NJ Devils – Arizona 3:0 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:3 (2:1 po s.n.)
Anaheim Ducks
4:3 (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Utorok 24.02.2015, 04:00 • Honda Center Arena • NHL

Tak tento šialený zápas sa nám rozhodol v nájazdoch, v ktorých boli úspešní domáci hokejisti. Rozhodujúci nájazd premenil Silfverberg. Šancu na vyrovnanie mal Tatar, ktorý ale nájazd nepremenil a tak sa môže domáci hokejisti radovať z 2 bodov za výhru po nájazdoch. Ja sa s vami po tomto dlhom zápase lúčim a dúfam, že si nás zapnete aj nabudúce. Príjemné vstávanie do nového dňa. (06:55:37)

3. séria
    2:1
    Tatar nepremieňa nájazd a je rozhodnuté!

0:0
    Datsyuk urobil kľučku a bekhendom zakončil, no bola to žrď!

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:55
    Anaheim vyhral buly a vyhadzuje puk. Uvidíme nájazdy.

64:51
    Hostia si zobrali oddychový čas! Tatar sa dohaduje s Datsyukom. Uvidíme gól?

64:51
    Na 9 sekúnd si pôjde na trestnú lavicu ešte posedieť kapitán domácich Getzlaf.

64:38
    Mohlo byť rozhodnuté. Kronwall pálil od modrej a na dorážku čakal úplne osamotený Tatar, no puk sa k nemu nedostal, pretože skončil v Gibsonovej lapačke.

64:19
    Detroit dnes dáva Gibsonovi riadne zabrať, pretože na neho vyslal už 37 striel.

64:00
    Minúta do konca predĺženia!

63:55
    DeKeyser páli od modrej! Nie je to gól. Gibson dnes vyťahuje jeden skvelý zákrok za druhým.

63:38
    Vyzerá to tak, že dnes uvidíme nájazdy.

63:13
    Domáci majú znova problém s prechodom do útočného pásma.

62:39
    Hostia majú v predĺžení zatiaľ navrch, no gól sme zatiaľ nevideli.

62:19
    Detroit nepríjemne napadá rozohrávku Anaheimu.

62:01
    Detroit usadený v útočnom pásme. Datsyuk páli od modrej! Nie je to gól. Gibson prikrýva puk a hra je prerušená.

61:10
    Abdelkader robí problémy defenzíve Anaheimu. Prišlo aj zakončenie, no Gibson bol pozorný a puk vyrazil.

60:25
    Perry sa snažil rozhodnúť zápas a mieril medzi betóny Howarda, no ten si puk postrážil. Hra je prerušená.

60:10
    Úvodné buly predĺženia vyhral Detroit.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tak v tretej tretine sme videli gólové šialenstvo, pretože padli až 4 góly. Vyzeralo to, že Anaheim si svoj jednogólový náskok udrží, no potom prišla rana Sheahana, ktorý vyrovnal a vďaka nemu sa môžeme spolu tešiť na predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Detroit sa zmocňuje puku a Tatar mieri do protiútoku. V útočnom pásme mu však obranca domácich vypichol puk a akcia tak končí.

59:13
    Ubiehajú nám posledné sekundy a Anaheim je usadený v útočnom pásme.

58:49
    Anaheim je pod tlakom. Sheahan pálil z uhla. Gibson puk pokryl a hra je prerušená.

58:19
    Perry pálil z uhla! Dobrá strela, no Howard si s ňou poradil.

58:00
    2 minúty do konca základnej hracej doby.

57:39
    Hra sa nám teraz odohráva prevažne v strednom pásme. Puk má na hokejkách Detroit.

56:41
    Neskutočné, čo sa dnes deje v Anaheime. Nedovolím si povedať, že môžeme očakávať predĺženie, pretože sa nám roztrhlo vrece s gólmi.
    SHEAHAN - 3:3

56:09
    A znova je vyrovnané! Nyguist naznačil strelu no potom nahral napriahnutému SHEAHANOVI a ten vyrovnáva stav stretnutia na 3:3. Asistencie: Nyguist, Kronwall

55:15
    Strely na bránu 30-23 pre Detroit.

55:00
    Ešte 5 minút do konca základnej hracej doby.

54:41
    Detroit usadený v pásme. Kronwall páli od modrej! Mimo.

53:59
    Anaheim znova útočí a zápas sa nám pomaly končí. Podarí sa hosťom ešte vyrovnať?
    BEAUCHEMIN - 3:2

52:57
    Neskutočné! Domáci otočili zápas vo svoj prospech vďaka obrancovi BEAUCHEMINOVI, ktorý posiela svoj tím do vedenia 3:2! Asistencie: Getzlaf, Palmieri

51:57
    Anaihem sa prebudil aj strelecky, pretože už má na konte 21 vyslaných striel na Howarda.
    ETEM - 2:2

51:26
    A je vyrovnané! Zopakovala sa presne tá istá situácia spred pár minút, no teraz sa dostal k dorážke ETEM a domáci v priebehu troch minút vyrovnávajú stav stretnutia. Asistencia: Stoner

51:01
    Anaheim mohol ísť do obrovskej šance no Getzlaf sa ocitol v postavení mimo hru.

50:41
    Anaheim nabudený gólom útočí a Howardovi je v bráne horúco. Podarí sa domácim ešte vyrovnať?
    COGLIANO - 1:2

49:17
    Tak a je znížené! Od modrej bola na Howarda vyslaná rana ako z dela, ktorú brankár hostí len vyrazil, no v dorážke sa COGLIANO nemýlil a domáci tak znižujú stav stretnutia na rozdiel jediného gólu. Asistencie: Lindholm, Silfverberg

49:03
    Kesler pálil na Howarda. Ten je dnes však bezchybný. Po prerušení hry dochádza ešte k postrkovaniu, ktoré však rozhodcovia hasia.

48:27
    Detroit na Gibsona vyslal už 28 striel. Anaheim na Howarda len 13.

47:48
    Ďalšia šanca na strane Detroitu! Gibson bol však pozorný. Dnes je určite najlepším hráčom "káčerov".

47:25
    Detroit dobre bráni stredné pásmo a domáci celok má veľké problémy s prechodom do útočného pásma.

46:55
    Tatar robí problémy defenzíve "káčerov", tá chybuje a je tu zakázané uvoľnenie.

46:25
    Hostia len nahodili puk za bránu Gibsona.

46:01
    Detroit má konečne puk pod svojou kontrolou a od vlastnej brány zakladá akciu.

45:35
    Hostia v plnom počte.

45:11
    Detroit je stále pod veľkým tlakom, no Howard zatiaľ puk za svoj chrbát nepustil.

44:30
    Detroit konečne vyhadzuje puk.

44:03
    Anaheim usadený v útočnom pásme.

43:52
    V zápase panuje nervozita a vidíme čoraz tvrdšie dohrávanie súbojov.

43:35
    Smith hral s vysokou hokejkou a tak oslabuje Detroit na 2 minúty.

43:01
    Helm sa snažil niečo vymyslieť, no nemal komu nahrať a tak pálil od modrej. Gibson mal výhľad odkrytý, takže si s pukom poradil bez väčších problémov.

42:30
    Datsyuk znova nepríjemne napadá rozohrávku domácich.

42:05
    Weiss pálil na Gibsona, ten iba vyrazil puk a k dorážke sa dostal Kronwall. Nie je to gól! Kronwall mal pred sebou odkrytú bránu, no trafil len betón Gibsona.

41:39
    Hra sa teraz odohráva prevažne v strednom pásme.

41:07
    Chybná nahrávka a Anaheim ide do protiútoku. Prichádza aj strela, no tá mierila mimo Howardovu bránu.

40:49
    Detroit usadený v útočnom pásme.

40:35
    Datsyuk pálil medzi betóny Gibsona! Nebol to gól. Datsyuk mohol zavŕšiť hatrick.

40:08
    Úvodné buly poslednej tretiny vyhral Detroit.

40:01

Herne, strelecky i gólovo ovládol túto tretinu Detroit jasne. Ruský útočník Pavel Datsyuk najprv v 24. minúte prekonal Gibsona a o 3 minúty neskôr využil ten istý hráč presilovú hru. Anaheim bol v tejto tretine bezmocný, pretože na svojom konte má len 9 vyslaných striel na Howarda. Ak bude mať Detroit aj v poslednom dejstve takto navrch, tak je veľmi pravdepodobné, že si z Anaheimu odnesie plný počet bodov.

40:00

39:29
    Helm napáda rozohrávku domácich.

38:50
    Anaheim sa ešte snaží zaútočiť. Flower páli od modrej, no strela mierila mimo.

38:30
    Druhé dejstvo sa dohráva v pokojnom ruchu.

38:08
    Tretina sa nám chýli ku koncu.

37:13
    Na chvíľu sa Anaheim usadil v pásme, no puk sa pohyboval len popri mantineloch. Detroit zvláda hru skvelo a nepúšťa "káčerov" k vážnejším šancám.

36:46
    Nepresná nahrávka na strane Detroitu. Domáci sa zmocňujú puku.

35:54
    Tatar robí problémy defenzíve domácich. Po výmene puku s Datsyukom páli! Nie je to gól!

35:25
    Tretina sa nám pomaly ale iste končí. Uvidíme ešte nejaký gól?

34:39
    Detroit rozbieha nacvičenú akciu. Stráca však puk, ktorého sa zmocňuje LoveJoy a zakladá protiútok.

34:11
    Zatiaľ pozorujeme skvelý hokej.

33:34
    Palmieri sa dostal tesne pred Howarda. Strela! Kde je puk? V Howardovej lapačke! Neskutočný zákrok. Hra je prerušená.

33:10
    Anaiheim po dlhšom čase na výlete v útočnom pásme. K strele zatiaľ nedošlo.

32:25
    Nyguist nabral rýchlosť a snažil sa prekonať ťaháčikom Gibsona! Ten si s problémami s pukom poradil a hra je prerušená.

31:41
    Detroit stihol za necelé dve tretiny vyslať na Gibsona už 21 striel! Naopak domáci na Howarda len 8.

31:15
    Detroit znova útočí. Dnes predvádzajú skvelý výkon a zatiaľ zaslúžene vedú.

30:53
    Domáci v plnom počte.

30:45
    Závar pred bránou Gibsona! Puk sa snažil pretlačiť do Gibsonovej brány Abdelkader, no nepodarilo sa mu to a hra je prerušená. Abdelkader sa dostáva ešte do potyčky s obrancom domácich.

30:01
    Domáci sa konečne oslobodzujú z obrovského tlaku a posielajú puk cez všetky čiary.

29:37
    Sheahan páli z prvej! Nie je to gól.

29:11
    Detroit vytvára v útočnom pásme neskutočný tlak.

28:53
    Domáci opäť oslabení!

27:53
    Detroit znova útočí! Jasnú prevahu vidno aj v strelách na bránu, pretože Anaheim vyslal na Howarda len 8 striel avšak Detroit ich vyslal na Gibsona už 18.
    DATSYUK - 0:2

26:50
    Detroit využíva presilovú hru! DATSYUK dáva svoj druhý gól v zápase, vďaka skvelej nahrávke od Abdelkadera rovno pred bránu Gibsona. DATSYUK z tejto diaľky nemal problém prekonať Gibsona. Asistencie: Abdelkader, Kronwall.

26:34
    Patrick Maroon si posedí 2 minúty na trestnej lavici. Detroit tak čaká ďalšia presilovka.

26:16
    Getzlaf robí značné problémy defenzíve Detroitu.

25:53
    Anaheim sa dostal do útočného pásma, kde sa snažil strelou z veľkého uhla prekvapiť Howarda. Ten si však s pukom poradil.

25:25
    Z poza brány rozohráva nacvičenú akciu Kronwall. Jeho nahrávka však nebola presná a puku sa zmocňuje domáci celok.

24:58
    Strely na bránu sú v prospech Detroitu 15-8.

24:25
    Detroit pokračuje vo svojej aktivite. Sheahan si teraz pekne nakorčuľoval pred Gibsona, ktorého sa snažil prekonať, no tento pokus sa mu nepodaril. Hra je prerušená.
    DATSYUK - 0:1

23:54
    Detroit dáva gól! Od mantinelu sa odrazil puk k DATSYUKOVI, ktorý sa trafil presne do pravého rožku a tak posiela svoj tím do vedenia 1:0. Bez asistencie.

23:15

22:54
    Neskutočný tlak v podaní domáceho tímu! Gól sme stále nevideli.

22:25
    Káčeri usadení v pásme! Howardovi je v bráne horúco.

21:48
    Anaheim má problémy s prechodom do útočného pásma. Dostáva sa do neho len nahodením puku.

21:20
    Detroit vyhral buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

21:14
    Smith si posedí 2 minúty na trestnej lavici a domácich tak čaká ďalšia presilová hra.

21:02
    Tatar ohrozil Gibsona! Nakorčuľoval si až do medzikružia odkiaľ vypálil na Gibsona, no ten si s pukom poradil a hra je prerušená. Tatar je dnes mimoriadne aktívny.

20:27
    Tí stihli zaútočiť, no obrana Detroitu je pozorná a zastavila ich. Puk má v moci Detroit.

20:02
    Úvodné buly druhého dejstva vyhrali domáci.

20:01

Tak v prvej tretine sme gól nevideli. Detroit mal však väčšinu času puk na svojich hokejkách a dával domácej defenzíve riadne zabrať. Na konci prvého dejstva však prišla presilovka Anaheimu, ktorá posadila na koňa domáci celkom a hostia hrali pod obrovským tlakom. Ani jeden z tímov však množstvo presiloviek zatiaľ nevyužil a tak je stav po prvej tretine nerozhodný 0:0.

20:00

19:22
    Smith ešte preveril pozornosť Gibsona propagačnou strelou. Tretina sa nám pomaly končí.

19:00
    Minúta do konca prvého dejstva! Strely na bránu 7-10.

18:37
    V tejto tretine zrejme gól už neuvidíme.

18:10
    Datsyuk skvelo napadá rozohrávku Anaheimu.

17:52

17:10
    Howardovi je momentálne v bráne horúco, pretože je obstrelovaný z každej strany. Brankár Detroitu je však pozorný a puk za svoj chrbát zatiaľ nepustil.

16:21
    Aneiheim vyhral buly a následne roztáča presilovkový kolotoč. Strela od modrej! Mimo a puk putuje až za Gibsonovu bránu.

16:00
    Detroit vyhráva buly a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

15:52
    Kronwall pod tlakom fauloval a tak domácich čaká 2 minútová presilovka.

15:13
    Anaheim je po dlhšom čase v útočnom pásme a problémy Detroitskej defenzíve robí Getzlafov útok, ktorý sa usadil v útočnom pásme.

14:55
    A puk majú na hokejkách znova hostia. Nepresná prihrávka však končí pri Gibsonovi, ktorý hru ukľudňuje a puk prikrýva.

14:34
    Od modrej teraz smerovala znova strela na Gibsona, ten si aj napriek zakrytému výhľadu s pukom poradil a hra je prerušená.

13:35
    Po dlhšom čase zaútočil aj domáci celok, no Detroit získal puk a miery do prečíslenia! Datsyuk páli! Mimo!

13:00
    Detroit má na ľade jasnú prevahu a svedčia o tom aj strely na bránu, ktoré sú 8:3 pre Detroit.

12:42

12:06
    Helm si teraz tiež preveril Gibsonovu pozornosť. Hra je znova prerušená. Gibsonovi je túto presilovú hru v bráne určite horúco.

11:12
    Tatar pálil na Gibsona, ten puk vyrazil, no Tatar dorážal puk. S ním si Gibson taktiež poradil a domáci vyhadzujú puk.

10:42
    Vylúčenie hostí!

09:59
    Prvý útok na čele s Datsyukom robí veľký rozruch v útočnom pásme a Aneheim ma veľké problémy.

09:35
    Polku tretiny máme za sebou, no gól sme zatiaľ nevideli.

09:25
    Gledening pálil z uhla na Gibsona, no ten mal výhľad zakrytý. S veľkými problémami si s pukom poradil a hra je prerušená.

08:46
    Aneihem sa dostal do útočného pásma, no zotrval tam len pár sekúnd, pretože o puk ho obral Tomáš Tatar.

08:15
    Hokej z pohľadu domácich nie je práve najlepší. Detroit je na ľade jasne lepším tímom.

07:56

07:32
    Anaheim túto presilovku vôbec nezvláda a môže byť rád, že po Abdelkaderovej akcii neprehráva.

07:07
    Abdelkader sa dostal do samostatného úniku! Snažil sa zakončiť bekhendom no Gibson skvelo zakročil a hra je prerušená!

06:41
    Detroit znova vyhadzuje puk. Howard zatiaľ nemá veľa práce.

06:21
    Domáci majú problém s prechodom do útočného pásma a tak len nahadzujú puk za bránu Howarda. Táto taktika "káčerom" však zatiaľ nevychádza.

06:07

05:55
    DeKeyser si posedí 2 minúty na trestnej lavici a prvú presilovku si zahrajú už aj domáci.

05:25

04:59

04:30
    Detroit má problém usadiť sa v útočnom pásme.

03:37
    Tatar pálil, no puk zastavil jeden z obrancov, ktorý ho posiela cez všetky čiary.

03:10
    Anaheim vyhral buly a ihneď vyhadzuje puk cez všetky čiary.

02:58
    Vylúčenie hostí! Lindholm si posedí 2 minutý na trestnej lavici za krosček.

02:47
    Tatar poslal na Datasyuka presnú nahrávku, ten pálil, no Gibson lapačkou zakročil.

02:23
    Detroit vyhral buly, no po roztáčaní kolotoča Gibson narazil do brány, ktorá sa pohla a hra je znova prerušená.

01:57
    Sheahan si zo stredného pásma nakorčuľoval pred Gibsona, následne pálil, no Gibson bol pozorný a puk prikryl. Hra je prerušená.

01:31
    "Káčerom" sa nedarí predrať do útočného pásma.

00:24
    Detroit sa snaží v útočnom pásme niečo vymyslieť no nedarí sa mu to. Tatar prihráva na modrú, no tam puk nikto nezachytil a puk smeruje až k Howardovi.

00:02
    Úvodné buly vyhrali hostia.

00:01

Hráči nastupujú už na ľad a zápas sa nám pomaly začne.

Tomáša Jurča budeme môcť pozorovať znova v štvrtom útoku.

Tak Tomáš Tatar bo preradený do prvej formácie, kde ho uvidíme hrať po boku Datsyuka a Helma.

Anaheim Ducks: Gibson- Lovejoy, Flower, Beuchamin, Lindholm, Manson, Brever, Palmeri-Getzlaf-Maroon, Perry-Kesler-Etem, Silfverberg-Rakell-Cogliano, Jackan-Thompson-Smith-Pelly

Detroit Red Wings: Howard- Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Kindl, Marchenko, Smith, Helm-Datsyuk-Tatar, Abdelkader-Sheahan-Nyguist, Pulkkinen-Glendening-Miller, Jurčo-Andersson-Weiss.

Detroit je túto sezónu slovákmi ostro sledovaný a to hlavne vďaka najlepšiemu strelcovi tímu Tomášovi Tatarovi. Detroit sa momentálne nachádza so 76 bodmi vo východnej konferencii na 5. mieste. Rovnaký počet bodov má však aj 6. Washington a 4. New York Rangers. Red Wings a Rangers majú však oproti Washingtonu 3 zápasy k dobru. Skóre "červených krídiel" je 170-149, čo patrí určite k tým najlepším v NHL. Veľký podiel má na tomto skóre už spomínaný Tomáš Tatar, ktorý má na svojom konte už 24 gólov, ku ktorým pridal aj 20 gólových asistencií. Tomáš Jurčo však tiež pomáha výrazne svojmu tímu, keďže má na konte 2 góly a 12 asistencií. V posledných troch zápasoch si pripísal Detroit na svoje konto 4 body. Najprv doma podľahol Montrealu bez vsieteného gólu 0:2, potom Detroit odcestoval do pôsobiska Mariána Hossu. Detroit zdolal Chicago po nájazdoch 3:2 a rozhodujúci nájazd premenil Tomáš Tatar a v poslednom zápase sa "červené krídla" stretli s Dallasom. Tento zápas skončil po predĺžení 6:7 pre Detroit. Po prestrelke s Dallasom sa Detroit presúva s Anaheimom, ktorý budú chcieť taktiež zdolať. Oba kluby majú však celú sezónu skvelú formu, takže si nedovolím tipnúť víťaza zápasu. My sa však môžeme tešiť na skvelý a vyrovnaný zápas, v ktorom uvidíme dvoch mladých a talentovaných slovenských zástupcov.

Anaheim patrí túto sezónu medzi hlavných kandidátov na Stanleyho pohár. Prečo? Momentálne sa nachádza v západnej konferencii s 81 bodmi na skvelom druhom mieste a na lídra z Nashvillu stráca 4 body. Ofenzíve "káčerov" to ide, pretože svojím súperom nasúkala zatiaľ počas 60 zápasov už 178 gólov. To sa však nedá povedať o defenzíve, ktorá pustila za svoj chrbát 168 gólov. Detroit sa však nachádza tiež na popredných miestach tabuľky a tak uvidíme určite zaujímavý súboj. V posledných troch zápasoch sa "káčerom" darilo, pretože v nich získali 6 bodov. Najprv si doma Anaheim zmeral si s Tampou Bay, ktorej podľahol jednoznačne 1:4. Domáci poľavili v druhej tretine, v ktorej inkasovali všetky 4 góly. "Káčeri" po tomto zápase odleteli do kanadskej provincie Alberta, kde si najprv zmerali sily s Calgary, ktoré zdolali jednoznačne 6:3. Po tomto zápase sa "káčeri" premiestnili do mesta "olejárov". "Olejári" v zostave spolu s Martinom Marinčinom podľahli Anaheimu 1:2. Anaheim sa po tomto dvojzápasovom tripe v Alberte vracajú domov a zmerajú si sily s Detroitom. Tí spolu s Tomášmi Tatarom a Jurčom, ale nepredajú kožu lacno a nás teda čaká skvelý zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:00.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 50. Cogliano (Lindholm, Silfverberg), 52. Etem (Stoner), 53. Beauchemin (Getzlaf, Palmieri) – 24. Datsyuk, 27. Datsyuk (Abdelkader, Kronwall), 57. Sheahan (Nyguist, Kronwall)