Palermo – Juventus 0:1 (kon.) | Cagliari – Empoli 1:1 (kon.)
0:1 (0:0)
Juventus Turín
Sobota 14.03.2015, 18:00 • Stadio Renzo Barbera • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu talianskej Serie A medzi Palermom a Juventusom Turín. Úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na 18:00

US Palermo

Palermo sa po 26. kolách nachádza na 11. priečke tabuľky najvyššej talianskej súťaže, keď má na svojom konte 35 bodov za 8 víťazstiev a 11 remíz.
    Zverenci Giuseppeho Iachiniho naposledy remizovali na pôde Ceseny bezgólovo 0:0 a ny výhru čakajú od 14. februára, kedy prekvapujúco zvíťazili nad Neapolom 3:1.
    Najlepším strelcom tímu je v doterajšom priebehu súťaže Paulo Dybala. Argentínsky kanonier je na 5. mieste strelcov spomedzi celej súťaže, keď rozvlnil siete súperov dovedna 12-krát.

Posledných 5 zápasov:

08.03.2015 Cesena – Palermo 0:0
    01.03.2015 Palermo – Empoli 0:0
    22.05.2015 Lazio – Palermo 2:1
    14.02.2015 Palermo – Neapol 3:1
    08.02.2015 Inter – Palermo 3:0

Obhajca titulu z Turína smeruje za štvrtým domácim triumfom v rade, keď má po 26 odohraných zápasoch 11 bodový náskok pred druhým Rímom. Za 18 víťazstiev a 7 remíz má najslávnejší klub z apeninského na svojom konte 61 bodov.
    V poslednom zápase privítali zverenci Masimiliana Allegriho na svojej pôde Sassuolo, ktoré bolo papierovým outsiderom, no víťazstvo strhol na stranu Starej dámy Paul Pogba gólom z 82. minúty. Juventus neprehral v domácej súťaži od 29. októbra, kedy podľahol Janovu na jeho pôde 0:1.
    Najlepším strelcom Starej dámy je Carlos Tevez, ktorý sa delí s ligovým prvenstvom s hráčom Interu Icardim, keď majú na svojom konte zhodne 15 gólov.

09.03.2015 Juventus – Sassuolo 1:0
    05.03.2015 Juventus – Fiorentina 1:2 (Coppa Italia)
    02.03.2015 AS Rím – Juventus 1:1
    24.02.2015 Juventus – Dortmund 2:1 (Liga Majstrov)
    20.02.2015 Juventus – Atalanta 2:1

Vzájomné zápasy:

26.10.2014 Juventus – Palermo 2:0
    05.05.2013 Juventus – Palermo 1:0
    09.12.2012 Palermo – Juventus 0:1

US Palermo: Sorrentino (C) – Vitiello, Terzi, Andelkovič – Rispoli, Barreto, Maresca, Rigoni, Daprelà – Dybala, Vázquez
    Náhradníci: Ujkani – Milanovič, Silva, Emerson, Della Rocca, Bolzoni, Chochev, Jajalo, Ortiz, Quaison, Belotti, Bentivegna

Juventus Turín: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichsteiner, Pereyra, Marchisio, Sturaro, De Ceglie – Llorente, Tévez
    Náhradníci: Storari, Rubinho – Vidal, Evra, Matri, Morata, Morata, Padoin, S. Pepe

Rozhodca: Guida – Cariolato, De Pinto.

Oba tímy sú na trávniku a o pár desiatok sekúnd sa začne hrať.

1

1
    O úvodnú rozohrávku sa postarali hráči Juventusu, ktorí pre dnešný zápas zvolili modrú kombináciu. Domáci hrajú v pre nich typických ružových dresoch.

2
    Po centri z pravej strany sa vo vzdušnom súboji zrazil Sturaro s Vitiellom, ktorý sa zo zeme zbieral ťažko.

3
    Nepresná prihrávka jedného z hostí sa dogúľala až ku Buffonovi, ktorý hodom začal kombináciu Starej dámy.

3
    De Ceglie prišiel o loptu a snažil sa ju získať naspäť, no dopustil sa faulu.

4
    Palermo drží loptu na útočnej polovici.

5
    Domáci však nepohrozili, no po strate lopty sa jej zmocnili po pár sekundách naspäť.

6
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách a kombinujú na vlastnej polovici.

7
    Sturaro ostal ležať na trávniku po súboji s Francom Vázquezom.

7
    Domáci sú smerom dopredu v úvodných minútach bezzubí a o loptu poľahky prichádzajú.

8
    Po nepresnej prihrávke z kopačky Rispoliho budú hádzať aut zverenci Massimiliana Allegriho.

9
    Ani Juventus dnes zatiaľ nepredvádza dobrý výkon. Po Marchisiovom faule budú mať voľný kop domáci.

10
    Centrovaná lopta skončila v Buffonových rukaviciach.

11
    Juventus chcel podniknúť rýchly protiútok, no Terzi pod tlakom odkopol loptu mimo ihriska.

11
    Sturaro hrá dnes veľmi tvrdo a dopustil sa ďalšieho tvrdého faulu, no Guida kartu nevytiahol.

12
    Hra sa sústreďuje v strede ihriska, kde ju majú pod svojou kontrolou domáci hráči.

13
    Lichsteiner sa odhodlal ku strele spoza šestnástky, no lopta tesne minula ľavú žrď.

14
    Barreto išiel do súboja s Lichsteinerom tvrdo, no nohy hosťujúceho hráča nezasiahol a rozčuľuje sa právom, pretože hráč Juve simuloval.

15
    Marchisio v súboji s Marescom inkasoval úder do krížov a s bolestivou grimasou leží na zemi.

16
    Lichsteiner to v súboji v strede ihriska prehnal a rozohrávať budú domáci.

17
    Tévez sa snažil presadiť dvojicu hráčov, no nepodarilo sa mu to. Terzi do neho navyše napálil loptu a odkopávať bude Sorrentino.

18
    Po faule jedného z hostí bude odkopávať Sorrentino povedľa šestnástky.

19
    Opäť je na zemi Lichsteiner a opäť simuloval...

20
    Llorenteho strela bola zblokovaná na roh pre Juventus.

20
    Marchisio poslal do veľkého vápna dobrý center, no Bonucciho hlavička smerovala niekoľko metrov vedľa brány.

22
    Na miestnych tribúnach počuť delobuchy. Dúfajme, že ani jeden nepristane na hracej ploche.

22
    Sturaro mal hlavu dole a kvôli vlastnej chybe nabúral do Dybaba, ktorý sa mu nestačil vyhnúť.

24
    Sturaro hrá ďalej a pokračuje sa v zápase. Loptu majú hostia.

24
    Llorentemu v rozhodujúcom momente odskočila lopta od nohy a Sorrentino ju odkopol až za polovicu.

26
    Juventus má loptu častejšie, no smerom dopredu je to veľmi slabé a nepodobá sa to na herný prejav úradujúceho majstra a zároveň prvého celku tabuľky.

27
    Lichsteiner skočil na nohu Daprelovi, ktorý sa v bolestiach zvíja na zemi.

28
    Zatiaľ sledujeme veľmi nezáživné stretnutie s nízkou aktivitou na oboch stranách.

29
    Tévez sa nedostal ku Pereyrovému centru.

30
    Palermo sa snaží upokojiť svoju rozohrávku tým, že poslalo loptu dozadu na Sorrentina.

31
    Llorente bol na Pereyrov pas prikrátky a loptu má vo svojej moci Sorrentino.

32
    Juventus kombinuje za veľkým vápnom svojho súpera.

33
    Palermo sa dostalo ku lopte a aj zaútočilo, no Buffon zasahovať nemusel, pretože zakončenie mierilo vedľa brány.

34
    Chiellini parádne vystihol rozohrávku Palerma, no potom nepochopiteľne vystrelil z asi 40-metrov.

34
    Palermo sa dostalo do dobrej pozície, no Rigoni spadol v pokutovom území, ale pokutový kop sa správne nepískal.

36
    Rispoliho pokus skončil mimo brány. Buffon bude odkopávať od svojej brány.

37
    Juventus je pri lopte a snaží sa krátkymi prihrávkami dostať do streleckej príležitosti.

38
    Bonucci zblokoval hosťujúci odkop do autu.

39
    Palermo drží loptu na svojej polovici a trpezlivo kombinuje.

39
    Franco Vázquez vidí za šlapák na Marchisia žltú kartu.

40
    Domáci prišli o loptu v snahe dostať sa rýchlymi prihrávkami do sľubnej streleckej pozície. Aspoň nie sú smerom dopredu takí netvoriví ako ich náprotivok z Turína.

41
    Pereyra sa po súboji s Andelkovičom ocitol na zemi. Marco Guida udeľuje domácemu stopérovi žltú kartu. Juventus bude zahrávať zaujímavý priamy kop.

42
    Marchisio našiel na druhej žrdi Llorenteho, ktorý vracal loptu pred malé vápno, no Tévezov pokus o nožničky bol veľmi nevydarený.

43
    Lichsteiner hrá dnes veľmi zle a teraz svoj chabý výkon podčiarkol nepresným pasom.

44
    Prvý polčas sa už len dohráva. Síce sa tá hra vôbec nelíši od tej v predošlých minútach, no aspoň časovo sa blížime k prestávke.

45
    Carlos Tévez skúsil šťastie spoza šestnástky alebo skôr zo zúfalosti vystrelil na Sorrentina, no bránu netrafil.

45+1
    Hlavný arbiter nadstavil jednu minútu.

45+1
    Vázquezov center do veľkého vápna nenašiel žiadneho z hráčov v ružovom a po Buffonovom odkope bude prvý polčas ukončený.

45+1

Prvá 45-minútovka je za nami. Videli sme v nej veľmi slabý futbal, v ktorom vládla veľká nepresnosť na oboch stranách čo sa týka rozohrávky. Za celý ten čas sme videli len jednu strelu na bránu a to v podaní Juventusu.

Uvidíme, či sa v druhom polčase dokážu hostia smerom dopredu odviazať a ukážu výkon hoden lídra Serie A. Druhé dejstvo začne približne o 19:05.

46

46
    Massimiliano Allgeri sa počas polčasovej prestávky rozhodol, že urobí zmenu. V druhom polčase neuvidíme Sturariho a na miesto neho ide do hry Čilan Arturo Vidal.

47
    Pekná kombinácia Juventusu bola zastavená hosťujúcim Terzim, ktorý loptu odkopol do bezpečia.

48
    Stará dáma kombinuje na útočnej polovici a už od úvodných minút druhého polčasu vidíme aktívnejší pohyb jej hráčov.

48
    Dybala bol na pas od Rigoniho prikrátky.

49
    Palermo malo loptu na svojich kopačkách, no Juventus aktívne napadol a jeho aktivita slávila úspech.

49
    Tévez prihral Llorentemu, no pri ňom boli dvaja hráči a nedokázal sa uvoľniť.

50
    Pereyra dostal úder lakťom do tváre od Lucu Rigoniho a Juventus bude mať k dispozícii parádny priamy kop.

51
    Keby hral Andrea Pirlo, bola by veľká pravdepodobnosť, že by z tejto pozície vymietol ľavý horný roh Sorrentinovej svätyne.

51
    Carlo Tévez bol mužom, ktorý sa oprel do loptu a dokázal prestreliť obranný múr, no svoju strelu nasmeroval len dos tredu brány, kde stál Sorrentino!

52
    Andre Barzagli zatiahol záchrannú brzdu, keď zastavil unikajúceho Dybalu potiahnutím za ruku.

54
    Domáci budú zahrávať rohový kop po tom, čo Bonucci odkopol Vázquezovu prihrávky za bránu.

55
    Barreto svoj center pretiahol a lopta skončila na druhej strane. Palermo sa následne dopustilo faulu v súperovej šestnástke.

56
    Juventus zo svojej aktivity poľavil a domáci sú pri lopte na jeho polovici.

56
    Lichsteinerov center odvrátila domáca obrana, no Dybala o loptu prišiel a hra sa vracia pred Sorrentina.

57
    Na stratené lopty je to 19:15 pre domácich.

58
    Rigoni nastrelil Bonucciho, od ktorého sa lopta odrazila na roh.

58
    Rispoli v súboji s Lichsteinerom fauloval a rozohrávať budú spred svojej brány hostia.

59
    Zverenci Massimiliana Allegriho kombinujú na polovici Palerma, no je to len v hádzanárskom štýle bez pokusu o zakončenie.

60
    Dnes neviditeľný Fernando Llorente opúšťa ihrisko a na jeho miesto putuje bývalý hráč Realu Madrid Álvaro Morata.

61
    Vidal prišiel v strede ihriska o loptu a vzápätí sa asi z frustrácie dopustil faulu.

62
    Barzagli prerušil akciu domácich, vedúcu po ľavom krídle, odkopom lopty za postrannú čiaru.

63
    De Ceglie odhlavičkoval Barretov center na roh, no ten budú domáci zahrávať až po tom, čo vystriedajú.

63
    Prvé striedanie využíva domáci tréner na to, aby z trávnika stiahol Enza Maresca, ktorého nahradí Mato Jajalo.

65
    Loptu majú pod svojou kontrolou domáci, ktorí sú v týchto fázach hry omnoho lepší ako hráči Juventusu.

66
    Hostia zahrávali rohový kop, po ktorom sa dostal ku hlavičke Lichsteiner, no tá bola zblokovaná na ďalší roh, ktorý sa bude zahrávať z druhej strany.

67
    Marchisio poslal do veľkého vápna nepresný center, ktorý zamieril do zeme nikoho.

68
    Vázquez sa v snahe obísť Barzagliho previnil nedovoleným zákrokom.

68
    Morata si vo vzdušnom súboji pomohol rukami a to hlavnému arbitrovi neušlo.

70
    Juventus Turín dal gól!

ÁLVARO MORATA dostal loptu do behu, zasekol si brániaceho Andelkoviča a nádhernou strelou ku ľavej žrdi posiela Juventus do vedenia!
    Álvaro MORATA - 0:1

72
    Palermo sa snaží o rýchlu odpoveď, no hostia pozorne bránia.

73
    Vidal odkopol loptu až ku Sorrentinovi.

73
    Po Barzagliho faule zahrávali domáci štandardnú situáciu, no Palermo z nej nevyťažilo nič a ku lopte sa dostáva Juve.

75
    Allegrimu vyšlo striedanie, keď sa rozhodol stiahnuť Fernanda Llorenteho a na jeho miesto poslal rýchleho a technicky veľmi dobre vybaveného Moratu.

75
    Rispoli sa dostal ku strele zvnútra veľkého vápna, no Andrea Barzagli sklzom nepustil loptu na Buffona!

76
    Nasledovať bude rohový kop.

76
    Striedanie v tíme US Palermo: z ihriska odchádza Edgar Barreto, prichádza Andrea Belotti.

77
    Trávnik opúšťa hosťujúci Paolo De Ceglie pre zranenie nohy. Na jeho miesto putuje Simone Padoin.

78
    Morata sa po ľavej strane snažil odcentrovať cez Terziho, no nepodarilo sa mu to, a tak bude Juve zahrávať aspoň rohový kop.

79
    Z Marchisiovho rohu vznikol rýchly protiútok Palerma, ktorý sa však streleckým pokusom neskončil.

80
    Álvaro Morata vidíš žltú kartu a to znamená, že si v najbližšom ligovom zápase nezahrá, kedže sa vykartoval.

81
    Carlos Tévez a práve potrestaný Morata sa rútili do protiútoku. Tévez posunul loptu naľavo na rozbehnutého strelca jediného gólu stretnutia, ktorý prenikol s lopotu do šestnástky, no jeho strela preletela ponad bránu!

82
    Stará dáma drží loptu na útočnej polovici.

83
    Lichsteiner sa pri postrannej čiare naťahuje, pretože dostal kŕč.

83
    Striedanie v tíme US Palermo: z ihriska odchádza Fabio Daprelà, prichádza Emerson.

84
    Stephan Lichsteiner by sa týmto nedovoleným zákrokom na Emersona nestratil ani v hokejovej NHL a Guida mu nekompromisne udeľuje žltú kartu.

85
    Vidalov center Pereyra nedokázal udržať v hre.

86
    Zápas sa nám dostáva do záveru. Začali ubiehať posledné minúty základnej hracej doby.

87
    Paulo Dybala uvidel žltú kartu za hru rukou.

88
    Domáci kombinujú v strede ihriska a snažia sa ešte niečo vymyslieť.

89
    Juventus sa rozhodol vsadiť na obranu a všetkých jedenásť hráčov v modrom je naskladaných v bezprostrednej blízkosti Buffonovej brány.

90
    Začala plynúť posledná minúta základného hracieho rámca.

90
    Roberto Pereyra vidí za zbytočný faul v strede ihriska žltú kartu.