Atlético Madrid – Getafe 2:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Malaga 1:0 (kon.) | Levante – Vigo 0:1 (kon.)
Bilbao – Almería 2:1 (kon.) | Granada – Eibar 0:0 (kon.)
Atlético Madrid
2:0 (2:0)
Getafe CF
Sobota 21.03.2015, 16:00 • Estadio Vicente Calderón, Madrid • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného španielskeho futbalu. Dnes nás čaká väčšia časť zápasov 28.kola Primera División. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Atlético Madrid a Getafe CF. Úvodný výkop je naplánovaný na 16:00 na Estadio Vicente Calderón v Madride. Hlavným rozhodcom duelu bude Juan Martínez Valero.

Los Colchoneros majú za sebou náročný utorkový súboj v Lige Majstrov, kde až po penaltovom rozstrele vyradili nemecký Leverkusen. Včerajší žreb im prisúdil do štvrťfinále mestského rivala Real Madrid a tak sa môžu fanúšikovia tešiť na zaujímavé "el derbi madrileňo." Poďme, ale k tomu, čo prežívajú domáci v domácej lige. Zverencom trénera Simeoneho patrí v tabuľke La Ligy 4.miesto so ziskom 56 bodov a na vedúcu Barcelonu už strácajú 9 bodov. Z posledných piatich zápasov získali Atléti len 6 bodov za 3 remízy a 1 víťazstvo. V poslednom kole tím z Madridu remízoval na ihrisku Espanyolu 0:0. Najlepším strelcom tímu je Antoine Griezmann, ktorý nastrieľal 14 gólov.

Getafe CF

Menej slávnejší madridský klub má v tejto sezóne hlavne finančné problémy, ale napriek tomu bojuje a drží sa nad zostupovou zónou. Zverencom trénera Franca patrí v tabuľke La Ligy 13.miesto so ziskom 29 bodov. Z posledných piatich zápasov získali hostia taktiež 6 bodov, keď dvakrát vyhrali. V poslednom kole však doma zaznamenali tesnú prehru so San Sebastianom pomerom 0:1. Najlepším strelcom tímu je Álvaro Vázquez, ktorý strelil 7 gólov.

1

1
    Getafe malo k dispozícii úvodný výkop tohto zápasu.

1
    León chcel nájsť spoluhráča v šestnástke, ale loptu ako prvý ukoristil Oblak.

2
    Je priamy kop pre domáci celok po nedovolenom zákroku hráča Getafe.

3
    Atlético dalo gól!
    Los Colchoneros sa veľmi rýchlo ujímajú vedenia v tomto zápase. Štandartku zahrával Koke a centrom našiel voľného FERNANDA TORRESA, ktorý sa hlavou nemýlil a môže tak sláviť vôbec prvý ligový gól po návrate do rodného klubu.
    TORRES - 1:0

4
    Atlético pokračuje v aktívnej hre a hosťujúci tím to dnes nebude mať vôbec jednoduché.

6
    El Niňo sa po góle zapája takmer do všetkých kombinácii svojho tímu a určite bude chcieť ešte minimálne jeden pridať.

7
    Teraz sa Torres dokázal individuálne presadiť, ale nakoniec ho obrana hostí odstavila a loptu odvrátila na rohový kop.

8
    Od rohovej zástavky centroval Gabi, ale nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

9
    Center Turana nestihol spoluhráča dobehnúť, ale keďže sa lopty dotkol obranca hostí je tu druhý rohový kop pre Atlético.

9
    Krátko po rohovom kope sa dostal do veľkej príležitosti Koke, ale loptu poslal len do tyčky a nedostala sa za Guaitu.

10
    Dôrazná hra domácich pokračuje. Atlético nenecháva nič na náhodu a stále sa pokúša o druhý gól.

12
    Do šestnástky tentokrát centroval Juanfran, ale ani jeden z jeho kolegov sa nedostal do zakončenia.

13
    Chvíľu na to hľadal Juanfrana nabiehajúceho Torresa, ale ten v súboji o loptu prišiel .

14
    Tiago dostal pekný center do šestnástky, ale jeho zakončenie smerovalo len doprostred, kde bol Guaita.

15
    Domáci budú zahrávať tretí rohový kop po kvalitnom centri Juanfrana. Getafe sa nevie dostať pred Oblaka.

15
    Samotný roh nepriniesol nič nebezpečné, ale potom sa dostal do šance Jimenez, ktorého strela len tesne minula ľavú tyč brány.

16
    V kombinácii pokračujú hráči domáceho Atlética a hľadajú voľné priestory pre nejakú finálnu prihrávku.

18
    Na druhej strane sa konečne črtala šanca pre Getafe, ale Carlos bol proti prevahe domácich obrancov bezmocný.

19
    Koke si nabiehal na prihrávku spoluhráča, ale jeho zakončenie našlo len Guaitu, ktorý bol pripravený.

20
    Velazquez to myslel svojou prihrávkou dobre, ale chýbala mu presnosť.

21
    Do pokutového územia centroval domáci Gámez, ale defenzíva hostí bola sformovaná.

22
    Po faule Carlosa sa hráči Atlética ešte udržali na útočnej polovici a nedajú súperovi vydychnúť.

23
    Dlho netrvalo a opäť sa predviedol strelec prvého gólu Torres, ktorý sa individuálne dostal do zakončenia v šestnástke, ale jeho strela našla len pozorného Guaitu.

24
    Na strane Getafe sme sledovali sľubný postup Sarabiu,ale ten nakoniec nastrelil v dobrej pozícii len obrancu domácich.

25
    Tréner Simeone stále nabáda svojich zverencov k aktivite, aby sa nedokázali chytiť hráči súpera.

26
    Hra sa však postupne vyrovnáva. Z hosťujúcich hráčov akoby opadal rešpekt a Atlético stále nedokázalo streliť druhý poisťujúci gól.

28
    Dlhý center Castra do šestnástky našiel len pripraveného brankára Oblaka, ktorý môže rozohrávať.

30
    Za nami je polhodina hry a rozhodca Munuera musel prerušiť hru pre nedovolený zákrok domáceho Gabiho.

31
    Kúskovanie hry pokračuje. Teraz zahral nedovolene hosťujúci Velazquez.

31
    Následnú štandartku rozohral Gabi centrom, ale ten dokázala odvrátiť obrana súpera.

33
    Do súboja s Gabim sa nepríjemne dostal Escudero a momentálne musí byť ošetrovaný.

34
    Dobrá správa pre trénera hostí. Escudero sa už vrátil späť do hry.

35
    V tejto fáze sa ani jeden z tímov nevie dostať do nejakej šance a hrá sa prevažne medzi šestnástkami.

36
    Hinestroza odcentroval do pokutového územia, ale tam bol vo vzduchu úspešný Oblak.

36
    Hosťujúci Naldo dostáva ako prvý v tomto zápase žltú kartu za svoj nedovolený zákrok a bude si musieť vo zvyšnom priebehu dávať pozor.

37
    Priamy kop si vzal na zodpovednosť Gabi, ale jeho center dokázala defenzíva súpera úspešne pokryť.

38
    Opäť sa s tvrdosťou predviedol Naldo, keď poslal k zemi Torresa a môže byť rád, že nedostal druhú žltú kartu.

39
    Atlético malo k dispozícii ďalšiu štandartku,ale ani tú nedokázal Gabi využiť.

40
    Začala sa posledná päťminútovka prvého polčasu. Atlético stupňuje tlak. Po centri Godína bude mať kop od rohovej zástavky.

41
    Roh v podaní Kokeho našiel v šestnástke Gabiho, ktorý veľmi dobre hlavou zakončil, ale jeden z obrancov hostí dokázal brankára Guaitu zastúpiť.

42
    Tieto štandartky domácim veľmi sedia. Teraz našiel Koke voľného Turana a ten tesne minul bránku.
    TIAGO MENDES - 2:0

44
    A to čo očakávalo sa teraz stalo skutočnosťou. Atlético vedie pred koncom prvého polčasu už 2:0. Koke zahral priamy kop veľmi dobre, keď našiel voľného Jimeneza, ten loptu ešte posunul na TIAGA MENDESA a ten bez problémov prekonal Guaitu.

45
    Hinestroza získal pre hostí ešte jeden rohový kop, ale z toho nedokázali jeho spoluhráči nič vyťažiť.

45

Za nami je prvý polčas. Atlético do zápasu vstúpilo veľmi aktívne a už v 3.minúte sa radovalo po góle Fernanda Torresa. Tento navrátilec sa prezentoval nasledujúce minúte veľmi dobrou hrou a mohol pridať aj ďalší gól. Getafe postupne dokázalo hru upokojiť a mierne vyrovnať. Lenže prišiel koniec polčasu a tam už opäť domáci dominovali a nakoniec aj vedenie v 44.minúte poistili po priamom kope, keď sa presne trafil Tiago Mendes.

46

46
    Úvodný výkop mal k dispozícii v druhom polčase domáci celok, ale ako prví sa dopredu vydali hostia, lenže Carlos nepresne prihrával.

47
    Domáci Gámez zahral v jednom súboji nedovolene a hostia budú kopať priamy kop.

48
    K lopte sa postavil Pedro León, ale jeho center dokázala defenzíva Getafe odvrátiť.

49
    V šestnástke sa dostal k lopte Sarabia, ale jeho zakončenie dokázal obranca domácich zblokovať.

50
    Na druhej strane sa dostal k prihrávke Turan, ale tá bola zblokovaná na rohový kop.

50
    Od rohovej zástavky nepríjemne odcentroval Koke, ale nakoniec neprišlo žiadne zakončenie.

51
    Hosťujúci hráč nedovolene získal loptu a tak bude Atlético zahrávať priamy kop.

52
    Koke chcel svojim centrom nájsť nabiehajúceho spoluhráča, ale lopta skončila mimo ihriska.

53
    Guaita si poradil vo vzduchu s centrom Turana a môže rozohrávať akciu svojho tímu.

53
    Do šance sa chcel individuálne dostať Carlos, ale bol pokrytý a následný rohový kop nič nepriniesol.

54
    Avšak dlho netrvalo a Atlético sa dostalo k lopte a už kontroluje svoje pohodlné vedenie.

56
    Kombinácia hosťujúcej ofenzívnej dvojice ešte pred šestnástkou.

57
    Diego Castro dostáva žltú kartu za podrazenie protihráča.

57
    Jimenez ešte v šestnástke chcel vylepšiť pozíciu prihrávkou, ale tá bola zblokovaná na rohový kop.

58
    Následne roh Koke rozohral síce nádejným centrom, ale ten nenašiel spoluhráčov.

59
    Na konci ďalšej akcie domácich Los Colchoneros stál Tiago, ale rozhodca mu odmával ofsajd.

60
    Hodina hry je za nami a k víťazstvu majú veľmi dobre nakročené domáci hráči Atlética Madridu, ktorí počas týždňa postúpili do štvrťfinále Ligy Majstrov až po penaltovom rozstrele s Leverkusenom.

61
    Súboj jeden na jedného teraz nesedel Castrovi a o loptu prišiel.

62
    Tiago bol potrestaný žltou kartou za držanie.

63
    Štandartku hostí exekuoval León, ale Oblak nemusel zasahovať, keďže múr ho zastúpil.

64
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Raul Jimenez, prichádza Antoine Griezmann.

65
    Uvidíme, čo má pripravené hosťujúci tréner. Getafe už musí riskovať a dávať všetko do ofenzívy, ak chce dnes bodovať.

67
    Individuálne sa chce pokúsiť presadiť Pedro León, ale ani on nebol úspešný.

69
    Castro skúšal prihrávať za obranu domácich, ale tá bola na túto variantu pripravená.

70
    Do šestnástky následne centroval Hinestroza, ale domáci obrancovia dokázali loptu odvrátiť na rohový kop.

70
    Sarabia sa od rohovej zástavky nepredviedol v najlepšom svetle.

71
    Z hranice šestnástky sa dostal k strele Escudero, ale Oblak perfektne vyrazil jeho pokus na rohový kop.

71
    Ani tentokrát však nič Sarabia nevymyslel.

72
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Freddy Hinestroza, prichádza Karim Yoda.

73
    Po čase prešli do ofenzívy aj domáci a Gámez hneď vybojoval rohový kop.

73
    Guaita však vo vzduchu kraľoval po centrovanej lopte Kokeho.

74
    Ani Juanfranov center do šestnástky nepriniesol väčšie nebezpečenstvo.

74
    Gabi dostáva žltú kartu za držanie protihráča.

75
    Do druhej vlny prihrával Juanfran, ale tam našiel len vracajúceho sa hráča hostí.

76
    Hosťujúci hráč poslal k zemi protihráča a Atlético bude zahrávať rohový kop.

77
    Aj tomto prípade si loptu na štandartku pripravil Koke, ale defenzíva Getafe bola na mieste.

78
    Do šestnástky prihrával Juanfran, ale tam bol pripravený hráča Getafe, ktorý zasiahol.

78
    Juanfran však chvíľu na to nachádzal Torresa a jeho hlavička skončila len tesne nad bránkou.

79
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Pedro León, prichádza Baba Diawara.

80
    Vstupujeme do poslednej desaťminútovky zápasu a nič nenasvedčuje tomu, že by hostia mali ešte tento súboj zdramatizovať.

81
    Sarabia predsa len ešte mohol zahrať rohový kop, ale loptu ukoristila obrana Atletica.

82
    Striedajúci Karim Yoda potrebuje ošetrenie. Verme, že to nebude nič vážne a bude sa môcť tento šikovný Francúz vrátiť do hry.

83
    Tak predsa len Yoda po dvanástich minútach na ihrisku končí a nahradí ho Felip.

84
    Atlético si už kontroluje náskok 2:0 a nikam sa nemusí ponáhľať. Všetko hrá domácim do karát.

85
    Getafe malo síce momenty, kedy sa mohlo dostať ku kontaktnému gólu v druhom polčase, ale predsa len je Atlético v defenzíve veľmi koncentrované napriek niekoľkým absenciam.

87
    Turan chcel prihrávať do šestnástky, ale jeden z obrancov súpera mu jeho úmysel prekazil.

88
    Na hranici šestnástky sa dostal k strele Tiago, ale jeho zakončenie minulo ľavú tyč.

89
    Rozhodca Munuera musel prerušiť hru po tvrdom zákroku Castra.

90
    Hostia chcú aspoň sťažiť Atleticu posledné minúty zápasu, ale príliš sa im to nedarí. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

90
    Rozhodca sa rozhodol nadstaviť až 4 minúty!

90+1
    Torres chcel osloviť svojou loptou do šestnástky spoluhráča, ale je z toho len rohový kop.

90+2
    Roh zahrával Koke, ale Guaita bol na mieste.

90+3
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Fernando Torres, prichádza Cani.

90+3
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Arda Turan, prichádza Mario Suárez.

90+4

Je dobojované! Atlético Madrid v dnešnom zápase nakoniec víťazí nad Getafe pomerom 2:0 a tak ukončuje remízovú sériu z predchádzajúcich kôl. Domáci mali zápas od samotného úvodu pod kontrolou a nič nenechali na náhodu. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:51:20)