GA Eagles – Arnhem 0:2 (kon.) | Willem II – Dordrecht 2:1 (kon.) | Heracles – Heerenveen 1:4 (kon.)
Alkmaar – Cambuur 2:1 (kon.)
Heracles Almelo
1:4 (1:1)
SC Heerenveen
cz Sobota 21.03.2015, 19:45 • Polman Stadion, Almelo • Holandská Eredivisie

Ode mě je to pro dnešek vše, doufám, že se Vám dnešní utkání líbilo a přeji příjemný zbytek večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou! (22:01:49)

Statistiky utkání
    Střely na branku – 8:6
    Střely celkem – 15:14
    Rohové kopy – 6:3
    Žluté karty – 0:0

Dnešní skvělé utkání mezi domácí Heraclesem Almelo a hostujícím SC Heerenveenem je u konce! Hosté zaslouženě vítězí 4:1 především po skvěle zvládnutém druhém poločase. Hosté se dostali jako první v celém utkání do vedení již ve 4. minutě, kdy se trefil Luciano Slagveer, avšak domácí Almelo srovnalo za dalších 10 minut, když se trefil Thomas Bruns. Stejným stavem, tedy 1:1, první poločas také skončil. Druhý poločas ovládli zcela hosté. V 57. minutě je poslal do vedení překrásnou ránou Sam Larrson. Domácí poté hru hodně otevřeli a inkasovali ještě dvakrát, když se ve 75. minutě trefil podruhé v dnešním utkání Luciano Slagveer a po něm také Mark Uth, který zároveň uzavřel účet dnešního utkání na konečných 1:4. Hosté si tak připisují důležité tři body v boji o pohárové příčky, zatímco domácí znovu ztrácejí a musejí stále bojovat o udržení v nejvyšší nizozemské soutěži.

90+1

90+1
    Ze hřiště odchází Namli, kterého nahrazuje na zbytek vteřin Thorsby.

90
    Bude se nastavovat jedna minuta.
    Nepřesný přímý kop domácích

90
    Rozehrávka přímého kopu asi nejvýstižněji demonstrovala rozpoložení domácího týmu. Míč končí hodně mimo a hlavně vysoko v horních patrech stadionu.

89
    Mezitím hosté střídají. Ze hřiště odchází dnes skvělý Uth, kterého nahrazuje Veerman.

88
    Domácí útočník se je těžce zvedá a bude potřebovat ošetření za postranní čárou.

87
    Domácí Weghorst byl faulován těsně před pokutovým územím a domácí tak čeká asi poslední velká šance na snížení.

86
    Hosté Almelo vůbec nešetří a stále podnikají rychlé akce po stranách.

85
    Avšak ani tento rohový kop nepřinesl úspěch a hostující brankář Nordfeldt bude odkopávat.

84
    Domácí vybojovali další rohový kop.

83
    Tohle už je příliš i na některé domácí fanoušky, kteří předčasně opouštějí ochozy.
    Mark UTH - 1:4

82
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají čtvrtou branku a domácí jsou na ručník. Larsson se tentokrát ukázal býti i skvělým nahrávačem, když po dlouhém sprintu s míčem na noze vysunul za obranu MARKA UTHA a ten z pravé strany obstřelil brankáře Castra po zemi na levou tyč a zvyšuje na rozdíl tří branek – 1:4!

80
    Ze hřiště odchází Cziommer, kterého nahrazuje na posledních zhruba deset minut Jaroslav Navrátil.

79
    Domácí Heracles připravuje poslední střídání.

78
    Almelu se opravdu nedaří, hosté skvěle kontrolují konec utkání.

77
    Domácím už ,zdá se, nezbývá příliš mnoho sil, zatímco hosté jsou jako polití živou vodou.

76
    Hosté vůbec nepolevují a naopak jsou to nyní oni, kdo kontroluje míč.
    Luciano SLAGVEER - 1:3

75
    Další z protiútoku už končí třetí brankou v síti domácích. Uth se snažil individuálně prosadit přes tři hráče, ale tomu se mu nepovedlo, když jej ten poslední zastavil, avšak svým odkopem nastřelil právě Utha a od něj se míč odrazil k LUCIANOVI SLAGVEEROVI, který se sám před brankářem Castrem ani podruhé dnes nemýlil – 1:3!

74
    Z něj nic závratného nevzniklo a hosté můžou založit další rychlý protiútok.

72
    Rohový kop pro domácí tým.

71
    Bel Hassani je po příchodu na hřiště hodně aktivní, nyní byl však zastaven praporkem pomezního rozhodčího – ofsajd.

70
    Jenže útok se nezdařil a na druhou stranu postupoval Uth, který dostal přihrávku za obranu, avšak sám před Castrem nedokázal dotáhnout svou kličku a domácí brankář míč zachytil.

69
    Domácí Breukers teď skvěle obral Larsson u rohového praporku a domácí mohou opět zaútočit.

68
    Trend dnešního utkání v podobě nepovedených přímých kopů podpořil hostující Uth, jehož rána z přímého kopu skončila pouze na zdi.

67
    Zatím je určitě zajímavé, že ačkoliv je utkání plné nasazení a osobních soubojů, nebyli jsme svědky žádného karetního trestu.

66
    Z protútoku zahrozil střídající Bel Hassani, ale ani on neměl přesná mířidla.

65
    Uth se dostal do jednoho z nich, když obdržel přihrávku, do které nastavil své tělo, avšak tento pokus skončil těsně vedle.

64
    Domácí jsou hodně na míči, ale hosté hrozí rychlými brejky.

63
    Ze hřiště odchází střelec branky domácího týmu Thomas Bruns, kterého nahrazuje Bel Hassani

62
    Domácí chtějí reagovat na nepříznivý stav utkání a chystají další střídání.

60
    Centr do pokutového území odvrací Schmidt.

59
    Domácí se snaží rychle odpovědět, ale Heerenveen dobře brání a nepouští Almelo k pokutovému území.

58
    Hosté se tak za svou aktivitu v úvodu druhé půle zaslouženě ujímají vedení.
    Sam LARSSON - 1:2

57
    Hosté se znovu dostávají do vedení. V dalším z mnoha rychlých protiútoku táhl akci po pravé straně Uth, který si míč zasekl a naservíroval jej na hranici pokutového území na volného SAMA LARSSONA, který překrásnou střelou vymetl levou šibenici brankáře Castra – 1:2!

55
    Hosté postupovali rychle do útoku, ale byli zastaveni pro ofsajd jednoho z útočníků.

54
    K jeho exekuci se postavil Fledderus, ale jeho ráně k tyči chyběla razance, Nordfeldt neměl žádný problém.

53
    Bruns byl faulován kousek od pokutového území a domácí budou zahrávat velice zajímavý volný přímý kop.

52
    Další odvážnou rozehrávku domácích obránců vyřešil až důrazným odkopem brankář Castro.

51
    Ten skončil stejně jako všechny standardní situace v dnešním utkání hodně mimo.

50
    Breukers nyní ale fauloval a hosté budou rozehrávat volný přímý kop.

49
    Larsson se chtěl prosadit po levé straně, ale tam jej rázně zastavil obránce Breukers.

48
    Hostí z Heerenveenu jsou zatím aktivnějším týmem druhého poločasu, i když největší šanci měli zatím domácí.

47
    Domácí hned v úvodu dvakrát nebezpečně zahrozili! Nejprve to byl Vujičević, jehož akci zastavil obránce van Aken odkopem na roh, z něhož se následně k hlavičce dostal Zomer, ale jeho pokus skončil přímo uprostřed, kde stál brankář hostí Nordfeldt.

46
    Nevýrazného Darriho nahrazuje na druhý poločase Linssen.

46

Statistiky po prvním poločase
    Střely na branku – 6:3
    Střely celkem – 10:7
    Rohové kopy – 4:2

Druhý poločas začne přibližně v 20:48.

Po prvním poločase je stav utkání 1:1, když se po velké chybě domácí obrany trefil z přečíslení 3 na 2 již ve 4. minutě hostující Luciano Slagveer a na straně domácích, rovněž po obrovské hrubici obrany, se trefil Thomas Bruns a vyrovnal tak v 15. minutě na poločasových 1:1. Domácí po vstřelené brance byli aktivnější, avšak vedoucí branku prozatím nepřidali. Nejblíže k ní byl Avdič, který nastřelil pravou tyč Nordfeldtovi branky. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Rohový kop nebezpečně proletěl pokutovým územím a zároveň to byla poslední akce prvního poločasu.

44
    Domácí vyrobili další obrovskou chybu, po které se znovu dostal k míči aktivní Uth, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.

42
    Další střelecký pokus Utha končí nad brankou.

41
    S blížícím se koncem první půle se hra uklidnila a hosté kombinují a nepouští domácí do útoku.

40
    Darri je na nohou za postranní čárou a sledoval rohový kop hostí, který byl příliš krátký, a tak se domácí obrana nemusela obávat.

38
    Domácí útočník Darri inkasoval nepříjemný úder, po kterém se jen těžko zvedá z hrací plochy.

37
    K další šanci se Bruns, jehož ránu z úhlu vytáhl špičkou pravé nohy zatím skvělý Norfeldt!

36
    Hosté to vyzkoušeli po levé straně, kam si naběhl Bikel, ale v rozhodující chvíli mu míč utekl do zámezí.

35
    Hosté se po dlouhé době dostali k míči a v klidu kombinují ve středu hřiště.

33
    V těchto chvílích jsou to domácí, kteří diktují tempo hry a mají jednu šanci za druhou.
    Tyč v podání Avdiće.

32
    Neuvěřitelný tlak domácích! Nejprve svou ranou Avdič rozezněl pouze tyč, poté dorážel z bezprostřední blízkosti Bruns, kterého vychytal znovu výtečný Nordfeldt a nakonec vsítil branku Weghorts, ale bohužel jen z ofsajdu.

31
    Velký nápor domácích vyřešil až pohotovým zákrokem znovu výtečný brankář Heerenveenu.

30
    Hraje se v neuvěřitelném tempu a nasazení, což utkání dodává pravou atmosféru.

29
    Další velká příležitost Heraclesu. Weghorst si naskočil na centr z levé strany a jeho hlavičkový pokus vyrazil skvěle Nordfeldt.

28
    Akce ovšem pokračovala a Vujičevičův vysoký centr skončil málem za zády Nordfeldta, kterého tento pas hodně zaskočil!

27
    Ten letěl na hranici pokutového území, kde jej odkopl hostující útočník Uth.

26
    Rohový kop pro domácí Almelo.

25
    Na druhé straně inkasoval nepříjemný zásah Bruns, a domácí tak budou rozehrávat.

24
    Nyní to byli domácí, kteří podnikli útočnou akci po dlouhé době, ale ta končí rukou jednoho z domácích útočníků.

23
    Domácí jsou teď pod tlakem a pouze odkopávají míč do zámezí.

22
    Uth si narazil se spoluhráčem a dostal se za obranu domácích, ale z těžkého úhlu nedokázal překonat domácího brankáře Castra.

21
    Hra se teď poněkud uklidnila a se většina kombinací odehrává ve středu hřiště.

20
    Přímý kop nebyl špatně rozehraný, ale domácí obránci míč odhlavičkovali mimo pokutové území.

19
    Heerenveen zaútočil středem a domácí Koenders musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

18
    Almelo vybojovalo rohový kop, po kterém se míč dostal k Vujičevičovi, jehož pokus skončil v náručí Nordfeldta.

17
    Hosté znovu zahrozili v rychlém protiútoku, avšak domácí obrana se stihla zformovat a zamezit blížícímu se nebezpečí.

16
    Zatím sledujeme strhující utkání z obou stran.
    Thomas BRUNS - 1:1

15
    Heracles právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají a opět k brance přispěla obrana soupeře. Hostující obránce Otigba spáchal obrovskou hrubici, když namazal do běhu THOMASI BRUNSOVI, který sám proti Nordfeldtovi nezaváhal a vyrovnal – 1:1!

13
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Za domácí zahrozil Weghorst, který trefil boční síť.

12
    Tu rozehráli nakrátko, ale rána Namliho neměla přesné parametry a skončila mimo branku.

11
    Nyní se provinil faulem na vlastní polovině Avdič a hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

10
    Další akci Heereveenu zastavil dobrým obranným zákrokem Zomer.

9
    Hosté zatím těží především z nepřesných přihrávek domácích.

8
    Na druhé straně zahrozil Bruns, ale ani jeho rána nebyla přesná.

7
    Uth se dostal ke střeleckému pokusu, který končí daleko mimo branku Castra.

6
    Domácí jsou zaskočeni úvodem utkání, zatímco hosté diktují tempo hry.
    Luciano SLAGVEER - 0:1

4
    První náznak šance končí brankou hostí. Obrovskou chybu vyrobil jeden z domácích obránců, kterého Namli obral o míč a postupoval s míčem dopředu v přečíslení 3 na 2. Namli si všiml lépe postaveného LUCIANA SLAGVEERA, který pohodlně překonal Castra a poslal hosty do vedení – 0:1!

4
    Ani jeden z týmů zatím nikam nepospíchá a hra se odehrává ve středu hřiště.

3
    Domácí Weghorst se provinil útočným faulem a hosté tak znovu mohou zaútočit.

2
    Dlouhý pas na Utha končí za brankou Castra.

1
    Úvodní výkop obstarali hosté a mohou založit první útočnou akci.

1

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše. Domácí v černo – bílých dresech, zatímco hosté v dresech červených.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Heracles Almelo: Castro – Breukers, Koenders, Zomer, Fledderus – Vujičevič, Cziommer, Avdič – Bruns, Weghorst, Darri.
    Náhradníci: Telgenkamp – Aktaou, Sibum, Bel Hassani, Linssen, Navrátil, Rienstra.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Marzo, van Aken, Otigba, Schmidt – de Roon, Bikel, Namli – Slagveer, Uth, Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Thorsby, Veerman, Warmolts, Kada, St. Juste, Van Amersfoort.

Čeká nás velice zajímavé utkání, jelikož domácí bojují o záchranu a potřebují nutně každý bod, zatímco hosté by se rádi přiblížili pohárovým příčkám. Jak utkání dopadne, sledujte od 19:45, kdy utkání začíná.

Vzájemné utkání v letošním ročníku
    29.11.14 Heerenveen – Heracles 0:1

Mančaft ze severu Nizozemska zažívá zcela rozdílný ročník, než-li jeho dnešní soupeř. Nachází se ziskem 41 bodů na 7. místě ligové tabulky a stále tak živí šanci na pohárové příčky. Na 6. Zwolle ztrácí jeden bod a na 5. Vitesse tři body. V posledních pěti utkáních dvakrát zvítězil a třikrát prohrál. Nejlepším střelcem hostů je německý útočník Mark Uth se 13 vstřelenými brankami.

Tým z východu Nizozemí se nachází se ziskem 25 bodů na 15. místě ligové tabulky, což znamená, že bojuje o sestup a dnes potřebuje nutně zvítězit, aby se vzdálit 16. NAC Breda a především příčkám zajišťujícím účast pouze ve druhé lize v příštím ročníku. Hráči Heraclesu v posledních pěti utkáních dvakrát zvítězili, jednou remizovali a dvakrát odešli poraženi. Nejlepším střelcem domácích nizozemský útočník Wouter Weghorst se 7 vstřelenými brankami.

Vítám všechny příznivce nejvyšší nizozemské fotbalové ligy u sledování dnešního utkání mezi domácím Heracles Almelo a hostujícím SC Heerenveen.