.

15
    Maher nyní dostal skvělý pas za obránce, poté se snažil přelobovat vyběhnutého brankáře, to se mu však nepovedlo a míč končí daleko vedle branky.

14
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů a míč končí na kopačkách soupeře.

13
    Míč je nyní na kopačkách domácích hráčů, ti však mají v obranné fázi problémy. Nakonec se jim však podařilo míč odkopnout až k obráncům soupeře.

12
    De Jong nyní napřáhl z hranice vápna, jeho střela mířila k pravé tyči, Stevens však předvedl skvělý zákrok a tento pokus kryje.

11
    Willems má po tomto souboji zřejmě nějaké zdravotní problémy a musí být ošetřen.

10
    Domácí se nyní dostali do protiútoku po neúspěšném rohovém kopu hostů, Kusk se však nedokázal dostat na pravé straně přes Willemse a navíc ho ještě fauloval.

9
    Willems nyní poslal přízemní centr do vápna z levé strany, Bijen naštěstí skluzem dokázal míč odehrát do zámezí před dotírajícím de Jongem.

8

7
    Depay nyní dostal skvělou přihrávku mezi dva hráče, míč si však příliš předkopl a ten tak končí v náruči brankáře Stevense.

6
    Guardado nyní poslal nepřesnou přihrávku na de Jonga a míč tak získávají opět domácí.

5
    Mijajči si nyní nedokázal zpracovat míč na levé straně hřiště a míč tak končí v zámezí.

4
    Mijajči se dostal ke střele uvnitř vápna, jeho střela však byla velmi pomalá a Zoet s ní tak neměl větší problémy.

3
    Narsingh nedokázal z pravé strany odcentrovat míč do vápna přes Schildera.

3
    Mokotjo poslal z levé strany centr do vápna, míč se však snesl pouze na hlavu Rekika a ten tak míč hlavičkuje pryč z vápna.

2
    Míč nyní drží na svých kopačkách domácí a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

1
    Narsingh poslal z pravé strany centr do vápna, míč se však nedostal ani k jednomu z jeho spoluhráčů a k míči se tak dostávají domácí.

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

FC Twente: Stevens – Martina (C), Bijen, Andersen, Schilder – Ebecilio, Mokhtar, Mokotjo – Kusk, Eghan, Mijajči.
    Náhradníci: Marsman – Gutiérrez, Koppers, Ould-Chikh, Tapia, ter Avest, van der Heyden.

PSV Eindhoven: Zoet – Willems, Rekik, Bruma, Brenet – Maher, Guardado, Wijnaldum (C) – Depay, L. de Jong, Narsingh.
    Náhradníci: Pasveer – Hendrix, Hiljemark, Isimat-Mirin, Locadia, Tamata, Vloet.

Rozhodčí: Liesveld – Boonman, Geutjes.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední 3 vzájemná utkání

PSV – Twente 2:0
    PSV – Twente 3:2
    Twente – PSV 2:2

Nejlepší střelci obou mužstev

FC Twente – Na domácí straně to je Nizozemský útočník Luc Castaignos, který má na svém kontě 10 branek.

PSV Eindhoven – Na druhé straně to je Nizozemský útočník Memphis Depay, který má na svém kontě 17 branek.

PSV je v tabulce suverénně na první příčce se sedmdesáti body a náskokem osmi bodů na druhý Ajax. Po osmadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 23 výher, 1 remíza a 4 porážky. Na venkovní půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů ze kterých 10x vyhráli, 1x remizovali a 3x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Feyenoord – PSV 2:1
    PSV – Groningen 2:1
    G.A. Eagles – PSV 0:3
    PSV – Ajax 1:3
    Zenit Petrohrad – PSV 3:0 (EVROPSKÁ LIGA)

FC Twente

Twente se nachází v tabulce až na deváté příčce se sedmatřiceti body. Po osmadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 10 výher, 10 remíz a 8 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů ze kterých 7x vyhráli, 4x remizovali a 3x prohráli.

Aberdeen – Twente 1:2 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
    Groningen – Twente 2:2
    Twente – Zwolle 2:0
    Willem II – Twente 2:2
    Twente – Breda 1:1

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu 29.kola nizozemské Eredivisie mezi FC Twente a PSV Eindhoven.