Espanyol – Atlético Madrid 0:0 (kon.) | Eibar – Barcelona 0:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Granada 3:1 (kon.)
Vigo – Bilbao 1:2 (kon.)
Rayo Vallecano
3:1 (0:1)
Granada CF
Sobota 14.03.2015, 20:00Španielska LaLiga

Je dobojované! I keď domáci výkonom príliš neoslnili nakoniec sa po výhre 3:1 tešia zo zisku mimoriadne cenných 3 bodov. V druhom polčase sa zaskvel najmä Antonio Bueno, ktorý dvoma gólmi otočil stretnutie. V závere ešte pridal definitívnu poistku Admir Embarba a uzavrel gólový film dnešného stretnutia. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. (21:54:51)

EMBARBA - 3:1

90+4
    Rayo Vallecano dalo gól! Je rozhodnuté. Kakuta krásne vysunul Manucha, jeho zakončenie síce Olazábal ešte dokázal vyraziť, ale na dorážku ADRIMA EMBARBU už nemal žiadny nárok – 3:1.

90+3
    V závere ešte mohol upraviť skóre Embarba, ale jeho zakončenie vyráža na rohový kop brankár Olazábal.

90+2
    Rayo Vallecano dnešný zápas zrejme už dovedie do víťazného konca, pretože 70 sekúnd pred koncom drží loptu ďaleko od brány Cristiana Álvareza.

90+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje ešte 3 minúty.

90
    V závere zápasu sa dostal do zakončenia Manucho, ale jeho strelu bez väčších problémov zlikvidoval brankár Oier Olazábal.

89
    Posledné striedané Granady. Z ihrisku odchádza Jhon Córdoba a na jeho miesto vybieha Youseff El Arabi.

88
    Domáci zvládajú záver zápasu skvelo. Granada má teraz problém vôbec sa dostať k lopte.

87
    Rayo Vallecano drží loptu na svojich kopačkách a nedovoľuje Granade sa dostať do záverečného tlaku.

86
    O minútu neskôr sa dostal do zakončenia Manucho, ale jeho strela bola podobne ako tá Buenova zblokovaná.

85
    Domáci sa rútili do prečíslenia 3 na 2, ale strelu ak sa nemýlim Antonia Buena výborne zblokoval Babin.

84
    Do zakončenia sa snažil predrať Kakuta, ale nakoniec proti presile hostí neuspel.

83
    Manucho je od svojho príchodu na trávnik veľmi aktívny a aj teraz získava drahocenný čas pre svoj tím.

82
    Striedajúci Riki posla do šestnástky Raya nebezpečný center, ale nakoniec jeho center preletel celým pokutovým územím domáceho tímu.

81
    Hostia mali na začiatku poslednej 10-minútovky výhodu rohového kopu, ale na center Rica nedokázal dostatočne zareagovať ani jeden z jeho spoluhráčov.

80
    Následne strieda aj domáci tréner. Končí Léo Baptistão a defenzívne rady prichádza vystužiť Emiliano Insúa.

79
    Tréner hostí reaguje na zmenu stavu striedaním. Z ihriska odchádza Rubén Rochina a na jeho miesto vybieha Riki.

78
    Granada sa dostala na dostrel domácej brány, ale nakoniec sa Piti do zakončenia nedostal.

77
    Tak to je veľmi nepríjemne pre Granadu. V druhom polčase nebola horším tímom, ale domáci dali z dvoch šancí dva góly.
    BUENO - 2:1

76
    Rayo Vallecano dalo gól! ALBERTO BUENO je hrdinom zápasu. V priebehu 11 minút strieľa svoj druhý gól v zápase a otáča vývoj zápasu v prospech Raya Vallecana. Tentokrát si nabehol na skvelý pas Kakutu a ľahkým dotykom prekonáva brankára Oiera Olazábala – 2:1.

74
    Teraz sa črtala šance pre domácich, ale nakoniec sa ich akcia skončila iba postavením mimo hry v ktorom bol Alberto Bueno.

73
    Strieda aj tréner Granady. Z ihriska sťahuje Javiho Márqueza, ktorého nahradzuje Robert Ibáñez.

72
    Hlavný rozhodca má teraz ťažkú pozíciu. Hrá sa veľmi tvrdo a zrejme ešte aj niekoľko tvrdých stretov uvidíme.

71
    Atmosféra na ihrisku i na tribúnach je poriadne vyostrená. Domáci fanúšikovia teraz vyjadrujú svoj nesúhlas s verdiktom hlavného rozhodcu, ktorý zákrok Zé Castra posúdil ako nedovolený.

70
    Tentokrát si útočným faulom pomohol aj Jhon Córdoba. Dopredu tak môžu ísť opäť domáci.

68
    Striedajúci Manacho sa ocitol v šanci, ale z hranice 5 metrov nakoniec namiesto hlavičky zahral rukou.

67
    Domáci po vyrovnaní výrazne ožili a určite sa pokúsia otočiť zápas vo svoj prospech.

66
    Strelec vyrovnávajúceho gólu okamžite po svojom góle vidí aj žltú kartu.
    BUENO - 1:1

65
    Rayo Vallecano dalo gól! Domáci udreli ako blesk z jasného neba. Striedajúci Manucho si zabehol za obranu, pohral sa s obrancom a perfektnou prihrávkou našiel ALBERTA BUENO, ktorý už musel skórovať – 1:1.

63
    Domáci tréner sa odhodlal hneď k dvojnásobnému striedaniu. Z ihriska odišli Marin Ruz Quini a Lica a na ich miesto vybehli Adri Embarba a Manucho.

62
    Po centri Javiho Márqueza sa dostal k odrazenej lopte Allan Nyom ale jeho half-volej mieril vysoko nad bránu.

61
    Hlavný rozhodca opäť siaha do svojho vrecka. Po faule na Córdobu ju vidí domáci stopér Antonio Amaya.

60
    Máme za sebou hodinu hry, a narozdiel od prvého polčase je to v tom druhom zatiaľ jedná veľká nuda.

59
    Rayo Vallecano sa trápi. Viazne mu kombinácia a navyše sa opäť previnilo nedovoleným zákrokom. Jhona Córdobu fauloval Zé Castro.

57
    Zé Castro si teraz nerozumel so svojim brankárom, a tak bude nasledovať rohový kop v prospech Granady.

56
    Rayo Vallencano v druhom polčase zaostáva za očakávaniami a zatiaľ si nevypracovalo ani jediný náznak šance.

55
    Konečne zahrozili aj domáci a v priebehu niekoľkých sekúnd si vybojovali dva rohové kopy. Po ani jednom z nich sa ale z vyrovnania netešili.

54
    V druhom polčase zatiaľ veľa futbalovej krásy nevidíme. Po tom ako sa Piti dostal s loptou za postrannú čiaru budú vhadzovať futbalisti domáceho tímu.

53
    Rohový kop zahrával Piti, ale podobne ako so sériou priamych kopov aj teraz si obrana Vallecana dokázala poradiť.

52
    Granada vstúpila do druhého polčasu oveľa aktívnejšie a na konci 52. minúty si vybojovalo výhodu rohového kopu.

51
    Po faule na Rubéna Péreza dostáva žltú kartu Raúl Baena. Hráč hostí navyše bude musieť byť ošetrovaný.

50
    Rubén Rochina napriahol k strele spoza pokutového územia, ale jeho pokus nemieril medzi tri žrde domácej brány.

49
    Priamy kop rozohral Javier Marquez, ale jeho center nenarobil obrane domácich žiadne ťažkosti.

48
    A ďalší faul domácich. Voči pravidlám sa previnil Quini.

47
    Na začiatku druhého polčasu sa do zakončenia dostával Córdoba, ale v rozhodujúcej chvíli netrafil loptu.

46

Dámy a páni, máme za sebou prvých 45 minút zápasu Rayo Vallecano – Granada CF. V prvom polčase mali síce územnú prevahu domáci, ale nakoniec sú to práve oni, ktorý po prvom polčase prehrávajú. O jediný gól sa zatiaľ postaral Jhon Córdoba, ktorý sa parádne vyhol ofsajdovému postaveniu a chladnokrvne skóroval. Druhý polčas sa začne približne o 21:02.

45+1

45+1
    V prvom dejstve sa zrejme už nič nestane.

45
    V prvom polčase sa nadstavuje ešte 60 sekúnd.

44
    Tak hostia založili ojedinelú akciu a takmer navýšili svoj náskok. Po centri Nyoma sa dostal k hlavičke Javier Marquez, ale jeho pokus nemieril presne.

43
    Granada sa sústreďuje len na bránenie, do útoku sa vôbec nehrnie. Naopak domáci sa snažia vyrovnať ešte pred prvom prestávkou.

42
    Pas na Márqueza nebol presný, a tak futbalisti Granady prichádzajú o loptu.

41
    Prebieha posledná päťminútovka prvého dejstva. V ofsajde sa ocitol hosťujúci Piti.

40
    A opäť vidíme tradičný obrázok. Granada sformovaná na vlastnej polovici ihriska čaká, čo domáci futbalisti vymyslia.

39
    Po rohovom kope sa napokon dostal do zakončenia obranca Jeán-Sylvain Babin, ale jeho hlavička nemierila medzi tri žrde domácej svätyne.

38
    Hra je teraz poriadne rozkúskovaná. Nakoniec ale zabojoval Jhon Córdoba a vybojoval druhý rohový kop pre svoj tím.

37
    Ani tentokrát Léo Baptistão neuspel. Výborne ho totiž od lopty odstavil Jeison Murillo. Domáci tak budú môcť aspoň vhadzovať.

36
    Léo Baptistão to teraz prehnal so svojim dôrazom a v súboji s Allanom Nyomom sa dopustil útočného faulu.

34
    Gól ale mohol padnúť na opačnej strane. Obranca Allan Nyom sa vybral na útočný výlet, pekne si zasekol obrancu a vypálil z hranice 20 metrov. Jeho strela bola razantná, malá aj dobrý smer, ale tentokrát sa vytiahol domáci brankár, ktorý strelu vyrazil do bezpečia.

33
    Pri lopte sú opäť domáci snažiaci sa niečo vymyslieť smerom dopredu.

32
    Po dlhšej dobe zahrozila aj Granada, ale zakončenie Córdobu nebolo dôrazné. Útočník hostí mohol ale prenechať loptu nabiehajúcemu spoluhráčovi, ale zrejme ho v rýchlosti nevidel.

31
    Ďalšia nepodarená akcia domácich končí iba v rukaviciach Oiera Olazábala.

30
    Obrovské šťastie teraz stálo pri Granade. Po centri Roberta Trashorrasa sa dostal k hlavičke Zé Castro, ale jeho zakončenie skončilo iba na brvne.

29
    Po faule Córdobu bude mať domáci tím výhodu priameho kopu. Jeho exekútorom bude Roberto Trashorras.

28
    O rozohranie priameho kopu sa postaral Kakuta, ale jeho strela mierila iba do vrchnej časti tribúny domáceho štadióna.

27
    Léo Baptistão teraz ušiel domácej obrane a až v poslednej chvíli ho za cenu faulu zastavil Emanuel Insúa. Hráč Granada môže byť veľmi rád, že videl len žltú kartu, pretože táto situácia zaváňala aj vylúčením.

26
    Obe mužstva sa teraz značne trápia v kombinácii sa nevedia si vytvoriť žiadnu súvislú útočnú akciu.

25
    Strela Rubéna Péreza bola veľmi nepresná. Nasledovať tak bude len odkop od domácej brány.

23
    Olazábal mal teraz s centrom Kakutu značné problémy, ale jeho chybu nedokázal potrestať Alberto Bueno.

22
    Granada teraz trocha otupila črtajúci sa tlak domáceho mužstva. Rayo Vallecao teraz kombinuje zväčša na polovici ihriska.

21
    Z pravej strany poslal nepríjemný center do šestnástky Granady Lica, ale Léa Baptistão svojím prízemným pasom nenašiel.

20
    Z rohového kopu sa domáci nedokázali presadiť, no napriek tomu naďalej držia loptu na svojich kopačkách.

19
    Opäť musel zasahovať Olazábal. Po prihrávke Licu zakončoval opäť Alberto Bueno, ale ani tentokrát neprekonal brankára hostí. Nasleduje rohový kop Raya Vallecana.

18
    Domáci po inkasovanom góle prevzali iniciatívu na svoju stranu, ale vytúžený vyrovnávajúci gól zatiaľ nedosiahli.

17
    Po následnom rohovom kope efektne zakončoval Zé Castro, ale jeho zakončenia neohrozilo bránu Granady.

16
    Obrovská šanca domácich. Po centri Roberta Tharhorrasa z ľavej strany sa do zakončenia dostal Alberto Bueno, ale jeho hlavičku reflexívne vyrazil na roh brankár Olazábal.

14
    Po nepríjemnom strete Córdobu so Zé Castrom sa na trávniku chvíľu nehrá. Strelec jediného gólu zápasu totiž musí byť ošetrovaný.

13
    Hlavný rozhodca sa teraz vrátil k spomínanému faulu a zákrok Rubéna Péreza oceňuje žltou kartou.

12
    Domáci futbalisti sa dostávali do rýchleho protiútoku po faule Péreza im rozhodca poskytol výhodu, ale nakoniec ju nedokázali zužitkovať.

11
    Pri lopte ostanú hostia po tom ako sa voči pravidlám previnil nedovoleným zákrokom Alberto Bueno.

10
    Oier Olazábal chytá do svojich rukavíc center smerujúci na Léa Baptistão.

9
    Tak takto si domáci úvod zápasu rozhodne nepredstavovali. S Granadou totiž od konca ôsmej minúty prehrávajú. Aká bude ich odpoveď?
    CÓRDOBA - 0:1

8
    Granada dala gól! Hostia sa na začiatku zápasu dostávajú do vedenia. Rubén Rochina nádherným pasom za obranu našiel JHONA CÓRDOBU, ten sa dokonale vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči domácemu brankárovi uspel – 0:1.

7
    V zápase budeme svedkami aj prvého rohového kopu. Jeho exekútorom bude domáci Roberto Trashorras.

6
    Zápas sa zatiaľ celkom slušné tempo. Dopredu môžu ísť opäť domáci futbalisti.

5
    Raúl Bueno teraz hľadal Léa Baptistãoa, ktorý si nabiehal za obranu Granady, ale ten nakoniec v súboji s Jeisonom Murillom fauloval.

4
    Prvý náznak šance sme videli aj v podaní domácich, ale Kakuta ani Baptistão sa nakoniec do zakončenia nepredrali.

3
    Následne mali futbalisti Granady výhodu rohového kopu, ale vzniknutú situáciu opäť vyriešil domáci brankár.

2
    Prvá šanca zápasu. Javi Márquez poslal z pravej strany prízemný center do šestnástky, do zakončenia sa dostal Córdoba, ale domáci brankár Cristian Álvarez podržal svoj tím.

1
    Rayo Vallecano dnes nastúpilo do zápasu v bielych dresoch, Granadu vidíme v čiernej kombinácii.

1

Rayo Vallecano: Álvarez – Martinez, Amaya, Zé Castro, Quini – Trashorras (C), Baena – Kakuta, Bueno, Licá – Léo Baptistão
    Náhradníci: Cobeño – Morcillo, Insúa, Manucho, Jozabed, Aquino, Embarba

Granada CF: Olazábal – Nyom, Babin, Murillo, E. Insúa – Pérez, Rico (C), Rochina, Márquez , Piti – Córdoba
    Náhradníci: Fernandéz – El Arabi, Foulquier, Ibáñez, Iturra, Riki, Cala.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online prenosu, tentokrát zo španielskej Primera Divison. V zápase 27. kola zavítame na štadión Campo de Fútbol de Vallecas, kde sa stretne Rayo Vallecano – Granada. Stretnutie sa začína dnes o 20:00 hod.

Rayo Vallecano sa v tabuľke La ligy nachádza na 13. mieste. Zverenci trénera Paca Jémeza získali doposiaľ 29 bodov, keď zvíťazili 9-krát, 2-krát remizovali a prehrali až 15-krát. Práve spomínaný počet prehier je vôbec najvyšší zo všetkých 20 mužstiev súťaže. V domácom prostredí majú hráči Vallecana síce negatívnu bilanciu, ale v posledných 2 zápasoch získali plný počet bodov. Pomerne prekvapivo si poradili s Villarealom 2:0 a v dôležitom zápase porazili aj Levante 4:2 Najlepším strelcom tímu je španielsky futbalista Bueno, ktorému s 13 gólmi patrí šieste miesto tabuľky strelcov.

Futbalisti Granadu sú a tom ešte horšie ako ich dnešný súper. V porovnaní s Vallecanom získali o 7 bodov menej, čo im zaručilo priebežne iba predposledné 19. miesto. V doterajšom priebehu sezóny bodovali len v 14 zápasoch, keď vyhrali 4 zápasy a remizovali až 10-krát. Zverenci Abela Resina sa trápia najmä v ofenzíve, keď nastrieľali iba 17 gólov. Na ihriskách súperov získali len 9 bodov s mimoriadne negatívnym skóre 9:27. Najlepším strelcom tímu je Maročan El Arabi, ktorý dokázal prekonať súperových brankárov štyrikrát.