Austria – Ried 0:1 (kon.) | Grodig – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Sturm Graz – Admira Wacker Mödling 3:1 (kon.)
Wolfsberger – Salzburg 3:2 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
3:2 (2:2)
FC Salzburg
cz Sobota 21.03.2015, 18:30 • Lavanttal Arena • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky u 26.kola Tipico Bundesligy! Dnes se společně podíváme na zápas pátého celku ligy RZ Pellets WAC s aktuálním lídrem tabulky FC Red Bull Salzburg. Hosté ze Salzburgu nastoupí do zápasu jako stoprocentní favorité, což může být jistá výhoda pro domácí, kteří nemají co ztratit.

RZ Pellets WAC
    Wolfsberger se aktuálně nepotácí na vítězné vlně, z posledních 5 zápasů vyhrál pouze jediný proti Neustadtu – ve zbylých zápasech podlehl Grödigu, Sturm Grazu, Riedu a Altachu. V tabulce se nachází na pátém místě, je tedy aspirantem na boj o evropské poháry. Nejlepším střelcem týmu je slovinský ostrostřelec Tadej Trdina s 6 vstřelenými góly.

FC Red Bull Salzburg
    Lídr rakouské ligy zatím bezproblémově kráčí za dalším titulem, na čele Bundesligy se vyhřívá s příjemným náskokem devíti bodů. V posledních pěti zápasech Salzburg nestačil pouze na třetí Altach a drobné zaváhání přišlo v podobě remízy s Riedem. Hosté určitě budou vsázet na krále střelců Jonatana Soriana, který letos vstřelil již 21 gólů!

Poslední vzájemný zápas: RZ Pellets WAC 1:2 FC Red Bull Salzburg

RZ Pellets WAC: Kofler – Berger, Sollbauer, Drescher, Palla – Weber, Hüttenbrenner – Wernitzig, Seebacher, Jacobo – Silvio
    Náhradníci: Dobnik – Kerhe, Baldauf, Zulj, Schwendinger, Seidl, Rabitsch

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Schwegler, Ilsanker, Hinteregger, Ulmer – Minamino, Laimer, Keita, Sabitzer – Soriano, Djuricin
    Náhradníci: Walke – Schmitz, Ankersen, Ramalho, Pires, Berisha, Ćaleta-Car

Rozhodčí: Grobelnik – Hübler, Cerimagic.

1

1
    Domácí Wolfsberger se ujal úvodního výkopu a Silvio posílá míč až ke stoperům.

2
    Tak hosté se hned z kraje zápasu mohli dostat do slibné šance, Sabitzerovo vybídnutí si však nikoho nenašlo.

3
    Silvio napadal Ilsankera, ale podle rozhodčího až příliš.

5
    Domácí brankář Kofler si poprvé sáhnul na míč, Minaminův centr bez problémů stáhl ze vzduchu.

6
    Nepřesné přihrávky Salzburgu poslaly míč do zámezí, rozehrávat bude Kofler.

8
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Tak to je ale překvapení! Do vedení se dostávají nečekaně domácí. Na povedený centr Hüttenbrennera si ve vápně naskočil JACOBO YNCLAN a hlavou zařizuje dnešní první branku!
    JACOBO - 1:0

10
    Hosté si tentokrát již dali na nebezpečné centry pozor a nedali domácím šanci.

12
    Domácí se teď dožadují uznání gólu! Míč zamířil po přímém kopu na hranici brankové čáry, ale těžko říct, jestli skončil vně.

12
    Tak nakonec ne, dle opakovaných záběrů se míč vůbec neocitl v bráně.

14
    Jacobo znovu provětral gólmana Gulácsiho, tentokrát zpoza vápna vyslal svůj tvrdý projektil, ale hostující brankář si s ním dokázal poradit.

16
    Dlouhý nákop Red Bullu končí až v náruči Koflera.

17
    Hosté se promotali do slibné šance v malém vápně, ale Minamino byl údajně v ofsajdové pozici.

18
    A ofsajd byl odmáván i na druhé straně, kde se za obranou pozapomněl Jacobo.

19
    Hinteregger překazil útočnou akci domácích za cenu faulu, ti mají výhodu přímého kopu.

19
    Balón však po přímém kopu končí jen v rukavicích gólmana Gulácsiho.

21
    Wolfsberger ubránil nápor hostů, ale ti teď mají rohový kop.

22
    Salzburg nezahrál rohový kop vůbec dobře, míč prolétl skrz velké vápno až za postranní čáru.

24
    Sabitzer si při snaze ubránit protiútok počínal nedovoleně a rozhodčí ho napomíná žlutou kartou. Jacoboův přímý kop končí v Gulácsiho rukavicích.

26
    Hlavní sudí teď musel žlutou kartou napomenout i domácího Webera, který poněkud zbytečně fauloval hostujícího hráče.

27
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak máme tady srovnání skóre! Hosté se rozhodli potrestat domácí hráče za nedisciplinovanost, JONATAN SORIANO vzal při přímém kopu odpovědnost na sebe a s trochou štěstí se mu podařilo překonat zeď a i domácího brankáře.
    SORIANO - 1:1

29
    Wolfsberger zahrává rohový kop. Míč skončil na hlavě Silvia, ale ten nedokázal zamířit bránu.

30
    Hra je na chvíli přerušená, jelikož se nešťastně srazili hráči obou celků na půlce hřiště.

32
    Akci hostů přerušuje odmávnutý ofsajd.

34
    Hra je opět na chvilku přerušená, Jacobo se ocitl na zemi.

35
    Sollbauer teď při snaze o odkopnutí míče způsobil brankáři Koflerovi vrásky na čele, když jen těsně minul bránu!

36
    Průnik Salzburgu po levé straně hřiště si Wolfsberger pohlídal, rozehrávku má na starosti Kofler.

38
    Přímý kop Salzburgu končí až v zámezí.

39
    Soriano se pokoušel procpat skrz čtveřici obránců k nějaké akci, ale marně.

40
    Seebacher chtěl rychle vybídnout Jacoba, ale ten se nacházel v ofsajdu.

41
    Hosté se krátce před koncem prvního poločasu dostávají do vedení a znovu má branku na svědomí ten samý hráč! Po sérii nešťastných tečí se dostal míč až ke španělskému kanonýrovi JONATANU SORIANOVI, který se nemýlil a bezpečně poslal míč do odkryté brány.
    SORIANO - 1:2

44
    Laimer překazil rychlý kontr hostů, ale jen za cenu faulu.

45
    Wolfsberger nečekal s odpovědí vůbec dlouho a posílá hostům pozdrav "do šatny"! Laimerův faul potrestali domácí, když se Gulácsi nedokázal vypořádat se skákavou střelou z přímého kopu a míč se ocitl na brankové čáře před osamoceným SILVIEM, jenž neměl problém s usměrněním balónu!
    SILVIO - 2:2

45+1

V prvním poločase jsme se rozhodně měli na co dívat. V 8.minutě šli domácí do vedení, když hlavičkou usměrnil míč do sítě Jacobo. Salzburg na srovnání čekal necelých 20 minut, kdy z přímého kopu srovnal Soriano. Ve 41.minutě poslal do vedení hosty ten samý hráč Jonatan Soriano, ale domácí pohotově srovnali ve 45.minutě. V druhém poločase se určitě ještě máme na co těšit.

46

46
    Hosté se ihned po výkopu pouštějí do útoku.

46
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Ulmer, přichází Schmitz.

48
    Salzburg se sice na chvilku ocitl před vlastní bránou, ale už se opět žene do útoku.

49
    Djuricin v zoufalém pokusu přestřelil domácí bránu.

50
    Seebacher se ocitl na zemi a velmi těžko se zvedá.

51
    Wernitznig namířil svůj centr jen na hlavu hostujícího obránce.

52
    Po faulu na Djuricina mají hosté výhodu přímého kopu z velmi slibné pozice.

53
    Hinteregger podstřelil obranou zeď, ale mířil přibližně metr od brány.

54
    Palla autovým vhazováním zařídil domácím rohový kop.

55
    Rohový kop hosté odvrátili, ale kousek za hranicí velkého vápna si počínal nedovoleně Keita. Domácí mají přímý kop z velmi hezké pozice.

56
    Jenže Wernitznig z přímého kopu vůbec netrefil bránu.

57
    Domácí projevili snahu o přidělení penalty, ale Wernitznig upadl v pokutovém území velmi ochotně a rozhodčí si toho byl vědom.

59
    Wolfsberger se opět cítí ukřivděn po sporném zákroku salzburské obrany na Silvia, ale i tentokrát dává sudí za pravdu hostům.

61
    Salzburští se derou do útoku po levé straně hřiště, ale pokus o rychlé přenesení míče končí v zámezí po teči jednoho z obránců.

63
    Po několika dlouhých nákopech končí míč až u brankáře Gulácsiho.

64
    Totožná situace se opakuje i na druhé straně, Kofler odkopává míč zpátky do středu hřiště.

65
    Wolfsberger se snaží prokombinovat za pomoci přihrávkového trojúhelníku, ale nakonec o míč přichází.

67
    Domácí jsou teď sevřeni na své polovině hřiště.

68
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Laimer, přichází Ramalho.

69
    Velmi zoufalý pokus z velké dálky vyslal Sabitzer na Koflera, ten se při jeho pokusu ani nezapotil.

70
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Palla, přichází Baldauf.

71
    Manimino se až příliš vehementně cpal do hlavičkového souboje a zařídil pro Wolfsberger přímý kop.

72
    Jenže domácí hráči nikterak neohrozili Gulácsiho.

73
    Minamino poslal k zemi dalšího hráče Wolfsbergeru při hlavičkovém souboji, tentokrát však před Koflerovou bránou.

74
    Djuricinův pokus o zaběhnutí za obranu nevyšel, je odmávnutý ofsajd.

76
    Sabitzer se dostal do velmi nadějné akce, ale domácí tým zachránil výborným zákrokem Kofler!

76
    Žlutou kartu dostává Keita (FC Red Bull Salzburg).

77
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Djuricin, přichází Pires.

77
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Wernitznig, přichází Zulj.

79
    Wolfsberger měl možnost autového vhazování v blízkosti Gulácsiho brány, ale domácí trefili jen Keitovu hlavu.

80
    Wolfsberger možnost přímého kopu nevyužil, Gulácsi stihl míč vyrazit před nabíhajícím Weberem.

81
    Hosté teď alespoň vybojovali rohový kop, ale ve finálním provedením selhali.

83
    Žlutou kartu dostává Schwegler (FC Red Bull Salzburg).

83
    Hráčům Red Bullu se podařilo ubránit přímý kop domácích, ale na řadě je teď pro změnu rohový kop.

84
    Míč po rohovém kopu posílá zpátky do hry Gulácsi.

84
    Hostující hráči se teď chytají za hlavy, na dvakrát nedokázali překonat Koflera z takřka stoprocentních pozic!

86
    Ilsnakerovo zaváhání zachránil až Gulácsi pohotovým odkopem.

88
    Hráči Salzburgu se očividně nechtějí smířit s remízou, ale útočné pokusy jim nevycházejí tak jak by chtěli.

89
    Ramalho se ze zoufalosti pokusil překvapit Koflera, ale ve finále mířil vysoko nad.

90+1
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Jacobo, přichází Kerhe.

90+2
    Domácí hráči velmi protáhli střídání, ale Jacobo žlutému napomenutí unikl.

90+3
    Velmi šokující závěr zápasu v podání domácího celku! Po velké hrubce v defenzivě Red Bullu Salzburg se dostal k míči MANUEL KERHE, pro kterého už nebyl problém dostat míč do prázdné brány.
    KERHE - 3:2

90+3
    Manuel Kerhe obdržel žlutou kartu za sundání si dresu při gólové oslavě.

90+4

Pane jo! Tak to byl konec zápasu! Kerhe rozpoutal na stadionu euforický jásot! Z kraje zápasu domácí překvapili z rohového kopu a ujali se vedení. Ve 27. minutě se hostům ze Salzburgu podařilo srovnat a ve 41. minutě dokonce otočit skóre zápasu. Jenže Wolfsberger se o srovnání postaral gólem do šatny ve 45.minutě. V druhém poločase jsme mohli vidět vyrovnané utkání zakončené úspěšným střídáním, které se proměnilo v překvapivou branku domácího celku.

Pro dnešek je to ode mě vše, budu se s vámi těšit na shledanou u dalších napínavých onlajnů. Hezký zbytek večera! (20:30:53)